Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλησπερα κοπελες μου!

ω Ζωη θα σε χρειαστουμε και μετα τη γεννα σιγουρα χιχι! Εγω εχω πονους στην μεση κ στη λεκανη κανω καποιες ασκησεις πιλατες που βρηκα στο ιουτουμπ και βοηθανε αρκετα.

Κοριτσια σημερα εκανα τη Β επιπεδου ειμαι πολυ χαρουμενη, ολα καλα με το μωρακι μας δοξα το Θεο και ειδαμε και το φατσακι του στο 4d.... ελιωσα... βουρκωναν τα ματια μου ηταν πολυ ομορφη εμπιρεια, την εκανα στη γιατρο μου και μου εξηγουσε τα παντα.. ειδαμε και χερακια και πατουσιτσες κ το σκατουλι ντραπηκε και εβαζε τα χερακια μπροστα στο προσωπο του.... γενικα δεν με ταλαιπωρησε καθολου το μωρακι μου ηταν πολυ συνεργασιμο...

Επισης πλεον τρωω πολλες κλωτσιες τις αισθανομαι και με το χερι μου...

Α και ζυγιστικα και εχασα μισο κιλο χαχα! θα μετακομιζω συχνοτερα :P

φιλακιαα!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια,ειμαι καινουργια στο forum χχαιρομαι που βλεπω πως υπαρχουν μανουλες που θα γεννησουν νοεμβριο οπως κ εμενα..εγω βρίσκομαι στον 5ο μηνα αισιος κ ξαφνικα μου ηρθαν αυιπνιες(που εγω τον υπνο τον λατρευω),οπως και αναγουλες...δεν λεω τα μωρακια μας να ναι καλα κ ολα τ αλλα θα τ αντεξουμε,ισως ευθυνεται που ανυπομονω να παμε να την δουμε... Φιλακια καλο ξημερωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λινάκι πόσο χάρηα που διάβασα το μήνυμά σου!!! Μπράβο κοπέλα μου!!! Ανυπομονώ πιο πολύ τώρα... Ειρήνη καλώς ήρθες!! Εχουμε αρχίσει κι εμεις τις κλωτσιές, όχι πολύ συχνά... κατα προτίμηση το βράδυ που η μαμα ξεκουράζεται... Αλλά το πιο αστείο - και κάπως άβολο θα έλεγα- είναι όταν κουλουριάζεται σε ένα σημείο χαμηλά και νιώθω την κοιλιά μου τόσο σκληρή εκέι... αφού και ο άντρας μου το ένιωσε κιόλας το μωράκι..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελικα ηταν οντως η μικρουλα μου που με κλώτσησε, επιτελους ξεκινησαμε,ηταν υπεροχη αισθηση :lol: ερωτας μεγαλος κεραυνοβολος απο την πρωτη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Linaki !! ειδατε και το μωρουλι, πολυ συγκινητικο...ειναι κι σε ολα του καλα! φτου φτου!

Ειρηνη ομοιοπαθουσα εδω! τις ειχα ομως το πρωτο τριμηνο τις αυπνιες, τωρα συνηλθα! Σηκωνομουν γιατι κατουριομουν πολυ και μετα που να με πιασει υπνος...με τιποτα. Και εκνευριζομουν και με το συζυγο που ηταν ανετος σε χιλιες δυο βολικες στασεις κι εγω γαριδα το ματι ..

Συνηλθα ομως και τωρα πια κανενα θεμα, με ξαναπαιρνει για πλακα ο υπνος.

Απο κλωτσιες τιποτα ακομη εμεις, κανουμε ομως κατι ωραια καρουμπαλα που και που και πολυ τα φχαριστιομαστε!! Αντε να κουνηθουν ν τα καταλαβουμε κιολας!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγω το ειχα πολυ αγχος γτ δεν εδινε χτυπηματακια ενω στα υπερηχογραφηματα ηταν σε κινηση κολωτουμπες κινησεις χερθα ποδια κ ανυπομονουσα να την νιωσω,χθες καναμε την αρχη. Τωρα εχω ενα μηνα να την δω κ επιτελους πλησιαζει ο καιρος για τον υπερηχο β επιπεδου,ελπιζω να ειναι ολα καλα να μας φυγει και το αγχος..ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας...εμεις εχουμε πητ 5.11

Link to comment
Share on other sites

Hi κορίτσια. Χάθηκα αλλά είχα πρβλ στο pc. Πήγαμε σήμερα στη γιατρό και είναι όλα καλά με το μικρόυλι μας. Είναι 347 γρ και ενώ στην αρχή κοιμόταν μετά έδωσε ρεσιτάλ. Μου φαίνεται ότι το καταλαβαίνω πια. Στις 02/06 την άλλη Πέμπτη έχουμε β χοριακή. Ελπίζω να είναι καλά όλα τα μικράκια κ οι μανούλες της παρέας μας. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Dedi28 καλωσόρισες στην παρεούλα μας!!!

