Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Bluee19 είπε:

      Συναγωνίστριες εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία !!! 
      Στις εγκυολες μας να έχουν μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατήσουν τα θαύματακια τους στην αγκαλιά τους!!! Και σε όλες τις υπόλοιπες που ακόμη προσπαθούμε σύντομα να έρθει και σε εμάς το θαύμα 🙏🏼

       

      καλή ανάσταση κορίτσι μ ! εσωτερική και εξωτερική! το επόμενο πάσχα να χεις  μια κοιλιτσα τούρλα! 

      • Λουλούδια 1

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα !!!!

Σας διαβαζω ολοι την ωρα και θελω τοσο να γραψω αλλα ολο κατι γινετε οποτε τωρα που κοιμουντε οι αντρες μου το αποφασισα!!!Τι το μελετησα ξυπνησε ο μπεμπης!!!!!!!

Ania καλος ηρθες!!!

Καλο φωτιστα τα μωρακια σας!!!

Εμεις θα αργησουμε θα παμε περπατωντας στην εκκλησια οπως λεει η Χρυσα!!!

Εμεις δεν μπουσουλαμε αλλα θελουμε ολοι την ωρα πανω και εμεις και δεν παμε και πολλες βολτες γιατι τα πρωινα λειπω και ειναι με τον μπαμπα του που τα κολπα και τον εχει συνεχεια αγκαλια οποτε την εκπαιδευση με το τηλεκοντρολ θα την κανουμε το απογευμα και εμεις!!!

Εχουμε αρχησει να τρωει για τα καλα , και την μπαμπανα την τρωμε ετσι την κοβουμε σε κοματακια και την τρωει την μασαει και την κατραπινει , του βαζω στο πιατο ολοκληρα τα φαγητα και τρελενεται το πουλακι μου οσα μωρα δεν τρωνε δοκιμαστε να τους τα δωσετε ετσι γιατι εμενα δεν τα τρωει λιωμενα , τωρα αρχισε αλλα πιο παλια αναγκουλιαζε το κακομοιρο!!! Εμεις τρωμε μπροκολο-πρασσο-μαιντανο-σελινο-πατατα-καροτο-κολοκυθη-ντοματα-μοσχαρακι-κοτοπουλακι και απο φρουτα μηλο-αχλαδι-πορτοκαλι-μπανανα τρωμε μπισκοτακια και ψωμακι!!!

Μαρια θελω την συνταγη για τα μπισκοτακια....

Εμεις κανουμε χρηση την στρατα αλλα πολυ λιγο παρα πολυ λιγο εχουμε μερες να την χρησημοποιηαουμε και γιαουρτακι θα φαμε φρεσκο γιατι αυτα τα παιδικα εχουν ζαχαρη ..

Διαμαντακι σου στελνω το μαιλ μου για το βιβλιο , και θελουμε και εμεις την κορη σου μας θελεις????

Κοριτσια χθες ο σκατουλης μου κρυβοταν και καναμε τζα μονος του!!!!! χεχε!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπες ..... αλλαξα παιδιατρο οπως σας ειχα πει και πηγα σε αυτον που ειχα εγω μικρη! ΑΛΛΑ.....οταν πηγα στο ικα να μου συνταγογραφησουν του πνευμονιοκοκκου και της απλης γριπης(το οποιο επεμενε να το κανει η μικρη γιατι ειναι σε οριακη ηλικια!) η παιδιατρος εκει μου ειπε οτι το εμβολιο της γριπης περιεχει αυγο και απο τη στιγμη που δεν τρωει αυγο η δικια μου απαγορευεται να της το κανω γιατι μπορει να προκαλεσει αλλεργικο σοκ(μιασ και που δεν ξερουμε αν ακομα εχει αλλεργια στο αυγο) και να χασουμε το παιδι!!!!!!!!!:evil::evil:

Κι επειδη μου εχει πει πολλα τα οποια τα εφηρμοσα θελω να δω ποσο κακο μπορει να εχω κανει στο παιδι μου!!! Οπσρια τρωνε τα παιδακια σας?????

Τελος παντων ειμαι συγχισμενη με αυτο το θεμα ακομα απορρω πως ειχα τετοιο παιδιατρο...και με διαβεβαιωνε οτι αφου δεν τρωει αυγο ειναι οκ!!!!!!!! Ευτυχως που πηρα και τον παλιο της παιδιατρο να παρω τη γνωμη του!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Οι άντρες μου βλέπουν Ελλαδάρα ποδόσφαιρο η οποία κερδίζει την Ουκρανία 1-0. Ας ειναι καλά ο Μητσάρας (Σαλπιγγίδης).Είμαι πολύ fun.

