Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

κατερινουλα προσεξε πολυ την υγεια σου. Να δεις που σε συνεργασια με το γιατρο θα χασεις και πιο ευκολα τα κιλά που θελεις.

Εγω περιμενω να αδιαθετησω και ειμαι γκρρρρρ.

οχιι τα παιδακια μου δεν δινουν πανελληνιες ειναι μικρα ακομα. Εμπλεκομαι λογω εργασιας

Αυτο το διαστημα παλευω με τα ρουχα των παιδιων και τις ντουλαπες τους. Μου αρεσει η ανανεωση αλλα πολλα ρουχα βρε παιδι μου

ευχαριστω matri μου, απο το στομα σου.....

αχ αυτα τα ρουχα....!!!!!!! υπομονη!!!! ολες ετσι ειμαστε αυτην περιοδο...


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα!

Mkcm, tέλεια! Άντε και στου '11 και πολύ γρήγορα σου εύχομαι :-D!

Κάτι τέτοιο εννοούσα κι εγώ για τη γυμναστική, ότι, ρε παιδί μου, η ζυγαριά είναι ένα νούμερο απλώς, που επηρεάζεται μάλιστα κι από διάφορους παράγοντες (βαρύ λόγω θηλασμού στήθος, περίοδος, τουαλέτα, αύξηση μυικής μάζας έναντι λίπους κ.λπ.) ενώ αυτό που βλέπουμε στον καθρέφτη ή τα ρούχα μας ειναι πιο σωστά κριτήρια :-)

Ειρήνη, δεν πειράζει για μια μέρα! Αυτά δε λέγαμε χθες :wink:;

Όσο για τις θερμίδες, να σου πω, εγώ δεν ασχολούμαι διεξοδικά. Δηλαδή αυτό που κάνω είναι ότι τρώω απ' όλα (εκτός από γλυκά γλυκά και ο.τιδήποτε που περιέχει γαλακτοκομικά, αυτό όχι λόγω δίαιτας) ανάλογα με το σε τι φάση είμαι: π.χ.οκ θα φάω για πρωινό μια φέτα μαύρο ψωμί με ταχίνι και μέλι και μια μπανάνα αλλά θα φροντίσω η φέτα να είναι λεπτή με λίγο ταχίνι και μέλι, όχι να ξεχειλίζει κι η μπανάνα μικρή. Εκείνη την ώρα δε με νοιάζει γιατί μετά έχω πράγματα να κάνω, οπότε και αισθάνομαι εντάξει και χαίρομαι τη γεύση, ενώ το βράδυ, π.χ. που ξέρω ότι θέλω απλά να μασουλάω, θα φροντίσω να είναι κάτι που να μου πάρει περισσότερη ώρα να το φάω (να μασουλάω και να μασουλάω και να μασουλάω... :lol:), όπως μια γαβάθα μαρουλοσαλάτα ή μια φρουτοσαλάτα (όχι 1 φρούτο, 2-3)

Κατερινάκι, μπράβο που τα βάζεις όλα σ' ένα δρόμο :-D! Και να δεις τώρα πόσο καλύτερα θα νιώθεις και πόσο καλά θα τα πας και με το βάρος!

ναι κικη μου, να σαι καλα!!!!μακαρι μακαρι, το θελω πολυ, και κυριως να ξαναρχισω λιγη ασκηση, λιγο περπατημα, ολο το χειμωνα εκανα άσκηση καθημερινα ή με το youtube ή περπάτημα και μετα απο λιγο καιρο αρχισαν και φευγαν 100-200 γραμμάρια την ημέρα τουλάχιστον!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Αχ, Κατερίνα μου, μακάρι να λειτουργούσα έτσι, αλλά είμαι του στυλ: αφού έφαγα μια φέτα ψωμί που έφαγα, ας κατσιάσω τώρα το καρβέλι. Ή αφού έφαγα που έφαγα μια τηγανιτή πατατούλα, ας πάρω τώρα και τη μαγιονέζα να βουτήξω τις υπόλοιπες μέσα ή αφού έφαγα που έφαγα ένα μπαλάκι παγωτό, ας καθαρίσω τώρα το υπόλοιπο μπόλ με το κουτάλι.... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...

Στην εγκυμοσύνη το μόνο που με κρατούσε και ακολουθούσα πιστά τις υποδείξεις της ενδοκρινολόγου ήταν οι κίνδυνοι που υπήρχαν για το μωρό αν δεν το έκανα.... Τίποτε άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Κατερίνα μου, μακάρι να λειτουργούσα έτσι, αλλά είμαι του στυλ: αφού έφαγα μια φέτα ψωμί που έφαγα, ας κατσιάσω τώρα το καρβέλι. Ή αφού έφαγα που έφαγα μια τηγανιτή πατατούλα, ας πάρω τώρα και τη μαγιονέζα να βουτήξω τις υπόλοιπες μέσα ή αφού έφαγα που έφαγα ένα μπαλάκι παγωτό, ας καθαρίσω τώρα το υπόλοιπο μπόλ με το κουτάλι.... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...

Στην εγκυμοσύνη το μόνο που με κρατούσε και ακολουθούσα πιστά τις υποδείξεις της ενδοκρινολόγου ήταν οι κίνδυνοι που υπήρχαν για το μωρό αν δεν το έκανα.... Τίποτε άλλο....

αααααααααα,

δεν ξερω τι μου λες...

μου εταξες οτι αν δεν, με την χημικη, τοτε θα κανεις ισσοροπημενη

εχω μαρτυρες τα κοριτσια...χαχαχα....,

εστω για δοκιμη για λιγο.....

