Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

images?q=tbn:ANd9GcQN-i-KfiEiwdvfgCt0_x2A_MqKDXlWpyKwpmvDtGGPE1aCciA&t=1&usg=__mAfr3UmsG5vBNRBeyVIYUA95tms=

αργηγέ τα σέβη μου!

χιχιχιχιχιχιχι

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.........καλοοοοοοοοοόοοοοοοο

Γεια σου ρε τσιπούρα με τα ωραία σου!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

Γοργονίτσες μου καλή σας ημέρα! :D

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και για την υποστήριξη σας στον αγώνα που κάνω κι εγώ μαζί σας!

Αυτά τα 2 κιλά μια τα παίρνω μία τα χάνω, δηλαδή δεν είναι για να αλλάζουν τα στοιχεία μου στον πίνακα... όλο κάτι κάνω και γκρ... αλλά.... την επόμενη εβδομάδα εύχομαι να πάει πιο κάτω και να αλλάξουν κι αυτά!!! Αφού τα κατάφερα στις διακοπές δεν θα τα χαλάσω τώρα! Δυναμικό come back λοιπόν!

Μαεστρία μου μπράβο για την προσαρμογή σας, η κολλητή μου κλαίει καθημερινά με τον παιδικό της εχουν σπάσει τα νεύρα, αν δεν το έβλεπα από τόσο κοντά δεν θα φανταζόμουν τί ζόρι είναι αυτό το ξεκίνημα για μία οικογένεια! και πάλι μπράβο του μικρού και της μαμάς του βέβαια!!!!

Αρχηγέ τα μελό σήμερα αύριο, γιατί από μεθαύριο ξεκινάμε ξεγυρισμένο γοργονομπάτσελορ στο καφέ μας ;) !!!!! χιχιχιχιχιχιι ετοιμάσου! (λέτε να μας κλείσουν????):tongue::tongue:

και.. Ελιζάκι μου:

Πρώτον θα σου πω ότι δεν είναι λογικό να έχεις χάσει 6-7 κιλά τον πρώτο μήνα! ποια κοπέλα εδώ έχει χάσει τόσα βρε παιδιά; αλίμονο! επίσης, η διαιτολόγος και η ενδοκρινολόγος μου έχουν πει ότι αν χάνει κανεις πάνω από 4 κιλά τον μήνα είναι επικίνδυνο (δεν είναι λίπος, φεύγουν ηλεκτρολύτες και μυική μάζα). Κορίτσια για πειτε κι εσεις! Δεν θέλω να φανώ περίεργη αλλά δεν νομίζω ότι μας τα λεει καλά η διαιτολόγος σου και .... δεν νομίζω ότι η στάση της βοηθάει στην ψυχολογία σου..... δεν υπάρχει " θα έπρεπε" ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχει τους δικού του ρυθμούς και ανάγκες και χρειάζεται υπομονή! Κι εγώ στην αρχή δεν χάνω κι ας έχω 30 κιλά παραπανίσια, θέλει χρόνο να πάρει μπρος.

Επίσης θα σου πρότεινα να πας να ένα ενδοκρινολόγο να ελέγξεις τον θυροειδή σου, πολλές φορές με τα παραπανίσια κιλά απορυθμίζεται, κατά κάποιο τρόπο διαχέονται οι ορμόνες και μπορεί να χρειάζεται μία μικρή υποστήριξη για λίγο καιρό.

Αυτά στα λέω από την δική μου εμπειρία και με όλη μου την αγάπη. Θυμάσαι όταν ζυγίστηκα (πριν πάω στην διαιτολόγο και ενδοκρινολόγο) μετά από 2 εβδομάδες και είχα πάρει 1/2 κιλό;;;;;;; το αποτέλεσμα ήταν να πάρω αλλα 2 από τα νεύρα μου και τα κλάμματα κλπ! οπότε σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ! Για αυτό αποφάσισα να πάω στην διαιτολόγο για να με αναλάβει, να ζυγίζομαι εκει γιατί μόνη μου δεν μπορώ να το διαχειριστώ ούτε ψυχολογικά και δεν είναι κακό να παραδέχεται κανεις κάτι τέτοιο, αλλωστε αν μπορούσα δεν θα κουβάλαγα τόσα χρόνια τόσα παραπανίσια κιλά!

Χρειάζομαι την βοήθεια της διαιτολόγου και την δική σας και με χαρά τα έχω και τα 2 αν και ζορίζομαι πολύ οικονομικά τον τελευταίο καιρό το βλέπω σαν να χρειαζόμουν μία φυσικοθεραπεία κλπ! Ευτυχώς εσάς σας έχω τζάμπα! :)

Καλώς να κάνεις μία αποτοξίνωση για να ξεκολλήσει ο μεταβολισμός σου, επίσης θεωρώ πολύ σημαντικό να έχεις συγκεκριμένο διαιτολόγιο και όχι σήμερα θα φάω αυτό αύριο εκεινο, μπορεί να είναι θερμιδικά χαμηλό το πρόγραμμά σου αλλά οι συνδιασμοί παίζουν ρόλο στην επιτάχυνση της απώλειας! Επίσης θεωρώ σημαντικό να μην ζυγίζεσαι μόνη σου, αν μπορείς να πηγαίνεις να σε ζυγίζει η διαιτολόγος.