Ειρήνη πόσων μηνών είναι η μικρή σου για να κάνει το εμβόλιο της γρίπης?

Εμένα ο μικρός μου δεν τρώει καθόλου όσπρια δεν το επιτρέπει ακόμα η παιδίατρος.


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μην αγχώνεσαι. Δεν θα πάθει κάτι η μικρή σου αν έφαγε νωρίτερα όσπρια. Συνομιλούσαμε στο forum με μια κοπέλα απο το εξωτερικο και έλεγε οτι εκει τα παιδιά τους απο τεσσάρων μηνών τρώνε κρέας αλεσμένο με πατάτα, καρότο κτλ, απο τον 5ο μήνα τρώνε αυγό και ψάρι και 6ο μήνα όσπρια. Δεν παθαίνουν απολύτως τίποτα.

Τι άλλο σου είπε να κάνεις και το έκανες και πιστεύεις οτι έβλαψε την μικρή σου?


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι πήγε να πάθει το μωράκι μας??!!:evil::evil:

Καλύτερα να το πηγαίνεις το παιδί στον γιατρό που έιχες στην Παλλήνη!!

Ειρήνη μου περαστικά σας και καλό κουράγιο!!

Αχ, τι να πώ μ' αυτόν τον ύπνο!!

Πολύ δύσκολο για τις μαμάδες που δεν κοιμούνται τα μωρά τους!!

Εγώ, μάλλον, είμαι από τις τυχερές....

Τους πρώτους μήνες κοιμόταν όλο το βράδυ...

Από τον τρίτο μέχρι και μέρι πρίν μία εβδομάδα ξυπνούσε περίπου 2 φορές τη νύχτα, και τώρα πάλι κοιμάται όλο το βράδυ!!

Και ελπίχω να συνεχίσει έτσι!!

Πελαγία μου τη συνταγή για τα μπισκοτάκια τη βρήκα εδώ στο φόρουμ.

"Υλικά: 1 κούπα αλεύρι

1 κούπα φαρίν λακτε ή φρουτόκρεμα

3 κουταλιές σούπας ελαιόλαδο

νερό όσο χρειαστεί

Εκτέλεση : προθερμαίνουμε το φούρνο στους 220 βαθμούς. Σε ένα μπωλ ανακατεύουμε το αλεύρι και τη φαρίν λακτέ και προσθέτουμε σιγά σιγά το λαδάκι. Στη συνέχεια προσθέτουμε λίγο κρύο νεράκι ξεκινήστε με 1/4 της κούπας και βλέπουμε. Ζυμώνουμε μέχρι η ζύμη μας να ξεκολά από τα τοιχόματα του μπωλ και να μπορεί να πλάθεται. Αν σας βγει και λίγο πιο σφιχτή η ζύμη δεν πειράζει.

Όταν η ζύμη είναι έτοιμη ζυμώνουμε τα κουλουράκια σε σχήμα μπαστουνάκι ή κρίκο για να μπορεί το παιδάκι μας να τα πιάνει εύκολα. και πάχος περίπου όσο το δάχτυλό μας. Ψήνουμε για 10- 15 λεπτά εγώ τα βάζω σε λαδόκολλα, μέχρι να γίνουν καφετιά, προσοχή στο ψήσιμο γιατί εύκολα μπορούν να μαυρίσουν.

Όταν είναι έτοιμα τα αφήνουμε να κρυώσουν και τα δίνουμε στα παιδάκια μας, μπορούμε να τα φυλάξουμε σε αεροστεγές βάζο για αρκετές ημέρες.

Αν τα μπισκοτάκια που φτιάξατε είναι μαλακά ή διαλύοναται εύκολα τότε κάτι έχετε κάνει λάθος και καλύτερα να μην τα δώσετε στα παιδάκια σας.

Για να βεβαιωθείτε οτι έγιναν σωστά θα πρέπει όταν κρυώσουν να είναι πολύ σκληρά κοτρώνες τα λέω εγώ. Καθώς το μωρό σας θα τα έχει στο στοματάκι του θα μαλακώνουν λίγο λίγο χωρίς φόβο να σπάσουν."

Εγώ τα έψησα για μισή ώρα γιατί στα 15 λεπτά ήταν μαλακά!

Κορίτσια λέτε το κουνουπίδι να έκανε δυσκοίλιο το μωρό μου??

Δεν θα βάλω για λίγες μέρες....


