Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε; βγηκαμε χτες απτ νοσοκομ κ συνεχιζουμε εισπνεομενο στ σπιτι μεχρι δευτερα...ειναι μια χαρα η μπεμπα αν κ ταλαιπωρηθηλε πολυ στ νοσοκ ιυτε ν κοιμηθει δε μπορουσε απτη φασαρια...ευχομαι σε ολα τ μικρακια περαστικα!!

Άντε μπράβο σας!!!καλή ανάρρωση τώρα να έχετε.εμείς ακόμα βηχουμε και συνεχίζουμε κανονικά τα εισπνεόμενα.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!!διαβαζω οτι ολες εχετε ξεκινησει να δινετε κρεμες και ρυζαλευρο στα μωρα σας....συμβουλευτικα χωρις παρεξηγηση το καλυτερο θα ηταν να δωσετε στα μωρα λαχανικα και κρεας που εχουν αναγκη απο 6 μηνων και οχι ετοιμες κρεμες του εμποριου που δεν προσφερουν τιποτα θρεπτικο και το μονο που προσφερουν ειναι κενες θερμιδες!!οι παιδιατροι προτεινουν ετοιμες κρεμες γιατι υπαρχουν αλλα συμφεροντα απο πισω...υπαρχουν πολλα αρθρα στο ιντερνετ γιατι δεν πρεπει να δινουμε ρυζαλευρο...βεβαια η καθεμια αποφασιζει για το μωρο της εγω απλα σαν συμβουλη σας το λεω γιατι το χω ψαξει το θεμα!

Εμενα πάντως ο γιατρός για 15 μέρες μου το έδωσε το ριζαλευρο.μετά είμαστε με φρούτα και λαχανικά.θα αρχίσαμε και κρεατακι αλλά να γίνουμε πρώτα καλά και μετά.επίσης μου είπαν ότι απ όλα τα φρούτα να προσπαθήσω κυρίως το αχλάδι να είναι βιολογικό.κάτι παίζει λέει με τα φάρμακα που ρίχνουν στα αχλάδια


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

το να δωσω ενα γευμα στ μωρο μ κρεμα εμποριου δε θεωρω οτι ειναι κ τοσο τραγικο..λες κ για ποσο διαστημα θα τις τρωνε; σε λιγο στη θεση τους θ προστεθουν γθαουρτι κ τραχανας...εγω προσωπικα ειμαι πολυ χαλαρη με τετοια θεματα..γνωριζω οτι οι γιατροι τ παιρνουν απτις εταιριες αλκα σιγιυρα δε θ προτειναν κατι που θ εθετε σε κινδυνο το παιδι...κ ποσες φορες ν φαει φρουτα η λαχανικα μεσα στη μερα δλδ; θ βαρεθει....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρα προσωπικη επιλογη η διατροφη του παιδιου σου και γω απο το να δωσω κρεμες του κουτιου που ολες εχουν ζαχαρη μεσα και ας λενε οτι δεν εχουν προτιμω το φρεσκο φαγητο σε ενα τοσο αγνο οργανισμο!!πρωτο λογο στην επιλογη της διατροφης εχουμε εμεις οι γονεις και οχι ο παιδιατρος που θα σε συμβουλεψει πολλες φορες για δικο του προσωπικο ωφελος...

Link to comment
Share on other sites

Αααααααεχωμπει κ εγω σε συτη τη διαδικασια....δοκιμαδα βιολογικο ρυχαλευρο κ δεν το τρωει με τιποτα, της ερχεται εμετος....τι να κανω; κατεληξα στου εμποριου...κ τα φρουτα την ψιλοξινιζουν αλκα εφοσον δεν αηφιαζει επιμενω. Αλλα κ αυτα δεν εινσι βιολογικα. Δεν ξερω αν ειναι πολυ τραγικο ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααααεχωμπει κ εγω σε συτη τη διαδικασια....δοκιμαδα βιολογικο ρυχαλευρο κ δεν το τρωει με τιποτα, της ερχεται εμετος....τι να κανω; κατεληξα στου εμποριου...κ τα φρουτα την ψιλοξινιζουν αλκα εφοσον δεν αηφιαζει επιμενω. Αλλα κ αυτα δεν εινσι βιολογικα. Δεν ξερω αν ειναι πολυ τραγικο ...

