Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

6χρονια ειμαι κ γω στη δουλεια κ του εχω δωσει ολο μ το ειναι...εχω κανει πραγματα γι αυτον κ δεν εκτιμησε τπτ...ολοι ετσι ειναι...λες κ δρν πρεπει ν κανουμε οικογενεια, δεν εχουμε τ δικαιωμα..προς τ πσρον δε σκεφτομαι καθαρα αλλα μεχρι 1 μαρτιου π θα ειναι ν γυρισω θα δω τι θα κανω...με ξεσκισε με τ ωραριο π μου ζηταει κ απλα σκεφτομαι ν τον ακυρωσω μεχρι να τελειωσει τ 6μηνο...κ μετα ν παρω κ ολη την αδεια της χρονιας κ να μεινει με τη χαρα...δε θελω ν γινω κακια γτ εδω π μενω εχω κ τις γνωριμιες και τ μεσα να του κανω 'ζημια' στη δουλεια του γτ πολλες βλακειες κανει κ τις εχω καταπιει....ασε π θα γυρισω δηλωμενη ημιαπασχοληση στ χαρτια κ θα δουλευω κανονικα και θα τα παιρνω μαυρα...πρεπει ν ρωτησω κ αν μπορει να μου τ κανει αυτο...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!!! Τι κάνουν τα μπεμπακια?

Εμείς την Πέμπτη κλείνουμε τον έβδομο... Θηλαζουμε ακόμα και τρώει φρουτοκρεμα και την απογευματινή κρέμα και απο Πέμπτη που θα πάμε για εμβόλιο θα πάρουμε οδηγίες για μεσημεριανό... Ευτυχώς ειναι καλοφαγος και δεν εχουμε θέμα με το τάισμα... Δεν παίρνω βιολογικά φρούτα αλλα απο κρέμες εχω δοκιμάσει όλες τις Γιώτσης, Νουνού κτλ και δεν του άρεσε καμία εκτός απο τη bio Bebe που η γεύση της ειναι χαλια γιατί δεν εχει ζάχαρη...

Απο ύπνο τα πάμε καλα... Κοιμάται το μεσημέρι 1:30-2 ώρες και το βράδυ απο τις 10:00 μεχρι 6:30-7:30 τρώει και ξανακοιμαται δυο ωριτσες... Παίζουμε παρά πολυ τις υπόλοιπες ώρες και εξαντλείται... Έσκασε και το πρώτο μας δόντι και μπουσουλάει προς τα πίσω...

Ευτυχώς δεν εχει γκρίνια και γενικά γελάει πολυ... Το μόνο προβλημα ειναι όταν τον αφήνω σε κάποιον για να κάνω εξωτερικές δουλειές παίρνει στεναχωρημενο ύφος και όταν επιστρέφω μου κρατάει μούτρα...

Αυτά απο εμάς... Σας τα είπα όλα μαζεμένα... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ Λίλα μου θηλάζω ακόμα,αν και το βράδυ δε του φτάνει και δίνω συμπλήρωμα δικό μου.συνεχιζω και τις αντλησεις στη δουλειά.έχω κάνει μια καλή αποθηκουλα στη κατάψυξη πλέον γιατί σιγά σιγά θέλω να αποθηλασω.με κούρασαν πολύ πλέον οι αντλησεις στη δουλειά.τώρα τρώμε φρούτα,λαχανικα. Θα βάλουμε και κρεατακι από εβδομάδα και μόλις μπει και το απογευματινό θ αρχίσω να κόβω κι εγώ γιατί από ότι διαβάζω κι ο αποθηλασμος είναι χρονοβόρος και πρέπει να γίνει σιγά σιγά για να μη πάρω χάπια.εσύ μέχρι ποτέ λες;

Κι εμείς τα βραδιά δεν είναι ή καλύτερη μας.......τον κοιμιζω συνήθως αγκαλιά μετά σηκώνεται να φάει.....τέλος πάντων.είναι και τα δόντια είναι και τα εισπνεόμενα που φέρνουν υπερένταση.... Τι να κάνουμε ρε κορίτσια;υπομονή!αρκεί να μην είναι σαν την κόρη μου που κάναμε 5 χρόνια να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι....

