Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Τώρα με πιάνουν αλλά άγχη. Λέτε να είναι εξωμήτρια και γι αυτό να έχω καφέ; Παραλογίζομαι ε; 

      Παραλογιζεσε ναι!! Δεν δίνουν τόσο μεγάλες χοριακες με την πρώτη τα εξωμήτρια . Ξεκινάνε από χαμηλά .

      Τα καφέ είναι συνηθισμένα στην αρχή Κ πολύ πιθανό να είναι Κ δύο μωρά γι'αυτό. Να ξεκουράζεσε θέλει πολύ ξεκούραση ώστε να προσαρμοστεί η μήτρα στην νέα συνθήκη . 

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Εμεις κοριτσια θα παμε κορωπι στο εξοχικο βεβαια μ σαββατο γιατι ως τοτε δουλευει ο αντρας μου. Εγω απο μ δευτερα θα δουλευω μονο 4 ωρες το πρωι...να δω τι θα την κανω τα απογευματα δεν κοιματσι κ θελει να ειναι ορθια κ να τη γυρναμε...

Κι εμεις τα εχουμε σχεδον ολα ετοιμα για τη βαφτιση...εμεις περιμενουμε να φουμε ποσο θα ερθει η εφορια για να δουμε αν μας παιρνει να κανουμε τραπεζι :P

Ρε κοριτσια...εχει βγσλει κ ενα νεο κολπο....κανει νευρα...δηλ σφιγγει τις γροθιτσες της,σφιγγεται κ κοκκινιζει οπως οταν κσνει κακα κ τρεμει...για λιγο βεβαια. Η παιδιατρος μου ειπε επειδη δε μιλανε σκομσ τα κανουν αυτα επειδη δε μπορουν να πουν τι θελουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να στο ειπε η παιδιατρος ετσι θα ειναι.. Εμενα νευριαζει οταν της παρω αυτο που κραταει.. Φωναζει κι εχω ανοιχτα παραθυρα κ την ακουει ολη η γειτονια :D Αληθεια οι δηλωσεις ποτε ειναι; Νομιζω μετα το Πασχα ειναι.. Αιντε να δουμε τι θα βρεξει και φετος...:/


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχει ανοιξει το taxis αλλα περιμενουν να δουν που θα καταληξουν τα νεα μετρα...στο μεταξυ εμεις πρεπει να ειμαστε κ οι μονοι ελληνες που βιαζομαστε να πληρωσουμε :P επειδη ξερουμε οτι δε γλιτωνουμε να δουμε τι μας παιρνει να κανουμε...γι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε θεμα με το γαλα!!τις τελευταιες μερες , 15 περιπου, το εψει μειωσει απο 180 σε 120 με 150 κ το επινε με δοσεις. Δυο μερες τωρα πινει το βραδυ με ζορι 40-50 γρ....κ το πρωι που ξυπναρι κ με βλρπει να το φτιαχνω γκρινιαζει να της το δωσω κ μεχρι να κατσω να βολευτουμε το βαζει στο στομα κ πιπιλαει...στην αρχη πινει ηρεμα, στα 70 γρ σταναταει κ με βια πινει αλλα 40. Γιατι;;;;τα υπολοιπα τα τρωει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια κ Χριστός Ανέστη! Το πρωτο μας Πασχα με τα μπεμπακια!Πώς περάσατε; Εμεις ωραια,οικογενειακά κ ο μικρις εφαγε ορωτη φορα αρνακι με πατατουλα. Του ειχα φτιαξει σε δικη του ατομικη γάστρα κ πολυ του άρεσε. Εχωνε ολο το αρνι,κομματακι,κομματακι στο στομα,μια γλυκα ηταν! Κατα τα αλλα,μιλαμε για μεγαλο ταρζαν,όπου βγήκαμε αυτες τις μερες εδωσε σόου χαχαχα

Στην αρχη στο καρεκλάκι καθόταν, ετρωγε κ το φαγακι του,μετά ηθελε να παιζει με ο,τι έβρισκε, μιλαμε για τρομερη ενέργεια αυρο το παιδι. Και να πεις οτι τρωει,τσιμπολογαει σαν σπουργίτι

Πειτε κ εσείς νεακια! Φιλιαα


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουμε θεμα με το γαλα!!τις τελευταιες μερες , 15 περιπου, το εψει μειωσει απο 180 σε 120 με 150 κ το επινε με δοσεις. Δυο μερες τωρα πινει το βραδυ με ζορι 40-50 γρ....κ το πρωι που ξυπναρι κ με βλρπει να το φτιαχνω γκρινιαζει να της το δωσω κ μεχρι να κατσω να βολευτουμε το βαζει στο στομα κ πιπιλαει...στην αρχη πινει ηρεμα, στα 70 γρ σταναταει κ με βια πινει αλλα 40. Γιατι;;;;τα υπολοιπα τα τρωει μια χαρα

Πως πατε τωρα;μήπως ειναι απο τα δόντια, η καμμια ίωση;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια εχουμε βγάλει και εμεις 4 δοντάκια , εγω ξεκινησα δουλειά πριν 2 μηνες και απο τοτε μου ξυπναει καθε βραδυ ειναι καποιες φορες που κοιμάται αμεσως ειναι ομως και κάποιες αλλες κλαιει το βαζω στηθος το κουναω αλλα μπορει να κλαίει και για δυο ωρες.........

