Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Εχθες που πήρα χοριακη 142 ρώτησα στο κέντρο πως γίνεται να είχα αχνες γραμμές Σάββατο και Κυριακή? Μου είπαν ότι αχνες γραμμές 2 μέρες πριν τη χοριακη είναι πάντα σιγουρα θετικό και ας είναι αχνες. Εσύ για να έχεις αχνες τόσες μέρες πριν σίγουρα θα έχεις μια καλή χοριακη. Αν σε τρώει πολύ κανε μια τελευταία αύριο πρωί,  2 μέρες πριν, μόλις ξυπνήσεις χωρίς να πιεις νερό. Αν σε χαλάει όμως ψυχολογικά άστο και πήγαινε κατευθείαν για χοριακη την Παρασκευή. 

       

      @Angot σήμερα έχεις το ντοπλερ σωστά? Εύχομαι όλα να είναι τέλεια και να φάτε κσι το φαγάκι με τον άντρα σου!!!!

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Γεια σας, κοριτσάκια!

Πρώτα πρώτα να ευχηθώ στην Πηνελόπη χρόνια πολλά και καλά! Ό,τι επιθυμείς, κοριτσάκι, να σου συμβεί!

Mkcm, έχει δίκιο η Κατερίνα. Ίσως αυτό να είναι το δικό σου "σύστημα": να κάνεις ένα μπραφ και να χάνεις μαζεμένα 3-4 και μετά να "ξεκουράζεσαι" για ένα διάστημα σ' αυτά τα κιλά και φτου κι απ' την αρχή. Ε; Δε θα μπορούσε; Αρκεί να προσέχεις στις φάσεις της στασιμότητας, να παραμένεις όντως στάσιμη και να μην ανεβαίνεις.

Πόσο καιρό κορίτσια το παλευετε;Εγω πλέον είμαι αποφασισμένη.Πριν το είχα αφήσει και λίγο στο ότι με το καιρό μετά την εγκυμοσύνη θα έχανα αλλά βλέπω πως δεν υπάρχει περίπτωση πλέον.Εγω μετά την εγκυμοσύνη πήρα κιολας και ότι έχασα περισι το ξαναπήρα παλι με το παραπάνω φέτος το χειμώνα.

Καλώς ήρθες, Cacao!

Εγώ, επειδή ήξερα ότι αυτό το "με τον καιρό μετά την εγκυμοσύνη", δεν έπαιζε μ' εμένα (το μόνο που θα κατάφερνα, θα ήταν να με πάρει από κάτω και να το κάνω χειρότερο :roll:), ξεκίνησα αμέσως προσοχή και πιο συστηματικά μόλις σαραντίσαμε. Και στην πρώτη κόρη, που είχα πάρει 20 κιλά (τώρα 15), το ίδιο είχα κάνει και παρόλο που ήμουν και 6 χρόνια μικρότερη, τα τελευταία 3 άργησαν να φύγουν (το τελευταίο δεν έφυγε ποτέ για την ακρίβεια). Φυσικά, είχα σταματήσει και να πιέζω τον εαυτό μου. Και να μου έμεναν, δε θα 'σκαγα κιόλας. Ολόκληρο παιδί είχα γεννήσει! Ε, μα...

Καλό σ/κ σε όλες μας εύχομαι με βόλτες και νόστιμο, υγιεινό φαγητό κι οι ατασθαλίες με εγκράτεια! Φιλιά! :D


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Ευτυχώς μπήκα πάλι σε πρόγραμμα σιγά σιγά. Έκανα και το ποδηλατάκι μου, αν και επειδή ανέβασα αντίσταση, έκανα λιγότερη ώρα. Αλλά έκανα και λίγους κοιλιακούς. Επίσης, μεγάλη επιτυχία χθες. Έφερε ο αντρούλης πίτσα σπίτι, αλλά εγώ έφαγα φρουτοσαλάτα. Πήρα βέβαια για σήμερα στη δουλειά να φάω λίγη, αλλά θεωρώ πως αφού δεν έφαγα το βράδυ, κάτι είναι και αυτό. :D:D:D

Συγχαρητήρια! Συγχαρητήρια! Και για τη γυμναστική και που είσαι εγκρατής!

Και χθες πάλι σκατά τα έκανα.... Για κάποιο λόγο τελευταία δεν είμαι σε mood... Σήμερα ξύπνησα αποφασισμένη, όμως η μέρα έχει πολλές ώρες ακόμα και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις διαχειριστώ........

