Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Σηκωσα βαρος(βασικα πηρα αγκαλια την βαφτηστηρα μου η οποια ηταν 13,κιλα τοτε)....κ αμεσως ενιωσα πονο στην τομη κ ειχα κολπικη αιμορραγια...ευτυχως δεν ηταν μεγαλη η ζημια κ δεν ξαναμπηκα χειρουργειο...παλι καλα...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σηκωσα βαρος(βασικα πηρα αγκαλια την βαφτηστηρα μου η οποια ηταν 13,κιλα τοτε)....κ αμεσως ενιωσα πονο στην τομη κ ειχα κολπικη αιμορραγια...ευτυχως δεν ηταν μεγαλη η ζημια κ δεν ξαναμπηκα χειρουργειο...παλι καλα...

Φθηνά τη γλυτωσες δλδ....όσο κι αν κάποιοι δεν το πιστεύουν θέλει προσοχή!ένα εξάμηνο γεμάτο από πολλά βάρη αλλά και μετά.εγώ στη κόρη μου μέχρι το χρόνο είχα ενοχλήσεις αλλά και τώρα όταν ζοριστω έχω ενοχλήσεις....


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα μανούλες έχω πολυ καιρό να γράψω τι κάνετε?εμεις περασαμε μια ιωσουλα και μετα μια λαρυγγίτιδα και προσπαθεί να σκάσει και ένα δοντάκι οπότε έχουμε τρελαθεί!σήμερα είχαμε το ραντεβού για τους 9 μήνες και η παιδίατρος είπε τέρμα ο θηλασμός γιατι δεν προσφερώ τίποτα στο παιδί εχασε 200 γραμμάρια μεσα σε μια εβδομαδα επειδή αρνιόταν να φαει παρα μόνο θήλαζε καθε μισή ώρα ,η αλήθεια είναι οτι έκλαψα πολύ μόλις είπε οτι πρεπει να σταματήσω γιατι θα είναι πολύ δύσκολο και συναισθηματικά και πρακτικά γιατι δεν πιάνει μπιμπερο και γιατι μου είναι δύσκολο να αρνηθώ στο παιδί οταν σηκώνει την μπλούζα να πιεί ενώ εως τώρα ετσι είχε μάθει ..θα πάω να μιλήσω και με μια συμβουλο σήμερα να μου πει πως θα τα κάνω όλα αυτα ούτε καν πόσες φορες την μερσ πρεπει να πίνει μπουκάλι δεν ξέρω...


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες έχω πολυ καιρό να γράψω τι κάνετε?εμεις περασαμε μια ιωσουλα και μετα μια λαρυγγίτιδα και προσπαθεί να σκάσει και ένα δοντάκι οπότε έχουμε τρελαθεί!σήμερα είχαμε το ραντεβού για τους 9 μήνες και η παιδίατρος είπε τέρμα ο θηλασμός γιατι δεν προσφερώ τίποτα στο παιδί εχασε 200 γραμμάρια μεσα σε μια εβδομαδα επειδή αρνιόταν να φαει παρα μόνο θήλαζε καθε μισή ώρα ,η αλήθεια είναι οτι έκλαψα πολύ μόλις είπε οτι πρεπει να σταματήσω γιατι θα είναι πολύ δύσκολο και συναισθηματικά και πρακτικά γιατι δεν πιάνει μπιμπερο και γιατι μου είναι δύσκολο να αρνηθώ στο παιδί οταν σηκώνει την μπλούζα να πιεί ενώ εως τώρα ετσι είχε μάθει ..θα πάω να μιλήσω και με μια συμβουλο σήμερα να μου πει πως θα τα κάνω όλα αυτα ούτε καν πόσες φορες την μερσ πρεπει να πίνει μπουκάλι δεν ξέρω...