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

Λές να τον έχω τάξει στην κορούλα σου και δεν θυμάμαι??:D:D:D

Π'αντως, θα έχω δυο κορίτσια να σφάζονται για τον πρασινομάτη γιόκα μου!!!:tongue::lol::lol: !!!!!

Μαρακι μου κ η δικια μου δεν παει πισω με τα γαλανα της ματια κ που ξερεις καμια μερα μπορει να γινει κ αυτο.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αρχιζουμε κ εμεις κατ΄αρχην οσο αφορα τον αντρα μου ευτυχως ολα πηγαν καλα ποναει λιγο αλλα θα του περασει.

Τωρα στρατα χρησιμοποιει η μαμα μου εγω δεν προλαβα να την βαλω αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα,ειχα βαλει κ τον μικρο κ εκτος του οτι περπατησε σχετικα γρηγορα για αγορι(στον 11ο μηνα) καποιο προλημα μεχρι στιγμης δεν παρουσιαστηκε.

Οσο αφορα τα εμβολια τα κανουμε ενα-ενα μονο αυτο του ροταιου κανουμε διπλο γιατι ειναι κ το μονο που το παιρνει απο το στομα,παντως τοης γριπης μου ειπε πως δεν υπαρχει λογος να το κανει μιας κ το εχει κανει ο Αποστολος.

Ειρηνη περαστικα σας,μακαρι να ειναι κατι γρηγοροκ παραστικο.

Κοριτσια εχω κ εναν γιο οποια ενδιαφερεται εδω ειμαστε κ ειναι κουκλος,παντως απο κοριτσια βλεπω οτι ολες εχουμε κουκλαρες ποια να πρωτοδιαλεξουν;


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πελαγια μου τη τυχερη που εισαι που αρχισε κιολας να τρωει κομματακια,αν κ η μικρη ακολουθησει τα χναρια του αδερφου της δεν ξερω τι θα κανω μιας κ ο μικρος αρχισε να τρωει κομματια μολις εγινε 2χρ. ως τοτε ολα λιωμενα κ μολις εβρισκε μικρο κομματακι μεσα κατευθειαν εμετο,παντως η γιατρος μας ειχε πει οτι δεν ειχε παλινδρομηση αλλα με αυτα που γραφεται μαλλον αυτο ειχε,ακομη κ τωρα μερικες φορες οταν τρωει την φρουτοκρεμα,ναι ακομη την λιωνω γιατι αλλιως δεν τα τρωει,υπαρουν στιγμες που κανει εμετο.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Bibito αντρας ειναι θα του περασει!!!

Ρε συ εμενα δεν τα θελει λιωμενα και σημερα με το ζορι εφαγε 15 κουταλιες ενω χθες του αφησα στο πιατο λιγο κολοκυθακι λιγη πατατα και λιγο καροτο επεξε το ευχαριστηθηκε και μετα εφαγε και τα λιωμενα σημερα φαγαμε μονο λιωμενα και δεν το ηθελε αχ αχ απο μια καλο ειναι αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην πνιγει!!!

Βρε Bibito ο γιος σου πιανει πιπιλα ακομα??? η κορη την θελει???


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!

Bibito αντρας ειναι θα του περασει!!!

Ρε συ εμενα δεν τα θελει λιωμενα και σημερα με το ζορι εφαγε 15 κουταλιες ενω χθες του αφησα στο πιατο λιγο κολοκυθακι λιγη πατατα και λιγο καροτο επεξε το ευχαριστηθηκε και μετα εφαγε και τα λιωμενα σημερα φαγαμε μονο λιωμενα και δεν το ηθελε αχ αχ απο μια καλο ειναι αλλα απο την αλλη φοβαμαι μην πνιγει!!!

Βρε Bibito ο γιος σου πιανει πιπιλα ακομα??? η κορη την θελει???

Δυστυχως την θελει κ ειναι κ φορες που θελει κ 2,προσπαθησα να του την κοψω αλλα ο μπαμπας δεν αντεχε να τον ακουει να γκρινιαζει κ του την ξαναδωσα,η μικρη την θελει μονο οταν παει για υπνο.

Πελαγια μη φοβασαι για το φαι αν ηταν να πνιγει δεν θα ειχε γινει;απλα οταν τρωει να εισαι κοντα καμια φορα δεν ξερεις παντως να χαιρεσαι γι΄αυτο δεν ξερεις τι τραβηξα με αυτα τα λιωμενα ουτε εξω βγαιναμε γιατι δεν ετρωγε ασε που εκανε κ συχνα εμετο μολις εβρισκε κομματι μεσα,εχω πλυνει ρουχα εγω.................

