Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας !

Ελπίζω τα άρρωστα μωράκια να έγιναν καλά !

Η μικρή μου είναι μια χαρά. Αύριο σταματάμε κ τα εισπνεομενα. Την Κυριακή τη βαφτισαμε. Την είπαμε Ελένη 😚 Όλα πήγαν καλά η μικρή ήταν ήρεμη, έκλαψε μόνο λιγάκι στο ντύσιμο και μετά κοιμήθηκε. Εγώ από τα Φώτα και για 6 μέρες είχα πυρετό λογω αμυγδαλιτιδας αλλά εκείνη τη μερα ήμουν πολύ καλά . Ο καιρός αν και δεν είχε ήλιο ήταν καλός, μας έκανε τη χάρη μέσα στο χειμώνα το είχα ένα άγχος μην έχει παγωνιά ή βροχή.

Σας φιλώ 😘


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !

Ελπίζω τα άρρωστα μωράκια να έγιναν καλά !

Η μικρή μου είναι μια χαρά. Αύριο σταματάμε κ τα εισπνεομενα. Την Κυριακή τη βαφτισαμε. Την είπαμε Ελένη 😚 Όλα πήγαν καλά η μικρή ήταν ήρεμη, έκλαψε μόνο λιγάκι στο ντύσιμο και μετά κοιμήθηκε. Εγώ από τα Φώτα και για 6 μέρες είχα πυρετό λογω αμυγδαλιτιδας αλλά εκείνη τη μερα ήμουν πολύ καλά . Ο καιρός αν και δεν είχε ήλιο ήταν καλός, μας έκανε τη χάρη μέσα στο χειμώνα το είχα ένα άγχος μην έχει παγωνιά ή βροχή.

Σας φιλώ 😘

Να σου ζησει η νεοφωτιστη γερη κ τυχερη! Κ περαστικα σας!! Εμεισ να δουμε που θα τον βαφτισουμε 10 1/2 μηνων ... αν θα ησυχος....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !

Ελπίζω τα άρρωστα μωράκια να έγιναν καλά !

Η μικρή μου είναι μια χαρά. Αύριο σταματάμε κ τα εισπνεομενα. Την Κυριακή τη βαφτισαμε. Την είπαμε Ελένη 😚 Όλα πήγαν καλά η μικρή ήταν ήρεμη, έκλαψε μόνο λιγάκι στο ντύσιμο και μετά κοιμήθηκε. Εγώ από τα Φώτα και για 6 μέρες είχα πυρετό λογω αμυγδαλιτιδας αλλά εκείνη τη μερα ήμουν πολύ καλά . Ο καιρός αν και δεν είχε ήλιο ήταν καλός, μας έκανε τη χάρη μέσα στο χειμώνα το είχα ένα άγχος μην έχει παγωνιά ή βροχή.

Σας φιλώ 😘

Να σου ζήσει κορίτσι μου ή κορούλα σου!να είναι πάντα γερή και τυχερή!!!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !

Ελπίζω τα άρρωστα μωράκια να έγιναν καλά !

Η μικρή μου είναι μια χαρά. Αύριο σταματάμε κ τα εισπνεομενα. Την Κυριακή τη βαφτισαμε. Την είπαμε Ελένη 😚 Όλα πήγαν καλά η μικρή ήταν ήρεμη, έκλαψε μόνο λιγάκι στο ντύσιμο και μετά κοιμήθηκε. Εγώ από τα Φώτα και για 6 μέρες είχα πυρετό λογω αμυγδαλιτιδας αλλά εκείνη τη μερα ήμουν πολύ καλά . Ο καιρός αν και δεν είχε ήλιο ήταν καλός, μας έκανε τη χάρη μέσα στο χειμώνα το είχα ένα άγχος μην έχει παγωνιά ή βροχή.

Σας φιλώ 😘

δεσποινα να σας ζησει η μικρούλα!!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σε όλα τα κορίτσια!!!μανουλες που θηλάζατε συνεχίζεται ακόμα?εμένα θηλάζει τρωει λαχανικα και μοσχαράκι,φρουτόκρεμα και φαρίν λακτε!!μεγάλωσε πολύ και δεν μπορώ να το πιστέψω!!είναι πολύ δραστήριο μωρό και εκτος του οτι με παιδεύει την μέρα με αφήνει ξυπνια και τα βράδια!!φιλια απο εμας