Καλησπερα.ειναι απολυτα κατανοητο που στεναχωρηθηκες κ αγχωθηκες που το μωρακι σου εχασε 200γρ αλλα η παιδιατρος δε σκεφτηκε οτι εγινε γτ λογω δοντιων κ ιωσης δ ετρωγε;θεωρητικα στην ηλικια σας αν τρωι φρουτα-κρεατοχορτοσουπα κ απογευματινο(δημητριακα,γιαουρτι)θα πινει γαλα πρωι-βραδυ.η ποσοτητα εξαρταται απο το καθε παιδι.ισως να ξυπναει κ το βραδυ για γαλα.μια απορια ομως.αν το μωρο συνεχισει να αρνειται να τρωει λογω δοντιων(το εκανε κ η δικια μου στην ηλικια σας)θα μεινει νηστικο;τουλ με το θηλασμο κτ παιρνει κ δ εχεις το φοβο αφυδατωσης.ψαξτο λιγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.ειναι απολυτα κατανοητο που στεναχωρηθηκες κ αγχωθηκες που το μωρακι σου εχασε 200γρ αλλα η παιδιατρος δε σκεφτηκε οτι εγινε γτ λογω δοντιων κ ιωσης δ ετρωγε;θεωρητικα στην ηλικια σας αν τρωι φρουτα-κρεατοχορτοσουπα κ απογευματινο(δημητριακα,γιαουρτι)θα πινει γαλα πρωι-βραδυ.η ποσοτητα εξαρταται απο το καθε παιδι.ισως να ξυπναει κ το βραδυ για γαλα.μια απορια ομως.αν το μωρο συνεχισει να αρνειται να τρωει λογω δοντιων(το εκανε κ η δικια μου στην ηλικια σας)θα μεινει νηστικο;τουλ με το θηλασμο κτ παιρνει κ δ εχεις το φοβο αφυδατωσης.ψαξτο λιγο

θα το ψάξω γιατι μου φαίνεται περίεργο μονη της είχε πει οτι αμα είναι άρρωστο το μωρό μπορεί να χάσει,μου την ζυγισαν στις 18 μαρτιου οταν πήγα εκτακτα και μου την ζύγισαν και λάθος πριν σταματήσει η ζυγαρια να μετρα εβγαλε 7.960 και όταν έκατσε ακινητο το μωρό έγραψε 7770 αλλα εγω δεν μίλησα και έγραψε το πρώτο..στο ραντεβου τον 6 μηνών ηταν 7.180 και σήμερα στον 9 ηταν 7.660...


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

τι κανετε; εγω χαθηκα τελειως απο το φορουμ, δεν προλαβαινω μ αυτο το μικρουλη που μου εχει παρει τα μυαλα!!!!

τωρα ειμασρε 8 μηνων,σιγα σιγα τρωμε,ξεκινησαμε 6 μηνων αλλα δεν ανοιγε το στομα για κανενα λογο.

ενω ηθελα να ξεκινησουμε με blw,κομματακια δηλαδη με απετρεψε ο παιδιατρος κ δοκιμασαμε αλεσμενα τα οποια ουτε να τα φτυσει.

ετσι μετα απο εναν μηνα του εδωσα κομματακια κοτοπουλο κ πρωτη φορα εφαγε!!

Ετσι τωρα τα τρωμε ολα κομματακια,του τα βαζω στο δισκο κ τρωει. Μετα το φαγητο αναλογα δινω η νερακι η ζωμο απο κρεας.Και φρουτακια τρωμε. Ολα αυτα βεβαια οχι ποσοτητες,μετρημενες μπουκιες. Αυτα τα δυο ας το πουμε γευματα εχουμε και την υπολοιπη μερα κ νυχτα φουλ θηλασμος. Απο κιλακια,7,5 μηνων ημασταν 8.600.

Κατα τα αλλα, μπουσουλαμε, κρατιομαστε και σηκωνομαστε απο τραπεζακια,παντελονια της μαμας κ του μπαμπα κ γενικα δεν μας προλαβαινουν!

Εσεις; τα μπεμπακια;Α και το ονομα αυτου Φιλιπ!


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα το ψάξω γιατι μου φαίνεται περίεργο μονη της είχε πει οτι αμα είναι άρρωστο το μωρό μπορεί να χάσει,μου την ζυγισαν στις 18 μαρτιου οταν πήγα εκτακτα και μου την ζύγισαν και λάθος πριν σταματήσει η ζυγαρια να μετρα εβγαλε 7.960 και όταν έκατσε ακινητο το μωρό έγραψε 7770 αλλα εγω δεν μίλησα και έγραψε το πρώτο..στο ραντεβου τον 6 μηνών ηταν 7.180 και σήμερα στον 9 ηταν 7.660...