Σας αφήνω πάλι γιατί γίνεται τις κακομοίρας στη δουλειά.

Σήμερα είναι μια νέα μέρα! Καλή επιτυχία!

Κορίτσια,μπαίνω στα γρήγορα να σας τα πω!Όλα καλά εγώ, απλώς τρέχω λίγο αυτόν τον καιρό!Καλώς τα κορίτσια τα νεοφερμένα, πολλά φιλιά στις παλιές συνδιαιτιάζουσες!

Κατερίνα,χάρηκα πολύ για τα νέα σου,είναι τα πιο σπουδαία νέα της παρεούλας μας!

Και επειδή έχω σήμερα τα γενέθλιά μου (κλείνω τα 35!!!!!!!!!) σας κερνάω την αγάπη μου γιατί η τούρτα είναι παχυντική και απαγορεύεται σε 1 τέτοια super ομαδούλα!

Φιλάκια!:P

Χρόνια Πολλά!!! Ευχαριστούμε πολύ! Σου στέλνω την αγάπη μου κι εγώ :*

Εγώ χθες το βράδυ σκεφτόμουν τι ωραία που μπορώ και κάνω τη διατροφή κατά γραμμα και μετά θυμήθηκα ότι την έκανα μόνο 2 μερες:lol:

Μόνο άλλες 868 μερες ακομα :tongue::roll::roll::roll:

Κακάο η κάθε μέρα μετράει! Πάμε για την τρίτη μέρα! !!!!

Χθες πήγα καλύτερα έφαγα μόνο ένα ρυζόγαλο και λίγες φράουλες με ζάχαρη! :)

Link to comment
Share on other sites

3 μέρα τέλος! Τώρα τρώω το τελευταίο γεύμα. Είχα ξελιγωθει αλλά περίμενα να κοιμηθεί πρώτα η μικρή και μετά να φαω γτ θα μου ανακατευε το πιάτο. Το πρωί επειδή βιαζόμουν πήρα τον χυμο μου στο χέρι και τον ήπια πηγαίνοντας στο παιδικό και ήθελε να τον πιει εκείνη :lol: Κι όχι τίποτα άλλο αλλά ήταν με γκρέιπφρουτ πως να της δώσω να πιει;

Κατά τ αλλά έχω βαρεθεί περισσότερο να στίβω πορτοκάλια και γκρέιπφρουτ και να πλένω κόβω λάχανα και μαρούλια.Μου ήρθε απότομο φαινεται:tongue:

Παρασπονδιες δε χωράνε στο πρόγραμμα μου προς το παρών γιατί θα ξεφύγω τελείως και είναι πολύ νωρίς δεν αξίζει. Θα πάει χαμένος τόσος κόπος να φτιάχνω σαλάτες.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Πηνελόπη, χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα!!! Πολύχρονη!

Σήμερα είδα το 61,9 στη ζυγαριά και κάτι μου έκανε!!! Είναι το ψυχολογικό, ότι μπήκα στο 1 και μετά υπάρχει το 0 και μετά το πολυπόθητο 5άρι!!! Άντε κοντά είμαστε όλες! Είδα κι αυτό το 4,9 και λέω τον φάγαμε το γάιδαρο! Τις 3 τελευταίες βραδιές το βραδινό μου είναι 1 γιαούρτι + 2 φρυγανιές και κανένα 2ωρο πριν το γιαούρτι έχω φάει κι ένα πορτοκάλι. Αυτά είναι όλα μετά το μεσημεριανό και μετά ύπνος!

Πωπω, κακάο, σε καταλαβαίνω, κι εγώ όλο το χειμώνα τον περνάω πλένοντας μαρούλια και ζαρζαβατικά, μάραθους, μαραθόριζες, πιπεριές κι ένα σωρό λαχανικά γιατί τρελαίνομαι για σαλάτα και είναι το καθημερινό βραδινό μου. Αλλά πολύς κόπος, βρε παιδί μου! Αξίζει όμως!


TKn0p3.png

WSmcbbw.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!Και σεις ό,τι επιθυμείτε πάντα με υγεία, ευτυχισμένες και.....αδυνατισμένες!

