Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλέ τις κόλλησες? όλες έγκυες?

κι εγώ την πετυχαίνω την γαριδομακαρονάδα,ένεκα ο μπαμπάς ψαράς....τα έχουμε σε αφθονία!!!

κι εγώ πάντως δεν την κυνηγάω την Έλλη,σήμερα που πήγαμε για καφεδάκι γύρω στο τραπέζι μας ήταν,και στα δίπλα να πει ένα γεια...

εμείς βγάλαμε τραπεζίτες και μας λείπουν τα πλαινά δόντια,έχουμε κενό!!!χεχε

και η δική μου μαμά αν ερχόταν έτσι θα έκανε,θυμάμαι και με την ανηψιά μου,που έμεναν για ένα διάστημα στους γονείς μου,η αδερφή μου τέτοιες βλακείες έκανε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αλλ ειναι τοσες οι αλλες δουλειες που μενουν να κανω που περναει το σκ σε χρονο dt..με ενα δευτερο παιδι δεν ξερω αν θα ειμαι τοσο τακτικη οσο τωρα..

και καθε απογευμα μετα τη δουλεια βγαζω τη μικρη στις κουνιες..αν μεινω εγκυος μαλλον θα αναλαβεια ποκλειστικα ο μπαμπας

Εγώ θα μιλήσω για τον καιρό που ήμουνα στο σπίτι μετά την 2η γέννα, εκείνο το διάστημα η μητέρα μου δεν ερχόταν παρά μόνο για να πάρει το γιό από το σχολείο, τα υπόλοιπα τα έκανα εγώ. Αν είσαι τακτικός με το σπίτι σου δεν αλλάζει σίγουρα με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού, απλά κατανέμεις το χρονο σου καλύτερα κ προσαρμόζεσαι στα νεα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

καλέ τις κόλλησες? όλες έγκυες?

κι εγώ την πετυχαίνω την γαριδομακαρονάδα,ένεκα ο μπαμπάς ψαράς....τα έχουμε σε αφθονία!!!

κι εγώ πάντως δεν την κυνηγάω την Έλλη,σήμερα που πήγαμε για καφεδάκι γύρω στο τραπέζι μας ήταν,και στα δίπλα να πει ένα γεια...

εμείς βγάλαμε τραπεζίτες και μας λείπουν τα πλαινά δόντια,έχουμε κενό!!!χεχε

και η δική μου μαμά αν ερχόταν έτσι θα έκανε,θυμάμαι και με την ανηψιά μου,που έμεναν για ένα διάστημα στους γονείς μου,η αδερφή μου τέτοιες βλακείες έκανε!!

καλα εμενα εννοειται οτι δεν καθεται διπλα μου...απλα σταματησα να τρεχω εγω πισω της γιατι τα φτυνω...οποτε θεος βοηθος:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

οσο για δοντια εγω τι να πω..εχει βγαλει τα δυο μεσαια κατω, και πανω το ενα μεσαιο και τα 2 πλαινα...δηλαδη εχουμε μια τρυπα ΝΑ ακριβως στο κεντρο!!!σαν6 εξωγηινος ειναι:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οσο για δοντια εγω τι να πω..εχει βγαλει τα δυο μεσαια κατω, και πανω το ενα μεσαιο και τα 2 πλαινα...δηλαδη εχουμε μια τρυπα ΝΑ ακριβως στο κεντρο!!!σαν6 εξωγηινος ειναι:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

της κορούλας έχουν τόσο πλάκα όταν χαμογελά!!! Σχεδόν έχω ξεχάσει το φαφούτικο χαμογελό της

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μιλήσω για τον καιρό που ήμουνα στο σπίτι μετά την 2η γέννα, εκείνο το διάστημα η μητέρα μου δεν ερχόταν παρά μόνο για να πάρει το γιό από το σχολείο, τα υπόλοιπα τα έκανα εγώ. Αν είσαι τακτικός με το σπίτι σου δεν αλλάζει σίγουρα με τον ερχομό του δεύτερου παιδιού, απλά κατανέμεις το χρονο σου καλύτερα κ προσαρμόζεσαι στα νεα δεδομενα

κοιτα μου πηρε και κανα χρονο να προσαρμοστω..τωρα μπορω να πω οτι εφαρμοζουμε ενα προγραμμα με το σπιτι..βεβαια οσο μεγαλωνει η μικρη τοσο οι δουλειες γινονται πιο δυσκολα γιατι οταν ειμαι σπιτι προσπαθει να αποσπατην προσοχη μου διαρκως..για αυτο και η την στελνω εκτος σπιτιου για λιγο η αναβαλλω δουλειες..

λογικα θα βρω τον δρομο μου και με το δευτερο παιδι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα μου φαινοταν πανεμορφη και με τα ουλακια της αλλα και με τα λιγα δοντια της..

θα κανω το παν να μην αποκτησει η τελος παντων να μη ζησει με θεοστραβα δοντια οπως η μανα της..τωα που θελω και πρεπει για λογους υγιεινης δεν εχω τα χρηματα και να δω πως θα εξελιχθει..μην πω οτι χρονια ολοκληρα ντρεπομουν ναγελαω στις φωτο..αλλα αφουοι γονεις μου τεμπελιασαν οταν ημουν μικρη να το φροντισουν η κακη αρχη ειχε γινει..μετα ηρθε και η αναβλητικοτητα η δικη μου..

την ειχα δει Τολης Βοσκοπουλος (ειχε τα ιδια στραβα δοντια..τωρα φοραει τεχνητα..)

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα... όταν γεννήθηκε δεν μου άρεσε η φάτσα της!!!

στην βάφτιση,στις φωτογραφίες είχε βγει μια κούκλα!!!

και τώρα ώρες ώρες λέω είναι κουκλί,άλλες πάλι λέω καλή είναι...χμμμ

καλά έμαθε και το you tube??

τι κορίτσι είναι αυτό!!

η δική μου μπορεί να μην μιλάει...αλλά σήμερα προσπαθούσε να πει...α...νο(αεροπλάνο)

αν είναι δυνατόν...ένα μπαμπά και μαμά τόσο καιρό περιμένουμε...

το παιδί genius!!!θα πει τα δύσκολα πρώτα!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα... όταν γεννήθηκε δεν μου άρεσε η φάτσα της!!!

Εγώ μπουμπούκι μου την έλεγα άσχημη πριν γεννηθεί.... μεγάλη περίπτωση βλάβης... απλά διάβαζα τόσα πολλά κ θεωρούσα ότι ήμουν πάρα πάρα πολύ τυχερή που είχα γεννήσει ένα πανέμορφο, υγιές, ήσυχο, υπάκουο αγοράκι κ θεωρούσα απίστευτο να μου χαρίσει ο Θεός κ ένα δευτερο πανέμορφο κ υγιές παιδάκι. Δοξα το Θεό μου τα έδωσε κ τα δυο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...