Λιλα μου,οπως σου εστειλα,ψαξτο και παρε κ αλλη γνωμη η δες αν μπορεις να βρεις παιδιατρο που να ειναι κ συμβουλος θηλασμου. Ισα ισα που ο θηλασμος ειναι ο,τι καλυτερο οταν ειναι αρρωστα. Μηπως μειωσε κ τους θηλασμους οσο ηταν αρρωστο; Παντως μεχρι το ετος ειναι η βασικη τροφη το γαλα,οι τροφες ειναι αυμπληρωματικες. Ποσες φορες τη μερα θηλαζει;


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το τεστ παπ που λετε,εγω εκανα αν και θηλαζω και δεν μου εχει ερθει περιοδος. Ηταν να το κανω μετα τους 4 μηνες αλλα λειπαμε και το εκανα στους 6. Και υπερηχο στο στηθος εκανα. Ποτε αραγε ερχεται η περιοδος χχααχ εχω ξεχασει τι θα πει σερβιετα χεχε


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας!!!χαθηκα κι εγω...οσο μεγαλωνει η ζουζου...

Λοιποοοοοον...βγαλαμε 2 δοντακια απανωτα!!!!ναι!!!!!!!! Οσο μεγαλωνουμε τοσο ψοφαμε για παρεα κ βολτες...τρωμε τα παντα αλλα αμα νυσταξουμε....σφραγιζουμε το στομα...το μονο κακο μας ειναι οτι ξυπναμε το βραδυ μια φορα κ θελουμε βολτα με το καροτσι κανενα μισαωρο για να κοιμηθουμε...γιατι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια φορα μονο ξυπναει Rina?? βεβαια λιγο ταλαιπωρια περα δωθε με το καροτσι..

Εμας εξαρταται,αν κοιμηθουμε μαζι,ριχνει κ 5ωρο υπνο κ μετα καθε 2-3 ξυπναει. Θηλαζει λιγο κ ξανακοιμαται. Αν τον κοιμισω ,στο κρεβατι μας παντα, και σηκωθω ξυπναει καθε 1.5-2 ωρες,θηλαζει λιγο κ ξανακοιμαται βαθια. Εμενα παντως μου φαινεται πολυ φυσιολογικο να ξυπνανε. Μπορει να ειναι σε αλμα αναπτυξης η απο τα δοντια,ποιος ξερει.. Παντως εχουμε σωθει ετσι οπως κοιμομαστε ολοι μαζι. Ο αντρας μου ουτε που τον καταλαβαινει οταν ξυπναει.


179Vp1.png

Pj1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα τα κεφια της...προχθες ξυπνησε 11-2-7 παρα τεταρτο...αλκα μονο για πιπιλα...χθες 3-4 σηκωθηκα 3 φορες για πιπιλα, της την εβαζα κι αρχιζε αυτονανουρισμα...μμμμμ...μμμμ...αλλα τελικα την εβαλα καροτσι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα! Πολυ χαιρομαι που μαθαινω νεα σας!

Οσο μεγαλωνουν τρελαινομαστε περισσοτερο!

Εμας ολη μερα θελει να τον βαζουμε να περπαταει.. μας εχει κοπει η μεση.

Με τον υπνο ειμαστε πολυ τυχεροι. Δεν ξυπναι ποτε απο 21:00 εως 7:00! Βεβαια την υπολοιπη μερα το πολυ να κοιμηθει 30 λεπτα με 1 ωρα.

Το προβλημα μας ειναι οτι δεν τρελαινομαστε με το φαγητο. Δυστροπος παρα πολυ.

Τα δοντακια βγηκαν κ σε εμας τα 2 μπροστινα!

Αυτα! Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεια κι απο μενα! Χανομαστε λιγακι αλλα ολα κατανοητα! Κι εμενα η δικια μου μεγαλωνει κ λιωνω.. Λεει μαμαμαμα(θα τρελαθω)μπουσουλαει, εβγαλε και δυο δοντια και γενικως εχει παρει αερα και θελει χερια κ μας εχει πιασει κι εμας η μεση μας.. Και που σαι ακομα μερ! Μεχρι τα 3 τους θα τα κυνηγαμε!!!

Μερ με το φαι παιζουν ρολο κ τα δοντια, πονανε τρωγονται κ δν εχουν πολλγ ορεξη..

Εμεισ Ετοιμαζομαστε για βαφτιση, ειναι σχεδον ολα ετοιμα, ταβερνα κ γλυκα μας εχουν μεινει!

Θα πατε πουθενα Πασχα;

Σας φιλω! Φιλια στα μικρουλακια σας!!


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...