Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ναι βεβαια το αποστειρωνω!!δεν εχω τοσο γαλα για τραπεζα γαλατος αλλα ουτε για να το στειλω μακαρι να ειχα να στειλω κιολας!!!ο μπεμπης πινει 80ml περιπου!!βεβαια σκεφτηκα και το αλλο να του παρω πιο μεγαλες πιπιλες για το μπιμπερο μπας και φταιει αυτο!

εχω μπιμπερο της avent και ετσι και αλλιως την πρωτη πιπιλα για νεογεννητα δεν την χρησιμοποιησαμε και πηγαμε κατευθειαν στο νουμερο 2 !!!!μηπως να παρω το νουμερο 3 τωρα!!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.Τι κάνετε???Εμείς είμαστε μια χαρά αν και τα τελευταία βράδια η μπέμπα έχει γίνει νυχτοπούλι σαν την μαμά της και αν δεν πάει 2-3 δεν κοιμάται αλλά ευτυχώς το πρωί μου ξυπνάει αργά κατά τις 8-9 οπότε κοιμάμαι κι εγώ τότε.Πάντως βρε κορίτσια και στην κοιλιά μου όταν ήταν πάντα μετά τις 1 το βράδυ ξύπναγε και κλωτσούσε αλήθεια σας λέω...Κι εγώ όμως έτσι είμαι, δεν με νοιάζει να κοιμηθώ αργά ίσα ίσα που μου αρέσει αλλά μην μου πεις να ξυπνήσω πρωί, με σκοτώνεις...Πήρε φαίνεται τις συνήθειες μου η μπέμπα μάλλον από ότι βλέπω...

Χριστινάκι αν του πάρεις μεγαλύτερη πιπίλα φοβάμαι μην σου πνίγεται καθώς θα πέφτει πολύ γαλατάκι στο στόμα του και όπως και να ναι είναι πολύ μωράκι ακόμα.Πάντως πάρε μία και κάνε δοκιμή και αν δεις ότι σε βολεύει και ότι ο μπέμπης δεν έχει πρόβλημα τότε του τις αλλάζεις όλες.Κι εγώ είμαι της άποψης ότι όσο έχεις γάλα να το θηλάζεις το μωράκι σου εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να την θηλάσω για πολύ και στεναχωρήθηκα...Είναι μανίκι το ξέρω αλλά σκέψου το όμορφο μπεμπάκι σου και κάνε υπομονή, που θα πάει θα στρώσει και ο γιόκας σου το ωράριο του φαγητού του και τότε θα σαστε μια χαρά!!!


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Στελλίτσα τι κάνεις???Τι κάνει ο Βασιλάκης σου???Καλέ τι ματάρες είναι αυτές που έχει????Φτου φτου το μανάρι μου μην το ματιάσουμε!!!Εμένα δεν της πολυαρέσει το χαμομήλι και το κίντερντε αλλά της το δίνω για να ηρεμεί αλλά και για να κάνει κακάκια...Έχει πολύ πλάκα όταν αρπάει με μανία την πιπίλα γιατί νομίζει ότι είναι γάλα και πως ξινίζει την μουρίτσα της μετά μόλις καταλαβαίνει ότι δεν είναι γάλα.


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χριστινα, με φωναζουν Τενια ή Μαλαματένια. Ετσι λεγανε 2 προγιαγιαδες μου. Θα σε βρω στο φεισμπουκ...

Τί κανετε κοριτσια? εγω παλι ξενυχτι με το μωρο.

πηγαμε και βολτουλα οι 2 μας. πριν λιγο γυρισαμε.

και μενα θηλαζει αστατα ακομα. μπορει καθε μια ωρα...οποτε καταλαβαινετε!! μονος του δεν καθεται καθολου.

βγαζει και λιγα σαλακια, γιατι ξερετε?

αυτη την βδομαδα θα ξαναρθει και ο παιδιατρος να τον δει.

φιλακια!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια ο γιοκας μου εχει συνεχεια κλανιδακια. Μιλαμε για πολυ πραμα. Αλλο να το λεω και αλλο να τα .... ακους!!!!. Σφιγγεται, ζοριζεται κοκκινιζει πρασινιζει και προυφ. Ενταξει γελαμε δε λεω, αλλα τοοοοσο πραμα ειναι φυσιολογικο? Οταν δηλαδη λεμε οτι το παιδι εχει κολικους, αυτο ειναι? γιατι δεν εχω καταλαβει.... Οι κολικοι ειναι πονακια ή και κλανιδακια μαζι? Μηπως φταιει το γαλα που του δινω? Δε θελω να ρωτησω την παιδιατρο γιατι αυτη εξαρχης μου ειπε να του αλλαξω γαλα (πριν ξεκινησουν τα πονακια και τα κλανιδακια) και τωρα αν της το πω θα βρει ευκαιρια να μου πει να το αλλαξω. Εγω δε θηλαζω καθολου, του δινω το frisolac.


