Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερουδια κι απο μενα...Παλι νωρις ηρθα κι ακομα κοιμαστε.....

Δε πολυπορλαβαινω να μπαινω...θα προσπαθησω να γινω πιο τακτικη :))))))))))

ομορφα νεα διαβασα γενικως....

ονομα για τα μωρακια σας εχετε αποφασισει ?


line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααααα και απο εμενα!!!

Αααχ τι ωραια νεα μπραβο κοριτσακια μου!!!!τωρα αγχωθηκα πιο πολυ για αυριο που εχω εγω ραντεβου στον γιατρουλη!!!:roll::roll::roll:

Αρα ανακεφαλαιωση εχουμε ενα ακομα μαλλον αγορι και ενα ακομα μαλλον κοριτσι....μηπως να ξεσηκωσω την λιστα παλι:roll: ....θα το σκεφτω λειπει και η Κρητικια μας πλακα πλακα που γυρανει αυτη οεο???:mrgreen:

Εστειλα πμ σε αυτες που μου ειπαν να τους στειλω τα πειρατε???

εαν εχει και καμια αλλη πεστε μου!!

Λιανα μου ειναι πολυ σημαντικο το οτι ο γιατρος σου λεει πως δεν χρειαζεται και σιγουρα αυτο σε ηρεμει ως ενα βαθμο αλλα δυστυχως την αποφαση πρεπει να την παρετε εσεις οι δυο.:( το να πατε και σε αλλο γιατρο πιο ειδικο για δευτερη γνωμη ειναι κατι που θεωρω εγω προσωπικα την πιο σωστη κινηση σε αυτην την φαση πριν παρετε την τελικη σας αποφαση και κατι που θα εκανα και εγω στην θεση σου.Περιμενε λοιπον να δουμε τι θα σου πουμε και απο εκει.Εκλεισες ραντεβου??


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρες καλημερα ολη μερααααααααα (ειναι Παρασκευη και ποιος μας πιανει!!!)!!!!

Clelia την επομενη φορα που εσυ θα μασαμπουκιαζεις στην μανουλα σου κι θα μας εχεις εμας σε αναμμενα καρβουνα, θα σε τσακισουμε!!! Παρ'ολα αυτα, ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ για την μπουμπουκα σου (ειμαι σιγουρα οτι ειναι οπως τα ειπε ο γιατρος!!, με ορθανοιχτα ποδια γινεται να εκανε λαθος???)

Liana αντε κοριτσι μου πολυ καλα τα νεα σου!! Αφου το παχος της αυχενικης διαφανειας ειναι τοσο και ρινικο οστο υπαρχει, νομιζω πως μαλλον αδικα αγχωνεσαι. Μηπως να περιμενεις το alpha τεστ πριν τρεξεις για αμνιο? Αφου ειδες και τον γιατρο πιο χαλαρο.

Βασω μπραβο και σε σενα!!! Αγοραρος ετσι?? Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι ολα εξελισσονται ομαλα...

Ελενη κι εγω νομιζω πως θα φαω πορτα στο Ελενα οταν με το καλο ερθω, θα ειμαι 6 μηνων, ποιος θα με αναλαβει? Απο την μια τους καταλαβαινω, σου λεει μηπως εχει γινει καποιοα εξεταση πλημμελως στα προηγουμενα σταδια και μετα αναλαβω εγω την ευθυνη, απο την αλλη ομως γιατρος εισαι, κοιτα τις εξετασεις κι αν κατι δεν σου αρεσει μην με αναλαβεις. Αλλα σε μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη, τι μπορει να εχει παει λαθος? Δεν ξερω. Τα εχουν κανει κι αυτοι ιδιωτικα ιατρεια. Παντως εμεις εχουμε καποιον που παει η μητερα μου (διευθυντης μιας απο τις μαιετικες κλινικες του Ελενα και κανει απογευματινο ιατρειο που βολευει πολυ) αλλα δεν εχουμε ρωτησει ακομα αν αναλαμβανει προχωρημενη εγκυμοσυνη. Θα παει για ετησιο ελεγχο η μαμα σε 2-3 εβδομαδες και θα ρωτησει. Αν η απαντηση ειναι θετικη, θα σε ενημερωσω.


