Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2015


D_i_d

Recommended Posts

Καταρχην εμενα η γιατρος μου ειπε ναφαει για 10 μερες φαριν λακτε χωρις να προσθεσω τιποτα κσινουριο στη διατροφη της για να δουμε αν υπαρξει καποια μεγαλη αλλαγη στα κακα που θα σημαινει κοιλιοκακη...αν περασει αυτο το 10ημερο χωρις προβλημσ τοτε μπορω να προσθεσω ζυμαρικα...δηλ μεσα στη ψορτοδουπα ριχνω αστρακι...επισης μου ειπε μεσα στην κρεατοσουπα να βαζω κ φακη. Εγω λεω 1 φπρα τη βδοναδα αντι για κρεζς να ριχνω καμια φακη...οχι πολλη γιαυι κανει αερια...κι οχι αλλο οσπριο για τον ιδιο λογο.

Επισης εμας μας ειπε στον 8ο να αρχισουμε κ αυγο κ γισουρτακια κ στον 9ο ψαρι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεπσι,εγραψες για την τηλεοραση

Εγω γιατι φοβαμαι την ακτινοβολια δν πηρα ενδοεπικοινωνια φαντασου...!!

Εχω διαβασει διαφορα....

http://www.paidorama.com/tileorasi-gia-paidia/tileorasi-gia-brefi-kai-mikra-paidia.html κοιτα εγω το αποφευγω οσο μπορω εχει χρονια μπροστα του να δει πολυ τηλεοραση χιχιχιχιχι. Οσο για το φουρνο δεν φανταζομαι να πειραζει κλειστος ;) .

Link to comment
Share on other sites

Δινετε καθε μερα κρεας; Εγω σκεφτηκα 2 μερες μοσχαρι, δυο μερες κοτοπουλο κ 2 μερες μονο λαχανικα. Δε μου το πε ο γιατρος, με μια φιλη μου το συζητουσαμε που χει κι εκεινη μωρο..

Για τα ζυμαρικα κ οσπρια θα ρωτησω και το γιατρο


tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δινετε καθε μερα κρεας; Εγω σκεφτηκα 2 μερες μοσχαρι, δυο μερες κοτοπουλο κ 2 μερες μονο λαχανικα. Δε μου το πε ο γιατρος, με μια φιλη μου το συζητουσαμε που χει κι εκεινη μωρο..

Για τα ζυμαρικα κ οσπρια θα ρωτησω και το γιατρο

νεφέλη και εγω ετσι το κανω ανα 2 μερες αλλαγη..


CSEnp2.png

rvXxp2.png

OYDzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντωνια μπορει να περπατησει κατευθειαν γιατι ουτε κι εμενα η δικια μου μπουσουλαει.. Μπορει σε κιγο καιρο ξαφνικα να μπουσουλησουν!

Την οισοφαγιτιδα την ξεπερασε; Καλε μην απογοητευεσαι κι εγω ελεγα αντε να γυρισει μπρουμυτα αντε να γυρισει κ σε μια μερα γυρισε κι απο τοτε συνεχεια μπρουμυτα ειναι κ χασκογελαει!! Μωρε αμα αυτα δε θελουν δε

μπα να χτυπιομαστε εμεις!!! Χαχαααχ!!

Αντωνια στο τραπεζακι δραστηριοτγτων καθεται; Ποιο εχεις; Εισαι ευχαριστημενη; Εγω ειδα ενα με 50 ευρω με πολλα πραγματα πανω που εχουμε ηδη σαν παιχνιδια κι ενα με 20 ευρω με πολυ λιγοτερα και δεν ξερω ποιο να παρω. Το πρωτο ειναι φισερ πραισ το αλλο μια αλλη εταιρεια που δε θυμαμαι. Σκεφτομαι κι εγω να της παρω αλλα ελεγα μολις κατσει καλα στον πωπο της σταθερα..

Charline πολυ γρηγορα μπουσουλησε το μωρο σου πολυ ζουζουνι μπραβο!!! Σε λιγο οπου ναναι θα περπατησετε!!! Με το καλο η βαπτιση σας!!

Πεπσι αυγοθηκεσ πολυ πρωτοτυπο! Με το καλο η βαπτιση σασ!!!

