Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Cafe Φεβρουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Alexis kai Stella καλώς σας βρήκα και αναφορικά με αυτά που έγραψες έχω να πω τα εξής:

Από μουσική λατρεύει διαφήμιση Υφαντή "I am a gummy bear" και χτυπάει παλαμάκια και κουνιέται όπως και σε όλα ρυθμικά τραγούδια όπως Lady Gaga !!! xaxaaxa

Μπουσουλάει, πιάνεται από τα έπιπλα και σηκώνεται και από χθες θέλει να την κρατάω απο το χέρι για να περπατάει μες το σπίτι.

Ρίχνει πράγματα κατω να κάνουν θόρυβο και κλείνει τα μάτια πριν τα ρίξει, τσαλακώνει χαρτιά, εφημερίδες, θέλι να εξερευνήσει τα πάαααντα!

Από ύπνο κοιμάται το βράδυ αλλά σηκώνομαι 2-3 φορες γιατί γκρινιάζει στον ύπνο της, της πέφτει η πιπίλα.

Μαμπά μπαμπά λέει, κάνει διάφορους ήχους, γνωρίζει που είναι οι κάλτσες της και το φως και κοιτάει προς αυτά, κάνει γεια.

Φαφουτίτσα και η δικιά μου, όοοολα στο στόμα, η μεγάλη λατρεία το τηλεκοντρόλ και τα καλώδια αλλά δεν την αφήνω να τα πιάσει.

Α και μια ερώτηση: Το κρέας το βάζω σε μερίδες για 2 ημέρες στην κατάψυξη και μέρα παρά μέρα τα βγάζω και τα μαγειρεύω. Με το ψάρι πώς γίνεται;


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είπα κι εγώ να δω τι γίνεται στο καφέ Φεβρουαρίου... αλλά δεν ξέρω αν φταίει ο κουτσοφλέβαρος... πάντως υπολείπεται των άλλων σε κίνηση! Δε γεννήσαμε πολλές τότε? :lol::tongue:

στο αλλο φορουμ ηταν μανουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου μαζι, οποτε συνεχιζουμε να γραφουμε στο καφε Μαρτιου (αφου μας χωρισανε)

και γω Φεβρουαριο ειμαι


.png
Link to comment
Share on other sites

sillia και μεις καλωδια, τηλεκοντρολ το αγαπημενο μας! καιπασης φυσεως χαρτια, καλα με το τραγουδακι του Υφαντη δινει τα ρεστα της, οτι και να κανει σταματαει και αρχιζει να χορευει..

τωρα με το ψαρακι που ρωρας, μαλλον φρεσκο, θα ζητας φιλετακι και μικρη ποσοτητα απο τον ψαρα?


.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα.. αν είναι έτσι να κάνω βόλτα κι εγώ στο "Μάρτη"! ;)

Εμένα.. φαφουτάκι. Πριν δυο μέρες έσκασε το πρώτο δόντι κάααπου ανάμεσα στα ούλα. Και φυσικά είναι μόνο η άκρη από 1 και μοναδικό δοντάκι.

Μπουσουλάει και μάλιστα δεν την προλαβαίνουμε. Σηκώνεται, κρατιέται και κάνει πλάγια βήματα για να πάει όπου θέλει.

Γρι δε λέει. Καμιά φορά λέει μα-μα-μα-μα... ή καλύτερα μια-μια-μια... :lol:

Και έμαθε το τρθθθθθθθ, με τη γλώσσα έξω και γελάει.

Δεν ξυπνάει τη νύχτα. Τρώει ότι της δώσουν ή ότι βρει. Νερό δεν πίνει, ούτε γάλα από μπουκάλι. Έχει τσακωθεί με την πιπίλα του μπιμπερό. Τη δαγκώνει με δύναμη και τη σπρώχνει με τη γλώσσα.

Λίγο νερό καταφέρνουμε να της δώσουμε με το ποτήρι (γίνεται μούσκεμα όμως!) Όταν πίνω γάλα, μου τραβάει την κούπα και βγάζει τη γλώσσα σαν το σκύλο νααααααα μακριά για να τη χώσει στην κούπα μου. Τη θηλάζω ακόμα πρωί-βράδυ και όποτε τύχει να ζητήσει ενδιάμεσα.

Γενικά σαν παιδί δε με κουράζει (σε αντίθεση με τα 3 προηγούμενα)! Πριν τη μικρή νόμιζα πως τα ήσυχα παιδιά ήταν μόνο ανέκδοτο. Τελικά υπάρχουν! :D

Link to comment
Share on other sites

alcyon καλως σε βρήκα ξανα και εδώ μετά από τόσο καιρό!

Εμάς, 9,5 μηνών πλέον, ειναι 8.500 κιλά και 73 εκατοστα, τρώει παρα πολύ καλά τα πάντα από στερέες και γάλα πίνει πρωι βράδυ υποαλλεργικό γιατι μετά απο 4 μήνες πλήρους αποχής από μένα πάρα πολλών τροφών λόγω αλλεργιών του Στέφανου, δεν άντεξα άλλο και σταμάτησα το θηλασμό στους 8 μήνες.

Από δοντάκια έχουμε ήδη 7 και πάμε για το 8ο. Αντί για μπουσούλημα, προς το παρόν σέρνεται και δυστυχως φτάνει αυτά που δεν πρέπει. Από λογάκια λέει ή μάλλον φωνάζει συνέχεια "άντε άντε" "άτα άτα" και διαφορα άλλα αυτου του στυλ...

