Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ειρήνη δε νομίζω πως θα πάθει τίποτα η μικρή με το εμβόλιο..κι εμείς το κάναμε και ξέρω ότι επιτρέπεται απο 6 μηνών..τώρα αν έχει αλλεργία ούτως ή άλλως θα την εκδηλώσει όταν είναι να φάει αυγό..οπότε είτε τώρα είτε σε λίγους μήνες είναι να μην σου τύχει..όσο για τα όσπρια πράγματι στο εξωτερικό τα δίνουν νωρίτερα..η γνώμη μου είναι να εμπιστευθείς έναν παιδίατρο που έχει ιατρείο κοντά σου και να μην αλλάζεις συνέχεια..απορίες και ενστάσεις θα έχεις όσους παιδίατρους κι αν αλλάξεις! Όσο για το γιαούρτι νομίζω πως το φρέσκο (αυτό που φτιάχνουν στα σπίτια) είναι αυτό που δεν επιτρέπεται..


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!! Ρε Ειρηνη τι αλλαξες παιδιατρο επειδη σου εκανε δυο δυο τα εμβολια?! Δε σε πιστευω! Καποιο λογο θα εχουνε που το κανουν ετσι...δε νομιζεις? Πρωτον καποια συνδυαζονται 2-2 και καποια αλλα οχι. Ο καθε παιδιατρος εχει το δικο του προγραμμα. Ασε που θα σε χρεωνε 2 φορες χαχαχχα!

Παντως κι οδικος μου (που στο κατω κατω πατερας του ειναι) κάποια τα εκανε και στα δυο μπουτακια..λυπηθηκε μεν αλλα αφου ετσι πρεπει να γινει?!

Αλλο να ειναι χαλια στη συμπεριφορα βρε παιδι μου να πεις ...δε ξαναπαω αλλα επιστημονικα δε μπορεις να ξερεις τι παιζει. Γνωμη μου ετσι..?


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη δε νομίζω πως θα πάθει τίποτα η μικρή με το εμβόλιο..κι εμείς το κάναμε και ξέρω ότι επιτρέπεται απο 6 μηνών..τώρα αν έχει αλλεργία ούτως ή άλλως θα την εκδηλώσει όταν είναι να φάει αυγό..οπότε είτε τώρα είτε σε λίγους μήνες είναι να μην σου τύχει..όσο για τα όσπρια πράγματι στο εξωτερικό τα δίνουν νωρίτερα..η γνώμη μου είναι να εμπιστευθείς έναν παιδίατρο που έχει ιατρείο κοντά σου και να μην αλλάζεις συνέχεια..απορίες και ενστάσεις θα έχεις όσους παιδίατρους κι αν αλλάξεις! Όσο για το γιαούρτι νομίζω πως το φρέσκο (αυτό που φτιάχνουν στα σπίτια) είναι αυτό που δεν επιτρέπεται..

Συνεννοημενες και συγχρονισμένες??!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντα..αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει..πέρα απο την πλάκα κι εγώ μερικές φορές δεν συμφωνώ με τον παιδίατρο αλλά νιώθω καλύτερα όταν εμπιστεύομαι τη γνώμη του..Χτες εγώ έβγαλα τον μικρό πρώτη φορά βόλτα με το καρότσι μετά πο πολλούς μήνες..καθόταν το καημένο κοκκαλομένο, μόνο τα ματάκια κουνούσε..και ήταν και 7 το βράδυ..εκείνη την ώρα ξέμπλεξα..πήγαμε και σε ένα μαγαζί με χριστουγεννιάτικα και ψωνίσαμε..μάλλον θα τον βγάζω καμιά βολτίτσα γιατί έχει μια γκρίνια τελευταία..


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα....εχετε μπερδευτει λιγουλακι!!! Δεν αλλαξα παιδιατρο επειδη μου κανε 2 2 τα εμβολια(αυτο το ειπε η Μαρια-nmeb οτι του τα κανε μαζι)..... Αλλαξα περιοχη πηγα 30 χλμ μακρυα και δεν μου ειναι ευκολο να πηγαινω απο Αλιμο Παλληνη στον παιδιατρο!Ετσι εψαξα και βρηκα αυτον που ειχα μικρη τον οποιο τον ξερω και πιστευα οτι θα μου ενεπνεε σα μαμα εμπιστοσυνη! Αυτο που με φοβισε ειναι οτι 3 παιδιατροι μου ειπαν οτι ειναι απαραδεκτο απο τη στιγμη που δεν τρωει αυγο και δεν ξερω αν εχει αλλεργια να της κανω το εμβολιο της γριπης .... η μια μαλιστα μου ειπε οτι μπορει να παθει σοβαρο αλεργικο σοκ και να χασουμε το παιδι!!!! Τρομαξα η μανα τι να κανω!!! Παντως δεν ειμαι γιατροσ και παντα ακολουθω αυτο που μου λενε οι γιατροι ακομα και αν ο περιγυρος μου δε συμφωνει(με σταυρωσαν στην εγκυμοσυνη που επαιρνα ομμοιοπαθητικα αντι για τα κοινα ασβεστια μαγνησια κλπ) .... αλλα αυτο με το παιδι ηταν ιδιατερα τρομακτικο!

