Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 3

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

χαζομαρες λετε..μια χαρα ειναι τα παιδακια σας..κουκλαρες..

εγω απλα οταν πρωτοειδα τη μικρη δεν μου θυμιζε τιποτε οικειο καθως δεν την ειχα κιολας φανταστει ποτε.. απο τοτε αλλαξε πολυ και λλαζει συνεχως..στα ματια μου ειναι απλα η αγαπημενη μου, σιγουρα υπαρχουν πιο χαριτωμενα μωρα αλλα και πιο γκρινιαρικα..

να ναι καλα τα παιδια μας και ο Θεος να βοηθα και ολα τα παιδακια που δεν ζουν καλα για τον χ ψ λογο..

τι να πω με τοσα που ακουω..

αυτα..παω να ξαπλωσω διπλα στη μπεμπε μου..σημερα cosleeping..

καληνυχτες και καλη εβδομαδα να χουμε..καλη δυναμη στις εργαζομενες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τζες προσπαθω να σου απαντησω στο πμ αλλα κολλαει το #$%@#%@!@$!$#!! οποτε στα γραφω εδω...

γενικα μεχρι τωρα εχουμε περασει μεγαλα ζορια σε αυτη την εγκυμοσυνη...

ξεκινησε με 3 μηνες εμετους απο το πρωι μεχρι το βραδυ..και μετα με αποτελειωσε η αυχενικη..βγηκε 3,1 το παχος της αυχενικης πτυχης με πιθανοτητα για down 1 προς 30.. εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου...

η γιατρος με εστειλε την επομενη μερα κατευθειαν για ληψη τροφοβλαστη λεγοντας μου οτι πρεπει να ειμαι προετοιμασμενη για το χειροτερο..μεχρι και για την αποξεση συζητησαμε... εκει τα εχασα..ο κακομοιρης ο αντρας μου με μαζευε απο το πατωμα στο ελενα..

τελικα εκανα την εξεταση και το χειροτερο απο ολα ηταν η αναμονη..

οταν με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν "εχετε ενα υγιεστατο αγορακι" μπουμ...παλι με μαζευανε απο το πατωμα αφου δεν το πιστευα οτι ειναι καλα..

τεσπα...αυτα εν ολιγοις..

το θεμα ειναι οτι εχω ακομα τοσο καιρο μπροστα μου και αν και τα αποτελεσματα ηταν καλα και κατα 99,9% το μωρο ειναι υγιες δεν μπορω να ηρεμησω..

θα κανω και ενα υπερηχο καρδιας σε 1 μηνα περιπου (γιατι το μεγαλο παχος αυχενικης μπορει να υποδηλωνει καρδιακο προβλημα) και παρακαλαω να πανε ολα καλα..εχω και την β επιπεδου σε 10 μερες και εχω φρικαρει...

αυταααα....

Link to comment
Share on other sites

τζες προσπαθω να σου απαντησω στο πμ αλλα κολλαει το #$%@#%@!@$!$#!! οποτε στα γραφω εδω...

....

αυτό το άγχος το είχα μέχρι το τέλος...ακομα κ όταν την έπαιρνα αγκαλιά τα πρώτα βράδυα κ με κοιτούσε με το αχανές βλέμμα του νεογέννητου οι μάυρες σκέψεις με πλημμύριζαν.. το ξέρω ότι ακούγεται τρελό για όσες δεν το έχουν περάσει είναι περίεργο. Πραγματικά θα πάνε όλα καλά. σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ. Εμένα η δεύτερη εγκυμοσύνη με παίδεψε τοσοοοοοοο πολύ κ δεν την ευχαριστηθηκα καθόλου, είχα λίγους εμετούς, 9 μήνες δεν κοιμήθηκα απο τους πόνους στη μέση, ενιωθα συνέχεια κουρασμένη, νευριασμένη ,αγχωμένη, εξουθενωμένη (στο Θοδωρή έκανα παρκε' 8,5 μηνών κ στη μικρή ουτε τα πιάτα δεν μπορουσα να πλυνω)

