Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Μιας και ειμαι ακομη μεσα Διαμαντακι τι κουκλα που εισαι φτου φτου φτου να τολμησουμε να μπουμε στην ουρα με τους υποψηφιους γαμπρους(χι χι χι χι!!!)? Θα προσπαθησω η ασχετη να βαλω μεσα το dvd απο την βαπτιση να μας δειτε.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, κορίτσια! Τι μου κάνετε; Μπήκα μιας και το ζουζούνι μου κοιμάται ακόμα. Είμαστε καλύτερα σήμερα και μάλλον λέμε να βγούμε, γιατί η ρΊζα μας μεγάλωσε!!! Πού είστε και οι υπόλοιπες για face;


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλωσόρισες ania, να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Πόπη συγχαρητήρια για τη βάπτιση σας.. Πρέπει να είναι πολύ συγκινητικές στιγμές!!

Κυριακή εμένα η παιδίατρος για τη στράτα μου είπε όχι γιατί καθυστερεί την ανάπτυξη της βάδισης και μπορεί να δημιουργήσει και πρόβλημα στα ισχία (όπως είπε και το μπισκοτάκι). Οπότε εμείς δεν θα τη χρησιμοποιήσουμε..

Κορίτσια όταν δίνατε μόνο λαχανικά (όχι κρέας δηλαδή), εκτός από πατάτα, καρότο, κολοκύθι, τι άλλο επιτρέπεται να βάζουμε? Χθες δοκίμασα λίγο σέλινο και της άρεσε πάρα πολύ.

Mπορείς να βάλεις πράσσο, μπρόκολο, σέλινο, φασολάκια, κουνουπίδι φέρνει φούσκωμα και τις γνωστές συνέπειες, αν βέβαια έχετε φάει μοσχάρι και κοτόπουλο περνάτε και σε αυτά. Κάλη όρεξη!


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Ελα Ποπη μου δε σε ξεχασα!! Μηπως θυμαμαι κι εγω η ξανθια πώς το εβαλα το παλιοτικερακι!! Θυμαμαι οτι πηγα στοσαιτ αυτο lilypie.com στα μικρα τικερακια, εκανα τα βηματα, διαλεξα φωτο (μικρη μεχρι 8 MB αν θυμαμαι καλα) και μετα εκανα επικολληση στην υπογραφη μου απο τον πινακα ελεγχου. Μαλλον το ΒΒ code mpainei εκει που λεει για φορουμς...δοκιμασε τα ολα και καποιο θα μπει!!

Για να μικρυνετε τις φωτο σας (που συνηθως ειναι τεραστιες απο τη ψηφιακη και κανουν 5 ωρες να φορτωσουν σε φεισ και σε αλλα σαιτ) υπαρχει ενα προγραμματακι πολυ ευκολο το PIX resizer που στη κανει οσο μικρη θες...οταν το κατεβασετε πειτε να σας πω οδηγιες!

Α ναι μπεμπουλινα και πρασο του ειχα βαλει εγω οντως...λιγο δε το ειχε καταλαβει. οχι κουνουοπιδι μωρε θα φουσκωσει!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!! Ανια καλως ορισες στο παρεακι μας!!! Κυριακη εμας την στρατα την απαγορεψε δια ρητος και ροπαλου(ειναι λιγο αυστηρη η doctor)και θα του αρεσε πολυ πολυ ειχαμε παει επισκεψη σε κατι φιλους που με τον Νικολα ο γιος τους εχει διαφορα 2 μερες και μολις τον εβαλα στην περπατουρα τους εκανε σαν τρελος απο την χαρα του αλλα δεν μπορω να κανω το αντιθετο απο αυτο που μου ειπε η παιδιατρος κατι θα ξερει αυτη παραπανω ετσι αναγκαζομαι να τον κυνηγαω γιατι ο κυριος εαν εχεις διαβασει σε αλλο ποστ βαρεθηκε το μπουσουλημα και θελει να ειναι ορθιος κρατιεται απο την κουνια και παει..........οσο για γιαουρτακι θα παω παιδιατρο αυτην την βδομαδα και θα σου πω! Δημητρα δεν καταλαβα καλα ενοχλειτε η κοπελα που σε βοηθαει απο την παρουσια σου??μαλλον θα πρεπει να την αλλαξεις εγω αργησα να την βρω αλλα τωρα εχω την πιο super φτου φτου μην την ματιασω ερχεται μια φορα την βδομαδα με βοηθαει αφανταστα και ειναι σαν να μην υπαρχει μεσα στο σπιτι!! Μπισκοτακι με ξεχασες(κλαψ κλαψ κλαψ)σε ειχα ρωτησει να μου πεις για το φεις και επισης βοηθηστε με παλι οποια μπορει με αυτα τα παλιο τικερακια που με κανουν να νιωθω η πιο αχρηστη χακερ που υπαρχει στον κοοοοοοοοσμο!!! Σας φιλω εσας και τα ζουζουνια σας