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να σας ρωτήσω πως βάζετε τα μωρουδελια σας για υπνο; Εμεις μέχρι τωρα τον κοιμιζαμε στην αγκαλια νανουριζωντας με τραγουδάκια, εχει τρεις μερες τωρα δεν μπορω να τον Κοιμήσω στην αγκαλια.. Τον βάζω στην κούνια με την μουσική στο Μομπιλ κ του κρατάω το χεράκι ή τον χαϊδεύω τιποτα... Ξαπλώνουμε μαζι στο κρεβάτι κ του μιλάω τιποτα.. Τα εχω παίξει... Κανονικά ειναι ήρεμος κ χαρούμενος στον υπνο κανει νερά;; Ενα τελεί κοιμαται με φαι ή απο εξάντληση ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να σας ρωτήσω πως βάζετε τα μωρουδελια σας για υπνο; Εμεις μέχρι τωρα τον κοιμιζαμε στην αγκαλια νανουριζωντας με τραγουδάκια, εχει τρεις μερες τωρα δεν μπορω να τον Κοιμήσω στην αγκαλια.. Τον βάζω στην κούνια με την μουσική στο Μομπιλ κ του κρατάω το χεράκι ή τον χαϊδεύω τιποτα... Ξαπλώνουμε μαζι στο κρεβάτι κ του μιλάω τιποτα.. Τα εχω παίξει... Κανονικά ειναι ήρεμος κ χαρούμενος στον υπνο κανει νερά;; Ενα τελεί κοιμαται με φαι ή απο εξάντληση ...

Εμένα μέσα στη μέρα κοιμάται μόνο στο ριλαξ με πιπίλα και λίγο κούνημα στην αρχή. Το βράδυ ακούμε τη μουσική από το μομπιλ και την έχω αγκαλιά και της τραγουδάω. Μερικές φορές δεν θέλει αγκαλιά κ την βάζω στην κούνια της τη σκεπάζω για να μην κουνιέται και πολύ και της χαϊδεύω τα χεράκια. Πάντως αν δεν έχει ρευτει καλά δεν μπορεί να κοιμηθεί. Από δοντάκια πως πάτε;


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς περάσαμε απο διάφορες φάσεις...τώρα κοιμομαστε ή στο κρεβάτι μας με τη μουσικούλα από το περιστρεφόμενο και το αρκουδάκι μας...ή με βόλτα στο καρότσι...ή πιο σπάνια αγκαλιά όρθια μαγουλάκι μαγουλάκι με τη μαμά και να κάνουμε κύκλους με το δείκτη μας το δαχτυλακι της μαμάς

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλα τα κορίτσια!!!μανουλες που θηλάζατε συνεχίζεται ακόμα?εμένα θηλάζει τρωει λαχανικα και μοσχαράκι,φρουτόκρεμα και φαρίν λακτε!!μεγάλωσε πολύ και δεν μπορώ να το πιστέψω!!είναι πολύ δραστήριο μωρό και εκτος του οτι με παιδεύει την μέρα με αφήνει ξυπνια και τα βράδια!!φιλια απο εμας

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ Λίλα μου θηλάζω ακόμα,αν και το βράδυ δε του φτάνει και δίνω συμπλήρωμα δικό μου.συνεχιζω και τις αντλησεις στη δουλειά.έχω κάνει μια καλή αποθηκουλα στη κατάψυξη πλέον γιατί σιγά σιγά θέλω να αποθηλασω.με κούρασαν πολύ πλέον οι αντλησεις στη δουλειά.τώρα τρώμε φρούτα,λαχανικα. Θα βάλουμε και κρεατακι από εβδομάδα και μόλις μπει και το απογευματινό θ αρχίσω να κόβω κι εγώ γιατί από ότι διαβάζω κι ο αποθηλασμος είναι χρονοβόρος και πρέπει να γίνει σιγά σιγά για να μη πάρω χάπια.εσύ μέχρι ποτέ λες;