λοιπόν ότι έγινε έγινε κοιτάς μπροστά και να μας μιλάς ειδικά όταν δεν είσαι καλά!!!!!!!!!!!!!!!! (τα λέω για να τα ακούω κι εγώ, το ξέρεις)

όσο για τους παιδικούς, δουλειά κλπ είναι δύσκολες οι εποχές, αλλά πιστεύω ότι θα καταφέρεις και θα βρεις δουλίτσα γιατί μια χαρά το αξίζεις και πρέπει να βγεις από το σπιτάκι για να αλλάξει η ψυχολογία σου :)

σας φιλώ και τα λέμε αργότερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γωγω μου γλυκια μου γωγω αρχισυνταχτη ολων των θεματων εδω εχεις κανει σουπερ σουπερ δουλεια και θα σε μαλωσω αμα ξανα πεις οτι μας ζαλιζεις εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!! θεα εισαι !!! :P

Τελικα αντι να σας ζαλισω εσας, ζαλιστηκα εγω (υποταση)


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αντι να σας ζαλισω εσας, ζαλιστηκα εγω (υποταση)

Καλημέρααααααααα.....πρέπει να φας κάτι αλμυρό για την υπόταση, τυρακι;;;;:D:D:D:D:D:D


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γεωργία μου, εμεις δεν τα έχουμε " πει" μετά τις διακοπές! καλό φθινόπωρο κούκλα μου!!!!!!

jenia μου εμεις ψάχνουμε σπιτάκι να μετακομίσουμε, μόλις κατασταλάξουμε θα γραφτώ κι εγώ !!!! θα προτιμήσω χορό αν υπάρχει κάπου κοντά, θα αποτανθώ στην αρχηγό μας για να με κατευθύνει!

ζωη θέλω κι εγώ λίγο τυράκι... αλλά θα φάω το φρούτο μου τώρα (νεκταρίνι)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γεωργία μου, εμεις δεν τα έχουμε " πει" μετά τις διακοπές! καλό φθινόπωρο κούκλα μου!!!!!!

jenia μου εμεις ψάχνουμε σπιτάκι να μετακομίσουμε, μόλις κατασταλάξουμε θα γραφτώ κι εγώ !!!! θα προτιμήσω χορό αν υπάρχει κάπου κοντά, θα αποτανθώ στην αρχηγό μας για να με κατευθύνει!

αχ!! πολυ τρεξημο αλλα και γυμναστικη αν σκεφτεις τι εχεις να μαζεψεις να πακεταρεις και ολα τα αλλα μαλλον δεν θα χριαστεις χορο . εμεις δεν εχουμε χορο εδω :(:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν κοριτσάκια πείτε μου τη γνώμη σας!!!!!

Θέλω να πάρω μία ζυγαριά+λιπομέτρηση,

έχω βρει μία της τεφαλ(round bm 3021) και μία της bosch ppw (2250).

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;;;;;;;;θα ήθελα να έχει και ενδείξεις λιπομέτρησης!!!!....και αν είναι δυνατόν να μην είναι τόσο ακριβή...η bosch έχει 75?..


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοριτσάκια πείτε μου τη γνώμη σας!!!!!

Θέλω να πάρω μία ζυγαριά+λιπομέτρηση,

έχω βρει μία της τεφαλ(round bm 3021) και μία της bosch ppw (2250).

Έχετε να μου προτείνετε κάτι;;;;;;;;θα ήθελα να έχει και ενδείξεις λιπομέτρησης!!!!....και αν είναι δυνατόν να μην είναι τόσο ακριβή...η bosch έχει 75?..

απο αυτα δεν ξερω τιποτα στουρνος ρωτα αρχηγο δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειχε προβλημα και της ειχε πει τι να κανει ???????

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα δεν ξερω τιποτα στουρνος ρωτα αρχηγο δεν θυμαμαι ποια κοπελα ειχε προβλημα και της ειχε πει τι να κανει ???????

και εγώ δεν ξέρω και πολλά -ψάχνοντας πάω.....περιμένω την αρχηγό να μου πει:wink:

κυρίως θέλω να χει και λιπομετρηση για να βλέπω αν χάνω λίπος..


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γεωργία μου, εμεις δεν τα έχουμε " πει" μετά τις διακοπές! καλό φθινόπωρο κούκλα μου!!!!!!

jenia μου εμεις ψάχνουμε σπιτάκι να μετακομίσουμε, μόλις κατασταλάξουμε θα γραφτώ κι εγώ !!!! θα προτιμήσω χορό αν υπάρχει κάπου κοντά, θα αποτανθώ στην αρχηγό μας για να με κατευθύνει!

ζωη θέλω κι εγώ λίγο τυράκι... αλλά θα φάω το φρούτο μου τώρα (νεκταρίνι)

....και εγώ είμαι έτοιμη για το.....ΝΕΚΤΑΡΙΝΙ μου!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ, αλήθεια και εγώ νεκταρίνι έχω+ένα αχλαδάκι!:D:D


:DΓοργονες.....είμαστε το καλύτερο παρεάκι ever!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...