Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κάνω τον σταυρό μου κ θα ρωτήσω! 

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Ναι φρουτοκρεμα πρωι μηλο μπανανα αχλαδι κ καποιες φιρες κιγες σταγονες πορτοκαλι..

Εμένα πλάκα πλάκα την έφαγε.τη βανίλια βέβαια όχι το σκέτο.αλλά την έδωσα μόνο 15 μέρες.μετά φρούτα.τώρα για να πηζω τη κρέμα μου είχε στείλει ή nutricia δειγματακια και βάζω αυτά.φαίνεται να του αρέσει.εσείς αρχίσατε φρούτα;
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δώσε στο μωρακι ότι του αρέσει κορίτσι μου.αφού θα του αρχίσει φρουτάκια μετά δε θα τη τρώει πολύ καιρό.σιγά τι έγινε που είναι βιομηχανοποιημένη;μετά θα θες 1 κουταλάκι να πηζεις λίγο τη κρέμα και αν χρειάζεται κ αυτό. Οπότε γιατί να κανείς πειράματα;

Δε θα τρωνε πρ ι τα φρουτα, απογευμα την κρεμα, μεσημερι φαγητο κ πρωι -βραδυ γαλατακι;

Link to comment
Share on other sites

Δε θα τρωνε πρ ι τα φρουτα, απογευμα την κρεμα, μεσημερι φαγητο κ πρωι -βραδυ γαλατακι;

Ναι αλλά όχι απαραίτητα ριζαλευρο που στουμπωνει κιόλας...φαριν λακτε που είναι νόστιμη,μπισκοτοκρεμα ίσως,κανένα γιαουρτακι σιγά σιγά.το ριζαλευρο το δίνουν πρώτο για τυχόν αλλεργίες.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά όχι απαραίτητα ριζαλευρο που στουμπωνει κιόλας...φαριν λακτε που είναι νόστιμη,μπισκοτοκρεμα ίσως,κανένα γιαουρτακι σιγά σιγά.το ριζαλευρο το δίνουν πρώτο για τυχόν αλλεργίες.

Α ναι...αυτο το ξερω...καλα,δοκιμασα σημερα αλλη μια βιολογικη παλι πηγε ναμου κανει εμετο...λεω τελος...nutricia που την τρωει...κ μετα συζητησα με μια φιλη...ειναι η χειροτερη, να επιμεινεις στη βιολογικη γιατι τι θα κανεις αν κ τα φαγητα δεν τα τρωει...κ γεμισα τυψεις. Πως να της τη δωσω ομως αμα της ερχετσι εμετος; εκτος αν....δω οτι τρωει τα φρουτακια τωρα που θα αρχισουκε κ της ριχνω κανενα μεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!κι εμείς αρχόμενη βρογχιολιτιδα τελικά.εισπνεόμενα και λιγη κορτιζονη.....litsa πως είστε εσείς;έχουν γεμίσει λέει τα νοσοκομεία από βρογχιολιτιδα. Κι εγώ γι αυτό τον φωρτωσα για να το γλιτώσουμε.και όλο ξεκίνησε από μια απλή ιωσουλα με καταρροή του άντρα μου.κάτι που είναι τόσο απλό για μας στα μπεμπακια μπορεί να εξελιχθεί αλλιώς. Ααααααχ να είναι γερά τα παιδάκια μας ρε κορίτσια.litsa οπότε μπορείς μπες να μας πεις για το ζουζουνι σου


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρονια πολλά καλή χρονια να χουμε κορίτσια.Υγεια πάνω απ'ολα!τι κάνετε;;;σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω...εχω πιάσει και δουλεια ...βολτουλες τον μεγάλο...την μπέμπα...καταλαβαίνετε 😵...πανικος!!!

Περαστικά στα μικρούλια που είναι αρρωστουλικα....

Ξεκινήσαμε και φαγητουλι...φρουτα....χορτοσουπα και κρεατόσουπα...και από αύριο και τραχανά!!!

Φαριν λακτε και μπισκοτοκρεμα😋

Λέω να πάω να κάνω και το αντιγριπικο εγώ με τον άντρα μου μήπως γλιτώσουμε καμια γρίπη.εσεις το έχετε κάνει;;;

Τεσπα όλα στο πρόγραμμα είναι απ'την στιγμή που ο μεγάλος πάει σχολείο τι να προσέξεις. Πείτε μου!!!!;;;

Μπουσουλατε ;;!εμείς προσπαθούμε....παιζει με τον αδελφό της πολύ και ξεκαρδίζεται....αυτααααα.σας φιλώ όλες....να προσέχετε.Λιτσακι μπες να μας πεις τι κάνει η μπουμπού σου...

