Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Α, μην ανησυχεις για τα μαλλιά. Την ίδια απορία είχα και εγώ και σκέψου ότι τη βαπτίσαμε πριν 1 μήνα. Καααααατι βρήκε και έκοψε!

Εμείς επισήμως απο χθες μπουσουλάμε και όταν μας τυρρανάει η μαμά πάνω-κάτω νευριάζουμε και σταματάμε. Αχαχχαααα! Πάντως σήμερα είμαι ευχαριστημένη από το φαγητό της. Έφαγε πολύ καλά. Τώρα κοιμήθηκε η καρδούλα μου και η μαμά σερφάρει.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα ¨συναγωνίστριες¨! Έχουμε γεννηθεί και εμείς στις 14 Απριλίου και μέχρι σήμερα τα κατορθώματά μας είναι να είμαστε 8900 kg, 72 πόντους, έχουμε 4 δοντάκια και 5 τρίχες στην κεφαλη, η σχέση μας με τον ύπνο είναι τυπική με το κουτάλι δε σχεδόν εχθρική, καταδεχόμαστε μόνο αχλάδι και γάλα της μαμάς, καθόμαστε στον πωπό μας και κάνουμε τα πρώτα μας μπουσουλήματα, είμαστε ανήσυχα πνεύματα και συνέχεια θέλουμε να ανακαλύτουμε καινούρια πράγματα :tongue:, θα μας κάνετε παρέα;


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσουδια θελω να μοιραστω την χαρα και την συγκινηση που νιωθω μαζι σας και ολα αυτα τα συναισθηματα ειναι επιτελους απο τις φωτο και το dvd της βαπτισης που τα πηραμε μετα απο τοσο καιρο να φανταστειτε τον βαπτισαμε Αυγουστο και τα πηραμε σημερα τελοςπαντων με πιασαν τα ζουμια κτλ κτλ κτλ ο πριγκιπας μου ηταν ενας κουκλος και ουτε που ακουστηκε το αγορι μου μονο γελια,παιχνιδια και απιστευτες γκριματσουλες ευχομαι σε ολες που δεν εχετε βαπτισει να ειναι τα αγγελουδια σας σαν τον Νικολα μου!!!!!!!!! Καλο σας βραδυ(α! παλι βλακεια εκανα και εσβησα την υπογραφη το ζαβο τεςπα απο αυριο θα ξαναπροσπαθησω για νεο τικερακι!)

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια βρε Ποπη μπραβο νσ το χαιρεστε!! Αυτα ειναι τα καλυτερα:))

Ραβ ολα καλα?

Γεια σου ανια καλωσορησες στις απριλομανες...εχουμε και γκρουπ στο φεισ...θα σου πει η Πελαγια και η Χριστινα!

Βλεπω γκρευς νυσταζω και 12 θα του δωσω γαλα και αντιβιωση..


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

mpiskotaki εισαι ακομη μεσα?θα ηθελα να σε ρωτησω πως να βαλω τικερ να ξαναβαλω θελω να πω και εαν δεν βαριεσαι πες μου για το φεις τι ειναι και χανω κατι που δεν το ξερω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ¨συναγωνίστριες¨! Έχουμε γεννηθεί και εμείς στις 14 Απριλίου και μέχρι σήμερα τα κατορθώματά μας είναι να είμαστε 8900 kg, 72 πόντους, έχουμε 4 δοντάκια και 5 τρίχες στην κεφαλη, η σχέση μας με τον ύπνο είναι τυπική με το κουτάλι δε σχεδόν εχθρική, καταδεχόμαστε μόνο αχλάδι και γάλα της μαμάς, καθόμαστε στον πωπό μας και κάνουμε τα πρώτα μας μπουσουλήματα, είμαστε ανήσυχα πνεύματα και συνέχεια θέλουμε να ανακαλύτουμε καινούρια πράγματα :tongue:, θα μας κάνετε παρέα;

Καλως ηρθες Ανια στην παρεα μαςνα χαιρεσαι το μωρακι σου το οποιο θα ελεγα πως αν κ δεν τρωει ειναι αρκετα ανεπτυγμενο κ εισαι η μοναδικη που το μωρο της εχει 4 δοντακια μαλλον γι΄αυτο δεν εχει καλη σχεση με τον υπνο γιατι ποναει.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε κοριτσάκια που μας καλοδεχτήκατε :P

bibito μου σίγουρα πονάει πολύ με τα δόντια αφού τις περισσότερες φορές ξυπνάει με κλάμα πράγμα που δεν έκανε ούτε νεογέννητο. Δεν του έφτανε η παλινδρόμηση που δεν τον άφηνε να κοιμηθεί τώρα έχουμε και αυτό, μιλάμε εδώ και δύο μηνες ξυπνάει τη νύχτα κάθε 1 με 2 ώρες, νιώθω τυχερή αν καταφέρει να κοιμηθεί τρίωρο. Πόπη να σου ζήσει το μωράκι και εμείς τον βαφτίσαμε τον Οκτώβριο και όταν βλέπω το Dvd με παίρνουν τα ζουμιά...


