Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Εγω τα κοψα τα φρουτα γιατι δεν της αρεσαν. Θα το ξαναδοκιμασουμε μετα τα λαχανικα... Της εδινα μηλο αχλαδι κ μπανανα..

Της σαρα κει την οποια εγω δν ηξερα την ειδα τοοοσες φορες που τη βαρεθηκα πραγματικα..

Μου φαινεται σε λουλουδακι ή φρουτακι θα καταληξω γιατι πραγματικα με κουραζει. Κυκλοφορει ενα ματσο κινεζια κ τα χουν κ πανακριβα....

Δεσπιινα πως εδωσες προσκλ κ μπομπον μαζι; Γινεται; Κανονικα μετα την βαπτιση δε δινονται;;


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεσπιινα πως εδωσες προσκλ κ μπομπον μαζι; Γινεται; Κανονικα μετα την βαπτιση δε δινονται;;

σε καθε καλεσμενο εδωσα το προσκλητηριο μαζι με μια μπομπονιερα. πλεον οι περισσοτεροι που μας καλουν σε γαμους και βαπτισεις αυτο κανουν. στην εκκλησια εδωσα μονο το γλυκο.

δειτε οικονομικα προσκλητηρια εδω:http://www.polygrafos.gr

μπομπονιερες μου εκανε μια γνωστη που εχει ανθοπωλειο αλλα ειχα παραγγειλει καποιες που δεν τις βρηκε και μου εφερε αλλες παρομοιες οι οποιες δεν ειχαν πανω τα παιδικα σχεδιακια που ηθελα. ευτυχως ειχα χρονο και βρηκα καποια σχεδιακια και τα κολλησα πανω.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο φρουτακια της δινω μηλο αχλαδι μπανανα πορτοκαλι κ μανταρινι. Το μεσημερι τρωμε κατοτο πατατα κολοκυθακι κ μοσχαρι, χθες αντι για μοσχαρι κοτοπουλακι, καμια φορα βαζουμε κ μπροκολο η λαχανο...λεω να δοκιμασουνε κ φακες αυτη τη βδοναδα κ θα ρωτησω τη γιατρο κ για ζυμαρικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες...τι κάνετε;;;εμείς μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε τον κόσμο χαχαχα.κουραση πολύ

Δουλεια σπίτι μωρο νήπιο....χαμος.

Για βάφτιση κλείσαμε και μεις...για Ιούνιο.θεμα ακόμα ψάχνω....

Η μικρή είναι μόλις 7500 κιλά...τρωει λίγο από τα πάντα όμως..βαλαμε και αρνάκι και κατσικάκι...οσπρια και σπανακόρυζο.

Εσάς ποσο είναι;;

Από ύψος είναι 73 πόντους.

Αυτά......φιλουρες!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες...τι κάνετε;;;εμείς μεγαλώνουμε και ομορφαίνουμε τον κόσμο χαχαχα.κουραση πολύ

Δουλεια σπίτι μωρο νήπιο....χαμος.

Για βάφτιση κλείσαμε και μεις...για Ιούνιο.θεμα ακόμα ψάχνω....

Η μικρή είναι μόλις 7500 κιλά...τρωει λίγο από τα πάντα όμως..βαλαμε και αρνάκι και κατσικάκι...οσπρια και σπανακόρυζο.

Εσάς ποσο είναι;;

Από ύψος είναι 73 πόντους.

Αυτά......φιλουρες!!!!

Εγω θα επσνελθω σε δυο μερες με κιλα κ υψος...παντως κ εμεις τρωμε απ'ολα...οποτε νομιζω αυτο εινσι το σημαντικο κι οχι τα κιλα...

Ρε κοριτσια...να ρωτησω...αφηνετε τα μπεμπακια σας για να βγειτε που κ που με το συζυγο; εμεις την αφησαμε χθες κ την εχουμε αφησει αλλη μια αλλα ειχα τυψεις...κι οταν την παιρνουμε μαζι εχω τυψεις για το συζυγο οτι τον παραμελω...ουφ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις σημερα ξεκινησαμε λαχανικα κ δεν μπορω να πω πως ξετρελαθηκε.. Εφαγε ομως! Περιπου 7-8 κουταλιες κ το γαλα της!

Της εδωσα γλυκοπατατα κ καροτο..