Αχ τα βαπτιζουμε τοχετε συνειδητοποιησει;; Εχουμε μωραααακια!!!

Εγω παρηγγελα προσκλητηρια με θεμα τελικα το λαγουδακι κ λουλουδακι, στα χρωματα λευκο κ τησ ροζ πουδρασ πολυ μπεμπε κ ρομαντικα, μπομπονιερεσ δεν εχω βρει, φωτογραφο εκλεισα..

Πεπσι,εγραψες για τηλεοραση..

Για πειτε βρε κοριτσια... Καταλαβαινουν απο μωρα την τηλεοραση; Καμμια φορα οταν της δινω το βραδυνο της γαλα στις 12 ξυπναει κι εγω τυχαινει κ βλεπω τηλεοραση συνηθως τετοιες ωρες ειναι ακαταλληλα μπορει να χουν βια καποιες ταινιες ή αιματα κ τετοια(μαρεσουν τα αστυνομικα τι να κανω....!!!) φυσικα χαμηλωνω την ενταση γιατι φωναζουν αλλα την παρατηρω που κολλαει στην εικονα κι αναρωτιεμαι καταλαβαινει; Μηπως δεν κανει να βλεπει; Ξερω πως για τα ματια δεν κανει πολλη ωρα ο γιατρος επιτρεπει με μετρο επειδη κ τα κινουμενα που της βαζω την διεγειρουν αλλα αυτες τις σκηνες μηπως δεν πρεπει; Το καταλαβαινει τοσο μωρο; Ενστιξτωδως μου ρχεταθ να κλεισω την τηλεοραση πολλες φορες κ μαλλον απο δω κ περα αυτο θα κανω κ μολις κοιμαται θα την ξανανοιγω αλλα ηθελα να ρωτησω κι εσας..

Για τα μικροκυμματα δεν το χα σκεφτει... Εχεις δικιο. Αλλα εκπεμπει ακτινοβολια κι αν ειναι ανενεργος;; Γιατι οταν ειναι κλειστος κ βολταρουμε στο σπιτι, καθεται κ τον χαζευει μαζι με το φωτακι του φουρνου που δειχνει την ωρα

Εγω γιατι φοβαμαι την ακτινοβολια δν πηρα ενδοεπικοινωνια φαντασου...!!

Νεφελη μου με την οισοφαγιτιδα ειμαστε σε καλο σταδιο σχεδον την ξεπερασαμε! Φτου φτου,δεν ξερω αν θα μπουσουλησει, παντως θελει να ναι ορθιος κ προσπαθει να σηκωθει, δεν με αφηνει να τον αφησω καθισμενο, τεντωνεται κ γκρινιαζει...ουφ

Το τραπεζακι ειναι τις fisher price 50? κοστιζει κ εχει πάνω διαφορα φαγωσιμα φρουτα κ.α. πουκανουν θορυβο εχει 2 επιπεδα κ στην αρχη το ειχα χωρισ ποδια κ το επαιζε καθιιστος μονος του η μαζι στην αγκααλια, τωρα του εβαλα τα ποδια κ εγινε τραπεζακι κ τον κραταω ορθιο, του αεεσει αρκετα στη. Ημερα ασχολουμαστε δυο φορες σιγουρα μαζι του....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ασε κ εγω εχω κολλήσει, το μονο που πρόσθεσα πετά απο καρότο πατά κ κολοκυθάκι ειναι μπρόκολο λιγο.... Βέβαια εχω δώσει κ νηστίσιμο τραχανά σκέτο χωρις κρεας που εχει ντομάτα, παντζάρι, πιπερια, δεν είχε προβλημα του άρεσε, αλλα αυτα τα λαχανικά δεν κολλάνε στην χορτάσουπα με κρεας, μήπως αρακά κ φασολάκι;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα μου ειπε καθε μερα κρεας για το σιδηρο...αλλα εγω το σπαω με κανενα κοτοπουλο κ σκετα λαχανικα που κ που. Απο λαχανικα εγω βαζω μπροκολο, λαχανο, σπανακι, μαρουλι..φασολακια μονο το πρασινο μερος μου ειπε, το σπορια κσνουν φουσκωματα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα μανουλες και καλη Σαρακοστη!

