Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Cafe Μάϊος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    2501

  • DEL

    2352

  • mirtoula

    2002

  • nathael

    1354

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • eleni_k

    eleni_k 2.501 δημοσιεύσεις

  • DEL

    DEL 2.352 δημοσιεύσεις

  • mirtoula

    mirtoula 2.002 δημοσιεύσεις

  • nathael

    nathael 1.354 δημοσιεύσεις

Posted Images

Χρονια πολλααααα!!!

Καροτσι κ εγω peg perego εχω το pliko p3 on track system, τριπλο συστημα μαζι με πορτ μπεμπε κ καθισματακι αυτοκινητου. Προς το παρον το εχω βολευτει τρελλα, ειναι λιγο ογκωδες αλλα πολυ ευχρηστο, απλα ισως αργοτερα παρουμε κανενα μικροτερο αν κ ακομα δεν βρισκω τον λογο...το μακ λαρεν απο την αρχη δεν με τρελαινε κ μαλιστα απορουσα πως εχει τοσους φαν...

Το βραδυ εμεις ξερενομαστε κατα τις 10-10.30 κ μετα στις 12 τρωει κοιμισμενη σχεδον.

Ρε κοριτσια τελευταιο βραδυνο γευμα τι ωρα το δινεται? Μου ειπε ο γιατρος τα δυο τελευταια να εχουν 4 ωρες αποσταση μεταξυ τους τουλαχιστον, οποτε τρωει 8.30-12.30-4.00-8.00-12.00 τι να κανω να την ξυπναω απο τις 7 η να συμπτυξω τα άλλα? Κ αν τα συμπτηξω θα τρωει αρκετα ή επειδη θα είναι κοντα δεν θα πεινάει κ δεν θα τρωει???


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγλαιτσα μου, αν την ξυπνας μηπως μετα εχει γκρινια?

Προσπαθω να την απασχολω, αλλα δε γκρινιαζει. Αργοτερα παιρνει ακομη εναν υπνακο για κανενα 20λεπτο. Τι να κανω, ακουω αλλες που λενε οτι τα παιδια τους κοιμουνται απο τις 9 και απογοητευομαι.:(


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιρτουλα μου, εγω ενα γαλα της δινω κατα τις 9-9 30.

Εχει τυχει βεβαια να πιει κατα τις 8, που της ξαναδωσα κατα τις 11 και αλλο.

Η παιδιατρος μου ειπε οταν πειναει να της δινω. Δεν θυμαμαι, εχεις ξεκινησει φαγητο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mirtoula εγω την ταιζω 7.30, 11, 14.30, 18.30, 22.30. Παλιοτερα ειχα ακριβως το ιδιο ωραριο με το δικο σου αλλα το αλλαξα μολις βαλαμε τα φρουτα. Μου το ειπε ο παιδιατρος. Για να κοιμαται (και καλα!) νωριτερα...


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να την απασχολω, αλλα δε γκρινιαζει. Αργοτερα παιρνει ακομη εναν υπνακο για κανενα 20λεπτο. Τι να κανω, ακουω αλλες που λενε οτι τα παιδια τους κοιμουνται απο τις 9 και απογοητευομαι.:(

Να σου πω κατι? Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!!!

Η δικια μου ειναι τσακωμενη με τον υπνο!! Την ημερα αν κοιμηθει στο συνολο 1 ωρα ειναι θαυμα!!!

Το βραδυ κοιμαται κατα τις 11 και 7 30 ειναι ορθια και χοροπηδαει!!!

Μην ακους τι κανει το ενα παιδακι η το αλλο!!!

Εκτος κι αν ....."ζηλευεις" λιγο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω κατι? Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!!!

Η δικια μου ειναι τσακωμενη με τον υπνο!! Την ημερα αν κοιμηθει στο συνολο 1 ωρα ειναι θαυμα!!!

Το βραδυ κοιμαται κατα τις 11 και 7 30 ειναι ορθια και χοροπηδαει!!!

Μην ακους τι κανει το ενα παιδακι η το αλλο!!!

Εκτος κι αν ....."ζηλευεις" λιγο!!!![

Ε, οσο να΄ναι...;)


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις εμαθα οτι μια φιλη εμεινε εγκυος!!

Ειχε κανει 2 εξοσωματικες και τπτ!!!

Και τελικα εμεινε φυσιολογικα!!!!

Μπραβο! Τελικα θελει απλα να το ξεχασεις και θα ερθει... Τις ευχες μας να πανε ολα καλα!!


MQyUp3.pngd1GIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τρωει 3 γευματα γαλα κ 2 κρεμα βανιλια. Φρουτα θα της δωσω απο βδομαδα αναλογα το βαρος ετσι μου ειπε ο γιατρος.

Αυτο το το 7.30-11 κλπ πιο νορμαλ μου κανει (βεβαια το 7,30 ειναι βαρβαρο ηδη 8 βαζω ξυπνητηρι κ μεχρι τις 8.30 ολο το κλεινω αλλα τι να κανω θα συμβιβαστω) ασε που με το δικο μου ωραριο ουσιαστικα δεν υπαρχει μεσημεριανο (απο αποψη ωρας εννοω) δλδ οταν μπουν σουπιτσες τι ωρα θα τρωει σουπα στις 4 κ στις 8 κρεμα? δεν βολευει.....