Link to comment
Share on other sites

αυτό το άγχος το είχα μέχρι το τέλος...ακομα κ όταν την έπαιρνα αγκαλιά τα πρώτα βράδυα κ με κοιτούσε με το αχανές βλέμμα του νεογέννητου οι μάυρες σκέψεις με πλημμύριζαν.. το ξέρω ότι ακούγεται τρελό για όσες δεν το έχουν περάσει είναι περίεργο. Πραγματικά θα πάνε όλα καλά. σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ. Εμένα η δεύτερη εγκυμοσύνη με παίδεψε τοσοοοοοοο πολύ κ δεν την ευχαριστηθηκα καθόλου, είχα λίγους εμετούς, 9 μήνες δεν κοιμήθηκα απο τους πόνους στη μέση, ενιωθα συνέχεια κουρασμένη, νευριασμένη ,αγχωμένη, εξουθενωμένη (στο Θοδωρή έκανα παρκε' 8,5 μηνών κ στη μικρή ουτε τα πιάτα δεν μπορουσα να πλυνω)

μαρη τι σκεψη μου ηρθε τωρα????

λες να μου βγει το δευτερο τρελα ομορφο σαν το δικο σου και για αυτο να μας παιδευουν?????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αν και κοιτωντας το μελινακι το βλεπω χλωμο να ξαναπιασει τετοια συνταγη!!!χεχεχεχχε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

θα δεις δεσποινάκι όλα καλά θα πάνε...

εγώ πότε δεν σκεφτόμουν αρνητικά...τώρα αν μου έλεγαν κάτι στις εξετάσεις δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα...

τους πρώτους 4 μήνες έκλαιγα συνέχεια...ένιωθα άρρωστη,όλη μέρα εμετούς...δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου,θα τα θυμάσαι...

ποτέ όμως δεν σκεφτόμουν ότι θα έχει κάτι το μωρό...

σύντομα θα έχεις το αγοράκι σου!!!

σας αφήνω κορίτσια,πάμε για ύπνο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρη τι σκεψη μου ηρθε τωρα????

λες να μου βγει το δευτερο τρελα ομορφο σαν το δικο σου και για αυτο να μας παιδευουν?????:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

αν και κοιτωντας το μελινακι το βλεπω χλωμο να ξαναπιασει τετοια συνταγη!!!χεχεχεχχε!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Πολύ πιθανό !!!!!:tongue: Αυτό το κορίτσι με έκανε να την τάξω σε έναν Αγιο,στην Παναγία... είχα ανάψει καμμια 40ριά λαμπάδες....

Αλλά με αποζημίωσε!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποτέ όμως δεν σκεφτόμουν ότι θα έχει κάτι το μωρό...

σύντομα θα έχεις το αγοράκι σου!!!

σας αφήνω κορίτσια,πάμε για ύπνο!!

Εσύ βρε Τοξοτίνα όλα θετικά τα βλέπεις... το'χει το ζώδιο.. τί ανάγκη έχεις;;;

Καλό βράδυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ..........

Σας αφηνω και εγω...ουτε ενα τραγουδακι δεν μου βαλατε αποψε φτου σας!!!! καληνυχτες...

Καληνύχτα!!!!!!!!!! Την παρασκευή μουσική βραδυά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα.

Διαβαζα τα προηγουμενα σας με τη desp.. η αληθεια ειναι οτι εγω με τις δυο αποτυχημενες εγκυμοσυνες ειχα μονιμα αγχος και φοβο..επι 9 μηνες καθε φορα που πηγαινα τουαλετα, η ενοιωθα καποια ενοχληση εκανα και μια προσευχη..μεγαλο αγχος και αγωνια..το μονο καλο στην τελευταια μου κυηση ηταν οτι ημουν στο σπιτι τους 6 μηνες και δεν ειχα τιποτε να με κουραζει και να με αγχωνει απο εξωτερικο παραγοντα..