βλεπω χαθηκαμε σιγα σιγα, οσο μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας χρειαζονται περισσοτερη απασχοληση.

εγω εχω πολλα παιχνιδια απο τον γιο μου που ειναι unisex! απο καποιο σημειο και μετα αρχιζουν τα αυτοκινητακια και τα εργαλεια, αλλα μπορει αυτα να της αρεσουν περισσοτερο. εχουμε και εμεις το γνωστο σκυλακι αλλα δεν ειναι για πολυ, πιανακι, κουδουνιστρες, τραπεζακι δραστηριοτητων της fp, ζωακια με ηχους και αλλα παιχνιδια με ηχους και φωτακια. ολα αυτα για πολυ λιγο, τα βαριεται ευκολα. της αρεσει πολυ να καθομαστε μπροστα στο ενυδρειο και να χαζευει τα ψαρια και εκει χαλαρωνει και κανει και τα κακα της :tongue:

κανει ελα ελα, παλαμακια και κουπεπε αλλα οχι οταν της το λεω σε ασχετη στιγμη. της αρεσει πολυ το μπανακι και πλατσουριζει και με κανει μουσκεμα! απο φαγητο δεν τα παμε και τοσο καλα, προσεχει τη σιλουετα της! της αρεσει η φρουτοκρεμα και το φαγητο το τρωει μισο το μεσημερι και το αλλο το απογευμα. λογω αλλεργιας τρωει μονο κοτοπουλο,οχι μοσχαρι. αυτο το μηνα λεω να της δωσω και κανενα κατσικακι. την Τεταρτη θα παμε παιδιατρο να δουμε πως τα παει, εμβολιο δεν εχουμε αυτη τη φορα.

σας φιλω!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα μανουλες!!!χαθήκαμε όλες....με παιδιά και δουλειά το τρέξιμο είναι πραγματικά πολύ!εμείς μεγαλώσουμε,είμαστε πια 8 μηνών και 7 ημερών.είμαστε φαγανα παιδάκια τρώμε κρεατακι με λαχανικά κι από αυριο θ αρχισουμε όσπρια και ζυμαρικά και προς το τέλος του μήνα κρόκο.αλλάξαμε και παιδίατρο γιατί ο προηγούμενος μας είχε φορτώσει με ένα σωρό εισπνεόμενα.... Αρχίσαμε και ομοιοπαθητική... Δόντια ακόμη δε βγαλαμε αλλά τα ούλα είναι έτοιμα να σκάσουν!ετοιμαζομαστε σιγά σιγά και για τη βάφτιση το Μάιο. Ο μικρός θέλει συνέχεια να τον κρατάμε να είναι όρθιος και να περπατάει ή να χοροπηδά.από ύπνο υπάρχουν και καλές και κακές βραδιές.εδώ και ενάμιση μήνα σταμάτησα το νυχτερινό θηλασμό και πλέον κοντεβω να από θηλασω γιατί στη δουλειά δεν αντεχα άλλο τις αντλησεις και μειώθηκε ή παραγωγή. Του έδινα λοιπόν κάθε βράδυ και συμπλήρωμα δικό μου κατεψυγμένο. Σήμερα είναι το τελευταίο γεύμα που έχω κι από αύριο ξένο. Τις επόμενες ημέρες θα κόψω και τον πρωινό θηλασμό. Ελπίζω σύντομα να μου έρθει και περίοδος γιατί ή κατακράτηση με έχει τσακίσει...αυτά βρε κοριτσάκια....μου λείπει το παρεακι μας...πείτε κι εσείς κανένα νεακι από τα ζουζούνια σας. Φιλάκια πολλά σε όλες!