Οχι καλέ δεν ενοχλείται εκείνη, εγώ δεν αντέχω να είμαι παρούσα..όλα τα παράθυρα ανοιχτά, οι καρέκλες και τα βάζα πάνω στους καναπέδες, τα μαξιλάρια απο τους καναπέδες στη βεράντα..η ηλεκτρική σκούπα στο φουλ..θέλω λίγο την ησυχία μου..όση ώρα είμαι στο σπίτι δε μπορώ να έχω κάποιον να κάνει δουλειές..θέλω ησυχία και ηρεμία να παίξω με τα παιδάκια μου, να διαβάσω τον μεγάλο..οι δουλειές επιτρέπονται μόνο όταν λείπω..ε τώρα αν διαλύσει τα έπιπλα καλύτερα αυτά παρά τα νεύρα μου!!!


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια

Να ΄μαστε και εμείς οι πρωινοί τύποι, καθε μέρα 6.30 το πολύ 7.00 είμαστε ξύπνιοι, οπότε όταν θα πάω για δουλειά θα με ξυπνάει ο Στάθης μας (χι χι).

Ania καλως ήρθες στην παρέα μας να χαίρεστε το μωράκι σας να το δείτε όπως επιθυμείτε.

Κυριακή και εμένα η γιατρός μου απαγόρευσε την περπατούρα για τους λόγους που αναφέρονται παραπάνω.

Ο μικρός μας μπουσουλά για πολύ λίγο (μέχρι να πιάσει αυτό που θέλει) προτιμά να πιάνεται και να στέκεται για λίγο στα ποδαράκια του.Λετε να περπατήσει κατευθείαν?

Επίσης Κυριακή όσον αφορά το γιαουρτάκι εμείς, αν θυμάμαι καλά, θα το ξεκινήσουμε στον 8ο ή 9ο μήνα. Συνήθως οι γιατροί εδώ προτείνουν το ΔΕΛΤΑ advance.

Diamantaki να χαίρεστε την κούκλα σας. Εγώ του βάζω κάθε μέρα σέλινο, σπανάκι(θεωρείται το καλύτερο), άνιθο, μαιντανο όχι όλα μαζί εναλλάξ και τα τρώει το "χαμογελό" μας με μεγάλη ευκολία.

Πόπη ένα αντίγραφο απο το dvd απο την βάπτιση του ανιψιού μας το περιμένω με αλληλογραφία. Ο κουκλος ανιψιός μας Νικόλας, δεν έκλαψε καθόλου. Ενας κύριος. Εμείς κλάψαμε λίγο. Καλά εμείς dvd και δείγματα απο τις φωτογραφίες θα αργήσουμε να πάρουμε γιατί ο φωτογράφος περαν του οτι κάνει ανακαίνιση έχει πάααααααρα πολύ δουλειά και θέλουμε τόοοοοοοοοοοοοσο να τα δούμε.

Φιλιά...


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σήμερα ο γιόκας μου είναι καλύτερα!!

Το καλό είναι πως το περνάει ελαφρά...

Πυρετό δεν ξαναέκανε και έχει διάθεση και για φαγητό και για παιχνίδι!!

Άρχισε να τρώει και φρουτόκρεμα!!!!

Ω, ναι!!! Σήμερα έφαγε 200μλ(αχλάδι, πορτοκάλι, μπανάνα)!!

Για τη στράτα και εμείς δεν θα τον βάλουμε.

Λαχανικά βάζουμε πατάτα, καρότο, κολοκύθι, μελιτζάνα(για την οποία ενθουσιάζεται), κουνουπίδι, πιπεριά.

Ο παιδίατρος μας όλα τα λαχανικά εκτός από σπανάκι και σέλινο!

Γιαουρτάκι κι εμείς δεν τρώμε ακόμα, αλλά όταν ξεκινήσουμε θα του δώσω πρόβειο, που το κάνει η μαμά μου!!

Ο παιδίατρος, βέβαια, είπε να δίνω αγελαδινό, γιατί το πρόβειο είναι πτωχό σε συστατικά, αλλά εγώ προτιμώ να δώσω κάτι που φτιάχνει η μαμά μου....

Στη μικρή θυμάμαι μας είχε πει να δίνουμε κανονικό γιαούρτι αγελάδος και όχι τα παιδικά!