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ania καλως ηρθες!!!!! Τα παιδακια μας εχουν γεννηθει την ιδια ημερα!!!!!

Πολλα δοντακια βλεπω,μπραβο!!!! Εμεις δοντακι δεν ειδαμε ακομα,παλινδρομηση εχουμε και δεν κοιμομαστε εδω και 7 μηνες.Ειδικα τις τελευταιες εβδομαδες ξυπναει ανα μια ωρα και κλαει σπαρακτικα καθε βραδυ.Εμεις ειμαστε περιπου 8 κιλα και αυριο θα παμε στην παιδιατρο για νεωτερα.

Πελαγια εμεις ακομα να μπουμε σε φαγητο, τρωμε μονο βανιλια ρυζαλευρο και προσπαθουμε φρουτοκρεμα αλλα την κανει εμετο με την πρωτη κουταλια. Δεν του αρεσει και προκαλει εμετο μονος του.

Μπισκοτακι περαστικα στο μωρακι σου!!!!!

Στεκομαστε αλλα ακομα δεν μπουσουλαμε. Εχουμε μελλον. Εγω ειμαι με ιωση και ο αντρας μου και απορω πως δεν εχει κολλησει αυτο το παιδι ακομα. Μεχρι στιγμης δεν εχει αρρωστησει καθολου παρα την προωροτητα που τον εκανε ευαλωτο και το γεγονος οτι δεν θηλασα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Marco Polo, πράγματι έχουμε γεννέθλια μαζί και αν θυμάμαι καλά έχεις γεννήσει και εσύ στο Αλεξάνδρα σωστά; Η παιδίατρος είχε πει ότι με την εισαγωγή των στέρεων τροφών το θέμα της παλινδρόμησης θα φτιάξει σιγά σιγά αλλά εγώ βλέπω ραγδαία επιδείνωση ισχύει και σε εσάς το ίδιο; Το βραδυνό ξύπνημα μπορεί να είναι και από δόντια το κάνει και ο δικός μου συνέχεια. Περαστικά σας και ελπίζω να μην κολλήσει ο φίλος μας :D


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα!! Κυριακη εμεις στρατα δεν θα βαλουμε λόγω έλλειψης χωρου αλλα και του οτι οι περισσοτεροι παιδιατροι δε τη συστηνουν πια λογω επιβαρυνσης των ισχυων...τωρα ο καθενας κανει οπως νομιζει..να μου πεις κι εμεις με στρατα δε μεγαλωσαμε? Τεσπα, ο,τι πει ο γιατρος δε μπορεις να κανεις του κεφαλιου σου!!Χαχαχαχα!! Εγω ειδικα που κανω συχνα του δικού μου κεφαλιου!!

Μπιμπιτο τι εγινε με την εγχειρηση ολα καλα?

Γιουρτακι νομιζω μετα τον 9ο δινουν αλλα οχι τα επιδορπια, φρεσκο. Σιγ αμη φαει ο δικος μου γιαουρτι...μονο αν εχει 10 κιλα ζαχαρη μεσα ή κανα μπισκοτακι!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Μπεμπουλινα κι εμεις εχουμε το ιδιο φορμακι μας το φερανε δωρο,,,αλλα δε του εκανε και το εβαλε μια φορα..

Καλημερα σας...εμεις κοιμομαστε τωρα και εχω βαλει τα φρουτα στον ατμο..εχει τελεια μερα και θα παμε στις κουνιες!!

Φιλη ΔΗμητρα,,,πού εισαι?? Σε θυμηθηκα προχτες, γιατι πηρα μια κοπελα για τις δουλειες του σπιτιου και σκεφτομουνα πώς μπορεί και την εχει στο σπιτι συνεχεια η Δημητρα::)!!!

Μια χαρα παντως, ξεκουραστηκα κι εγω γιατι με εχει πιασει ψυξη στον ωμο μου (την ειχα παθει απο ενα μηχανημα γυμναστηριου που με τραβηξε..) και τωρα χειροτερεψε και δε μπορω να σηκωνω και το μπεμπη και να κανω δουλειες...οποτε λεω αντε μια φορα τη βδομαδα να την εχω..