Απο κιλα εμεισ ειμαστε 7600 κ 74 εκατοστα γιατι λογω ιωσης πηγαμε λιγο πισω

Εγω κλεινω ραντεβου με τον αντρα μου μια δυο φορες το μηνα κ βρισκομαστε μετα τη δουλεια μου, εχουμε συνεννοηθει με τη γιαγια. Περναμε πολυ ωραια κ μαρεσει που το καναμε ετσι πλεον γιατι ειχαμε καπως αποξενωθει κ ειναι λογικο.. Παμε για ποτο ή φαγητο ή θεατρο, οτιδηποτε.. Τελ φορα που βγηκαμε, σουλουπωνομουν στο αμαξι κ θυμηθηκα τα πρωτα μας ραντεβου.. Οταν πια συνειδητοποιησα οτι εχω ενα μωρο μαζι του, αισθανθηκα πιο ερωτευμενη απο ποτε..

Να βγαινετε.. Μια στο τοσο πρεπει.. Δεν το κανεις να σκεφτεσαι μονο για κεινον ή για εσας. Το κανεις κ για την μπεμπα. Αγαπημενοι γονεις, ευτυχισμενα παιδια...


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα αν και πρωτακουστο για μενα, μαρεσει σαν ιδεα. Θα το συζητησω με τον ανδρα μου. Προσκλ κ μπομπον μαζι, γιατι οχι;χμμ...

Απο ιντερνετ δυστυχως δν μπορω να ψωνιζω ουτε ρουχα ουτε προσκλ ουτε τιποτα. Αμα δε δω απο κοντα.... Λεω να ανεβω κεντρο απο βδομαδα στη σολωνος να δω. Απο κει ειχα παρει κ του γαμου μου, εχει πολλα μαγαζια στη σειρα κ ποικιλια..


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις σημερα ξεκινησαμε λαχανικα κ δεν μπορω να πω πως ξετρελαθηκε.. Εφαγε ομως! Περιπου 7-8 κουταλιες κ το γαλα της!

Της εδωσα γλυκοπατατα κ καροτο..

Απο κιλα εμεισ ειμαστε 7600 κ 74 εκατοστα γιατι λογω ιωσης πηγαμε λιγο πισω

Εγω κλεινω ραντεβου με τον αντρα μου μια δυο φορες το μηνα κ βρισκομαστε μετα τη δουλεια μου, εχουμε συνεννοηθει με τη γιαγια. Περναμε πολυ ωραια κ μαρεσει που το καναμε ετσι πλεον γιατι ειχαμε καπως αποξενωθει κ ειναι λογικο.. Παμε για ποτο ή φαγητο ή θεατρο, οτιδηποτε.. Τελ φορα που βγηκαμε, σουλουπωνομουν στο αμαξι κ θυμηθηκα τα πρωτα μας ραντεβου.. Οταν πια συνειδητοποιησα οτι εχω ενα μωρο μαζι του, αισθανθηκα πιο ερωτευμενη απο ποτε..

Να βγαινετε.. Μια στο τοσο πρεπει.. Δεν το κανεις να σκεφτεσαι μονο για κεινον ή για εσας. Το κανεις κ για την μπεμπα. Αγαπημενοι γονεις, ευτυχισμενα παιδια...

Ναι, δικιο εχεις...ισως φτσιει που μια φιλη μου τη λεει συνεχεια που εχουμε τη γιαγια διπλα κ την αφηνουμε οποτε χρειαζεται κ τι θα καναμε αν δεν την ειχαμε...κ μου δημιουργει τυψεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα επσνελθω σε δυο μερες με κιλα κ υψος...παντως κ εμεις τρωμε απ'ολα...οποτε νομιζω αυτο εινσι το σημαντικο κι οχι τα κιλα...

Ρε κοριτσια...να ρωτησω...αφηνετε τα μπεμπακια σας για να βγειτε που κ που με το συζυγο; εμεις την αφησαμε χθες κ την εχουμε αφησει αλλη μια αλλα ειχα τυψεις...κι οταν την παιρνουμε μαζι εχω τυψεις για το συζυγο οτι τον παραμελω...ουφ...

Εγώ θα ήθελα πολυ να την αφήσω αλλα δεν καθεται στην πεθερά μου εδω δεν καθεται στον πατέρα της,το σαββατο βγήκαμε να φαμε κιαι οταν την άφηνα στο καρεκλάκι έκλαιγε επειδή φοβάται τον κόσμο..