Link to comment
Share on other sites

Καπως καλυτερα...τρωμε 120-150 τη φορα...τωρα βλεπει φωτογραφιες την ωρα που τρωει κ θελει να τις της δωσω...δοντια γενικως..βγαζουμε αυτη την εποχη. Ειχε κ ενα μπουκωματακι...ισως να φταινε ολα.περασαμε κ μια φαση που δεινοπαθουσαμε να κοιμηθει κ τωρα καθιερωσα να την παιρνω μετα το γαλα στο κρεβατι μου με λιγα παιχνιδια, παιζει, χαλαρωνει, κοιμαται. Απο τοτε που το αρχισανε κοψαμε κ τις μεταμεσονυχτιες βολτες με το καροτσι...μονο σημερα ειχαμε ενα πισωγυρισμα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα!! Κι εμενα εχει καπως μειωσει το γαλα της, μην αγχωνεστε οσο θελουν! Αλλωστε χορταινουν με το φαγητο! Εγω δεν αγχωνομαι γενικως πλεον εχω γινει τοσο χαλαρη λες κι εχω μεγαλωσει 3 παιδια! Ελπιζω να παραμεινω ετσι, στις αρχες ημουν τσιτωμενη! Σας φιλω!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσεξε το αυτο ομως γιατι θα της το περασεις..

Εχω μαμα διδυμινς και ξερω... Τελεια μαμα αλλα το αγχος πολλες φορες με εχει τσιτωσει! Απο μικρη μεχρι κ σημερα!!! :D

Κι εγω γενικα ειμαι αγχωδης αλλα με την μικρη δεν ξερω, ειμαι κουλ.. Δε θελω να της το μεταδιδω.. Μακαρι να παραμεινω ετσι! Στις αρχες ηταν τοσο μικροσκοπικη που ηταν λογικο. Τωρα ειμαι χαλαρη ενω η μαμα μου.... αμαν!! Προσεχε αυτο κ προσεχε το αλλο κ εφαγε; Τα κανε; Προσεχε μην αυτο παπαπααα, αφου κλεινω ταυτια μου και λεω ναι μαμααα!!:D ουφ ετσι ειναι ρε κοριτσια ολες οι γιαγιαδες; Πιο πολυ αγχωνεται η γιαγια παρα η μαμα!! Χαχαα! Τι τραβαω... Αλλα ειναι σουπερ μαμα κ γιαγια! Την αγαπω:) χρονια πολλα παρεπιπτοντως στις μανουλες σας κ φυσικα ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ! Σε λιγα χρονια θα μας φερνουν κ καρτουλες απτο σχολειο!!!:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα ευχομαι όλα τα μπεμπακια να ειναι καλά! Ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της βάπτισης λόγω οικονομικών δυσκολιών δεν θα μπορέσουμε να κάνουμε τραπέζι και το ερώτημα ειναι να κανω κλειστή τη βάπτιση η οχι θα παρεξηγηθώ αν δεν κανω κατι μετα την εκκλησία;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παρεξηγηθεις;; Εχω ηδη παει σε 3 βαπτισεις οπου δεν εγινε τραπεζι ή εγινε μονο στην οικογενεια μεταξυ τους.. No worries πραγματικα! Εγω τουλαχιστον κανενα θεμα απολυτως δεν ειχα. Τωρα, αν υπαρχουν καποιοι που εν ετει 2016 παρεξηγουνται, ξυδι. Αν δε θελουν ξυδι, ας σου πληρωσουν εκεινοι τα εξοδα.

Πραγματικα μην μπαινεις καν στη διαδικασια να το σκεφτεσαι!:)


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εμείς είμαστε καλά και επισήμως από χθες έχουμε και όνομα! Ευάγγελος Ραφαήλ! Όλα ήταν πολύ όμορφα! Είχαμε θέμα αερόστατο και τραπέζι δεν κάναμε, αλλά είχαμε μπουφέ έξω από την εκκλησία. Μας βγήκε πιο οικονομικό και όλοι έφυγαν ευχαριστημένοι. Από ότι είπαν ήταν επιτυχημένη βάπτιση. Μετά πήγαμε για φαγητό οικογενειακά με κουμπάρους και κάποιους επιλεγμένους και αγαπημένους φίλους. Σύνολο 25 άτομα. Περάσαμε πολύ καλά και χαλαρά! Είμαι πολύ ευτυχισμένη και για τη βάπτιση και παράλληλα γιορτασαμε και 11η επέτειο γάμου με τον άντρα μου!να είναι γερά τα μωρακια μας κορίτσια!φιλάκια πολλά!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...