Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Γεια σας όμορφες Μανουλες κ απο εμένα! Μπαίνω που κ που συγνώμη αλλά δεν προλαβαίνω με τα παιδάκια μου κ την δουλειά μου . Σας παρακολουθώ όμως κ χαίρομαι πολύ για τα σπορακια σας!!!! Εμείς κάναμε την β επιπέδου εχθές ειμαι 22 κ 2 μέρες ήταν το νινι μου 500 γρ. Και ολα καλά δόξα τω Θεό!!!! Ααααα και απο μπεμπη που μας είχαν πει στην αυχενικη έγινε..... Μπεμπουλα!!!!! Οπότε συμπληρώστε με αν θέλετε στην λίστα!!!! Φυλάκια πολλα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ..

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11 Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μας. Προχτες κάναμε την β επιπέδου και είναι όλα καλά δοξα το θεό. Ο μικρός έφτασε τα 420 γρ και πλέον όσο περναν οι μέρες οι κλωτσιές δυναμωνουν. Πλακούντας ανέβηκε, τράχηλος ευτυχώς μια χαρά.

Άλλαξα γιατρό (λόγω του ότι θα γέννησω Θεσσαλονίκη). Η καινούργια γιατρός μου έκοψε φιλισιν σίδηρο και μαγνήσιο. Μόνο ασβέστιο μου έδωσε γιατί οι αιματολογικές εξετασεις είχαν βγει πολύ καλές. Αλλά βρε κορίτσια δεν έχω ακούσει καμία έγκυο να μην πέρνει αυτά τα συμπληρώματα!!! Τέλος παντων ευτυχώς ή γιατρός είναι πολυ καλή και της έχω εμπιστοσύνη. Απλά λίγο προβληματίστηκα.

Από διάθεση όλα πολύ καλά μόνο ή μέση μου με έχει "πεθανει". Τα κιλά και ή στάση του σώματος ήδη καταπονήσαν τη μεσουλα μου. Δηλαδή τι θα γίνει όταν το μωρο θα αρχίσει να πέρνει περισσότερο βάρος;

Αλλά χαλαλι στον βασιλιά μου!!!

Θα συμφωνίσω με ότι σου είπε και η Maoam. Θα έλεγα ότι πρέπει να χαίρεσαι που έχει αυτή την αντιμετώπιση η γιατρός σου. Όταν δεν χρειάζεται κάτι στον οργανισμό δεν του κάνει καλό το παραπανίσιο. Όσο αθώος και να φαίνεται ο σίδηρος ή το ασβέστιο, αν τα παίρνει κάποιος που δεν τα χρειάζεται χαλάει το ισοζύγιο του οργανισμού.Το φιλικό οξύ ως συμπλήρωμα χρειάζεται μόνο στο πρώτο τρίμηνο για να αποφευχθεί η πάθηση της δυσχηδής ράχης. Δόξα το Θεό η β' επιπέδου σας βγήκε μια χαρά. Τώρα πια το φυλλικό οξύ που προσλαμβάνεις από τα λαχανικά είναι αρκετό. Έχει καθιερωθεί δυστυχώς να δίνουν συμπληρώματα στις εγκύους τυφλωσούρτι χωρίς καν εξετάσεις. Βέβαια, να πούμε πως οι 9 στις 10 τα χρειάζονται. Αλλά η γιατρός σου είναι πολύ προσεκτική και σε αντιμετωπίζει κλινικά και εξατομικευμένα. Εσύ οφείλεις με τη σειρά σου να τρέφεσαι ποιοτικά.

Όσον αφορά το θέμα της μέσης... έχω και εγώ πρόβλημα σε σημείο που από το πιάσιμο κουτσαίνω.Πιστεύω πως έχει να κάνει με το άνοιγμα της λεκάνης. Το λέω γιατί αισθάνομαι ότι έχει ανοίξει η περιφέρειά μου, και ας θεωρούμαι αδύνατη.

Καλή συνέχεια....και με χαρά στα επόμενα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ πόσο πολυ ανυπομονω κ εγω για τη β' επιπέδου... πωω εχουν φτασει σχεδον μισο κιλο τα μικράκια σας!

Περνάει γρήγορα ο καιρός η είναι ιδέα μου?

Maoam τι τελεια τα μικρακια σου! Και η έκπληξη της μικρουλας πραγματικά σούπερ! Χαρηκα και με τον πλακουντα, απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι! Μακάρι σε λιγες μερες που θα παω στο γιατρούλη μας να μου πει κ εμενα τα ευχάριστα! Ελπίζω να ειναι ολα καλα κ με τη σκωληκοειδιτιδα κ να μεινει εκει που ειναι!

kyriakoula να μη στεναχωριεται το αγορακι σου! Ερχεται πολυ συντομα η ωρα που θα τον τρελαινει κ αυτον στις κλωτσιες!

Dedi28 αργειτε κ εσεις για β' επιπεδου ε? Τι να κανουμε θα περιμενουμε ν περασουν οι μερες!

Τι ομορφα στη Χαλκιδικη! Να κανετε κ πολλα μπανακια! Ελπιζω ο καιρος να βοηθησει κ να το απολαυσετε! Φετος το καλοκαιρι μας κανει φθινοπωρο-ανοιξη! Τα εχει χασει κ αυτο!