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγαινε και κλικαρε πανω στο δικο μου τικερακι για να σε βγαλει στο site που το δημιουργουμε εκει ακολουθα τα βηματα που σου λεει μολις το φτιαξεις το κανεις copy,μετα βγαινεις και πας:πινακα ελεγχου,επεξεργασια υπογραφης και στο μεγαλο πλαισιο που σου βγαζει οπως οταν γραφουμε μνμ κανεις paste μετα κανεις προεπισκοπηση υπογραφης για την δεις οτι ειναι οκ και τελος καταχωρεις !!

Πόπη, εγώ τις οδηγίες σου ακολούθησα και τα έφτιαξα!!!:tongue::lol::lol::lol:

Τι να πεις..... ηλπιζα οτι απο τη μανουλα πηραμε μονο την ομορφια:mrgreen::mrgreen:(Μαρια μη σχολιασεις ετοιμη εισαι σε βλεπω!!!! :tongue:)

χαχαχαχα Το αφήνω ασχολίαστο...........:cool::lol::lol:

Είναι σημερινή η φωτογραφία, γι' αυτό την είδες τώρα Μαράκι!!

Ακόμα δεν έχουμε καταλήξει σε γαμπρό, οπότε οκ από εμάς, αλλά νομίζω ότι και σε κάποια άλλη τον έχεις τάξει το γιο! Μην έχουμε μαλλιοτραβήγματα... (αν και η δική μου δεν έχει πρόβλημα, καθώς δεν έχει μαλλιά ακόμα! χιχιχι)

Λές να τον έχω τάξει αλλού και δεν το θυμάμαι??:roll::-D:grin::-D

Mη στεναχωριεσαι Διαμαντακι για τα μαλλια γιατι ουτε εμεις εχουμε μαλλια κ σκεφτομαι τη μαλλια θα βρει να κοψει ο παπας στη βαπτιση,θα προλαβουν να βγουν ως το Φεβρουαριου;

Λές να τον έχω τάξει στην κορούλα σου και δεν θυμάμαι??:D:D:D

Π'αντως, θα έχω δυο κορίτσια να σφάζονται για τον πρασινομάτη γιόκα μου!!!:tongue::lol::lol: !!!!!

ania καλως ήρθες!!

Να χαίρεσαι τον θησαυρό σου!!!!

Βλέπω πως αρκετές βαπτίσατε τα μωράκι σας!!

Να τα χαίρεστε και να είναι πάντα καλοφώτιστα και γερά!!!!

Ειρήνη που έχεις χαθεί??

Ακόμα ταλαιπωρείται ο Μάριος με αυτή την παλλινδρόμηση??:-(


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές και το καλωσόρισμα!

Εγώ το δικό μου τικερακι δεν το ξαναέφτιαξα απλά το έκανα copy - paste από την υπογραφή που είχα στο parents και μέχρι τώρα δουλεύει μια χαρά. Τι να πω μόνο η δική μου παιδίατρος φαίνεται τελικά ότι επιτρέπει την στράτα :confused:, μου είπε ότι είναι παιχνίδι δεν κάνει ούτε κακό ούτε καλό, τώρα εγώ να την εμπιστευτώ; Επίσης όταν την ρώτησα για γιαούρτι μου είπε δεν χρειάζεται αλλά δεν ρώτησα γιατί. Όλα αντίθετα δηλαδή. Έχω ήδη αλλάξει μία παιδίατρο ελπίζω να μην πάω για τρίτη. Επίσης μου είπε ότι θα μου κάνει διαφορετικά τα εμβόλια πια, το καθένα ξεχωριστά και όχι όλα μαζί όπως μου τα έκανε η πρώτη, εσείς πως τα κάνετε;

diamantaki το βιβλίο για τον ύπνο που μπορώ να το βρώ;


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρία αυτήν την εντύπωση είχα! Αλλά αφού είστε free, το συζητάμε!! Έχουμε βέβαια και την πρόταση του Νικόλα (της μαμάς Πόπης δηλαδή)!! Ωραία τα κανονίζουμε εμείς... χιχιχι

Ανια εγώ μέχρι τώρα έχω αλλάξει 2 φορές παιδίατρο. Η προηγούμενη που είχα μου τα έκανε δύο δύο τα εμβόλια. Να πω την αλήθεια δεν μου πολυάρεσε αυτό. Η παιδίατρος που πήγα τον τελευταίο μήνα μου είπε ότι δεν τα κάνει όλα μαζί, αλλά αφού ξεκινήσαμε έτσι, δεν πειράζει κτλ.. Προφανώς δεν ήθελε και να κατηγορήσει την προηγούμενη, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν γίνεται και κάτι τώρα, γιατί τα έχουμε ήδη κάνει. Δεν ξέρω πως είναι το σωστό να γίνονται τα εμβόλια, ο κάθε γιατρός έχει το σύστημά του, αλλά από καθαρά προσωπική άποψη δυσανασχετούσα όταν τα κάναμε μαζεμένα (συγκεκρμένα κάναμε μαζί του πνευμονιόκοκου και το πενταπλό).