Μπισκοτακι δε ξερω αλλα ρωτα τον Συμπεθερο τον αντρα σου τη γνωμη του! Να παρω και μια 4η!

Καθησυχαζομαι που το εκανεσ κι εσυ Δημητρα!!! Και η γνωμη σου μετραει γιατι κι εσυ του χωρου εισαι! Εγω μονο για φορολογικα μπορω να εκφερω γνωμη! Και για κανα καλληντικο κραγιον μασκαρα κλπ!!! (πανω απο ολα γυναικες!!!!)


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Ειρήνη ούτε εγώ νομίζω ότι θα πάθει κάτι το παιδί με το εμβόλιο. Ξέρω κι εγώ κι άλλα μωράκια που το έχουν κάνει, χωρίς να τρώνε αυγό και όλα μια χαρά. Μην ανησυχείς! Καλά αν μου έλεγαν κι εμένα ότι θα πάθει αλλεργικό σοκ και θα το χάσουμε το παιδί, θα τρόμαζα, εννοείται! Εμάς η νέα παιδίατρος μας είπε να το κάνουμε μόνο εμείς και αργότερα βλέπουμε. Ο καθένας λέει τα δικά του, όπως και σε όλα τα θέματα.

Μαρία πολύ καλή η συνταγή για τα μπισκοτάκια. Φαντάζομαι ότι αντί για φαριν λακτέ ή φρουτόκρεμα θα μπορώ να βάλω κάποιες από τις κρέμες που τρώμε εμείς (τις βιολογικές) ή λες να γίνουν χάλια;


1211540.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια.

Bibito σιδερένιος ο άντρας σου και Ειρήνη περαστικά στο μωράκι σας.

Εμάς η παιδίατρος τα κάνει ένα ένα τα εμβόλια και το μόνο που κάναμε διπλό ήταν της γαστρεντερήτιδας το οποίο ήταν πόσιμο.

Εδω και 4 ημέρες ο μικρός μας ξυπνάει κατά τις 2.00 το βράδυ και πίνει γάλα γιατί πεινάει. Δεν το έκανε ποτέ πριν αυτό. Έπινε το γάλα του κατα τις 10.00 το βράδυ και μετά πάλι το πρωι. Το καλό της υπόθεσης είναι οτι πίνει το γάλα του και κοιμάται. Με φίλες μου μαμάδες και αυτές που συζητάμε μου είπαν οτι αυτό πρέπει να του το κόψω αλλά δεν μου είπαν πως...γιατί αν συνεχίσω έτσι όταν θα αρχίσω δουλειά θα είναι πολύ κουραστικό. Θα τηλεφωνήσω και στην παιδίατρο να δω τι θα μου πει. Ξυπνάνε και εσάς τα μωράκια σας κατα την διάρκεια της νύχτας για γάλα?


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Όσο για το γιαούρτι νομίζω πως το φρέσκο (αυτό που φτιάχνουν στα σπίτια) είναι αυτό που δεν επιτρέπεται..

Γιατί δεν επιτρέπεται??:?

Εμένα ο παιδίατρος μου είπε πως δεν θα πάθει κάτι, απλά είναι πτωχό σε συστατικά, σε σχέση με το αγελαδινό.

Και για κανα καλληντικο κραγιον μασκαρα κλπ!!! (πανω απο ολα γυναικες!!!!)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:(πλάκα κάνεις ε??)

Μαρία πολύ καλή η συνταγή για τα μπισκοτάκια. Φαντάζομαι ότι αντί για φαριν λακτέ ή φρουτόκρεμα θα μπορώ να βάλω κάποιες από τις κρέμες που τρώμε εμείς (τις βιολογικές) ή λες να γίνουν χάλια;

Δεν ξέρω πως θα γίνουν!

Εγώ έβαλα ρυζάλευρο (δεν το τρώει, που δεν το τρώει, μην πάει χαμένο:P)

Πάντως ο κάθε γιατρός λέει και τα δικά του!!

Και τελικά ποιόν να εμπιστευτείς??:confused:

Μάλλον είναι να μην σου τύχει.....

Εμένα η κόρη μου, μάλλον, ήταν αλλεργική στο αυγό (την πρώτη φορά που της έδωσα το έκανε εμετό και το ίδιο όταν προσπάθησα αργότερα! Άρχισε να το τρώει μετά τα 3!)