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!,πως ειστε;;;εμεις μια χαρα...εχω ξεκινησει δουλεια εδω κ 15 μερες κ προσπαθω ν προσαρμοστω...η μπεμπα εχει βγαλει δυο δοντακια κ εχω ξετρελαθει με τ φατσακι της!! Ολη μερα τσιριζει κ γελαει....γενικοτερα ειναι ηρεμη πολυ κ πλεον περνανε γρηγορα οι μερες...ετοιμαζομαστε για γαμο-βαφτιση το μαιο κ τρεχουμε...απο φαγητο παμε πολυ καλα...αριστα θ ελεγα,τα τρωει ολα...αυτα απο εμας...αντε να μη χανομαστε,κριμα ειναι....ααααα να σας ρωτησω ρε κοριτσια...οσες εχετε αδιαθετησει εχετε καλο κυκλο; εγω αδιαθετησα τελευταια κανονικη φορα δεκεμβριο ...τ γεναρη ειχα μονο κατι καφε για 5 μερες κ απο τοτε τπτ...δεν ειχα καμια πιθανοτητα για νεα εγκυμοσυνη γτ παιρνουμε προφυλαξεις λογω καισαρικης που δεν πρςπει σε καμια περιπτωση ν μεινω εγκυος αλλα εκανα κ τεστ κ ηταν αρνητικο...τι ν πω...σε 2-3 μερες θ κανω κ αλλο ν σιγουρευτω αλλα δε μπορω ν καταλαβω γτ τετοια ασταθεια...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!,πως ειστε;;;εμεις μια χαρα...εχω ξεκινησει δουλεια εδω κ 15 μερες κ προσπαθω ν προσαρμοστω...η μπεμπα εχει βγαλει δυο δοντακια κ εχω ξετρελαθει με τ φατσακι της!! Ολη μερα τσιριζει κ γελαει....γενικοτερα ειναι ηρεμη πολυ κ πλεον περνανε γρηγορα οι μερες...ετοιμαζομαστε για γαμο-βαφτιση το μαιο κ τρεχουμε...απο φαγητο παμε πολυ καλα...αριστα θ ελεγα,τα τρωει ολα...αυτα απο εμας...αντε να μη χανομαστε,κριμα ειναι....ααααα να σας ρωτησω ρε κοριτσια...οσες εχετε αδιαθετησει εχετε καλο κυκλο; εγω αδιαθετησα τελευταια κανονικη φορα δεκεμβριο ...τ γεναρη ειχα μονο κατι καφε για 5 μερες κ απο τοτε τπτ...δεν ειχα καμια πιθανοτητα για νεα εγκυμοσυνη γτ παιρνουμε προφυλαξεις λογω καισαρικης που δεν πρςπει σε καμια περιπτωση ν μεινω εγκυος αλλα εκανα κ τεστ κ ηταν αρνητικο...τι ν πω...σε 2-3 μερες θ κανω κ αλλο ν σιγουρευτω αλλα δε μπορω ν καταλαβω γτ τετοια ασταθεια...

Μπράβο σας κορίτσια!!!με το καλό ή γαμο-βαφτιση!!!εμένα δε μου έχει έρθει ακόμη περίοδος αλλά λένε ότι θέλει κάποιους κύκλους για να στρώσει. Αν δεις ότι δεεεεν .....ρωτά και το γυναικολόγο σου.λογικά πρέπει να κάνουμε και τεστ παπ.έχεις κάνει εσύ;


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites

Οχι γτ περιμενω την περιοδο κ μετα τ ειχα στ προγραμμα ν κανω κ να ξαναπαω κ στ μαιευτηρα μου να με δει επειδη ειχα ανοιξει την τομη της καισαρικης στους 2,5 μηνες και θελει να μου ξανακανει εναν υπερηχο...ελπιζω να ερθςι οπου ναναι γτ κουραστηκα.ν περιμενω...


71i9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι γτ περιμενω την περιοδο κ μετα τ ειχα στ προγραμμα ν κανω κ να ξαναπαω κ στ μαιευτηρα μου να με δει επειδη ειχα ανοιξει την τομη της καισαρικης στους 2,5 μηνες και θελει να μου ξανακανει εναν υπερηχο...ελπιζω να ερθςι οπου ναναι γτ κουραστηκα.ν περιμενω...

Και πάνω που το συζητούσαν....ήρθε!σήμερα είναι ή πρώτη μέρα που δε θηλαζα και να και ή περίοδος εμφανίστηκε! Λες και την είχε σημάδι τη μέρα!!!ελπίζω να ξεφουσκωσω λίγο τώρα....εμένα ή δικιά μου ή γιατρός είχε πει μόλις κάνω 2 κύκλους τότε να πάω.εσύ παιδί μου πως την κατάφερε την τομή να την ανοιξεις???


Maternity_codemini.php#
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...