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια!!τι κάνουν τα μωράκια και οι μανούλες?οεχει βγάλει κανενα νινι δοντάκι?μπουσουλάει?εμείς ακομα οχι και στα δυο η μικρή είναι συνέχως δίπλα μου αν όχι πάνω μου,οταν μένει μόνη συνήθως κλαίει μέχρι να μελανιάσει αν δεν την πάρω γρήγορα,περνάει μάλλον κάποια φάση δεν της αρέσει το μπάνιο,δεν της αρεσει ο κόσμος ,δεν της αρέσει να είναι μόνη,δεν της αρέσουν τα φρουτα και εγω απελπίζομαι απο φρούτα πάντα βάζω 3 μεχρι στιγμής της έχω δωσει μηλο μπανανα αχλαδι,ανανα,ακτινίδιο αυτα αλλα κανενας συνδιασμος δεν της αρεσει....ελπίζω να περάσει αυτη η φάση τι να πω..σήμερα θα παμε να την ζυγίσουμε γιατι φοβάμαι οτι δεν εχει παρει ουτε γραμμαριο!μανούλες που θηλάζεται ποσες φορές θηλάζει το μωρό σας ολή μερα?εμενα τουλαχιστον 7 φορές και τα έχω παίξει

Εμεις έχουμε κανονίσει τα πάντα για την βάφτιση θέμα ειναι η νεράιδα έχουμε μπομπονιέρες χωνακι με μια νεραιδα να κρεμεται ολα θα εχουν αυτο τον στολισμο ακομα και το προσκλητηριο θα έχει και ενα τραπεζι με χωνάκια χάρτινα γεμάτα λιχουδιες για τα παιδακισ και για γλυκο θα εχουμε ενα παγωτοποδηλατο που θα μοιράζει παγωτο πιστευω ηταν ιδανικο για τον αυγουστο..μας βγηκε γυρω στα 1600 ευρω μαζι και φωτογραφιση/βιντεοσκοπηση πιστεύω είναι καλα!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμεις εχουμε δοντακια, ουτε μπουσουλαμε. Εχουμε μουλιασει στα σαλια κ βαζουμε τα παντα στο στομα ομως...επισης το μπουσουλημα μας βλεπω να το προσπερναμε...δε μας αρεσει το μπρουμυτα καθολου. Αλλα κατα τα αλλα...σηκωνομαστε ξαθιστες στο καρεκλακι φαγητου, καθομαστε πολυ...με λιγη υποστηριξη βεβαια...ντελαπαρουμε λιγο δεξια κ αριστερα-κανουμε τα τα τα τα...,γελανε, παιζουμε "κρυφτο","δινουμε φιλακια" , βγαζουνε κραυγουκες...κι απο φαγητο τρωμε μια χαρα...το μονο που ακομα κ τοτε θελουμε βα ειναδτε ορθιες κ να παιζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!! Ο μπεμπακος μου ειναι 7 1/2 μηνων κ την Δευτέρα που μας πέρασε είχαμε γιατρο .. Ειναι 74 εκ. 8700 γρ. Και παει αρκετά καλυτερα με την παλινδρομηση. Πλέον μπορούμε να φάμε οτι θελουμε... Το μοσχάρι τον βαρυστομαχιαζει αρκετά κ ο γιατρος ειπε να το αλλάξουμε με αρνί ή κατσικάκι, ή βουβάλι, εγω πήρα βουβάλι για αρχη να δούμε... Κατα τα αλλα τρωει ευχάριστα ... Καθεται μόνος του αρκετή ωρα τον βάζω στο πάρκο κ άρχισε να του αρεσει κ βλέπω διαφορα .. Επειδή προσπαθεί μόνος του με τα παιχνίδια αλλα κ με την στάση σώματος καθε μερα κατι καινούργιο κανει.. Μεγάλη διαφορα με πριν που τον ειχα σχεδόν μόνιμα αγκαλια... Μπρούμυτα βέβαια δεν καθεται με τιποτα... Όσο κ να το προσπαθώ... Δεν νομιζω να μπουσουλησει δεν τον ενδιαφέρει καθόλου... Δόντια δεν βγάλαμε αλλα ο γιατρος επιμένει οτι τα δόντια δεν ειναι σημαντικό κάποια στιγμη θα τα βγάλει σκοπός ειναι να εχει σωστή ψυχοσωματική ανάπτυξη ... Να καθεται ... Να προσπαθεί να επικοινωνήσει ... Το απογευμα μου ειπε πλέον αντί για ρυζαλευρο, επέρνα της biobebe χωρις ζάχαρη ... Να δωςω κρεμα δημητριακών ή βρώμη μουλιασμένο σε νερο με βρασμένο μήλο ή αχλάδι κ λιγο ταχίνι... Το εχει κανει καμία;;;

