Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11 Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι μου κάνετε;;

Την περασμένη Δευτέρα κάναμε κι εμείς τον Β' Επιπέδου και ήταν όλα μια χαρά!! 500γρ. και είναι μπέμπης!!!

Μου βρήκε λίγο αυξημένη την μητριαία πίεση... :( Βέβαια παίρνω 1 SALOSPIR την ημέρα και θα ξαναπάω τέλος του μήνα.

Μια ερώτηση βρε κορίτσια...όσες δουλεύετε πήγατε ΙΚΑ κλπ.;

Καλημέρα και απο εμένα.

Τηλεφώνησα χθες στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού για να κλείσω ραντεβού με γιατρό προκειμένου να μου βεβαιώσει την ημερομηνία τοκετού και το πότε πρέπει να σταματήσω τη δουλειά.

Μου είπαν οτι θα πρέπει να τους πάρω τηλέφωνο οταν μπω στην 31η εβδομάδα για να πάω την ίδια μέρα ή την επομένη. Στην πρώτη εγκυμοσύνη βέβαια χρειαζόταν να κλείσεις ραντεβού απο νωρίς αλλά και πάλι την 31η εβδομάδα σε έβλεπε ο γιατρός.

Αν και το Κεντρο Μάνας και Παιδιού ανήκει στο ΙΚΑ, εναλλακτικά νομίζω μπορείς να κλείσεις ραντεβού με γιατρό του ΙΚΑ.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Λιβελουλα μου σ'ευχαριστώ πολύ!

AthKos ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!

Τον πρώτο μου γιο τον γέννησα το 2009 και είχα πάει ΙΚΑ για επιδόματα κλπ. Τώρα μάλλον αυτά έχουν καταργηθεί οπότε να μην πηγαίνω τζάμπα...:P


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιβελουλα μου σ'ευχαριστώ πολύ!

AthKos ευχαριστούμε για τις πληροφορίες!!!

Τον πρώτο μου γιο τον γέννησα το 2009 και είχα πάει ΙΚΑ για επιδόματα κλπ. Τώρα μάλλον αυτά έχουν καταργηθεί οπότε να μην πηγαίνω τζάμπα...:P

Τα επιδόματα είναι άλλο κεφάλαιο στο φοβερά γραφειοκρατικό μας κράτος :) Εκεί το ΙΚΑ δεν το αποφεύγεις.

Για να μπορέσεις να πάρεις την άδεια τοκετού όμως (ένα βήμα πριν το επίδομα) θα πρέπει να πας στην εταιρεία μια βεβαίωση με την οποία βεβαιώνεται η ημερομηνία τοκετού και συνεπώς η ημερομηνία που σταματάς τη δουλειά. Τη βεβαίωση αυτή εγω θα την πάρω απο το Κέντρο Μάνας και Παιδιού (31η εβδομάδα) και θα πρέπει να την υπογράψει και ο εργοδότης. Νομίζω όμως οτι μπορείς να την πάρεις και απο γιατρό του ΙΚΑ.

Αφού ξεκινήσει η άδεια τοκετού, πρέπει να πας στις παροχές στο ΙΚΑ (αν θυμάμαι καλά με αυτη τη βεβαίωση, αντίγραφο αριθμού λογαριασμού, βιβλιάριο - πρέπει να ξαναρωτήσω γιατι δε θυμάμαι ακριβώς) προκειμένου να ενταχθείς στην επιδότηση.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!! ειχα χαθει για λιγες μερες! με παρεσυρε η κρητη που με πηγε διακοπες ο συζυγος!!!! χτες καναμε τη β επιπεδου. η μπεμπα μας ειναι τελεια η εξεταση πηγε μιαχαρα, συνεργαζονταν απολυτα. και εχει φτασει αισιως στα 535γρ!!!!!!!!!!! τωρα θα περιμενω να φτασει 30/7 να ξαναπαμε να τη δουμε!!!!:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sassa μου μπράβο για τις διακοπές και για την εξέταση...

Πρέπει να είμαι η μοναδική που έχω τοοοοοοσο άγχος για τη β επιπέδου...:(

Αυριο θα την κάνω... δεν μπορώ να περιμένω... Θελω τόσο πολυ να δω οτι είναι όλα καλά... πιστέυω πως δεν θα κοιμηθώ απόψε... Με έχει πιάσει κ μια αγωνία για το φύλο.. χαχα!

Εγώ κορίτσια δουλεύω με σύμβαση, η οποία θα λήξει πριν γεννήσω... επομένως φαντάζομαι πως δεν δικαιούμαι τίποτα, αφού δεν θα πάρω άδεια τοκετού... Αν ξέρετε κάτι σχετικά πείτε μου..