Δεσποινα την βαφτησες την μικρή;;;


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!κι εμείς αρχόμενη βρογχιολιτιδα τελικά.εισπνεόμενα και λιγη κορτιζονη.....litsa πως είστε εσείς;έχουν γεμίσει λέει τα νοσοκομεία από βρογχιολιτιδα. Κι εγώ γι αυτό τον φωρτωσα για να το γλιτώσουμε.και όλο ξεκίνησε από μια απλή ιωσουλα με καταρροή του άντρα μου.κάτι που είναι τόσο απλό για μας στα μπεμπακια μπορεί να εξελιχθεί αλλιώς. Ααααααχ να είναι γερά τα παιδάκια μας ρε κορίτσια.litsa οπότε μπορείς μπες να μας πεις για το ζουζουνι σου

Βρε μωλο μου περαστικουλια σας...πως τα δίνεις τα εισπνεόμενα στο μπεμπακι;;εννοώ πως ξέρει να εισπνέει ;;;


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε μωλο μου περαστικουλια σας...πως τα δίνεις τα εισπνεόμενα στο μπεμπακι;;εννοώ πως ξέρει να εισπνέει ;;;

Καλή χρόνια κοριτσάκι!να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!άσε αυτό με τα σχολεία σκέφτομαι κι εγώ.....πέρυσι με το που άνοιξαν έγινε χαμός με τη γρίπη.υπάρχει μασκουλα aerochamber που από τη μια την εφαρμόζει στο προσωπό και από την άλλη ένας αεροθαλαμος που κανείς το εισπνεόμενο.το κρατάς για λίγο και το μικρό απλά αναπνέει αν και συνήθως κλαίει. Αν κλαίει δε πειράζει..,....γίνεται καλύτερη απορρόφηση. Την είχα από τη κόρη μου..άστα να πάνε...αχρειαστα να ναι.μακάρι να μη τα μάθετε ποτέ!αλλά κάποιες φορές σε γλιτώνουν από πιο σοβαρά πραγματα


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου. Καλή χρονιά με υγεία σε εσάς και τα μωράκια σας!

Για εμάς δεν μπήκε καλά η χρονιά. 😔 ο μεγάλος μου έχει εδώ και 6 μέρες γαστρεντεριτιδα και η μπέμπα μου βρογχιολιτιδα. Λείπει και η γιατρός μας στο εξωτερικό, την πήγα σε άλλο παιδίατρο και ξεκινήσαμε Aerolin & Flixotide. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα. Έχουμε και τη βάφτιση μας την Κυριακή. Ελπίζω να γίνουν καλά τα ζουζούνια μου. Περαστικά και στα άλλα αρρωστουλικα μωράκια 😵

Το ρυζάλευρο δεν της αρέσει καθόλου. Είναι σκέτο και αγευστο λόγω αλλεργίας στο αγελαδινό γάλα και τρώει μόνο 30 ml.


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου. Καλή χρονιά με υγεία σε εσάς και τα μωράκια σας!

Για εμάς δεν μπήκε καλά η χρονιά. 😔 ο μεγάλος μου έχει εδώ και 6 μέρες γαστρεντεριτιδα και η μπέμπα μου βρογχιολιτιδα. Λείπει και η γιατρός μας στο εξωτερικό, την πήγα σε άλλο παιδίατρο και ξεκινήσαμε Aerolin & Flixotide. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα. Έχουμε και τη βάφτιση μας την Κυριακή. Ελπίζω να γίνουν καλά τα ζουζούνια μου. Περαστικά και στα άλλα αρρωστουλικα μωράκια 😵

Το ρυζάλευρο δεν της αρέσει καθόλου. Είναι σκέτο και αγευστο λόγω αλλεργίας στο αγελαδινό γάλα και τρώει μόνο 30 ml.

Περαστικά σας κι εσάς κοπέλα μου και με το καλό ή βάπτιση σας!καλό όνομα!αχ ατιμές ιώσεις.....που θα πάει χειμώνας είναι θα περάσει.θα μεγαλώσουν και τα μικρακια μας...μέχρι τη Κυριακή μια χαρά θα είστε.να περάσετε όμορφα και να μπεις να μας πεις τα νέα σας


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια, τι κανετε; βγηκαμε χτες απτ νοσοκομ κ συνεχιζουμε εισπνεομενο στ σπιτι μεχρι δευτερα...ειναι μια χαρα η μπεμπα αν κ ταλαιπωρηθηλε πολυ στ νοσοκ ιυτε ν κοιμηθει δε μπορουσε απτη φασαρια...ευχομαι σε ολα τ μικρακια περαστικα!!