Κακα τα ψεματα ομως...οπως τα κανει η νοικοκυρα δε τα κανει καμια αλλη...τελοσπαντων, ας ειναι.

Ποπη το φεισ στειλε μου πμ...σε εκανα φιλη εδω που μου εστειλες πμ αλλα δε μου γραφεις το φεισ σου!

Ειρηνη...κοπελιααα?? Πού χαθηκες!!

Καλημέρα..μήπως την βλέπω και καθόλου?? Η θα λείπω ή όταν έρχομαι σπίτι παίρνω τον μπέμπη ( κλαίει όταν με βλέπει και δεν κάθεται σε κανέναν...) οπότε εκείνη εξαφανίζεται στα ιδιαίτερα...ή φεύγω για να πάω τον Ανδρέα στο τέννις ή για ψώνια..όταν δε κάνει δουλειές εγώ πάντα λείπω..είναι ενοχλητικό να είσαι παρούσα..εγώ πάντα είχα γυναίκες για δουλειές και ποτέ δεν άντεξα ούτε πέντε λεπτά μαζί τους..άσε που βλέπεις όλα τα στραβά και είναι χειρότερα..


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλωσόρισες ania, να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Πόπη συγχαρητήρια για τη βάπτιση σας.. Πρέπει να είναι πολύ συγκινητικές στιγμές!!

Κυριακή εμένα η παιδίατρος για τη στράτα μου είπε όχι γιατί καθυστερεί την ανάπτυξη της βάδισης και μπορεί να δημιουργήσει και πρόβλημα στα ισχία (όπως είπε και το μπισκοτάκι). Οπότε εμείς δεν θα τη χρησιμοποιήσουμε..

Κορίτσια όταν δίνατε μόνο λαχανικά (όχι κρέας δηλαδή), εκτός από πατάτα, καρότο, κολοκύθι, τι άλλο επιτρέπεται να βάζουμε? Χθες δοκίμασα λίγο σέλινο και της άρεσε πάρα πολύ.


1211540.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Ανια καλως ορισες στο παρεακι μας!!! Κυριακη εμας την στρατα την απαγορεψε δια ρητος και ροπαλου(ειναι λιγο αυστηρη η doctor)και θα του αρεσε πολυ πολυ ειχαμε παει επισκεψη σε κατι φιλους που με τον Νικολα ο γιος τους εχει διαφορα 2 μερες και μολις τον εβαλα στην περπατουρα τους εκανε σαν τρελος απο την χαρα του αλλα δεν μπορω να κανω το αντιθετο απο αυτο που μου ειπε η παιδιατρος κατι θα ξερει αυτη παραπανω ετσι αναγκαζομαι να τον κυνηγαω γιατι ο κυριος εαν εχεις διαβασει σε αλλο ποστ βαρεθηκε το μπουσουλημα και θελει να ειναι ορθιος κρατιεται απο την κουνια και παει..........οσο για γιαουρτακι θα παω παιδιατρο αυτην την βδομαδα και θα σου πω! Δημητρα δεν καταλαβα καλα ενοχλειτε η κοπελα που σε βοηθαει απο την παρουσια σου??μαλλον θα πρεπει να την αλλαξεις εγω αργησα να την βρω αλλα τωρα εχω την πιο super φτου φτου μην την ματιασω ερχεται μια φορα την βδομαδα με βοηθαει αφανταστα και ειναι σαν να μην υπαρχει μεσα στο σπιτι!! Μπισκοτακι με ξεχασες(κλαψ κλαψ κλαψ)σε ειχα ρωτησει να μου πεις για το φεις και επισης βοηθηστε με παλι οποια μπορει με αυτα τα παλιο τικερακια που με κανουν να νιωθω η πιο αχρηστη χακερ που υπαρχει στον κοοοοοοοοσμο!!! Σας φιλω εσας και τα ζουζουνια σας

Link to comment
Share on other sites

Χαχα Δημητρα...κατσε εσυ να μη τις βλεπεις να σου κανουν ενα σπιτι...@#!@$%!! Εγω την επομενη που θα ερθει θα της κανω κανα ιδιαιτερο πώς να τ ακανει γιατι δεν εχω σκοπο να αλλαξω τα επιπλα μου που τα προσεχω σαν τα ματια μου!! Μια γρατζουνια και εφυγε!!

Διαμαντακι...μπορεις να βαλεις και γλυκοπατατα εκεινες τις κοκκινες αν του αρεσουν τα γλυκα...επίσης ειδα στην Αγγλια βαζουν και αβοκαντο..αλλα προσωπικα δε μ'αρεσει και παρα πολυ γιατι ειναι και πηχτρα στα λιπαρα!!

Φιλια!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...