ουτε κ γω δινω βιολογικσ φρουτσ, δεν εμπιστευομαι τπτ πλεον...ποιος μπορει ν μου εγγυηθει αν οντως ειναι βιολογικα; η καθε μια αποφασισζει για τ μωρο της κσι τη διατροφη του...εγω πρισωπικσ ειμσι πολυ χαλαρη...θα δοκιμασει απ ολα κ οτι της αρεσει...σημερσ ξεκινησαμε κ μεσημεριανο...εδω πχ εχω τ ατου οτι κοτοπουλο κ μοσχαρι ειναι δικα μας, εχει ο μπαμπασ μ ζωα στ χωριο..κσθως επισης κ η πατατα τα κολοκυθακια κτλ....δλδ καποια που δεν εχει αυτξ την πολυτελεια οπως εγω πρεπει ν νιωθει τυψεις; οχι βεβαια....


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ πολύ της μόδας τα περί θηλασμού και βιολογικού ...ελεος....η κάθε μανούλα η μάλλον οι γονείς σήμερα είναι όλοι μορφωμένοι και γνωρίζουν τι θα κάνουν με τα παιδάκια τους!!!εγώ πήρα να σας πω την αλήθεια βιολογικά φρούτα και δεν θα το ξανακάνω!!!μέσα στο μήλο 🍎 βρήκα μικρά μικρά σκουληκάκια...εεεε προτιμώ να φάει μήλο με λίπασμα παρα μήλο με μεζεδάκια χαχαχα...ενταξει μπορεί να τυχε αλλά σιχάθηκα!!!

Αααα και κρεμουλα νουνουκαι γιωτης έτρωγα και γω και μάλιστα καργα...αισιως έχω φτάσει τα 35!!

Τεσπα ....πως είναι τα μωρουλια τα σιναχομενα;;;εμείς σήμερα φάγαμε και χυλοπιτακι από την γιαγιά μας...😋!!!!

Φιλια σε όλα τα πατουσαααακια!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

ουτε κ γω δινω βιολογικσ φρουτσ, δεν εμπιστευομαι τπτ πλεον...ποιος μπορει ν μου εγγυηθει αν οντως ειναι βιολογικα; η καθε μια αποφασισζει για τ μωρο της κσι τη διατροφη του...εγω πρισωπικσ ειμσι πολυ χαλαρη...θα δοκιμασει απ ολα κ οτι της αρεσει...σημερσ ξεκινησαμε κ μεσημεριανο...εδω πχ εχω τ ατου οτι κοτοπουλο κ μοσχαρι ειναι δικα μας, εχει ο μπαμπασ μ ζωα στ χωριο..κσθως επισης κ η πατατα τα κολοκυθακια κτλ....δλδ καποια που δεν εχει αυτξ την πολυτελεια οπως εγω πρεπει ν νιωθει τυψεις; οχι βεβαια....

Κοτοπουλάκια έχουμε και μεις και φρεσκότατα αυγουλακια για αργότερα...αλλα και μοσχαράκι βρε θηρίο;;;;μπράβο 👏 στον μπαμπάκα σου!!!!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ πολύ της μόδας τα περί θηλασμού και βιολογικού ...ελεος....η κάθε μανούλα η μάλλον οι γονείς σήμερα είναι όλοι μορφωμένοι και γνωρίζουν τι θα κάνουν με τα παιδάκια τους!!!εγώ πήρα να σας πω την αλήθεια βιολογικά φρούτα και δεν θα το ξανακάνω!!!μέσα στο μήλο 🍎 βρήκα μικρά μικρά σκουληκάκια...εεεε προτιμώ να φάει μήλο με λίπασμα παρα μήλο με μεζεδάκια χαχαχα...ενταξει μπορεί να τυχε αλλά σιχάθηκα!!!

Αααα και κρεμουλα νουνουκαι γιωτης έτρωγα και γω και μάλιστα καργα...αισιως έχω φτάσει τα 35!!

Τεσπα ....πως είναι τα μωρουλια τα σιναχομενα;;;εμείς σήμερα φάγαμε και χυλοπιτακι από την γιαγιά μας...😋!!!!

Φιλια σε όλα τα πατουσαααακια!!!

Αχ μπραβο!!!!δε φανταζεστε ποσο αθλια μανα με εκανε να νιωσω αυτη η φιλη....της περναω λαθος μηνυματα που δινω την κρεμα που της αρεσει κι οχι τη βιολογικη, εχει ταση στο junk food, τι θα κανω με τα φαγητα αν δεν τρωει...θα κσταήξει στα πιτογυρα;μιλαμε για κλαμα....απο τις τυψεις....

Link to comment
Share on other sites

Κοτοπουλάκια έχουμε και μεις και φρεσκότατα αυγουλακια για αργότερα...αλλα και μοσχαράκι βρε θηρίο;;;;μπράβο 👏 στον μπαμπάκα σου!!!!