Κι εμείς τα βραδιά δεν είναι ή καλύτερη μας.......τον κοιμιζω συνήθως αγκαλιά μετά σηκώνεται να φάει.....τέλος πάντων.είναι και τα δόντια είναι και τα εισπνεόμενα που φέρνουν υπερένταση.... Τι να κάνουμε ρε κορίτσια;υπομονή!αρκεί να μην είναι σαν την κόρη μου που κάναμε 5 χρόνια να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα το μεσημερι απο τισ 3:30 χασμουριεται κ τριβεται, τον πηγα στην κρεββατοκαρα ξαπλωσαμε διπλα διπλα, του τραγουδουσα κ του επιανα τα χερακια τιποτα, μετα απο κανενα τεταρτο εκλαψε τον εβαλα καθιστο ρευτηκε, παιξαμε λιγο ησυχασε, τον ξαναξαπλωσα γιατιτριβοταν συνεχεια τον εδωσα ενα λουτρινο παιχνιδι που εχει κ καθρεφτακι κ με κεινο στο χερι το πηγαινε πανω κατω του εδωσα κ πιπιλα (την κραταει μονο οταν ψιλονανουριζεται αλλιως την αφηνει) ηρθε κ κοιμηθηκε. Μακαρι να πιασει .Το κακο ειναι οτι στο μισαωρο ξυπνησε του εδωσα πιπιλα κ συνεχισε κ μετα απο 20 λεπτα αρχισε να κλαιει μες τον υπνο του, δεν ησυχαζε με τιποτα οποτε τον πηρα αγκαλια τον κουνησα ησυχασε κ τωρα κοιμαται παλι στην αγκαλια. Χθες ειχαμε γιατρο κ μου ειπε οτι πλεον ο λογος που ξυπναει ή γκρινιαζει στον υπνο του δεν ειναι απο την παλινδρομηση αλλα απο ανασφαλεια η απο δοντια. Ποσα ml πινετε στο γευμα ? Εμεις 150 κ τρωμε ανα 4ωρες κ την νυχτα το ιδιο. Λεω να το αυξησω στα 180 -200 μηπως τον κρατησει περισσοτερο την νυχτα ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! εμεις εχουμε δυο μηνες περιπου π κοιμαται μονη της στξν κουνια....την αφηνω απλα μεσα, της βαζω κ τη μουσικη απτ μουσικο προβολεα που της εχω αγορασει και σιγα σιγα κοιμαται...τ βραδυ κλαιει λιγο κανα δςλεκαλεπτο το πολυ,οχι δυνατα βεβαια κ τελιλα αποκοιμιεται...αυτο π με νευριαζει πλεον ειναι οτι τον τελευταιο μημα περιπου που κ που ξυπναει μες στη νυχτα γυρω στις δυο κ θελει παιχνιδια για καμια ωρα κ μετα ξανακοιμαται...εχω δοκιμασςι τ παντα κ γαλα ν της δωσω κ να μην της δωσω σημασια και να τβν παρω αγκαλια κ αυτη τπτ...αν δεν περασει η ωρα σιγουρα δεν αποκοιμιεται παλι...με τις δουλειες σας τι γινεται;;; εγω δεχτηκα απειλη απτ αφεντικο ν γυρισω νωριτερα απο τελος του 6μηνου διαφορερικα θ παρει αλλη π σημαινει οτι θα με διωξει χιλια τ εκατο οταν περασει το 18μηνο...πολυ εκνευριστηκα γτ θα χασω 40μερες απτ 6μηνο κ δε μου επιτρεπει 6ωρο αλλα 7ωρο και σπαστο....ειμαι ν σκασω...δεν ξερω αν θελω ν επιστρεψω η απλα ν παραιτηθω...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! εμεις εχουμε δυο μηνες περιπου π κοιμαται μονη της στξν κουνια....την αφηνω απλα μεσα, της βαζω κ τη μουσικη απτ μουσικο προβολεα που της εχω αγορασει και σιγα σιγα κοιμαται...τ βραδυ κλαιει λιγο κανα δςλεκαλεπτο το πολυ,οχι δυνατα βεβαια κ τελιλα αποκοιμιεται...αυτο π με νευριαζει πλεον ειναι οτι τον τελευταιο μημα περιπου που κ που ξυπναει μες στη νυχτα γυρω στις δυο κ θελει παιχνιδια για καμια ωρα κ μετα ξανακοιμαται...εχω δοκιμασςι τ παντα κ γαλα ν της δωσω κ να μην της δωσω σημασια και να τβν παρω αγκαλια κ αυτη τπτ...αν δεν περασει η ωρα σιγουρα δεν αποκοιμιεται παλι...με τις δουλειες σας τι γινεται;;; εγω δεχτηκα απειλη απτ αφεντικο ν γυρισω νωριτερα απο τελος του 6μηνου διαφορερικα θ παρει αλλη π σημαινει οτι θα με διωξει χιλια τ εκατο οταν περασει το 18μηνο...πολυ εκνευριστηκα γτ θα χασω 40μερες απτ 6μηνο κ δε μου επιτρεπει 6ωρο αλλα 7ωρο και σπαστο....ειμαι ν σκασω...δεν ξερω αν θελω ν επιστρεψω η απλα ν παραιτηθω...

