Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Και καλή δύναμη με την τρέλα που υπάρχει γύρω μας!!!Καλή φώτιση σε όλους!!!

Έχω κλείσει ραντεβού για β-επιπέδου 15/7!!!!

MAOAM στη γενική ούρων δεν φαίνεται αν υπάρχει μικρόβιο, αυτό το δείχνει η καλλιέργεια ούρων. Ετσι μου είπαν, γιατί και εγώ γενική έκανα, αλλά τον άλλο μήνα θα μου γράψουν και μια καλλιέργεια. Αυτά προς το παρόν....καλή συνέχεια σε όλες...Φιλιά!

Ουπςςςς!!! Αληθεια? αυτο οντως δεν το ξερα, απορω που δεν μου το προτειναν κι απτο ιατρειο οταν τους ειπα που ενοχλουμαι. και νομιζα ημουν καλυμμενη με τη γενικη.

Δεν περιμενω , θα παω πρωι πρωι αυριο!

Balou σ ευχαριστω πολυ πολυ! παω για ουροσυλλεκτη :tongue:

Φιλια σε ολες!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11..

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11 - ΜΗΤΕΡΑ ΚΡΗΤΗΣ..

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακια δίδυμα

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11 Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Εμας η μικρη εχει αρχισει κ κανει πολυ εντονα αισθητη τη παρουσια της!

Πλεον τη νιωθουμε κ με το χερι στη κοιλιτσα αλλα φαινονται κ εξω οι κλωτσιτσες της!

Ειναι τοσο μαγικα ολα αυτα...ανυπομονω κ εγω να παμε για β επιπεδου να την ξαναδουμε! Ελπιζω να την πιασουμε σε ομορφες ποζες αλλαβ πρωτιστως ευχομαι να εχει ανεβει αυτος ο πλακουντας για να ηρεμησουμε λιγακι!!

Ειρηνη-ειρηνακι,Dedi28 καλως ηρθατε στο ομορφο παρεακι μας! Προστεθηκατε κ εσεις στο πινακακι μας μαζι με τα ζουζουνια σας! Να εχετε ομορφες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!

Anath ουτε κ εγω εχω κανει καρδιολογικο ελεγχο στη διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα πραγματικα δεν την θεωρω περιττη εξεταση.. ισα ισα πιστευω οτι θα επρεπε οντως να κανουμε τουλαχιστον μια φορα καθως η καρδια ειναι το πρωτο οργανο που υπερλειτουργει κατα τη διαρκεια του 2ου τριμηνου..

Linaki μπραβο στο ζουζουνακι σας! Ποσο σας τον εβγαλε τον μικρουλη σε γραμμαρια κ υψος?

Maoam ωραια που ειναι να σου δινουν προτεραιοτητα στις υπηρεσιες!!! Οσο για τις εξετασεις σου και εγω θα σου προτινα να κοιταξεις τα νεφρακια σου.. ειναι υπουλο το χτυπημα τους κ μπορει λιγη άμμος να σου προκαλεσει πονο κ φλεγμονη! Καλου κακου πινε μπολικα νερακια στη διαρκεια της ημερας..


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Maoam ωραια που ειναι να σου δινουν προτεραιοτητα στις υπηρεσιες!!! Οσο για τις εξετασεις σου και εγω θα σου προτινα να κοιταξεις τα νεφρακια σου.. ειναι υπουλο το χτυπημα τους κ μπορει λιγη άμμος να σου προκαλεσει πονο κ φλεγμονη! Καλου κακου πινε μπολικα νερακια στη διαρκεια της ημερας..

Εχει την πλακα του!! Βεβαια και το Σαββατο που γινοταν της τρελης στο σουπερμαρκετ και πηγαμε με το συζυγο, ντραπηκα και δεν πηγα μπροστα παροτι μας ειπαν γιατι ηδη ειχαν προσπερασει 3 κυριες με μωρα στα καροτσια (οι οποιες να σημειωσω ειχαν ενα καλαθακι ψωνια μονο, τεοσπαντων!) και ειχε αρχισει ο κοσμος να εκνευριζεται... Η γιαγια μπροστα μας με κοιταγε σχεδον με μισος, μην πεταχτω και της φαω τη θεση - ασε λεω μη μας "ματιασει" η θεια!