απ οταν βγηκε σε συνταξη εγκατασταθηκε στ χωριο κ ασχολειται μ αυτο π πραγματικα τον ευχαριστει...κ ετσι εχουμε κ μεις τ τυχερα μας χαχχαχαχ!!! σαν πολυ τ ψαχνουμε οι μανουλες πλεον...εμας μας μεγαλωσαν χωρις αποστειρωτες χωρις βιολογικα φρουτα κτλ...να μη μιλησω για τ πως μεγαλωσαν οι γονεις μας...κ τ αποτελεσμα ποιο ειναι;;; τους παλιοτερους που δεν ειχαν τις πολυτελειες του σημερα ΔΕΝ τους θεριζαν οι αρρωστιες και ο καρκινος....συγνωμη κιολας αλλα μας εφαγαν τ βιολογικα κ η υγιεινη διατροφη..ακολουιω τις συμβιυλες της παιδιατρου μ γτ κατι ξερει παραπανω απο μενα...διαφορετικα μαζι με το δικο μ πτυχιο θαχα και της παιδιατρικης...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απ οταν βγηκε σε συνταξη εγκατασταθηκε στ χωριο κ ασχολειται μ αυτο π πραγματικα τον ευχαριστει...κ ετσι εχουμε κ μεις τ τυχερα μας χαχχαχαχ!!! σαν πολυ τ ψαχνουμε οι μανουλες πλεον...εμας μας μεγαλωσαν χωρις αποστειρωτες χωρις βιολογικα φρουτα κτλ...να μη μιλησω για τ πως μεγαλωσαν οι γονεις μας...κ τ αποτελεσμα ποιο ειναι;;; τους παλιοτερους που δεν ειχαν τις πολυτελειες του σημερα ΔΕΝ τους θεριζαν οι αρρωστιες και ο καρκινος....συγνωμη κιολας αλλα μας εφαγαν τ βιολογικα κ η υγιεινη διατροφη..ακολουιω τις συμβιυλες της παιδιατρου μ γτ κατι ξερει παραπανω απο μενα...διαφορετικα μαζι με το δικο μ πτυχιο θαχα και της παιδιατρικης...

Μια από τα ίδια και ο δικός μου πατέρας!έτσι έχουμε παραγωγή σε κοτουλες,αγγουράκια,κουνελάκι,μηλα,αχλάδια,πατάτες και για αργότερα ροδάκινα και βερίκοκα.μ αυτά μεγάλωσα τη κόρη μου αλλά και τα 3 ανηψακια μου.ήθελε να τα ψιλοαφησει ο πατέρας μου και μόλις έμαθε ότι ειμαι έγκυος λέει άντε ας μεγαλώσουμε κι αυτό και μετά τα αφήνουμε.οπότε κι εγώ να σας πω είμαι ψιλοκαλυμενη από όλα.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες, χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε να χαιρομαστε τις οικογενειες μας!!! Σε λιγο ξεκιναω δουλεια και θα χρειαστο θηλαστρο , εχετε να μου προτείνετε καμια καλη μαρκα; σαν ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις διπλης αντλησης δηλ κ τα δυο στηθη ταυτοχρονα κ νοσοκομειακο. Εγω εχω της αμεντα ψηφιακο νοικιασει υπαρχουν τρια μονο πανελλαδικα. Αλλα πιο διαδεδομενο κ αριστο ειναι της μεντελα. Αν το παιρνεις στη δουλεια κοιτα να μεταφερεται

Καλημέρα μανουλες, χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε να χαιρομαστε τις οικογενειες μας!!! Σε λιγο ξεκιναω δουλεια και θα χρειαστο θηλαστρο , εχετε να μου προτείνετε καμια καλη μαρκα; σαν ευχαριστω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες, χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε να χαιρομαστε τις οικογενειες μας!!! Σε λιγο ξεκιναω δουλεια και θα χρειαστο θηλαστρο , εχετε να μου προτείνετε καμια καλη μαρκα; σαν ευχαριστω πολυ!!!

Καλή χρόνια κοπέλα μου!εγώ κάνω αντλήσεις στη δουλειά εδώ και 5 μήνες.έχω της avent.είμαι πολύ ευχαριστημένη.στην αρχή είχα νοικιάσει της ameda το νοσοκομειακό αλλά είναι δύσκολο στη μεταφορά.της medela εμένα προσωπικά δε μου καθησε καλά.είχα μετανιώσει που δε πήρα διπλής άντλησης(τσιγκουνεφτικα τα λεφτά εκείνη την ημέρα....).μετά όμως μου είπαν πως και πάλι δε θα ήταν καλό γιατί δε θα μπορούσα να κάνω καθόλου μασάζ στο στήθος.βλέπεις δύο χέρια είναι....οπότε μια χαρά μου βγήκε εμένα.έχει και το μαξιλαράκι σιλικόνης και είναι πιο μαλακό.καλή αρχή και καλή δύναμη κορίτσι μου....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...