Καλά το αφεντικό σου είναι πολύ μπιιιιιιπ!άμα τα λέω εγω... Κανένας σεβασμός στην εργαζόμενη μάνα...


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! εμεις εχουμε δυο μηνες περιπου π κοιμαται μονη της στξν κουνια....την αφηνω απλα μεσα, της βαζω κ τη μουσικη απτ μουσικο προβολεα που της εχω αγορασει και σιγα σιγα κοιμαται...τ βραδυ κλαιει λιγο κανα δςλεκαλεπτο το πολυ,οχι δυνατα βεβαια κ τελιλα αποκοιμιεται...αυτο π με νευριαζει πλεον ειναι οτι τον τελευταιο μημα περιπου που κ που ξυπναει μες στη νυχτα γυρω στις δυο κ θελει παιχνιδια για καμια ωρα κ μετα ξανακοιμαται...εχω δοκιμασςι τ παντα κ γαλα ν της δωσω κ να μην της δωσω σημασια και να τβν παρω αγκαλια κ αυτη τπτ...αν δεν περασει η ωρα σιγουρα δεν αποκοιμιεται παλι...με τις δουλειες σας τι γινεται;;; εγω δεχτηκα απειλη απτ αφεντικο ν γυρισω νωριτερα απο τελος του 6μηνου διαφορερικα θ παρει αλλη π σημαινει οτι θα με διωξει χιλια τ εκατο οταν περασει το 18μηνο...πολυ εκνευριστηκα γτ θα χασω 40μερες απτ 6μηνο κ δε μου επιτρεπει 6ωρο αλλα 7ωρο και σπαστο....ειμαι ν σκασω...δεν ξερω αν θελω ν επιστρεψω η απλα ν παραιτηθω...

Εγω εχω δικη μου δουλεια κ γυρισα 24 αυγουστου-11 ιουλιου γεννησα. Απο τη μια νομιζω καλυτερα γιατι οσο περνα ο καιρος τοσο πιο δυσκολα την αποχωριζομαι...περιμενω το καλοκαιρι να ειμαδτε ολη μερα μαζι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! εμεις εχουμε δυο μηνες περιπου π κοιμαται μονη της στξν κουνια....την αφηνω απλα μεσα, της βαζω κ τη μουσικη απτ μουσικο προβολεα που της εχω αγορασει και σιγα σιγα κοιμαται...τ βραδυ κλαιει λιγο κανα δςλεκαλεπτο το πολυ,οχι δυνατα βεβαια κ τελιλα αποκοιμιεται...αυτο π με νευριαζει πλεον ειναι οτι τον τελευταιο μημα περιπου που κ που ξυπναει μες στη νυχτα γυρω στις δυο κ θελει παιχνιδια για καμια ωρα κ μετα ξανακοιμαται...εχω δοκιμασςι τ παντα κ γαλα ν της δωσω κ να μην της δωσω σημασια και να τβν παρω αγκαλια κ αυτη τπτ...αν δεν περασει η ωρα σιγουρα δεν αποκοιμιεται παλι...με τις δουλειες σας τι γινεται;;; εγω δεχτηκα απειλη απτ αφεντικο ν γυρισω νωριτερα απο τελος του 6μηνου διαφορερικα θ παρει αλλη π σημαινει οτι θα με διωξει χιλια τ εκατο οταν περασει το 18μηνο...πολυ εκνευριστηκα γτ θα χασω 40μερες απτ 6μηνο κ δε μου επιτρεπει 6ωρο αλλα 7ωρο και σπαστο....ειμαι ν σκασω...δεν ξερω αν θελω ν επιστρεψω η απλα ν παραιτηθω...

Να επιστρέψεις στην δουλεια σου κανονικά... Κι αν σε απολύσει να πληρώσει ... Μην του χαρίσεις τιποτα του άξεστου ελληναρα εργοδότη... Εμένα προκάλεσαν την παραίτηση μου στην ιδέα οτι θα μείνω εγκυος γιατι παντρεύτηκα .( μου εκαναν ψυχρό πόλεμο... Κ δεν άντεξα παραιτήθηκα απο περηφάνια... Το μετανιωςα) .. 9 χρονια δούλευα στην εταιρεία απο τα 23 μου... Πριν το γάμο ο διευθυντής μου με είχε πρήξει αντε να κανεις κ κανένα παιδάκι μου έλεγε συνεχεια ...με ψάρευε... Ασε τα θυμαμαι κ φουντώνω... Θα μπορουσα να τους κανω πολλα αλλα ειχα σκάσει κ δεν σκεφτόμουν καθαρά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...