για δυο εβδομαδες πχ. απο Δευτερα 23/5 έως Κυριακή 5/6.

πλιιιιιιζζζζζζζζζζζζζζ τι λες?

θα σου κανει συνεχως γιο-γιο ετσι.....


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωραία, θα ξεκινήσω από σήμερα, αν όμως δω ότι το παρακάνω σου δίνω και την αυριανή και μετά άτκινς, έτσι; όχι να βάλω 15 κιλά και να χάσω την πρωτιά....

It's a deal?

Μισο να καταλαβω, σήμερα , μισή μέρα και αύριο μόνο? οχιιιιιιιι βεβαια

θα βαλεις υγρα και θα παρεις λιγουλακι στην αρχη

(ενα κιλο μη φοβασαι)

μια εβδομαδα θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω τουλαχιστον

DEAL????????


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ ρε χαζούλα να βάλω τηρώντας την. Λέω, αν σήμερα και αύριο που θα τρώω ισορροπημένα κάνω αυτό που σου λέω αντί για 1 πατάτα φάω 15, αντί για μία φέτα ψωμί φάω καρβέλι και μετά το παραχέσω με το σκεπτικό έφαγα που έφαγα τότε θα σταματήσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ ρε χαζούλα να βάλω τηρώντας την. Λέω, αν σήμερα και αύριο που θα τρώω ισορροπημένα κάνω αυτό που σου λέω αντί για 1 πατάτα φάω 15, αντί για μία φέτα ψωμί φάω καρβέλι και μετά το παραχέσω με το σκεπτικό έφαγα που έφαγα τότε θα σταματήσω...

και παλι λιγο χρονο δινεις για να προσαρμοστεις, σκεψου θα μειώσεις πρωτεινες, θα ενταξεις λιγους υδατανθρακες, εμ στην αρχη μπορει να πεινασεις λιγουλακι

ασε που ειναι και ΣΚ και θα με "κλεψεις" θες δεν θες

λοιπον,

απο σήμερα εως και την Τετάρτη ημέρα ζυγίσματος, τι λές?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση ότι δε θα ξεφύγω πολύ!!!!!

ok σύμφωνοι,

και με την προυπόθεση ότι θα μου γράφεις όμως τα 5 γεύματα σου τι περιλαμβάνουν έτσι?

παρασκευή, σαββατο, κυριακή δευτέρα και τρίτηηηηηηηη

5 μερούλεεεες, αντε να δούμεεεεε,

για λέγε, για παρασκευούλα?


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απολογισμός μέχρι τώρα:

Πρωί καφέ κι 1 αβγό

Ενδιάμεσα είχα φάει ντομάτα με τυρί

Μεσημέρι ομελέτα με σαλάτα. Λέω αφού κάνω διατροφή ας φάω και μία φέτα ψωμί. Μην τα πολυλογώ η μια φέτα έγινε σχεδόν 1 φραντζόλα με τις αντίστοιχες λαδοβουτες....:oops:

Για απόγευμα έφαγα 1 μήλο.

Για βράδυ θα προσπαθήσω να φάω μόνο γιαούρτι. Θα σου γράψω πάω για ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με ένα γιαουρτάκι και με ένα αχλαδάκι είμαι από το πρωί. Είχα πάει στο σπίτι της φίλης μου και ταίζα την μπέμπα της. Περίσσεψε λίγη φρουτόκρεμα και την αποτελείωσα. Την αποτελείωσα τη δίαιτα. 4 κουταλιές κρέμα ίσον μια μπριζόλα και μια πάστα σε θερμίδες...

Link to comment
Share on other sites

Τόσο πολύ έχει 1 κρέμα????Πωωωώ,τώρα κατάλαβα τι έτρωγα παλιά!Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες τις θεές-διαιτητοπούλες!Τρέχω λίγο αυτές τις μέρες για αυτό έχω χαθεί,τα ξαναλέμε σύντομα!Καλή συνέχεια!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνδιαιτιούσσες!

Καλημέρα Κατερινάκι. Μάλλον θα απορείς γιατί δε σου έγραψα Σ/Κ τι έφαγα, ε; Δεν είναι ότι δεν έφαγα τίποτα, αλλά δε χωράνε όλα αυτά που έφαγα σε ένα πόστ κι επίσης δε θυμάμαι και τι έφαγα. Καταστροφή ολκής!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από σήμερα τα κεφάλια μέσα :oops:. (Πόσες Δευτέρες θα λέω το ίδιο πράγμα οεο;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνδιαιτιούσσες!

Καλημέρα Κατερινάκι. Μάλλον θα απορείς γιατί δε σου έγραψα Σ/Κ τι έφαγα, ε; Δεν είναι ότι δεν έφαγα τίποτα, αλλά δε χωράνε όλα αυτά που έφαγα σε ένα πόστ κι επίσης δε θυμάμαι και τι έφαγα. Καταστροφή ολκής!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από σήμερα τα κεφάλια μέσα :oops:. (Πόσες Δευτέρες θα λέω το ίδιο πράγμα οεο;)

καλημέρα κόρες, καλημέρα mkcm μου,

το ψιλοπερίμενες λίγο, λόγω των υδατανθράκων,

δεν πειράζει

όσες φορές πέφτουμε τόσες θα σηκωνόμαστε

όλο και με μεγαλύτερη εμπειρία κάθε φορά

συνεχίζουμεεεε λέμεεεεεεεεεεεεεε


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...