Ισως δοκιμασω αυτιο μεθαυριο αυτο το ωραριο....ετσι κ αλλιως εμενα παντα (εκτος ελαχιστων περιπτωσεων) μετα το πρωινο κοιμαται για μαι ωριτσα μπορει κ παραπανω


eNortjK1UrIwNDIwVLIGXDASlAKY26.png

Ένα σου χαμόγελο φτάνει για κάνει τον κόσμο καταπληκτικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρινακι κατεβαινεις καθολου Αθηνα?

ναι πολύ συχνά. η αδερφή μου μένει εκει...δυστυχώς μακριά μου...τωρα θα ερθουμε για γιορτές χριστουγεννα ή πρωτοχρονιά θα δείξει για καμμια βδομαδούλα....να τα πουμε τοτε?

εμείς κοιμόμαστε πολύ...9-9 βράδυ, κατά τις 11¨30 για 1 ωρίτσα, το μεσημέρι 3 για 2,5 ώρες...πολύ δλδ και μ'ονη της.. εκεί που παίζει στο παρκάκι της βάζει το δαχτυλάκι στο στόμα και νάνι... αλλά εμείς δεν τρώμε..οπότε...κάτι έχουμε να παραπονιόμαστε οι μάνες...!!!

πολύ χάρηκα για τη φίλη σου, αντε πες της μανούλα Αυγούστου αυτή αλλά τη θέλουμε στο καφέ μας!

σε 2 εβδομαδες αρχίζουμε πατάτα-καρότο-σέλινο...αντε να δουμε μηπως αυτό το φαει...


Mo09p3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάλι έχω πρόβλημα με την παιδίατρο... Ενώ είχαμε τώρα να κάνουμε την τρίτη δόση του πολυδύναμου εμβολίου (κοκκύτης, διφθερίτιδα,κτλ) ΕΚΤΟΣ της ηπατίτιδας Β, μου είπε να πάρω πάλι το INFANRIX HEXA που είναι το εξαδύναμο δηλαδή για όλα... Σε ερώτησή μου είπε ότι πλέον η ηπατίτιδα Β έχει 4 δόσεις και όχι 3 ως είθισται...

Ψάχνω όλη μέρα στο διαδίκτυο και δεν έχω βρει κάτι σχετικό.

Παίζει κάποια από εσάς να το έκανε έτσι, ή να της έχει σημειώσει ο γιατρός στο Βιβλιάριο του παιδιού κάτι τέτοιο?

εμας μας το εχει σημειωσει ετσι ο γιατρος και θα παμε να το κανουμε αυριο.ειναι η τριτη δοση αυτη που θα κανουμε.


UiVSp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι ο δικος μου εχει κανει 2 δοσεις Infarix Hexa και αρχες Δεκεμβρη θα κανει κι αλλη. - απο οτι βλεπω στο βιβλιαριο καλυπτει τα εξης :

- ηπατιτιδα β

- διφθεριτιδα / τετανο / κοκκυτη

- πολυομελιτιδα

- αιμοφιλου ινφλουεντζας β

ουσιαστικα δηλαδη ειναι εξαπλο

εχει κανει και 2 δοσεις για μηνιγγιτιδοκοκο & αλλες 2 για πνευμονιοκοκο.

αυτα τα κανει μαζι και ειναι τα Prevenar & Neisvac.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ακους τι κανει το ενα παιδακι η το αλλο!!!

Εκτος κι αν ....."ζηλευεις" λιγο!!!![

Ε, οσο να΄ναι...;)

ασε το θεμα του υπνου ειναι καημος - ολο το καλοκαιρι μεχρι αρχες οκτωβρη ο γιος μου πριν τις 11 -στην καλυτερη!!- δεν κοιμοταν. εστρωσε λιγο με την αλλαγη της ωρας, πηγαμε μια ωρα πισω αρα πηγε κι ο υπνος του μια ωρα πισω. μου λενε για μωρα που απο 2 μηνων κοιμουνται συνεχομενα 9 με 9 και φρικαρω.

ευτυχως εχω καταφερει και τον εχω προγραμματισει στους ημερησιους υπνους και στο φαγητο - κατι ειναι κι αυτο.

επισης φροντιζω να τον κανω μπανακι γυρω στις 9, να του δινω και το τελευταιο του γευμα, το γαλα του μετα και συνηθως μεχρι τις 10 εχει κοιμηθει. εννοειται πως δεν κοιμαται 8 ωρες συνεχομενες, το πολυ μεχρι 6.

αποψε ηταν ξυπνιος απο τις 04.30 μεχρι σχεδον τις 06.00. δεν εκλαιγε δεν παραπονιοταν απλα δεν κοιμοταν. καθοταν επαιζε με τα χερακια και τις κουβερτες του, παταγε τα κουμπια της ενδοεπικοινωνιας και παιζανε μουσικη, τετοια καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...