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααα καλε μαμαλευτερακι θα μπεις να μας πεις και εσυ τα ευχαριστα να τελειωνουμε???αντε γιατι ετσι που κανετε με συγχιζεται και αναγκαζομαι και τρωω:rolleyes::rolleyes::rolleyes: θα εχετε τα κιλα μου βαρος στη συνειδηση σας:rolleyes:

Καλημερα ειπα???:roll:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέεεερα!!!

ellain :tongue: :tongue: :tongue:

Όταν το νινί είναι εντάξει, η μαμά Clelia τρώει!! Ο γιατρούλης μου επίσης μου είπε ότι συγχωρεί τα 3 κιλά που πήρα τον τελευταίο μήνα, επειδή αφενός μεσολάβησε ο Πάσχας, αφετέρου είχα πάρει μόνο 1,5 κιλό στο α' τρίμηνο και οκ, τα κιλά μου δεν είναι πολλά για γυναίκα - πόσο μάλλον έγκυα. Μου είπε όμως ότι τώρα πρέπει να προσέχω και αυτό σκοπεύω να κάνω (πάνε τα σοκολατάκια και οι λουκουμάδεεεεεεεεες :D ).

Σχετικά με το όνομα sylia, έχουμε αποφασίσει από πέρισυ τέτοιο καιρό: για κοριτσάκι Ελισάβετ και για αγοράκι Δημήτρης!

liana και εγώ καλά τα είδα τα αποτελέσματα της αυχενικής σου πάντως! Κάνε και το Α τεστ και βλέπουμε πάλι. Και αυτό που λέει η Δέσποινα: μήπως να ξαναέκανες τις αιματολογικές??

Όσο για τους γιατρούς του δημοσίου που δεν δέχονται έγκυες παρά μόνο αν πάνε στην αρχή, αυτό το εξηγώ εγώ ως εξής: είναι πολλές οι γυναίκες που μέχρι τελευταία στιγμή πάνε στον γυναικολόγο τους και τελευταία στιγμή με την κοιλιά τούρλα (κυρίως για οικονομικούς λόγους) πάνε σε έναν γιατρό του Δημοσίου. Άσε και το άλλο: είναι διαφορετικό ένας γιατρός να ξέρει ότι από τον Φεβρουάριο ότι έχει πχ 10 πελάτισσες που θα γεννήσουν τον Οκτώβρη, και διαφορετικό ο ίδιος γιατρός τον μήνα Ιούνιο (λέμε τώρα) να δεχθεί άλλες 10 εγκυούλες με μια κοιλούμπα ΝΑ που θα γεννήσουν και αυτές Οκτώβριο... Τώρα θα μου πεις: πες ότι εγώ αλλάξω γιατρό ή γίνει ο,τιδήποτε, πρέπει ντε και καλά να πάω στο ιδιωτικό μαιευτήριο? Ούτε αυτό είναι δίκαιο, αλλά μην ξεχνάτε ότι οι γιατροί του Δημοσίου έχουν το μαχαίρι, αυτοί και το καρπούζι. Κοινώς, δεν τους νοιάζει και τόσο να κυνηγήσουν πελάτες!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

chris όλα θα πάνε καλά αύριο με το γιατρούλη σου! σου έστειλα χθες πμ το πήρες;

Liana συγχαρητήρια! Με το καλό το αγοράκι σου!

Clelia χαίρομαι που πήγαν όλα καλά!