Στο μαγαζι με τα βιολογικά βρηκα κατι μπισκότα για 8 μηνων κ άνω σκληρά που Ρα δίνεις στο μωρό για να το πιπίλαει κ στην ουσία ανακουφίζει κ τα πρησμένα ούλα... Τα πήρα αλλα διάβασα συστατικά κ λεει οτι εχει αβγό ;;;; Ο γιατρος αβγό δίνει μετα τον χρόνο!!! Τι να κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!! Ο μπεμπακος μου ειναι 7 1/2 μηνων κ την Δευτέρα που μας πέρασε είχαμε γιατρο .. Ειναι 74 εκ. 8700 γρ. Και παει αρκετά καλυτερα με την παλινδρομηση. Πλέον μπορούμε να φάμε οτι θελουμε... Το μοσχάρι τον βαρυστομαχιαζει αρκετά κ ο γιατρος ειπε να το αλλάξουμε με αρνί ή κατσικάκι, ή βουβάλι, εγω πήρα βουβάλι για αρχη να δούμε... Κατα τα αλλα τρωει ευχάριστα ... Καθεται μόνος του αρκετή ωρα τον βάζω στο πάρκο κ άρχισε να του αρεσει κ βλέπω διαφορα .. Επειδή προσπαθεί μόνος του με τα παιχνίδια αλλα κ με την στάση σώματος καθε μερα κατι καινούργιο κανει.. Μεγάλη διαφορα με πριν που τον ειχα σχεδόν μόνιμα αγκαλια... Μπρούμυτα βέβαια δεν καθεται με τιποτα... Όσο κ να το προσπαθώ... Δεν νομιζω να μπουσουλησει δεν τον ενδιαφέρει καθόλου... Δόντια δεν βγάλαμε αλλα ο γιατρος επιμένει οτι τα δόντια δεν ειναι σημαντικό κάποια στιγμη θα τα βγάλει σκοπός ειναι να εχει σωστή ψυχοσωματική ανάπτυξη ... Να καθεται ... Να προσπαθεί να επικοινωνήσει ... Το απογευμα μου ειπε πλέον αντί για ρυζαλευρο, επέρνα της biobebe χωρις ζάχαρη ... Να δωςω κρεμα δημητριακών ή βρώμη μουλιασμένο σε νερο με βρασμένο μήλο ή αχλάδι κ λιγο ταχίνι... Το εχει κανει καμία;;;

Στο μαγαζι με τα βιολογικά βρηκα κατι μπισκότα για 8 μηνων κ άνω σκληρά που Ρα δίνεις στο μωρό για να το πιπίλαει κ στην ουσία ανακουφίζει κ τα πρησμένα ούλα... Τα πήρα αλλα διάβασα συστατικά κ λεει οτι εχει αβγό ;;;; Ο γιατρος αβγό δίνει μετα τον χρόνο!!! Τι να κανω;;;

Βουβαλι; κατσικι; αρνι; ααααα εσεις ειστε προχωρημενοι...εμεις μοσχαρι, κοτοπουλο...δεν εινσι πιο βαρυ το αρνι κ το κατσικι; εγω νομιζω καλυτερα να μη δωσεις αβγο...

Link to comment
Share on other sites

Βάφτιση θα κάνουμε 21 Μαΐου απογευμα ή 22 Μαΐου πρωι!!! Τωρα ασχολούμαι με στολισμό μπομπονιέρες !!! Το θεμα μας θα ειναι η κίτρινη βέσπα!!! Είμαι πολυ ενθουσιασμένη !!! Θα κανετε τραπεζι ;;; Ποσα άτομα θα έχετε;;; Εμάς μας βγαίνουν πολλα κανουμε γάμο σχεδόν Τεσπα θα δούμε εν τελεί γιατι όσο κ να το προσπαθώ αντε να κόψω 10 άτομα .. Πολυ προβλημα τα μεγάλα σόγια!!! Στα μωρα θα δωςω βέσπα vintage σε τρία χρωματα γιατι δεν βγαινει ξεχωριστά η κίτρινη που θελω .. Κ χωνί με ζαχαρωτά κ smarties ... Στους μεγάλους ενα πουγκάκι απο φυσική λινάτσα με κορδέλα γκρι κ κίτρινη ! Ποσα μαρτυρικά κανουμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...