Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

φτου δεν έχω δει κανένα από τα 2!!!

χεχε

κι εμείς τώρα βάλαμε τη μικρή για ύπνο...την ξάπλωσα στην κούνια με μαξιλάρι και ήπιε πρώτη φορά το γάλα μόνη της...

με το μεσημεριανό έχουμε θέμα...πότε μασάει,πότε όχι, πνίγεται συνέχεια,μετά από λίγο βαριέται και νευριάζει,κλαίει...

αλλά δεν της τα αλέθω,θα μάθει που θα πάει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φτου δεν έχω δει κανένα από τα 2!!!

χεχε

κι εμείς τώρα βάλαμε τη μικρή για ύπνο...την ξάπλωσα στην κούνια με μαξιλάρι και ήπιε πρώτη φορά το γάλα μόνη της...

με το μεσημεριανό έχουμε θέμα...πότε μασάει,πότε όχι, πνίγεται συνέχεια,μετά από λίγο βαριέται και νευριάζει,κλαίει...

αλλά δεν της τα αλέθω,θα μάθει που θα πάει!!

Δεν υπήρχε περίπτωση να αγοράσω κανένα από τα δύο dvd κ να πληρώσω για τέτοιο θέαμα.

Μόλις έκανα τα μικρά μπάνιο ο Θοδωρής θα πιεί το γάλα του κ θα πάει για ύπνο, η μικρή το ήπιε στο καρεκλάκι της, ευτυχώς από το θηλασμό κ μετά το πίνει μόνη της, τις προηγουμενες εβδομάδες την έβαζα στο κρεβάτι κ κοιμόταν με το γάλα, τώρα ξανά καρεκλάκι κ αν δεν πάει 11 κ με γκρίνια δεν κοιμάται.

Δεν σιδέρωσα πάλι σήμερα κ δεν θέλω να τα αφήσω για τη μανά μου το πρωί, ίσως σηκωθώ νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

σε βοηθάει και η μαμά σου στο σπίτι ε?

μπράβο της,η δική μου δεν πατάει καν στο σπίτι...

αν δεν πάμε εμείς,δεν έρχεται...

σιγά μην τα αγοράσουμε κιόλας τα dvd...

κοιμάται το μεσημέρι η μικρή σου?πως αντέχει?

η έλλη τις τελευταίες μέρες κοιμάται μόνο 1.30-2 ώρες...την ώρα που ξαπλώνουμε εμείς ξυπνάει...

Link to comment
Share on other sites

σε βοηθάει και η μαμά σου στο σπίτι ε?

μπράβο της,η δική μου δεν πατάει καν στο σπίτι...

αν δεν πάμε εμείς,δεν έρχεται...

σιγά μην τα αγοράσουμε κιόλας τα dvd...

κοιμάται το μεσημέρι η μικρή σου?πως αντέχει?

η έλλη τις τελευταίες μέρες κοιμάται μόνο 1.30-2 ώρες...την ώρα που ξαπλώνουμε εμείς ξυπνάει...

Nαι ευτυχώς !!! Με την δουλειά κ τις εξαντλητικές ώρες που δούλευα παλιότερα αν δεν με βοηθούσε θα είχα ήδη σαλτάρει γι'αυτό κ όσο μπορώ να κάνω πράγματα εγώ τα σκ ... Την μικρή την παίρνει ο μπαμπάς μου από τις 10-2 και μετα το απόγευμα από τις 6-9, αν δεν κοιμηθεί στις κούνιες το πρωί κοιμάται το μεσημέρι. Ούτε μαγειρεύω τις καθημερινές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τυχερή...εγώ πριν λίγο κάθησα κι έβγαλα πρόγραμμα φαγητού για την εβδομάδα...

βλέπουμε dancing with the stars!!μου αρέσει ο χορός...πριν μείνω έγκυος θέλαμε να κάνουμε latin χορούς με τον άντρα μου...να δω πότε!!

που είναι οι υπόλοιπες απόψε?