Ο δικός μου παιδίατρος (που είναι υπέρ των εμβολίων) δεν το κάνει το εμβόλιο, ούτε και της νέας γρίπης, σε κανένα από τα παιδιά μου!


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κορίτσια.

Bibito σιδερένιος ο άντρας σου και Ειρήνη περαστικά στο μωράκι σας.

Εμάς η παιδίατρος τα κάνει ένα ένα τα εμβόλια και το μόνο που κάναμε διπλό ήταν της γαστρεντερήτιδας το οποίο ήταν πόσιμο.

Εδω και 4 ημέρες ο μικρός μας ξυπνάει κατά τις 2.00 το βράδυ και πίνει γάλα γιατί πεινάει. Δεν το έκανε ποτέ πριν αυτό. Έπινε το γάλα του κατα τις 10.00 το βράδυ και μετά πάλι το πρωι. Το καλό της υπόθεσης είναι οτι πίνει το γάλα του και κοιμάται. Με φίλες μου μαμάδες και αυτές που συζητάμε μου είπαν οτι αυτό πρέπει να του το κόψω αλλά δεν μου είπαν πως...γιατί αν συνεχίσω έτσι όταν θα αρχίσω δουλειά θα είναι πολύ κουραστικό. Θα τηλεφωνήσω και στην παιδίατρο να δω τι θα μου πει. Ξυπνάνε και εσάς τα μωράκια σας κατα την διάρκεια της νύχτας για γάλα?

Εμένα πάντως ξυπνάει μεταξύ 3 και 4 το πρωί απο τις 10 που πίνει το βραδυνό..του δίνω γάλα κανονικά κι ας δουλεύω κανονικότατα απο τότε που έγινε 40 ημερών..δεν σκοπεύω να κάνω προσπάθεια να το κόψει γιατί πρώτον βαριέμαι τα κλάματα βραδυάτικά και δεύτερον με βολεύει γιατί έτσι τρώει φρουτόκρεμα κατά τις 9-9.30 μεσημεριανό στις 13.00 και κρέμα στις 5-5.30 οπότε μετά έχω χρόνο για τις δραστηριότητες του μεγάλου μου γιου έξω απο το σπίτι..


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κΙ εμενα ο δικος μου δε του το κανει της γριππης...γιατι λεει θα μπλεξουμε μετα καθε χρονο καθε χρονο τα ιδια..και πρεπει να το κανει μεχρι μεγαλος..

Τι βλακεια ειναι αυτο με το αυγο στο εμβολιο, μαλλον θα θεωρεί το egg yolk που βάζουν για διαλυτοποιηση..Δημητρα τι λες..? Το εχω δει και σε αλλα σκευασματα..αλλα δε νομιζω η συγκεντρωση του να ειναι τετοια που να προκαλει αλλεργια! Ο αντρας μου γελασε...μαλλον δε το εχει ακουσει αλλα δε ξερει με σιγουρια.

Εμεις που δε το καναμε δε παθαμε τποτα..κοινη γριπη ειναι περναει, δε πεθαινεις κιολας!! Ουτε με τη γριπη των χοιρων πεθαινεις πρεπει να εχεις σοβαρο προβλημα..

Ενιγουει..κι εγω τον δικο μου δε μπορω να τον αλλαξω...αναγκαστικα σε αυτον πάω!! χαχαχαχα..και το κλασικο...πληρωνω σε ειδος..χαχαχχαχχαχαχα!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι...όπως και να είναι οι ευρωπαίοι δίνουν αυγό στους 6 μήνες οπότε..Κι εγώ της γρίππης δεν ήθελα να του το κάνω αλλά τη λέω την αμαρτία μου..ντράπηκα να το πω στον παιδίατρο!!!


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites

Εμ είδες ..εγω ουτε ντροπες ουτε τπτ χαχαχα..και το αλλο το MMR μου ειπε να ψαξω να του βρω βιβλιογραφια (δε με φτανει το δικο μου μεταπτυχιακο...εχω να ψαχνω κι αλλα..) να του αποδειξω οτι εχει παρενεργειες κι οτι δεν ειναι φημες και βλακειες ολα αυτα που λεγονται για αυτισμό..

Θα το κανω καποια στιγμη ελεύθερη (εδω γελαμε...χαχαχχα) αλλα με ενδιαφερει πραγματικά να δω τι παιζει με το θεμα.


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που νόμιζα πως με τον αυτισμό γεννιέσαι..ποπό.. εσύ καμιά ντροπή..εδώ πληρώνεις σε είδος..τουλάχιστο εμείς με τον παιδίατρο έχουμε μόνο επαγγελματική σχέση..


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...