μωλο δεν ξερω ποσο θα συνεχιζω να θηλαζω γιατι ειλικρινα εχω κουραστει που η μικρη θελει μονο εμενα και κανεναν αλλον και που ξυπνάει καθε μιση ωρα τα βραδια αυτα τα δυο η παιδιατρος λεει οτι ειναι λογο του θηλασμου εχουμε αναπτύξει πολυ ισχυρό δεσμό αλλα δεν το επιδίωξα και στην ελλαδα την αφηνα στην νυφη μου στην μαμα μου η στον αντρα μου τουλάχιστον 3 ωρες αλλα δεν καταφερα κατι ,οποιος την κραταει αγκαλια και της μιλαει δεν δινει σημασια μονο με κοιταει και σηκωνει τα χερια να την πάρω και τέλος κλαιει οσο πιο δυνατα μπορει...απο την αλλη φοβαμαι να αποθηλασω γιατι δεν ξερω πως θα αντιδράσει εδω οταν πειναει μου τραβαει την μπλουζα για να βγαλει μονη της το στηθος


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια...οι εργοδοτες κ το ψαρεμα πονεμενη ιστορια...μην τα θυμηθω βραδιατικα...ευτυχως τωρα εχω δικη μουνδουκεια κ υπσρχει πολυναγχος κι ευθυνη αλλα...ζωρις κανεναν στο κεφαλι...ας ειναι καλα ο αντριυλης μου που με εσπρωξε με βοηθησε κ με βοηθαει..

Ρε κοριτσια...εχουμς απο χριστουγεννα αρχισει ρυζαλευρο, μετα την πρωτοχρονια φρουτοκρεμα κ σημερα αρχισαμε κ φαγητουλι...καλα τα παει μεωαυτα αλλα μου κοβει το γαλα νομιζω...με το ζορι πινει 120-130 το βραδυ κ σημερα μου κοιμηθηκε μονο με 60...την κραταει η κρεμα; τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια...για βοηθηστε...εχουμε ντουζιερα. Ως τωρα καμε μπανιο σε μπανακι. Ειχαμε ενα ωραιο μεγαλο αντιολισθητικο...αλλα σιγα σιγα δε χωραμε...ενας δακτυλιος μπανιου θα βολεψει λετε; καμια μανουλα με ντουχιερα να μας δωσρι τα φωτα της;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Rina80 εγω θα συνεχιζω να τον κανω στο μπανιερο καθιστο! Δεν ξερω για την ντουζιερα να σε βοηθησω...

Εμεις σε ενα μηνα το πολυ φτανουμε τα 9 κιλα κ ηδη το καθισματακι αυτοκινητου δεν μας χωραει κ ψαχνω για αγορα νεου καθισματος 9-36 κιλα εσεις κοριτσια τι θα κανετε? Σε ποια κλινετε?

Link to comment
Share on other sites

http://www.dearbaby.com.sg/shop/256-shop/279-baby-gear/313-car-seats/320-carseat/2682-joie-stages-carseat.html Antwnia_15 εγω αυτο πηρα απο τα orchestra στην ελλαδα ειναι απο 0-25 kg γυρω στα 250 ε,το παλιο μου ελεγε μεχρι 9 κιλα αλλα δεν χωραγε απο 6 και ηταν και αβολο για το μωρο

CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια...για βοηθηστε...εχουμε ντουζιερα. Ως τωρα καμε μπανιο σε μπανακι. Ειχαμε ενα ωραιο μεγαλο αντιολισθητικο...αλλα σιγα σιγα δε χωραμε...ενας δακτυλιος μπανιου θα βολεψει λετε; καμια μανουλα με ντουχιερα να μας δωσρι τα φωτα της;

και εγω δεν ξερω να σε βοηθησω εμενα δεν χωραει στο μπανακι επειδη ειναι με θεση τωρα θα παρω ενα απλο μεγαλο και αργοτερα ενα καθισματακι

κοιταξε αυτο http://http://www.kidscom.gr/product/8419/pisina-60h60 μπορει να σου φανεί χρήσιμο


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν ξερω να σε βοηθησω εμενα δεν χωραει στο μπανακι επειδη ειναι με θεση τωρα θα παρω ενα απλο μεγαλο και αργοτερα ενα καθισματακι

κοιταξε αυτο http://http://www.kidscom.gr/product/8419/pisina-60h60 μπορει να σου φανεί χρήσιμο