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!και μενα εχει πολλα αεριακια...πολυ γελιο.θυμαμαι την πρωτη φορα στην κλινικη....κοιταζα τριγυρω μου να δω ποιος την εκανε...χαχαχαχαχα!!!!!αυριο επιτελους σαραντιζουμε!!!!!ουφφφφφ!!!!!!!


g598zf3jl7y3v3ns.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α καλά και εμείς από αεριάκια καλά πάμε...Όντως έχει πολύ γέλιο η όλη κατάσταση!!!Πάντως από ότι μου έχουν πει είναι κολικοί γιατί κι εμένα ζορίζεται,σφίγγεται,κοκκινίζει και καμιά φορά κλαίει κιόλας.


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ωραίο θέμα και εμένα μια από τα ίδια.... εχθές τους ετοίμαζα να φάνε, ο μικρός ήταν δίπλα στο μωρό και όπως αερίστηκε, λέει ο Χρήστος η κοιλίτσα μου έκανε έτσι, τα έχασε απο την πήνα το παιδάκι μου.


Βασίλης 30/11/02

Χρήστος 02/02/06

Άγγελος 02/10/09

Μπέμπα 30/06/13

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πείρα από κολικούς από τον μεγάλο μου γιο, αυτά που περιγράφετε είναι απλά πονάκια. Πρέπει να στρώσει το γαστρεντερικό τους σύστημα και τα αέρια ακόμα τους πονάνε. Οι κολικοί είναι πολύ δυνατοί πόνοι κατά τους οποίους το μωρά κλαίει ασταμάτητα και απαρηγόρητα για 2 ώρες κάθε μέρα τις ίδιες. Αν το θηλάσεις, αν το πάρεις αγκαλιά, αν του τρίψεις την πλάτη και όσα αναφέρετε το μωρό δεν σταματά.

Οι κολικοί μπορεί να σε φτάσουν στην τρέλλα αφού βλέπεις το μωρό να σπαράζει και εσύ δεν ξέρεις τί να του κάνεις.

Εμένα ο μικρός εκ των διδύμων είναι βραχνιασμένος και ο ταλαίπωρος δεν μπορέι να κλάψει. Είναι εντελώς βουλωμένος, τον κόλλησε ίωση ο Αλέξανδρος και ήταν που ήταν γκρινιάρης τώρα απέγινε. Ο μεγάλος είναι ένα αγγελουδάκι, τρώει, τον βάζεις στην κούνια του, μιλάει σε κάτι κουνελάκια και κοιμάται μόνος του. Τώρα τον παίρνουμε συνέχεια αγκαλιά για να τον ελέγχουμε και άρχισε να κακομαθαίνει κι αυτός. Ψάχνουν και οι 2 να θηλάσουν. Ένα πρωί έβγαλα με το θήλαστρο 370ml - παραγωγή αγελάδας.

Από ύπνο και μένα κοιμούνται ένα 6ωρο αλλά όχι τις ίδιες ώρες οπότε τί να το κάνω;

Ο μεγάλος από την πολλή κουβέντα έχει μάθει τον μπαμπά του τη γιαγιά του και μια κοπέλα που μας βοηθάει και μόλις ακούει τη φωνή τους αρχίζει να χαμογελάει και βγάζει και κραυγούλες. Απλά λιώνω! Ο μικρός όταν του μιλάς σουφρώνει τα μούτρα και κλαίει. Γκρινιάρης από κούνια.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις στις 6 Δεκεμβριου κλεινουμε δυο μηνες και η παιδιατρος μου ειπε να παω για το πρωτο εμβολιο , το Infanfix Hexa (αν το γραφω καλα). Ειναι αυτο το εξαπλο που γινεται, για διαφορες αρρωστιες. Μου εγραψε ομως και ενα αλλο , το Prevenar (ειναι για πνευμονιοκοκκο). Αυτο το δευτερο, απο οτι διαβασα το κανουν περισσοτεροι στον τριτο μηνα, αλλα μου ειπε η γιατρος αν θελω να το κανω νωριτερα λογω των ιωσεων που κυκλοφορουν. Βεβαια δυο εμβολια την ιδια μερα, πολυ δε θα πεσουν??? Αφου να φανταστειτε μου ειπε να παρω και Depon γιατι λεει τα μωρακια οταν κανουν εμβολια μπορει να ανεβασουν πυρετο. Τι να κανω , δεν ξερω.. Να κανω, λετε, το πρωτο και μετα απο καμια δεκαρια μερες το δευτερο, να μην πεσουν και τα δυο μαζεμενα?


kpo44vsvb7d11lye.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...