Οσο για τον αντρα μου συμφωνω,εκανε κ εγω την ιδια επεμβαση ομως δεν ηρθε γιατι κ καλα δεν το αντεχε να με βλεπει να ποναω,δικαιολογιες,οποτε απο τη μια χαιρομαι γιατι ειδε τι περασα κ χωρις να τον εχω κοντα μου εστω να μου κραταει το χερι εξαλλου δεν ηθελα κ κατι αλλο.Αλλα αυτα περασανε τωρα, μου λεει πολλες φορες οτι καταλαβε το λαθος του να ομως που τωρα το περασε κ αυτος.

Τελος παντων καληνυχτα σε ολες σας κ καλο ξημερωμα.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπες ..... αλλαξα παιδιατρο οπως σας ειχα πει και πηγα σε αυτον που ειχα εγω μικρη! ΑΛΛΑ.....οταν πηγα στο ικα να μου συνταγογραφησουν του πνευμονιοκοκκου και της απλης γριπης(το οποιο επεμενε να το κανει η μικρη γιατι ειναι σε οριακη ηλικια!) η παιδιατρος εκει μου ειπε οτι το εμβολιο της γριπης περιεχει αυγο και απο τη στιγμη που δεν τρωει αυγο η δικια μου απαγορευεται να της το κανω γιατι μπορει να προκαλεσει αλλεργικο σοκ(μιασ και που δεν ξερουμε αν ακομα εχει αλλεργια στο αυγο) και να χασουμε το παιδι!!!!!!!!!:evil::evil:

Κι επειδη μου εχει πει πολλα τα οποια τα εφηρμοσα θελω να δω ποσο κακο μπορει να εχω κανει στο παιδι μου!!! Οπσρια τρωνε τα παιδακια σας?????

Τελος παντων ειμαι συγχισμενη με αυτο το θεμα ακομα απορρω πως ειχα τετοιο παιδιατρο...και με διαβεβαιωνε οτι αφου δεν τρωει αυγο ειναι οκ!!!!!!!! Ευτυχως που πηρα και τον παλιο της παιδιατρο να παρω τη γνωμη του!

Eμεις κάναμε ήδη την πρώτη δόση του εμβολίου γρίπης και τον άλλο μήνα θα κάνουμε την επόμενη, και η γιατρός δεν είπε κάτι τέτοιο! Ο Χριστός και η Παναγία! Πάντως ούτε εμείς τρώμε αυγό αλλάτο παιδί είναι μια χαρά. Όσπρια ακόμα τίποτα. Από την άλλη βδομάδα τα ζυμαρικά και farin lacte καθώς και οποιαδήποτε άλλη γεύση σε κρέμα εκτός από αυτές που έχουν μέλι, και γιαούρτια μας είπε noulac και advance στην αρχή τα σκέτα έπειτα με γεύσεις.


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως την θελει κ ειναι κ φορες που θελει κ 2,προσπαθησα να του την κοψω αλλα ο μπαμπας δεν αντεχε να τον ακουει να γκρινιαζει κ του την ξαναδωσα,η μικρη την θελει μονο οταν παει για υπνο.

Πελαγια μη φοβασαι για το φαι αν ηταν να πνιγει δεν θα ειχε γινει;απλα οταν τρωει να εισαι κοντα καμια φορα δεν ξερεις παντως να χαιρεσαι γι΄αυτο δεν ξερεις τι τραβηξα με αυτα τα λιωμενα ουτε εξω βγαιναμε γιατι δεν ετρωγε ασε που εκανε κ συχνα εμετο μολις εβρισκε κομματι μεσα,εχω πλυνει ρουχα εγω.................

Οσο για τον αντρα μου συμφωνω,εκανε κ εγω την ιδια επεμβαση ομως δεν ηρθε γιατι κ καλα δεν το αντεχε να με βλεπει να ποναω,δικαιολογιες,οποτε απο τη μια χαιρομαι γιατι ειδε τι περασα κ χωρις να τον εχω κοντα μου εστω να μου κραταει το χερι εξαλλου δεν ηθελα κ κατι αλλο.Αλλα αυτα περασανε τωρα, μου λεει πολλες φορες οτι καταλαβε το λαθος του να ομως που τωρα το περασε κ αυτος.

Τελος παντων καληνυχτα σε ολες σας κ καλο ξημερωμα.

Περαστικά σας! Σήμερα σε βρίσκω εδώ. Εγώ πέρασα και μια βόλτα από face όσο προλαβαίνω.


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...