ΦΙλάκια


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Anath μου ολα καλά θα πανε ατην εξέταση!!!! Μην ανησυχείς καθόλου!!!! Εγω πήρα σήμερα τηλ. Στο κέντρο μάνας κ παιδιού στην περιοχή μου και μου είπαν να κλείσω ραντεβού 2 μήνες πριν την πήτ που μου εχει δώσει ο γιατρός μου. Πήρα κ έκλεισαν για 2 Σεπτέμβρη!! Αχ να μαστε καλα μέχρι τότε πρώτα ο θεός !!!! Πας λέει εκεί με την β επιπέδου κ σου δίνουν ένα χαρτί κ μετα το πας στον εργοδότη να το συμπληρώσει κ μετα πας στο Ικα να πάρεις τα λεφτά για το επίδομα κυοφοριας τις 56 μερες δηλαδή πριν την πήτ επειδή τότε σταματάς την δουλειά !!! Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ;; Μου δώσε ο γιατρός την καμπυλη ζαχαρου γύρω στις 25 του μήνα να την κάνω! Λέει το χαρτί σχόλιο 120'' μετα γεύμα 75 μετα λέει 60' μετα γεύμα 75 και στο τέλος λέει νηστις. Τι σημαίνει;;; Στις άλλες 2 εγκυμοσυνες δεν την είχα κάνει!!! Ουφ σας ζαλισα μες στο μεσημέρι !!!!!!!!! Σορυυυυυυυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Anath μου ολα καλά θα πανε ατην εξέταση!!!! Μην ανησυχείς καθόλου!!!! Εγω πήρα σήμερα τηλ. Στο κέντρο μάνας κ παιδιού στην περιοχή μου και μου είπαν να κλείσω ραντεβού 2 μήνες πριν την πήτ που μου εχει δώσει ο γιατρός μου. Πήρα κ έκλεισαν για 2 Σεπτέμβρη!! Αχ να μαστε καλα μέχρι τότε πρώτα ο θεός !!!! Πας λέει εκεί με την β επιπέδου κ σου δίνουν ένα χαρτί κ μετα το πας στον εργοδότη να το συμπληρώσει κ μετα πας στο Ικα να πάρεις τα λεφτά για το επίδομα κυοφοριας τις 56 μερες δηλαδή πριν την πήτ επειδή τότε σταματάς την δουλειά !!! Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ;; Μου δώσε ο γιατρός την καμπυλη ζαχαρου γύρω στις 25 του μήνα να την κάνω! Λέει το χαρτί σχόλιο 120'' μετα γεύμα 75 μετα λέει 60' μετα γεύμα 75 και στο τέλος λέει νηστις. Τι σημαίνει;;; Στις άλλες 2 εγκυμοσυνες δεν την είχα κάνει!!! Ουφ σας ζαλισα μες στο μεσημέρι !!!!!!!!! Σορυυυυυυυ!!!!!!

Γεια σου tinami! Για την καμπυλη θ πας το πρωι στο μικροβιολογικο νηστικη. Θ σ παρει μια φορα αιμα κ θ σ δωσει ν πιεις γλυκοζη διαλυμενη σε νερο. Μετα απο μια ωρα θ σ ξαναπαρει αιμα κ μετα σπο δυο ωρες παλι. Ολο αυτο το διαστημα θ εισαι εκει κ θα περιμενεις.. Γι αυτο παρε βιβλια κ περιοδικα μαζι σου!!!


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια κ απο εμας...

Χαθηκαμε λιγο.. αλλα ειχαμε κατι θεματακια-ανησυχιες.. τα οποια ξεπεραστηκαν κ ολα καλα!!!

Πριν λιγες μερες καναμε κ την Β επιπεδου.. καλη ητανε στα 290γρ ο ΜΠΕΜΠΗΣ!!!:D

Οι πονοι σε μεση κ πλατη αρχισαν κ σε εμενα αλλα κατα τα αλα ΟΚ!


cMVup2.png?t=1&Lz53LAzd

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Νοεμβρίου 2015!

tinamι ΠΗΤ 3/11.. κοριτσακι

Linaki2012 - ΠΗΤ 4/11....αγοράκι..

AthKos - ΠΗΤ 4/11 - ΙΑΣΩ..κοριτσάκι..

ΚΥΡΙΑΚΗ_ - ΠΗΤ 4/11...αγοράκι

Δελφίς ΠΗΤ 5/11..δύδιμα κοριτσάκι+?