Link to comment
Share on other sites

τυχερή...εγώ πριν λίγο κάθησα κι έβγαλα πρόγραμμα φαγητού για την εβδομάδα...

βλέπουμε dancing with the stars!!μου αρέσει ο χορός...πριν μείνω έγκυος θέλαμε να κάνουμε latin χορούς με τον άντρα μου...να δω πότε!!

που είναι οι υπόλοιπες απόψε?

Κι εγώ αυτό βλέπω!! Κι εμένα μου αρέσει ο χορός πολύ. Οι υπόλοιπες εξαφανιζόλ!!! Η μικρή κοιμήθηκε δίπλα μου στον καναπέ, χαμπάρι δεν πήρα, μιλούσα με Ιταλία για κάτι δρομολόγια τρένων. Φεύγουν τα παιδάκια μου σε 1 μήνα κ όσο το σκέφτομαι.. Ισως φανεί άσχημο αυτό που θα πω αλλά θα μου λείψει πιο πολύ η μικρή, σ΄αυτές τις ηλικίες η εξέλιξη είναι ραγδαία κ θα δω μεγάλη αλλαγή κ λυπάμαι που θα το χάσω ολο αυτό ενώ ο Θοδωρής θα ψηλώσει θα αλλάξει αλλά δεν θα ειναι θεαματική η αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! ειμαι στο σπιτι των γονιων μου γιατι πριν λιγο ηρθε απο τη Βουλγαρια ο πατερας μου και μεθαυριο το πρωι θα φυγει παλι..

σε λιγο θα επιστρεψουμε στο σπιτι και εμεις..

η μικρη εχει κοιμηθει απο τις 9.30 και ετσι ο πατερας μου δεν θα την χαρει..παρα μονο κοιμομενη (ωραια!)..θα την κουβαλησω αγκαλια και με το αυτοκινητο θα παμε σπιτι..καλα που μου κοψε και πηρα μπουφαν της γιατι θα χει ψυχρα εξω..φυσαει τα αντερα του..

και εγω χθες πηγα σε ενα παιδικο παρτι γενεθλιων με παιδακια απο μηνων εως 5 ετων και με επιασε πραγματικα αγχος..βεβαια ημουν και η μονη που κυνηγουσε το παιδι της απο πισω γιατι εκτος απο ενα μωρακι 7 μηνων ηταν η μικροτερη που περπατουσε και ολα τα αλλα ηταν απο 20 μηνων και πανω και ηταν ολιγον αγαρμπα και ελαφρως επιθετικα (λογικοτατο σε αυτες τις ηλικιες)..και η μικρη χωνοταν αναμεσα τους, αυτα ποτε την ηθελαν, ποτε οχι και εγω ημουν ο απο μηχανης θεος που την μαζευε στις δυσκολες...ο συζυγος ειχε βρει καλη παρεα και ειχε απορροφηθει στις οικονομικες συζητησεις του..σαν νταντα ενοιωθα που συνοδεψα ζευγαρι !!

Τα dvd δεν τα χω δει μεχρι τωρα και μαλλον δεν προκειται..χθες στην εκθεση ειχε παρει μερος και η εταιρεια παραγωγης των δυο ταινων..ολα στην ιδια τσεπη πανε..

pelagia προφανως η φιλη σου θα ειναι στην ιδια περιοχη με εσενα σωστα? Η καπου αλλου? Διοτι οι συμβουλοι της La leche legue Grece ειναι Αθηνα, Θεσσαλονικη, Βολο και δεν θυμαμαι αν και που υπαρχουν αλλες ομαδες..συνεπως αν δεν διευκολυνεται μονο τηλεφωνικη υποστηριξη μπορει να της δωσουν..(ελπιζω δηλαδη)..

θα σου στειλω στοιχεια απο μερικες συμβουλους παντως αργοτερα η αυριο το πρωι..