Εμείς πήγαμε 5 μέρες στα Χανιά (κοντά...δεν διακινδύνευσα να βγω εκτός Κρήτης) και περάσαμε υπέροχα!

Την Δευτέρα έχουμε τον Β Επιπέδου και ανυπομονώ να δω ξανά το ζουζουνάκι μου...

Εγώ το ένιωσα νωρίτερα βέβαια λόγω του ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου..είναι υπέροχη όντως η αίσθηση αυτή!!!


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε κάτι άσχετο..

Καρδιολογική εξέταση έχετε κάνει? Στο πρώτο μου παιδάκι έκανα στο 1ο τρίμηνο, τώρα δεν μου έχει ζητήσει ακόμη... Εσας?? Το αστείο είναι ότι δουλεύω σε καρδιολόγο και τόσο καιρό δεν εχω κανει ουτε καρδιογραφημα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε ολες?

Anath εγω δεν εκανα σε καμια φαση καρδ. ελεγχο... αν κ προς το τελος ειχα πολλες ταχυκαρδιες η τοτε γιατρος μου εκρινε πως ειναι φυσιολογικο κ δεν το παρακολουθησαμε περισσοτερο.

ΚΥΡΙΑΚΗ τελειες οι μινι διακοπες μπραβο :D με το καλο η β-επιπεδου!

Κυριακουλα με το καλο κ η δικη σας β-επιπεδου. Τελεια αισθηση οι κινησεις των ζουζουνιων :D

Και εμενα καποιες στιγμες κινηται τοσο εντονα που φοβαμαι μην πεταχτει εξω! Αισθανομαι κλωτσιες χαμηλα στο πιπι μου που ειναι τα ποδια και χτυπηματακια κοντα στον αμφαλο που λογικα ειναι το κεφαλι!

Που ειναι οι υπολοιπες ? για πειτε ποτε εχετε β-επιπεδου?

Ειρηνη καλωσθρηες στη παρεα! Με το καλο το μωρακι σου :D


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλιτσες!!!

Τι κανετε??

Η δικη μου β επιπεδου ειναι 27 Ιουλιου, αργω λιγακι ακομη!

Εχω και νεα, εκανα γενικη αιματος μαζι με εξετασεις για τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο (τα οποια ηταν καλα) αλλα στη γενικη βρεθηκαν αυξημενα τα πολυμορφοπυρηνα μου - ηταν 82% :( πηγα να σκασω.. Ευτυχως τα λευκα ειναι χαμηλα ακομη, οποτε δεν πολεμαω του σκοτωμου καποια φλεγμονη.

Τις επανελαβα Σαββατο και σημερα το πρωι και ελπιζω ή να μην εχεουν ανεβει ή να εχουν μεινει στασιμα. Μου ειπαν αυτο σημαινει οτι καπου εχω καποια φλεγμονη και αν δε μας αρεσουν τα σημερινα αποτελεσματα θα πρεπει να με στειλουν να με δουν χειρουργοι... ππππφφφφφφ....

Η αληθεια ειναι εχω ενοχληση, οχι πονο εντονο δεξια πισω πανω απο τη μεση και στα πλευρα και που και που παει και μπροστα, μονο δεξια ομως και φοβουνται ξανα για σκωληκοειδιτιδα... ελεος πια... νομιζα ηταν εντερο, αλλα δεν ξερω αν ανεβαζει τα πολυμορφοπυρηνα αυτο... γκρρρρρ...

Αναμενωτα αποτελεσματα μου και οδηγιες.

Ολα τα χαμε ο φερετζες μου ελειπε με ολον αυτο τον χαμο!!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΗI κορίτσια. MAOAM ελπίζω να μην είναι τπτ το σοβαρό. Τα έχουμε παίξει όλο νομίζω με αυτά που γίνονται γύρω μας. Φιλιά σε όλες και να είμμαστε χαλαρές. Έχουμε και τα πλασματάκια μας που πρέπει να ναι χαλαρά.