Το βιβλίο εγώ τα παρήγγειλα από το amazon, αφού έψαξα σε αρκετά ελληνικά βιβλιοπωλεία και δεν έβγαζα άκρη με τίποτα. Το έχω όμως και σε pdf. Αν θέλεις στείλε μου με πμ το μέιλ σου, να στο στείλω.


1211540.png
Link to comment
Share on other sites

Α, καλά! Αυτό με τα εμβόλια είναι άλλη ιστορία.....

Και 'γω, πάντως, θα προτιμούσα να τα κάνω ένα-ένα....

Εμας του πνευμονιόκοκκου το έκανε μαζί με της μηνιγγίτιδας....

Και μόλις είδα πως ήταν δύο διαφορετικά εμβόλια, τρελάθηκα!!

Νόμιζα πως θα ήταν μαζί, αν το 'ξερα θα του έκανα πρώτα το ένα και μετά το άλλο....

Στη δεύτερη δόση θα τα κάνω με διαφορά μιας εβδομάδας!!


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

ania καλως ηρθες. μαζι και με τη marcopolo εχουμε την ιδια μερα γεννεθλια:)

κυριακη για τη στρατα θα συμφωνησω με ολα τα κοριτσια και μαλλον θα την αποφυγουμε

μαρια nmed ανηκουμε στη μειονοτητα που δεν εχουμε βαφτισει ακομη...και απο οτι βλεπω τουλαχιστον για το δικο μου μαλλον περπατωντας θα παει εκκλησια :)

θα προσπαθησω και εγω για μια τελευταια φορα για τικερακι ...αντε να δουμε.

ξεχασα να πω οτι εμεις ειμαστε -τα ζωα μου αργα- στο θεμα του μπουσουλιματος. εχθες εκανα το κολπο με το τηλεχειριστηριο που εκανε η mpiskotaki αλλα αν και παντα το στοχο μας τον πετυχαινουμε δεν μπουσουλαμε αλλα σερνομαστε...

Link to comment
Share on other sites

Mαρακι περαστικα στο κουκλακι σου!!!!!

Ακομα ταλαιπωρουμαστε απο την παλινδρομηση και την αυπνια. Με τις τροφες χειροτερεψαν τα πραγματα αλλα ειναι φυσιολογικο απο οτι μου ειπανε μεχρι να τις μαθει το στομαχι του. Γιαουρτακι δεν φαγαμε ακομα και στην στρατα δεν θα μπουμε γιατι μπορει να του κανει ζημια στα ποδια του. Και εμας ειναι η δευτερη παιδιατρος που εχουμε αλλαξει.

Ανια στο Αλεξανδρας γεννησα και εγω, αλλα προωρα.

χχχ ιδια ημερα γεννηθηκανε τα βλασταρια μας, αραγε και το δικο σου ειναι ταλιμπαν???? Να φταιει το ζωδιο και ο ωροσκοπος αραγε?????

Γενικα ζοριμαστε ακομα πολυ με τον Μαριο γιατι δεν κοιμαται. Και ειμαστε εξαντλημενοι. Ηρθε και η ιωση τωρα για να μας αποτελειωσει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

marcopolo ετσι μου λενε οι υπολοιποι που εχουν μεγαλυτερα μωρακια-παιδακια, οτι δηλαδη ειναι πολυ ζωηρος.

για το θεμα υπνου ριξε μια ματια στο pdf απο βιβλιο για θεματα υπνου (δεν θυμαμαι ποια κοπελα το εχει) ή παρε το κοιμησου παιδι μου που πηρα εγω.

θα δεις αμεσα διαφορα και δεν θα το πιστευεις. οσο πιο αργα, δηλαδη μεγαλο, εκπαιδευσεις το παιδι σου τοσο πιο δυσκολο θα ειναι. ο δικο μας τωρα απο εκει που δεν κοιμοταν ουτε βραδυ, τωρα περα απο τα βραδινα 11ωρα θελει να κοιμαται και 2-3 φορες κατα τη διαρκεια της μερας. ευτυχως που αυτο το διαστημα δεν εχουμε γυναικα γιατι διαφορετικα θα νομιζα οτι του εχει δωσει ηρεμιστικο. βεβαια οταν ξυπναμε συνεχιζουμε στους παλιους ρυθμους μας. αντε να δουμε σημερα το απογευμα θα συνεχισω την εκπαιδευση για μπουσουλημα μηπως και....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...