καλη επιτυχια στην φιλη σου και μπραβο της που προσπαθει να ζητησει βοηθεια για να συνεχισει (ασχετα πως θα καταληξει)

Link to comment
Share on other sites

Nαι ευτυχώς !!! Με την δουλειά κ τις εξαντλητικές ώρες που δούλευα παλιότερα αν δεν με βοηθούσε θα είχα ήδη σαλτάρει γι'αυτό κ όσο μπορώ να κάνω πράγματα εγώ τα σκ ... Την μικρή την παίρνει ο μπαμπάς μου από τις 10-2 και μετα το απόγευμα από τις 6-9, αν δεν κοιμηθεί στις κούνιες το πρωί κοιμάται το μεσημέρι. Ούτε μαγειρεύω τις καθημερινές.

χριστε μου ποσο σε ζηλευω!!!! εγω μενω μονη μου απο τα 23 που εφυγαν οι δικοι μου για το χωριο...και το στεφανι μου απο τα 18 που ηρθε για σπουδες...οποτε δεν εχουμε κανεναν κοντα...οσα γραφεις μου φαινον6ται εικονικη πραγματικότητα.... σε ζηλευω τρελα...δεν μπορεις να φανταστεις τι κουραση τραβαμε...και τι εχουμε να τραβ6ηξουμε και με το μπεμπη τωρα!!!! θελω και εγω καποιον6 ν6α μου φτιαξει ενα φαγακιιιιιιιιιι!!!! (σορρυ για τα εξαρια αλλα δεν6 φτιαχν6ει το ρημαδι!!!)

Link to comment
Share on other sites

καλώς τι δεσποινάκι και την προσπ!!

εμείς έχουμε καιρό να πάμε σε παρτάκι!!

κι εγώ από τότε που πήγα αγγλία στα 18...δεν έχω βοήθεια...ερχόμουν χριστούγεννα,πάσχα και καλοκαίρια και συνήθως μαγείρευα εγώ στους γονείς μου που έμενα στο πατρικό...

μετά αθήνα,πάλι μόνη...με τον άντρα μου δλδ.

και τώρα κέρκυρα...σαν να μην έχουμε γονείς κοντά είναι...έχει και τα καλά του βέβαια...δεν με ενοχλούν...

αλλά όταν έχεις μόλις γεννήσει χρειάζεσαι μια βοήθεια,κάποιον να σε ξεκουράσει και δεν υπήρχε!!

jesgk να μην στεναχωριέσαι,να μιλάτε με 3G κινητά!!

είναι δύσκολο...μακάρι να μπορούσες να πας κι εσύ λίγες μέρες...

θα είμαστε όμως έδω εμείς να τα λέμε!!

προσπ θα σε προτιμήσω για νταντά!!!χεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χριστε μου ποσο σε ζηλευω!!!! εγω μενω μονη μου απο τα 23 που εφυγαν οι δικοι μου για το χωριο...και το στεφανι μου απο τα 18 που ηρθε για σπουδες...οποτε δεν εχουμε κανεναν κοντα...
Είμαι πραγματικά τυχερή, έχουν κ οι δικοί μου τις παραξενιές τους αλλά η βοηθεια τους ειναι τόσο μεγάλη που τις παραβλέπω.

Είμαι κ μοναχοπαίδι κ πιστεύω πως αυτό βοηθά αρκετά, διαφορετικά οι γονείς μου θα έπρεπε να μην βοηθούν μονο εμένα. Και είναι νέοι, η μαμά μου 54 και ο μπαμπάς μου 61, δεν δούλευε η μαμά μου κ ο μπαμπάς μου εδώ κ 10 χρόνια έχει βγεί στη σύνταξη λόγω νεφρικής ανεπάρκειας κ έχει αφιερωθεί στα εγγονάκια του.

Απλά επειδή δεν θα την ακούσω ποτε να μου πει ότι ειναι κουρασμένη προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω πράγματα όπως το σίδερο

Link to comment
Share on other sites

καλώς τι δεσποινάκι και την προσπ!!

εμείς έχουμε καιρό να πάμε σε παρτάκι!!