Τις υπολοιπες μερες ειδικα αν μ εχει φαει η ζεστη το δεχομαι μια χαρα χωρις τυψεις!!

εκανα την καλλιεργεια ουρων αυριο θα βγουν τα αποτελεσματα να τα παω και στο γιατρο το απογευμα μαζι με ολα τ αλλα!

Τι καλα που κουνιεται η μικρουλα και την καταλαβαινεις!! Και κλωτσιες, χαμος!! τις περιμενω κι εγω πως και πως! Προς το παρον μονο φουσκωματακια και μετα εξαφανιζονται παλι!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οι γιαγιαδες ειδικα δεν ειναι ιδιαιτερα ευαισθητοποιημενες οσων αφορα τις εγκυουλες.. εχω παρατηρησει οτι ειναι πιο πιθανο να σου δωσει προτεραιοτητα καποια νεαρη κοπελα η ακομα κ αντρας παρα καποιος πιο ηλικιωμενος..

Υπομονη με τις εξετασεις, ευχομαι να βγουν ολα μια χαρουλα!

Οι κινησεις της μικρουλας μονο απολαυση ειναι! Και ακομα δεν εχουμε δει τπτ!!!:P


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anath και linaki 2012 εννοείται οποτε θέλετε κι ότι θέλετε περί γυμναστικής να μου πείτε και να σας πω μετά χαράς μου ... !! Εγώ περπατάω πολύ ..κάνω γιόγκα. .. και χορεύω κανονικά γιατί διδασκα πριν ένα χρόνο ..Οπότε δεν αφήνω τον χορό. . Και τώρα! !

Καλώς ήρθατε οι νέες κοπέλες! ! Με το καλό τα μικρά μπεμπακια σας! !! Κορίτσια εγώ είχα αυτή την παρ

ασκευη την β επιπέδου αλλά λόγω ότι είχαμε κάποια τρέξιμστα στην οικογένεια και περάσαμε δύσκολα γιατί "μας αφησε" η γιαγιά του συζύγου μου ..που ήταν σαν μητέρα του και περάσαμε λίγο τρανταχτη βδομάδα αλλά η ζωή συνεχίζεται έτσι πάει . ..κι έτσι την β επιπέδου θα την κάνω την Δευτέρα αυτή. ..6/7!!!! Αντε να δούμε την μπεμπουλα μας!!!!! :D


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεουκα,εμεις χθες καναμε την εξεταση β επιπεδου κ ολα ηταν παρα πολυ καλα,μονο που δεν μπορεσανε να δουμε την πριγκιπισσα μου,δεν μας εκανε την χαρη να γυρισει να την δουμε βλεπαμε ποπό μονο...αλλα αφου ακουσα καρδουλα ολα καλα...ερωτευτικα το πατουσακι της.... 💓💓💓💓

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

Χθες ειχαμε το ραντεβου μας με το γιατρο!!

Σε πρωτη φαση να πω στη Λιβελουλα οτι οι πλακουντες μας ανεβηκαν κανονικοτατα μεσα σε 3 εβδομαδες που εκαναν να μας δουν κ ειναι πολυ ικανοποιημενη η μαια. Και ο χαμηλος του κατω μωρου ανεβηκε αλλα και ο αλλος πηγε ακομη πιο πανω. Οποτε μην ανησυχεις καθοου, ακομη και σε τετοιο χρονικο ιαστημα ηρθε στα ισα του και ο δικος σου θα χει ανεβει τωρα που θα ξαναπατε! Μας επετρεψαν και χχχ τωρα :tongue:

Τα μωρακια μια χαρα, 203 και 204 γραμμαρια το καθενα κι εκεινο που μας κρυβοταν ειναι τελικα κοριτσακι!! Ενα κι ενα τα μωρακια μας, τι καλα!! Μεγαλωνουν σωστα, το αγορακι κανει τουμπες κ το κοριτσακι ειναι πιο ησυχο κ καθεται σαν σκυφτουλι! Οι εξετασεις μου δεν τους ανησυχησαν παααρα πολυ να πρεπει να δρασουμε αμεσα γτ και τα λευκα ειαι φυσιολογικα ακομη. Μπορει να κρυβεται μια λανθανουσα σκωληκοειδιτιδα ομως...και δεν μου εγγυειται οτι δε θα εξελιχθει σε μια εβδομαδα πχ.