Όσο για το γιατρό που τηλεφώνησα το σήκωσε η γυναίκα του που κανονίζει τα ραντεβού του και απλά με ρώτησε σε ποια εβδομάδα είμαι και μου είπε ότι δε θα με αναλάβει. Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί φαινόταν καλός, δε ζητούσε χρήματα και έκανε και απογευματινά ιατρεία και οι κοπέλες που μου τον σύστησαν μου είπαν μόνο καλά λόγια. Τέλος πάντων! Ακόμα είμαι προβληματισμένη με το τι θα κάνω; Να συνεχίσω να ψάχνω για άλλο γιατρό ή συνεχίζω με αυτόν που ήδη έχω; Θα δούμε!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω κατι που με εχετε μπερδεψει ?!?!

σας παρακολουθει αλλος γιατρος και στο τελος θα πατε να γεννησετε αλλου ? γιατι βρε κοριτσια ?

Sylia όσο αφορά εμένα έχω επισκεφτεί ήδη 2 φορές ένα γιατρό στο Έλενα που βρήκα πάλι μέσω φόρουμ αλλά δεν έχω μείνει πολύ ικανοποιημένη και έτσι σκεφτόμουν ότι θα μπορούσα να αλλάξω γιατρό, πάλι στο Έλενα.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Ααααα καλε μαμαλευτερακι θα μπεις να μας πεις και εσυ τα ευχαριστα να τελειωνουμε???αντε γιατι ετσι που κανετε με συγχιζεται και αναγκαζομαι και τρωω:rolleyes::rolleyes::rolleyes: θα εχετε τα κιλα μου βαρος στη συνειδηση σας:rolleyes:

Καλημερα ειπα???:roll:

Τρελοκομείο πολύ σε πάω χιχιιχ έλα ήρθα όλα τέλεια

Και ναι γιοσ πάλι ναι να πολύ χάρηκα

Καλημεραααααααααααα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δε ξερω βρε ελενη μου...ειμαι πολυ δυσκολη στο ν αλλαζω γιατρους -οταν δεν υπαρχει σοβαρο προβλημα εννοειται- αλλα ειδικα το γυναικολογο θα το σκεφτομουν πολυ παραπανο...

αυτος που εχω εγω ειναι στο λητω...η μαμα μου επεμενε ν αλλαξω λογω μιας επιπλοκης που ειχε γινει στην πρωτη μου γεννα αλλα εγω ξερω πως αυτος ο ανθρωπος ηταν που εσωσε και μενα και το στελλακι μου...οποτε ουτε κουβεντα...

μπραβο αγορομαμαλευτερακι!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω θελω να ναι κοριτσακι!!!!!!!!!!!!


line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες τι μου κάνετε;;

clelia αφού ήταν όλα καλά σε συγχωρούμε για την καθυστέρηση σου εχτές.

βασούλα μπράβο και σε σένα.

liana μου τα αποτελέσματα σου είναι καλά και απ'ότι κατάλαβα ο γιατρός σου είναι αρκετά καθησυχαστικός οπότε μήπως να το σκεφτείς ξανά πριν προχωρήσεις σε αμνιο βέβαια η απόφαση είναι δική σου αν νομίζεις ότι έτσι θα είσαι 100% σίγουρη.

όνομα για το μωράκι μου ξέρω τι θα είναι ανάλογα το φύλο (του μπαμπά μου ή της μαμάς μου)

Link to comment
Share on other sites

Τρελοκομείο πολύ σε πάω χιχιιχ έλα ήρθα όλα τέλεια

Και ναι γιοσ πάλι ναι να πολύ χάρηκα

Καλημεραααααααααααα

Aντε με το καλο και ο δευτερος γιος!!αγορομανα εσυ:mrgreen:

αααααα οσο για τα κιλα λυπαμαι πολυ δεν με προλαβες στο τσαφ τα χτυπησα τα τρια μεγαλα τυροπιτακια:rolleyes:

αντε ελα να μας πεις και εσυ λεπτομερειες!!!


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...