κι εγώ από τότε που πήγα αγγλία στα 18...δεν έχω βοήθεια...ερχόμουν χριστούγεννα,πάσχα και καλοκαίρια και συνήθως μαγείρευα εγώ στους γονείς μου που έμενα στο πατρικό...

μετά αθήνα,πάλι μόνη...με τον άντρα μου δλδ.

και τώρα κέρκυρα...σαν να μην έχουμε γονείς κοντά είναι...έχει και τα καλά του βέβαια...δεν με ενοχλούν...

αλλά όταν έχεις μόλις γεννήσει χρειάζεσαι μια βοήθεια,κάποιον να σε ξεκουράσει και δεν υπήρχε!!

jesgk να μην στεναχωριέσαι,να μιλάτε με 3G κινητά!!

είναι δύσκολο...μακάρι να μπορούσες να πας κι εσύ λίγες μέρες...

θα είμαστε όμως έδω εμείς να τα λέμε!!

προσπ θα σε προτιμήσω για νταντά!!!χεχε

πωπω εγω δεν αντεχω ουτε μια μερα μακρια απο τη μελινα...φοβαμαι τρελα...και η μανα μου ειναι αλλου για αλλου..ειχαν ερθει για 2 μερες αθηνα και της ζητησα να προσεχει τη μικρη για 2 λεπτα για να βαλω στη γατα να φαει και μολις μπηκα μεσα βρηκα τη μικρη στην κουζινα μονη της να κραταει ενα μαχαιρι και την μανα μου να βλεπει τηλεοραση στο σαλονι...εγκεφαλικο κοντεψα να παθω!!!

και ενα φαι δεν εφτιαξε ρε παιδι μου...φοβε6ρη βοηθεια λεμε!!!

και εμεις εχουμε καιρο να6 παμε σε παρτι αλλα ευτυχως ολες οι φιλες μου εχουν παιδακια απο 1 μεχρι 4 και βρισκομαστε συνεχεια...

σημερα εφτιαξα μια θεικη γαριδομακαροναδα και μαζευτηκαμε σπιτι μου και οργιασαν τα πιτσιρικια..και παιζουν μια χαρα μονα τους πια οποτε δεν6 τα κυνηγαμε απο πισω..και το καλυτεροτερο ειναι οτι οι 2 απο τις 3 κολλητες μου ειναι εγκυες παλι, η μια στον ογδοο και η αλλη μολις το εμαθε..οποτε παλι θα ειμαστε παρεουλα με τα μπεμπακια...και βεβαιως βεβαιως θα εχουμε και τον μπεμπη της ειρηνης για παρεουλα..δεν6 εχω παραπονο απο παιδια ειμαστε φουλ!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκα σπιτι και εβαλα τη μικρη να κοιμηθει...να πω την αληθεια την αφησα στο κρεβατι μου αποψε αλλιως δεν βλεπω να ησυχαζουμε..βγαζει ταυτοχρονα 5 δοντια 2 εξ αυτων ειναι οι πανω κυνοδοντες..βεβαια εκτος οτι πιπιλαει ολη νυχτα το στηθος κατα τ αλλα το περναει πολυ ηρεμα..

εγω εχω την κουνιαδα που μου κανιει απολυτο μπειμπι σιτινγκ καθημερινα πλην Κυριακης και πλην ολων των απογευματων εκτος αν υπαρχει κατι απροοπτο..επισης τις καθημερινες μαγειρευει (συνηθως μερα παρα μερα) ενω τα σκ μαγειρευω εγω..

Αλλ ειναι τοσες οι αλλες δουλειες που μενουν να κανω που περναει το σκ σε χρονο dt..με ενα δευτερο παιδι δεν ξερω αν θα ειμαι τοσο τακτικη οσο τωρα..

και καθε απογευμα μετα τη δουλεια βγαζω τη μικρη στις κουνιες..αν μεινω εγκυος μαλλον θα αναλαβεια ποκλειστικα ο μπαμπας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...