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, καλη χρονια σας ευχομαι σε σας κ στα μωρακια σας! Σας διαβαζω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου .....προσπαθησα να γραψω καποια στιγμη αλλα το παλιο μου προφιλ ειχε προβλημα.... σας ευχαριστω απο καρδιας γιατι μου κρατουσατε συντροφια και μου δινατε δυναμη!!! Γεννησα στισ 4 ιουλιου μια μερα πριν το δημοψηφισμα ενα αγορακι 2700 51 εκ στις 37 εβδομαδες. Ταλαιπωρηθηκαμε με κολικους για 20 μερες κ μετα μας βρηκε παλινδρομηση εντονη που εκανε οισοφαγιτιδα κ δυσπεψια, πολυ δυσκολο πραγμα! Περναμε χαπι για 4 μηνες και αλλαξαμε 3 γαλατα. Πλεον ειμαστε καλυτερα αλλα δενεχει φυγει υπαρχουν καποιες μερες που τον πιανει αλλα πιο ηπια πλεον. Το προβλημα ειναι ομωσ οτι δεν κοιμαται σε κρεβατι αλλα στην αγκαλια μας μονο εκει ανακουφιζεται. Ο γιατρος μας το συστησε για να μην του ανεβαινουν τα υγρα κ οντωσ βοηθησε. Ασε που κ να τον εβαζες να ξαπλωσει ακομη κ με στρωμα σε ανακλιση ξυπνουσε ειτε γιατι του ερχοταν γαλατακι ειτε γιατι ηθελε να ρευτει ειτε γιατι αρχιζε να ποναει κ εκλαιγε. Εβγαζε γαλα κ 3 ωρες απο το γευμα του κ συνεχως ακουγες ενα γκλουπ γκλουπ που ανεβαινε το γαλα. Κ στην αγκαλια ξυπνουσε, στριφογυρνουσε κ τεντωνε το κεφαλι του αλλα τον εκανες καμια βολτα κ ηρεμουσε μετα. Τωρα ειμαστε 6 μηνων κ προσπαθω να τον βαζω να ξαπλωνει αλλα την ημερα στο μισαωρο ξυπναει βαρια μια ωρα... ενω στην αγκαλια κοιμαται απο μιαμιση με δυο ωρες. Το δε βραδυ ειναι οτι να ναι , δεν εχουμε σταθερο προγραμμα αλλοτε κανει τελευταιο γευμα στισ 8 και αλλοτε μπορει να παει κ 11. Ξυπναει για να φαει το τελευταιο μηνα 2 φορες στην διαρκεια της νυχτας τρωει 150 κ κανει 6 γευματα.. οταν τον αφηνω ολη νυχτα στο κρεβατι αφου τον κοιμησω αγκαλια , την 3η μερα θα εχει ανησυχια με το στομαχι του κ θα ξυπναει συνεχεια το μεγαλυτερο που κοιμαται σερι το βραδυ ειναι 5 ωρες.... τα εχουμε παξει κ εγω κ ο αντρας μου....ο παιδιατρος μου λεει υπομονη σε δυο μηνες θα ειμαστε πολυ καλυτερα.... να φαντατειτε επιστρατευω κ μαμα κ πεθερα καποια βραδυα γιατι δεν μπορω να εχω συνεχεια τον μπεμπη πανω μου 8,5 κιλα κ να κοιμαμαι καθιστη. Τι μπορω να κανω αλλο μπας κ κοιμηθει στο κρεβατι του help!!!!!!!!!!!😔😔😔😔😔😔😔😔😩😩😩😩 συγνωμη για το σεντονι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!διαβαζω οτι ολες εχετε ξεκινησει να δινετε κρεμες και ρυζαλευρο στα μωρα σας....συμβουλευτικα χωρις παρεξηγηση το καλυτερο θα ηταν να δωσετε στα μωρα λαχανικα και κρεας που εχουν αναγκη απο 6 μηνων και οχι ετοιμες κρεμες του εμποριου που δεν προσφερουν τιποτα θρεπτικο και το μονο που προσφερουν ειναι κενες θερμιδες!!οι παιδιατροι προτεινουν ετοιμες κρεμες γιατι υπαρχουν αλλα συμφεροντα απο πισω...υπαρχουν πολλα αρθρα στο ιντερνετ γιατι δεν πρεπει να δινουμε ρυζαλευρο...