Ειρηνη-ειρηνακι ΠΗΤ 5/11 κοριτσακι

ladyinred - ΠΗΤ 5/11..αγοράκι

Yellowgirl - ΠΗΤ 8/11..αγορακι

Sassa87 ΠΗΤ 8/11..κοριτσακι

Ankhesenamun - ΠΗΤ 9/1..

kyriakoula - ΠΗΤ 9/11..αγορακι..

ζωη π. - ΠΗΤ 11/11..κοριτσάκι ΜΗΤΕΡΑ(Αθήνα)

fraoulitsa6 - ΠΗΤ 14/11..κοριτσακι.. Πάτρα

anath ΠΗΤ 15/11 - Πάτρα-Ριο(ΠΓΝΠ)

Maoam ΠΗΤ 15-20/11..αγορακι και κοριτσακι

annete - ΠΗΤ 17/11..

Stardust25 - ΠΗΤ 17/11..κοριτσακι

kaity - ΠΗΤ 19/11..αγορακι..Θεσσαλονικη-Αγιος Λουκας..

Dedi28 -ΠΗΤ..21/11 αγορακι

Sofia2002-ΠΗΤ..21/11

katerina_77 - ΠΗΤ 24/11..αγορακι- Έλενα(Αθηνα)

Liveloula ΠΗΤ 24/11..κοριτσάκι

balou81 - ΠΗΤ 26/11..

vio.tz ΠΗΤ 26/11

Anastasia_L- ΠΗΤ 28/11..αγοράκι

eleniart - ΠΗΤ 29/11

depyfr -

Nefeli2014-


CVOEp3.png

jgkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσακια μου.

Υπεροχα νεα διαβαζω και χαιρομαι και το πινακακι μας ολοενα και ο ομορφαινει!

Ειδατε και τα φατσακια τους στο 3d βρε κοριτσια?

Εμεις ολα καλα κλωτσαμε πολυ! Ο αιματοκριτης εχει παρει την κατιουσα ειναι στα 19,5 και ανυσηχω αρκετα.. πινω το σιδηρο μου αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα... τι να πω....


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Linaki αυτό που με βοήθησε λίγο με τον αιματοκρίτη και ανέβηκε 2 μονάδες είναι ότι αφήνω ένα διάστημα 1-2 ωρών μετά τη λήψη του σιδήρου χωρίς να φάω τίποτα και ιδιαίτερα γαλακτοκομικά.. Δοκίμασέ το αν δεν το έχεις κάνει... Και καλή επιτυχία σου εύχομαι.. Να ανέβει, να ηρεμήσεις!

Πάει κ η β επιπέδου.... όλα καλά τα βρήκε ο γιατρός! Και έχουμε πάλι ΑΓΟΡΑΚΙ! δεν σας κρύβω ότι χάρηκα πολύ... κ ακόμα περισσότερο που είναι καλά το μικρό μου! Μας συνέστησε προληπτικά, λόγω της οριακά αυξημένης αυχενικής διαφάνειας που είχαμε, έναν υπερηχοκαρδιολογικό έλεγχο του εμβρύου. Μου έδωσε κάποια τηλέφωνα γιατρών. Αν έχετε υποψιν σας καποιον, στειλτε μου πμ ν μου πείτε σχόλια..


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

@ anath ,και εμας μας ειπε ο γιατρος να κανουμε ενα καρδιογραφημα στο μωρο μας......ακομα δεν εχουμε κλεισει ραντεβου ....σε 2 εβδομαδες μας ειπε..... για να δουμε......

χαιρομαι τελικα που κανω καθε εξεταση που μπορω να κανω...με ησυχαζει κατι τετοιο..!!!!!


cMVup2.png?t=1&Lz53LAzd

Link to comment
Share on other sites

@ anath ,και εμας μας ειπε ο γιατρος να κανουμε ενα καρδιογραφημα στο μωρο μας......ακομα δεν εχουμε κλεισει ραντεβου ....σε 2 εβδομαδες μας ειπε..... για να δουμε......

χαιρομαι τελικα που κανω καθε εξεταση που μπορω να κανω...με ησυχαζει κατι τετοιο..!!!!!

Σου είπε οτι πρέπει να γίνει σε συγκεκριμένη εβδομάδα? Θα είσαι στην 23η τότε?

Εγώ δεν τον ρώτησα γιατι σκόπευα να την κάνω άμεσα. Πήρα τηλ στο Ωνάσειο σήμερα κ μ εκλεισαν ραντεβού σε 2 εβδομάδες. Θα είμαι 24η, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...