Anath όυτε και γω έχω κάνει καρδιολογικό έλεγχο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες!!!

Τι κανετε??

Η δικη μου β επιπεδου ειναι 27 Ιουλιου, αργω λιγακι ακομη!

Εχω και νεα, εκανα γενικη αιματος μαζι με εξετασεις για τοξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο (τα οποια ηταν καλα) αλλα στη γενικη βρεθηκαν αυξημενα τα πολυμορφοπυρηνα μου - ηταν 82% :( πηγα να σκασω.. Ευτυχως τα λευκα ειναι χαμηλα ακομη, οποτε δεν πολεμαω του σκοτωμου καποια φλεγμονη.

Τις επανελαβα Σαββατο και σημερα το πρωι και ελπιζω ή να μην εχεουν ανεβει ή να εχουν μεινει στασιμα. Μου ειπαν αυτο σημαινει οτι καπου εχω καποια φλεγμονη και αν δε μας αρεσουν τα σημερινα αποτελεσματα θα πρεπει να με στειλουν να με δουν χειρουργοι... ππππφφφφφφ....

Η αληθεια ειναι εχω ενοχληση, οχι πονο εντονο δεξια πισω πανω απο τη μεση και στα πλευρα και που και που παει και μπροστα, μονο δεξια ομως και φοβουνται ξανα για σκωληκοειδιτιδα... ελεος πια... νομιζα ηταν εντερο, αλλα δεν ξερω αν ανεβαζει τα πολυμορφοπυρηνα αυτο... γκρρρρρ...

Αναμενωτα αποτελεσματα μου και οδηγιες.

Ολα τα χαμε ο φερετζες μου ελειπε με ολον αυτο τον χαμο!!

δεν ξερω τι ειναι τα πολυμορφυπυρυνα κουκλα αλλα εγω με το πονο που περιγραφεις θα σου συτηνα μια καλιεργεια ουρων και ενα υπερηχο νεφρου τα ιδια ειχα και εγω και ειχα ουρολοιμωξη και με χτυπαγε στα νεφρα...


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ειναι τα πολυμορφυπυρυνα κουκλα αλλα εγω με το πονο που περιγραφεις θα σου συτηνα μια καλιεργεια ουρων και ενα υπερηχο νεφρου τα ιδια ειχα και εγω και ειχα ουρολοιμωξη και με χτυπαγε στα νεφρα...

Σ ευχαριστω! Την εχω ξαναπερασει την ολη ιστορια.. τα πολυμορφοπυρηνα ειναι τυπος των λευκων αιμοαφαιριων και αποτι μου ειχαν πει δειχνει την παρουσια καποιας φλεγμονης - μπορει να ανεβαινουν κι απο κατι απλα οπως πχ πονολαιμο..τον οποιο δυστυχως δεν εχω!

Τωρα βγηκαν τα σημερινα μου αποτελεσματα και ευτυχως πεφτει το ποσοστο απο 82 πηγε 76,9%, το οριο ειναι βεβαια 75 αλλα θα το φτασω. Και δεν παιρνω κι αντιβιωση, αρα επεσε μονο του. Κι η crp μου φυσιολογικοτατη. Θα παρω στο γιατρο μου σε καμια ωρα που ανοιγουν το ιατρειο να τους τα πω. Ουρολοιμωξη δεν παιζει γιατι εκανα γενικη ουρων την προηγουμενη εβδομαδα και ηταν πεντακαθαρη, αλλα νομιζω θα ζητησω εναν υπερηχο ανω και κατω κοιλιας για να μου φυγει απτο νου, να τα δουμε ολα, χολη, νεφρους, σκωληκοειδη αποφυση ολα ολα, να μην αφησω τιποτα!

Παλι καλα που δεν ποναγα πολυ γιατι την πρωτη φορα ουτε ενδοφλεβιο παυσιπονο δε μ επιασε..


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Και καλή δύναμη με την τρέλα που υπάρχει γύρω μας!!!Καλή φώτιση σε όλους!!!

Έχω κλείσει ραντεβού για β-επιπέδου 15/7!!!!

MAOAM στη γενική ούρων δεν φαίνεται αν υπάρχει μικρόβιο, αυτό το δείχνει η καλλιέργεια ούρων. Ετσι μου είπαν, γιατί και εγώ γενική έκανα, αλλά τον άλλο μήνα θα μου γράψουν και μια καλλιέργεια. Αυτά προς το παρόν....καλή συνέχεια σε όλες...Φιλιά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...