Αυτή η Κυριακή πάντα κάτι μου κάνει, πάντα λέω θα προσέχω και πάντα......!Θα ζυγιστώ αύριο πιστεύω (και ελπίζω) είμαι θύμα της κατακράτησης υγρών!!:P

Καλή εβδομάδα,τα ξαναλέμε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Εγώ δε ξέρω τι γίνεται εννοώ από κιλά κι αν έχω χάσει γτ και λίγες μέρες κάνω μόνο διαιτα αλλά και δεν έχω ζυγιστει γενικά. Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσω κιλά και να μη το δω:tongue:

Πάντως σήμερα 6η μέρα διαιτας (ακόμα είναι νωρίς και τις μετράω μετά θα χάσω το λογαριασμό μαλλον) σήμερα λοιπόν έβαλα το τζιν μου και μου φάνηκε λίγο πιο άνετο.Μαλλον ξεφουσκωσα από κατακρατησεις ίσως γτ ήμουν και αδιαθετη. Ε κάτι είναι κι αυτό.Σημειοτεων αυτό το τζιν είναι τσίτα και πετάνε όλα από παντού :lol: :lol: :lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε! Εγώ το Σ/Κ τσιμπολόγησα λίγο παραπάνω και ποδήλατο δεν πρόλαβα να κάνω, αλλά με εντυπωσίασε κάτι πολύ. Εγώ παλιά στο τραπέζι της Κυριακής έπινα πάνω από δυο ποτήρια κοκα κόλα, χθες ήπια ένα μικρό. Επίσης δεν πίνω κάθε μέρα όπως παλιά αλλά προσπαθώ σπάνια. Δεν έφαγα τρελά σε γενικές γραμμές. Το Σάββατο ζυγίστηκα και έδειξε 64,5 αλλά δεν το πιστεύω. Με το παραμικρό πάει πάλι 65. :D:D:D:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες μου,

Λοιπόν, εγώ πέρασα ένα Σ/Κ με πολύ φαγητό. Το Σάββατο ήταν οκ μέχρι το βράδυ, όπου είδαμε champions League φυσικά με πίτσες, μπύρες, κόκα κόλες και παγωτίνια... και χθες ήμασταν σε τραπέζι που έκλεισε με γλυκό και παγωτό και το βράδυ πάλι παγωτάκι και πατατάκια.

Το καλό: είμαι ακόμα σταθερή. Το κακό, δεν μπορώ να μαζευτώ. Άλλη μια Δευτέρα που θα το παίξω Σάκης Ρουβάς και θα πω: είμαι έτοιμη, πάμε!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή μας βδομάδα!

Κι εμένα το σ/κ δεν το λες και πετυχημένο :rolleyes:. Απλά εμένα οι ατασθαλίες μου λόγω της αποχής και της μόνιμης έλλειψης ενδιαφέροντος για φαγητό αυτό καθ' εαυτό, περιορίζονται στα εξής τρία είδη: κουλούρι θεσ/νίκης, κριθαρένια παξιμάδια (ναι ναι, σκέτα, ολόσκετα, μπορώ να φάω όλη τη σακούλα :mrgreen:) και ξηρούς καρπούς (ευτυχως τουλάχιστον ωμούς κι ανάλατους). Όλη την ημέρα τέλεια και σούπερ υγιεινά, το βράδυ πέφτω με τα μούτρα στα παραπάνω.

Ευτυχώς, έτρεξα και το Σάββατο και την Κυριακή εντατικά, πράγμα που βοήθησε τουλάχιστον την ψυχολογία μου.

Για να δούμε τι θα δούμε την Τετάρτη :roll:. Θα προσπαθήσω πολύ σήμερα κι αύριο ν' ακολουθήσω το "σύστημα Αρσινόη", μπας και το σώσω :mrgreen:!

Πάμε δυναμικά κι αυτή τη βδομάδα!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ χθες το βράδυ σκεφτόμουν τι ωραία που μπορώ και κάνω τη διατροφή κατά γραμμα και μετά θυμήθηκα ότι την έκανα μόνο 2 μερες:lol:

Μόνο άλλες 868 μερες ακομα :tongue::roll::roll::roll:

χαχχχχαα κλαιωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια υπέροχη δίαιτα όλη μέρα χτές. Το βραδάκι λύγισα και χτύπησα μια σοκολάτα. Αφρός ήτανε θαρρώ

Ninouli σοκολάτα ιον με στέβια. Φάε και θα με θυμηθείς. Γάλακτος και αμυγδαλου.Νομιζω 70 θερμίδες τα 4 κομμάτια.Ουδεμια σχέση με κάτι άλλες με γλυκαντικα που έχω δοκιμάσει.Εγω έχω 2 στο ψυγείο μου για περίπτωση έκτακτης λιγουρας :lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...