Κοιμάται όλο το βραδυ μεχρι και 12 ωρες κάποιες φορές με κάποια ξυπνήματα γιατι έφυγε η πιπίλα και ένα για γάλα. Κάποια βράδια όμως λόγω των δοντιών ξυπνάει συχνά αλλά ευτυχώς δεν είναι κάθε βράδυ έτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΔΙΜΑ ΤΟΝ ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝΕ 13 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙ ΣΤΗΝ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΕΣ.ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ ΟΡΘΙΑ ΚΡΑΤΙΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΑ Η ΚΑΝΑΠΕΔΕΣ.ΛΕΝΕ ΜΑΜΑΜΑΜΑ- ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ-ΝΤΑΝΤΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΣΙΡΙΖΟΥΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑ ΓΕΛΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ 20.30 ΜΕΧΡΙ 8.00 ΠΙΝΟΥΝΕ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΥΠΝΟ ΜΕΧΡΙ 10.30 ΠΕΡΙΠΟΥ.ΑΠΟ ΔΟΝΤΙ Ο ΗΛΙΑΣ ΤΙΠΟΤΑ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΔΟΝΤΑΚΙ.


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites

τωρα με το ψαρακι που ρωρας, μαλλον φρεσκο, θα ζητας φιλετακι και μικρη ποσοτητα απο τον ψαρα?

STELLAS σε ευχαριστώ για την απάντησή σου! Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο. Μάλλον θα πρέπει να το χωρίζω όπως κάνω με το κρέας, φρέσκο ψαράκι σε μεριδούλες για 2 μέρες στην κατάψυξη και μέρα παρά μέρα βράσιμο.Είμαι περίεργη αν θα της αρέσει....


eNortjK1UjI3MzczVrIGXDAS4gKp75.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια,περαστε μια βολτα και απο τον ιανουαριο του 2009,κριμα να μας χωριζει 1ς μονο μηνας.....εκει μπαινουμε καθημερινα!!!!πηρα πρωτοβουλια να σας καλεσω και νομιζω πως θα χαρουν ολες!για ελατε για ελατε!!!!!!!:P


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
κοριτσια,περαστε μια βολτα και απο τον ιανουαριο του 2009,κριμα να μας χωριζει 1ς μονο μηνας.....εκει μπαινουμε καθημερινα!!!!πηρα πρωτοβουλια να σας καλεσω και νομιζω πως θα χαρουν ολες!για ελατε για ελατε!!!!!!!:P

NAI NAI ΓΙΑ ΚΟΠΙΑΣΤΕ.....ΚΕΡΝΑΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλώς ηρθες miamama! Εσεις τον κλείσατε τον χρόνο... εμείς θα τον κλείσουμε τη Τετάρτη! Πρώτη φορά είμαι χαρούμενη που κάνω δουλειές στο σπίτι κ κουράζομαι!!! :Ρ

Όχι ότι θα έχουμε τίποτα το τρελό εκείνη τη μέρα αλλά είμαι χαρούμενη που κλείνουμε τον πρώτο χρόνο! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

γειά σας μανούλες!

επιτέλους σας βρήκα!

με τη δουλειά και όλα σας έχασα!

λοιπόν να συστηθούμε πάλι!

έχω μια κορούλα που την τετάρτη χρονίζει. έχει 8 δοντάκια τρώει πλέον τα πάντα και είναι και πολύ ζωηρή!ετοιμάζεται να περπατήσει τρέχει πέρα δώθε με την περπατούρα της (αυτή που τη σπρώχνει και περπατάει) φωνάζει τλα τλα αντε αντε κτλ κοπανάει ότι βρει και πετάει ότι βρει!γενικώς είναι λίγο ανταρτούλα!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά...

εμείς κλείσαμε ήδη χρόνο...κάναμε και πάρτυ!!!

κι εγώ τις χάρηκα τις ετοιμασίες των γενεθλίων...

η μικρή λέγεται Έλλη,είναι 12 1/2 μηνών,έχει 7 δοντάκια,δεν έχει περπατήσει ακόμα, το δουλεύει...

βάζει τα πάντα στο στόμα της...

από φαγητό τρώει ποσότητα,προσπαθώ να την περιορίζω γιατί κοντεύει 12 κιλά...σιγά σιγά μπαίνει σε όσπρια και λαδερά.

λεξούλες δεν λέει ακόμα...

αυτά τα λίγα...

Link to comment
Share on other sites

ουαου miamama παρτυ εεε!και εμείς θα κάνουμε αλλά μόνο παπούδες και θειες θειους!μην νομίζεις 30 άτομα είμαστε κοντά!θα τα κάνουμε το σαββάτο γιατί καθημερινή λίγο δύσκολο!πάντως μπράβο σας 12 κιλά εεε!πόσο ζηλεύω!εμένα με το ζόρι 8500!τσιλιβίθρα είναι και το λυπάμαι ώρες ώρες!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς μόνο οικογένεια,20 άτομα,και 3-4 παιδάκια...

μην μας ζηλεύεις...

βγήκαμε εκτός καμπύλης τον προηγούμενο μήνα και την περιόρισα στο φαγητό,της έδινα λιγότερο και γκρίνιαζε η καημένη...

κι έτσι ξαναμπήκαμε στις καμπύλες,αλλά στην τελευταία...

καλά να περάσετε στο παρτάκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...