σας ομολογω οτι οσο περναει ο καιρος η σκεψη μιας επομενης κυησης ειναι μεν ευπροσδεκτη αλλα κρυβει μεγαλο αγχος γιατι

α) τωρα θα χω και ενα παιδι να με κυνηγαει και να ασχολουμαι (βεβαια ετσι ο καιρος θα περασει γρηγοροτερα)

β) θα πρεπει να πηγαινω στη δουλεια εστω και 4ωρα γιατι δεν θα μαι το ιδιο τυχερη οπως πριν που καθομουν και με πληρωναν και δεν θελω να υποχρεωθω αλλο και δυστυχως η ευτυχως εχω μεγαλη αναγκη τα χρηματα..ιδιως τοτε που θα πρεπει να παω παλι σε ιδιωτικο (ειναι εκει ο γιατρος μου και δεν προκειται να τον αλλαξω) και ενδοιαμεσα εχω και την περιδεση που θα κοστισει και χρηματικα αλλα και σε θεμα ξαπλας..

Προσωπικα καταλαβαινω πολυ το αγχος σας αλλα οπως συχνα συμβαινει τελικα δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.. ολα καλα θα πανε..απλα καποιες φορες τα πραγματα δεν ερχονται τοσο βολικα σε ολους τους ανθρωπους..

με το καλο στις εγκυουλες μας και να προσεχετε οσο μπορειτε..προσεχω για να εχω που λενε..

Link to comment
Share on other sites

Προσπππππππππππππππππππππ πήγες για μασέλα;;;;;;;;;;;;;;;

Μήπως είπες καληνύχτα κ δεν σε πρόλαβα;;;;;;;;;;; Καληνύχτα!!!!!!!!!!

My Princess ...Eya Που είσαστε;;;;;;;;;;;;;;

δεν βλεπω να τη γλιτωνω την μασελα..

τυχερουλη τζιτζιγε...θα χεις γυναικα με τα ΟΥΛΑ της! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πιασατε συζητηση βλεπω εχθες.

εμενα πηγε βολτα η μικρη με την γιαγια εχθες και βρηκα ευκαιρια και σιδερωσα,κτλ.

σημερα κανει παλι κρυο.της εβαλα μακρυμανικο παλι.

δεσποινακιιιιι!!ολα καλα θα πανε!

τζες,κι εγω σε καταλαβαινω.η πρωτη μου κουβεντα μολις γεννηθηκε η μικρη,ειναι αν ειναι καλα,και μετα επιτελους ηρεμησα.και την ελεγα κι εγω ασχημοφατσα,πολυ ασχημη μου φαινοταν.:mrgreen:


as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif"]as1cEPS0g410010MjkyZHwwNjIwZHw.gif[/url]

countdown-1370581200z1394773200zp.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πιασατε συζητηση βλεπω εχθες.

εμενα πηγε βολτα η μικρη με την γιαγια εχθες και βρηκα ευκαιρια και σιδερωσα,κτλ.

σημερα κανει παλι κρυο.της εβαλα μακρυμανικο παλι.

δεσποινακιιιιι!!ολα καλα θα πανε!

τζες,κι εγω σε καταλαβαινω.η πρωτη μου κουβεντα μολις γεννηθηκε η μικρη,ειναι αν ειναι καλα,και μετα επιτελους ηρεμησα.και την ελεγα κι εγω ασχημοφατσα,πολυ ασχημη μου φαινοταν.:mrgreen:

και εγω το ιδιο.. ρωτουσα αν ειναι καλα και μετα με εξεπληξε το τεραστιο περιεργο βλεμμα της "ποια εισαι εσυ??"..

μεγαλωνουν τα κατσαριδακια μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...