βεβαια η καθεμια αποφασιζει για το μωρο της εγω απλα σαν συμβουλη σας το λεω γιατι το χω ψαξει το θεμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, καλη χρονια σας ευχομαι σε σας κ στα μωρακια σας! Σας διαβαζω απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου .....προσπαθησα να γραψω καποια στιγμη αλλα το παλιο μου προφιλ ειχε προβλημα.... σας ευχαριστω απο καρδιας γιατι μου κρατουσατε συντροφια και μου δινατε δυναμη!!! Γεννησα στισ 4 ιουλιου μια μερα πριν το δημοψηφισμα ενα αγορακι 2700 51 εκ στις 37 εβδομαδες. Ταλαιπωρηθηκαμε με κολικους για 20 μερες κ μετα μας βρηκε παλινδρομηση εντονη που εκανε οισοφαγιτιδα κ δυσπεψια, πολυ δυσκολο πραγμα! Περναμε χαπι για 4 μηνες και αλλαξαμε 3 γαλατα. Πλεον ειμαστε καλυτερα αλλα δενεχει φυγει υπαρχουν καποιες μερες που τον πιανει αλλα πιο ηπια πλεον. Το προβλημα ειναι ομωσ οτι δεν κοιμαται σε κρεβατι αλλα στην αγκαλια μας μονο εκει ανακουφιζεται. Ο γιατρος μας το συστησε για να μην του ανεβαινουν τα υγρα κ οντωσ βοηθησε. Ασε που κ να τον εβαζες να ξαπλωσει ακομη κ με στρωμα σε ανακλιση ξυπνουσε ειτε γιατι του ερχοταν γαλατακι ειτε γιατι ηθελε να ρευτει ειτε γιατι αρχιζε να ποναει κ εκλαιγε. Εβγαζε γαλα κ 3 ωρες απο το γευμα του κ συνεχως ακουγες ενα γκλουπ γκλουπ που ανεβαινε το γαλα. Κ στην αγκαλια ξυπνουσε, στριφογυρνουσε κ τεντωνε το κεφαλι του αλλα τον εκανες καμια βολτα κ ηρεμουσε μετα. Τωρα ειμαστε 6 μηνων κ προσπαθω να τον βαζω να ξαπλωνει αλλα την ημερα στο μισαωρο ξυπναει βαρια μια ωρα... ενω στην αγκαλια κοιμαται απο μιαμιση με δυο ωρες. Το δε βραδυ ειναι οτι να ναι , δεν εχουμε σταθερο προγραμμα αλλοτε κανει τελευταιο γευμα στισ 8 και αλλοτε μπορει να παει κ 11. Ξυπναει για να φαει το τελευταιο μηνα 2 φορες στην διαρκεια της νυχτας τρωει 150 κ κανει 6 γευματα.. οταν τον αφηνω ολη νυχτα στο κρεβατι αφου τον κοιμησω αγκαλια , την 3η μερα θα εχει ανησυχια με το στομαχι του κ θα ξυπναει συνεχεια το μεγαλυτερο που κοιμαται σερι το βραδυ ειναι 5 ωρες.... τα εχουμε παξει κ εγω κ ο αντρας μου....ο παιδιατρος μου λεει υπομονη σε δυο μηνες θα ειμαστε πολυ καλυτερα.... να φαντατειτε επιστρατευω κ μαμα κ πεθερα καποια βραδυα γιατι δεν μπορω να εχω συνεχεια τον μπεμπη πανω μου 8,5 κιλα κ να κοιμαμαι καθιστη. Τι μπορω να κανω αλλο μπας κ κοιμηθει στο κρεβατι του help!!!!!!!!!!!😔😔😔😔😔😔😔😔😩😩😩😩 συγνωμη για το σεντονι!

Καλώς ήρθες κοπέλα μου!να σου ζήσει το μωρακι σου!τι τράβατε κι εσείς και το μωρακι σου....μακάρι να περάσει γρήγορα βρε κορίτσι μου!τώρα για τον ύπνο τι να σου πω;είδα κι εμάς που δεν έχει παλινδρόμηση.... Μια τα δόντια,μια ο βήχας,μια ο θηλασμός....κι εμείς τη περισσότερη νύχτα αγκαλιά τη περνάμε.υπομονή κι ας ελπισουμε σε καλύτερες νυχτες!!!!!άμα έχεις βοήθεια μάζεψε τους όλους.


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...