Ελπιζω οχι παντως.

Αλλα αφου δεν τους ειδα να ανησυχουν τωρα αμεσα ειπα να ησυχασω κι εγω γαιτιιιι αντε ολο το Σαββατοκυριακο κονταψα να σκασω.


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι μας. Και μεις πήγαμε χθες στο γιατρό μας, Γιάνεννα είμαστε εμείς, απίστευτα καλός ο γιατρός. Όλα καλά είναι με τον μικρούλη μας, και έφτασε τα 400 γρ, ολόκληρος άντρας :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:. Εγώ κλωσιές και κινήσεις νιώθω αλλά δεν είδα φουσκωματάκια. Ο καημένος ο μπαμπάς προσπαθεί να νιώσει όταν κλωτσάει, άλλοτε το νιώθει άλλοτε όχι, είναι να τους λυπάσαι τους καημένους :(:(:(.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Εμείς β' επιπέδου έχουμε προγραμματίσει για 23 Ιουλίου με το καλό!! :D

Μακάρι πρώτα απο όλα να είναι καλά ο μπέμπης μας και επιτέλους να μας δείξει τη φατσούλα του, γιατί στα 2 τελευταία ραντεβού με τον γιατρό μας έδειχνε μόνο τη πλάτη του και κρυβόταν όλη την ώρα!! :(

Επιπλέον χθες για πρώτη φορά (είμαι 20 βδομάδων)τον αισθάνθηκα να κλωτσάει δυνατούτσικα και έδωσε κλωτσιά και στο χαζομπαμπά μας!!

Τέλος εμάς για διακοπές μας βλέπω μόνο 3ήμερα στο εξοχικό μας στη Χαλκιδική για φέτος...κάτι είναι και αυτό!

Όλες να έχετε ένα όμορφο καλοκαίρι γεμάτο συγκινήσεις και χαρές :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μας. Προχτες κάναμε την β επιπέδου και είναι όλα καλά δοξα το θεό. Ο μικρός έφτασε τα 420 γρ και πλέον όσο περναν οι μέρες οι κλωτσιές δυναμωνουν. Πλακούντας ανέβηκε, τράχηλος ευτυχώς μια χαρά.

Άλλαξα γιατρό (λόγω του ότι θα γέννησω Θεσσαλονίκη). Η καινούργια γιατρός μου έκοψε φιλισιν σίδηρο και μαγνήσιο. Μόνο ασβέστιο μου έδωσε γιατί οι αιματολογικές εξετασεις είχαν βγει πολύ καλές. Αλλά βρε κορίτσια δεν έχω ακούσει καμία έγκυο να μην πέρνει αυτά τα συμπληρώματα!!! Τέλος παντων ευτυχώς ή γιατρός είναι πολυ καλή και της έχω εμπιστοσύνη. Απλά λίγο προβληματίστηκα.

Από διάθεση όλα πολύ καλά μόνο ή μέση μου με έχει "πεθανει". Τα κιλά και ή στάση του σώματος ήδη καταπονήσαν τη μεσουλα μου. Δηλαδή τι θα γίνει όταν το μωρο θα αρχίσει να πέρνει περισσότερο βάρος;

Αλλά χαλαλι στον βασιλιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μας. Προχτες κάναμε την β επιπέδου και είναι όλα καλά δοξα το θεό. Ο μικρός έφτασε τα 420 γρ και πλέον όσο περναν οι μέρες οι κλωτσιές δυναμωνουν. Πλακούντας ανέβηκε, τράχηλος ευτυχώς μια χαρά.

Άλλαξα γιατρό (λόγω του ότι θα γέννησω Θεσσαλονίκη). Η καινούργια γιατρός μου έκοψε φιλισιν σίδηρο και μαγνήσιο. Μόνο ασβέστιο μου έδωσε γιατί οι αιματολογικές εξετασεις είχαν βγει πολύ καλές. Αλλά βρε κορίτσια δεν έχω ακούσει καμία έγκυο να μην πέρνει αυτά τα συμπληρώματα!!! Τέλος παντων ευτυχώς ή γιατρός είναι πολυ καλή και της έχω εμπιστοσύνη. Απλά λίγο προβληματίστηκα.