Δεν ξερω...θα χωραι αυτο; ελεγα εναν δακτυλιο να παρω κ να τγς ριχνω πια νερο με το ντουζακι

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με τα φαγητουλια πως τα πατε; εμενα ρυζαλευρο τρωει με χαρα, για τα φρουτακια δεν την κοβω να πεθαινεια αλλα το τρωμε το πιατο μας κμεχουμε αρχισει κ λαχανικουλια (κι απο βδομαδα κ κρεατακι) κ τα τρωει κι αυτα μια χαρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια με τα φαγητουλια πως τα πατε; εμενα ρυζαλευρο τρωει με χαρα, για τα φρουτακια δεν την κοβω να πεθαινεια αλλα το τρωμε το πιατο μας κμεχουμε αρχισει κ λαχανικουλια (κι απο βδομαδα κ κρεατακι) κ τα τρωει κι αυτα μια χαρα

Εμείς πολυ καλά προς το παρόν αν και αρχίσαμε από 4 μηνών λαχανικά κάποια στιγμή για ένα μήνα περίπου σταμάτησε να τρώει σφραγιζε το στόμα και έκλαιγε μέχρι να της δώσω στήθος τώρα τρώει και φρούτα και λαχανικά με μοσχάρι και φαριν λακτε!


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πολυ καλά προς το παρόν αν και αρχίσαμε από 4 μηνών λαχανικά κάποια στιγμή για ένα μήνα περίπου σταμάτησε να τρώει σφραγιζε το στόμα και έκλαιγε μέχρι να της δώσω στήθος τώρα τρώει και φρούτα και λαχανικά με μοσχάρι και φαριν λακτε!

Εμεις φαριν λακτε απο τον 7ο λεει. Ποσο μοσχαρι βαζεις σε καθε γευμα; δε θυμαμαι σιγουρα ποσο μου ειπε η γιατρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...εμεις τρωμε φρουτοκρεμα οχι λε μεγαλη χαρα πλεον αλλα το τρωει,λαχανικα με μοσχαρι η κοτοπουλο κ σιγα σιγα θ αρχισουμε τ ζυμαρικα και απο κρεμες τρωμε πλεον διαφορες...αυτο που της αρεσει πιο πολυ ειναι τ μεσημεριανο, τις κρεμες τ απογευμα δεν τις πολυθελει αλλα πλεον θ αρχισω να τξς δινω απτ μεσημεριανο η γιαουρτι η τραχανα και θα τις σταματησω...μονο η φρουτοκρεμα με προβληματιζει γτ καθε μερα τη βλεπω ν δυσανασχετει περισσοτερο κ δεν ξερω τι θ γινει με τα κακα της γτ απ οταν μπηκε κ τ μεσημεριανο εχει γινει λιγο δυσκοιλια...εχει κ την αλλεργια στ πορτοκαλι κ ουτε την ετοιμη δε μπορω να δωσω γτ ολες εχουν κ πορτοκαλι...ας ελπισουμε οτι δεν θα την κοψει τελειως..μλιγο τραγουδι λιγο χορος απτ μαμα κ καπως θα την παλεψουμε...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα και καλή χρονια με υγεία!

Χαίρομαι που όλα τα μπεμπακια ειναι καλα!

Και εμείς μεγαλώνουμε. Είμαστε σχεδόν 6,5 μηνών! Τρώμε φρουτόκρεμες και ρυζαλευρο με πάθος πλέον και αρχίσαμε και χορτοσουπα.Κρεας και φαρίνα λακτε απο τον 7ο και μετα.. Σημερα μας βλέπω σπίτι με τοσο κρύο. Εσείς βγαίνετε τωρα με τα κρύα! Βλέπω οι Nefeles και η vanilitsa έχουν καιρο να μπουν!

Link to comment
Share on other sites

εμεις ξανα αρρωστες....μετα απο 20 μερες παλι βρογχιολιτιδα κ ετοιμο τ αυτι για ωτιτιδα...ενταξει,μας τρελανε η νεα χρονια με τ που ξεκινησε....κ δεν την εβγαλα πουθενσ τη μπεμπα ολο αυτο τ διαστημα...κριμα μωρε...ευτυχως τωρα θεραπεια στ σπιτι κ εχςι ο θεος...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...