YellowGirl μπραβο στο αντρακι σας κ στη μανουλα που το φροντιζει τοσο καλα! Μη σε ανυσηχει που σου εκοψε ο γιατρος σου τα συμπληρωματα.. προφανως εχεις πολυ καλο αιματοκριτη, φεριτινη κ αιμοσφαιρινη οποτε δεν υπαρχει λογος ν παιρνεις σιδιρο και φυλικο!

tinami τι καλα που ξεμπερδέψατε κ εσεις με τη β' επιπέδου! Να λοιπόν που κρυβει και ευχάριστες εκπλήξεις αυτη η εξέταση! Σαν να μου φαίνεται οτι το χάρηκες πολύ που ειναι κοριτσάκι τελικα εε?


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκι μου !!! Ναι ναι η αλήθεια ειναι οτι χάρηκα!!! Φαίνεται ε;;;; Βέβαια έχω ένα και ένα οπότε πραγματικά δεν είχα πρόβλημα αλλά όσο να ναι μια χαρά την πήρα!!!! Εχεις νιώσει το Νινι σου;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τριτο παιδακι λοιπον για εσενα Tinami! Τι ομορφα! Να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Η μικρουλα μας εχει κανει τη τιμη να μας κλωτσισει αρκετα νωρις! Τωρα ειμαστε στη φαση που πλεον μπορει κ ο μπαμπας μας να τη νιωσει!


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία μπράβο δεν πιστεύω οτι υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα απο το να νιώθεις την ζωή σου μεσα στην κοιλια σου να σε κλωτσαει !!!!! Μπράβο η μπεμπουλα σου ειναι καλό κορίτσι απο την κοιλια !!!! Εμένα τα εχει παει ο αντρουλης μου θάλασσα τα μικρά και έτσι έχω λιωσει στο αραγμα απο το πρωί!!! Δεν ξέρω αλλά κάθε μέρα νιώθω οτι βαραίνω κ περισσότερο!!! Την Τρίτη μπαίνω στην 23 η εβδομαδα άντε να περάσουν οι μερες!!!!!!!!! Εσυ πως είσαι ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εγώ έκανα την καμπύλη σακχάρου από τώρα κ πήρα τα αποτελέσματα.. Πήρα 75g γλυκόζης και με το ζόρι ανέβηκε λιγάκι το σάκχαρο στη μία ώρα..(έφτασε μόλις στο 108 )Είναι κακό αυτό? Η μικροβιολόγος μ είπε όχι, να δω τι θα πει κ ο γιατρός... αν κ αργεί το ραντεβού μου..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια.

Χάθηκα λιγάκι γιατί έχουμε πολύ δουλειά στο γραφείο και τελειώνω πολύ αργά (ούτε τη μικρή δεν προλαβαίνω καλά καλά).

Κάναμε και εμείς τη Β' Επιπέδου την περασμένη εβδομάδα και όλα καλά. Το μωρό μας έφτασε τα 530 gr :)

Δε σχολιάζω κάτι άλλο κορίτσια γιατί ειλικρινά δεν είχα/έχω καθόλου χρόνο να διαβάσω. Με την πρώτη ευκαιρία όμως θα το κάνω.

Σας χαιρετώ!!!!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια! !!!Καλησπέρα! !

Anath μου μην αγχώνεσαι καλά είναι!!!! Έχω κι εγώ καμπύλη 20 του μήνα! ! Και σήμερα έκανα την β επιπέδου! !! Όλα τέλεια! !!! Αχ θεέ μου ...χάρηκα που την είδα. ..Η ζουζούνα μας έφτασε 456γρ !!! Κι είμαι στην 21 w και 4d !!! Ελπίζω όλες κορίτσια μου να έχετε τελειότατες εξετάσεις ...και τα μπέμπακια σας να ναι μια χαρά! !!! Φιλάκια! !!!!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ζωη Π τι καλα! Και πόσο νωρις την κανατε την εξεταση!

Εμας μας προγραμματισε για 23η εβδομαδα!

Ναι λιβελουλα μου γλυκιά! ! Όντως μια εβδομάδα νωρίς! ! Καλά θα είσαι θα δεις την μπεμπουλα σου και πιο μεγαλουτσικη! !!!! ;) ;) θα δεις ειναι πολύ ομορρφα! ! Κι εγώ σήμερα ξανά συγκινήθηκα με την μπεμπουλα! ! Ήταν μια γλυκιά εμπειρία! !!! Αχχχ κορίτσια σήμερα χάρηκα τόσο που στο μητέρα έβλεπα τοοοοοσες εγκυουλες ...!!!! Τι όμορφα που ήταν! ! Αλλά οι περισσότερες είχανε πιο μεγάλη κοιλίτσα! ! Και λέω αντέ πότε θα κάνω κι εγώ! !!!! Χα χα χα! !!! :)


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε;;

Την περασμένη Δευτέρα κάναμε κι εμείς τον Β' Επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά!! 500γρ. και είναι μπέμπης!!!

Μου βρήκε λίγο αυξημένη την μητριαία πίεση... :( Βέβαια παίρνω 1 SALOSPIR την ημέρα και θα ξαναπάω τέλος του μήνα.

Μια ερώτηση βρε κορίτσια...όσες δουλεύετε πήγατε ΙΚΑ κλπ.;


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...