Από διάθεση όλα πολύ καλά μόνο ή μέση μου με έχει "πεθανει". Τα κιλά και ή στάση του σώματος ήδη καταπονήσαν τη μεσουλα μου. Δηλαδή τι θα γίνει όταν το μωρο θα αρχίσει να πέρνει περισσότερο βάρος;

Αλλά χαλαλι στον βασιλιά μου!!!

yellowgirl να σου πω οτι εμενα δεν μου εχουν δωσει ουτε σιδηρο ουτε μαγνησιο - ακομη μαγνησιο δεν μου εχει χρειαστει γιατι αν εχω καταλαβει το δινουν για τις κραμπες κ τις ενοχλησεις...Ουτε ασβεστιο! Ειναι υπερ του αν μπορω κατι να παρω απο τη διατροφη καλυτερα ετσι για να μην επιβαρυνουμε εντερο κ στομαχι. Αν δειξουν οι εξετασεις θα τα παρω ολα εννοειται :D

Φιλισιν κ πολυβιταμινες παιρνω, αλλα μου τα εκοψαν κι αυτα για 2 εβδομαδες, θα τα ξαναρχισω μετα το επομενο ραντεβου φανταζομαι, γιατι ψαχνουμε να βρουμε τι μου προκαλει ενοχλησεις - φανταζομαστε και εντερο... ιδωμεν!

Μπραβο στον μικρουλη που δε μασαει και κλωτσαει του σκοτωμου!!

Σε καταλαβαινω απολυτα για τη μεση, 400γρ ζυγιζουν τα δικα μας και τα 2 μαζι και τα βραδια νιωθω δε βολευομαι πουθενα, μεση κ πλατη με πεθαινουν.

Καλυτερα ειναι οταν ξαπλωνω στον ακναπε στο πλαι! η καλυτερη μου!

Ποσα κιλα πηρες?


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μένα!

Κοριτσια μπράβο! Βλέπω καλά νέα κ σας βλεπω αισιόδοξες.... Τελεια! Να δούμε κ οι υπόλοιπες που έχουμε β επιπεδου...

Maoam τι καλά τα διδυμάκια σου! Αν καταλαβα καλά οι σάκοι είναι πάνω -κάτω μεσα στην κοιλιτσα σου? εγω τα φανταζομουν δεξια-αριστερα.. τι ωραiα!

YellowGirl Πονακια στη μεση εχω κι εγω... κ τραβηγματα στην κοιλια που με ταλαιπωρουν αρκετα αλλά δεν πειράζει...

Σημερα ήταν η πρώτη μέρα που όλοι οι πελάτες στη δουλεια είδαν την κοιλια μου κ με ρωτούσαν... Πολύ χάρηκα...

Κορίτσια όσο για την κατάσταση ...έχω να σας συστήσω ψυχραιμία... κ μην ακουτε κανέναν... Γιατι κι εγω την πάτησα... ενω ήμουν ήρεμη, μίλησα χθες με συγγενεις κ φίλους κ μ έκαναν την ψυχολογια χάλια!!!

Εγώ ξέρετε τι λέω?? ότι κ ν γίνει, με τις ίδιες δυσκολίες θα μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας... με μνημόνια κ εκμετάλλευση.. Γι αυτό να είμαστε δυνατές όλες εύχομαι... Κ να τα αντιμετωπίσουμε όλα!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Προστέθηκε κ νέο σύμπτωμα... "καούρες" μετα το φαγητό.... Από τώρα ρε κορίτσιa? Ωρες ωρες αισθάνομαι σαν ετοιμόγεννη.... χαχα

Anath swsta katalabes! Panw katw einai oi sakoi. To koritsaki xamila kai o tsiftis pio psila kai mallon kai pio aristera, alla to koritsaki moiazei san na fwliase ekei katw-xerw gw, mipws exei ligotero xwro xamila? Elpizw na voleuetai!!

Gia kaoures tha sou pw oti paratirisa tis prwtes apo ton trito mina, oxi kathe kathe mera kai panta analogws ti trww ksi pws kathomai meta-etsi kai araksw ston kanape px ....tin patisa! Ypomoniiiii!


b5Zrp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...