Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 said:

      Κορίτσια γνωρίζετε αν μετά την ετ μπορείς να ταξιδέψεις με αεροπλάνο ; (Μετά από δυο τρεις μέρες ) ή μπορεί να επιρεαΣει αρνητικά τα έμβρυα ; 

      Εμένα στο κέντρο δεν μου τόνισαν κάτι ούτε με ρώτησαν εάν έχω κάποιο προγραμματισμένο ταξίδι ! Μου είπαν συνέχισε την καθημερινότητα σκεπτόμενη πάντα  ότι είσαι έγκυος … δηλαδή όχι βαρύ όχι σκυψιματα όχι απότομες κινήσεις κλπ 

Θέλω να δουλέψω και δε μπορώ!!!


Recommended Posts

Γεια σας μανούλες,

Είμαι 31 ετών, έχω μια κόρη 5 χρονών και είμαι χωρισμένη. Ο πατέρας της δυστυχώς δεν έχει επικοινωνία με το παιδί αλλά δίνει διατροφή 300 ευρώ το μήνα. Εγώ θέλω να πιάσω δουλειά και δε μπορώ καθώς δεν έχω που να αφήσω το παιδί. Το σχολείο τελειώνει αρχές Ιουνίου και δεν ξέρω πού να την αφήνω ακόμα και αν βρω 4ωρη δουλειά. Σκέφτηκα νταντά αλλά θα μου πηγαίνει μία η άλλη. Οι γονείς μου και τα αδέρφια μου δουλεύουν και δε μπορούν να την κρατήσουν και εγώ βρίσκομαι σε αδιέξοδο. Τί να κάνω;; Θέλω δουλειά επειδή χρειάζομαι τα λεφτά και επειδή δε μπορώ να βρίσκομαι στο σπίτι κλεισμένη!! Έχετε να προτείνετε κάτι που δεν έχω σκεφτεί;;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύσκολα τα πράγματα...

Σε νιώθω, γιατί είμαι σε παρόμοια κατάσταση.

Στη θέση σου 'η θα έβρισκα μια κυρία 'οικονομική', 'η θα αναζητούσα κάποιο παιδότοπο 'η κέντρο δημιουργικής απασχόλησης, τα οποία να λειτουργούν κατά κάποιο τρόπο σαν φύλαξη.

Σε παιδότοπο πήγαινε μια φίλη μου το παιδάκι της (στο Φάληρο), μέχρι να τη δεχτούν σε δημόσιο σταθμό. Μου είχε αναφέρει πως πλήρωνε λίγα, αλλά δεν θυμάμαι να σου πω ποσό.

Για έλεγξε μήπως έχεις γύρω σου κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα...

Σε νιώθω, γιατί είμαι σε παρόμοια κατάσταση.

Στη θέση σου 'η θα έβρισκα μια κυρία 'οικονομική', 'η θα αναζητούσα κάποιο παιδότοπο 'η κέντρο δημιουργικής απασχόλησης, τα οποία να λειτουργούν κατά κάποιο τρόπο σαν φύλαξη.

Σε παιδότοπο πήγαινε μια φίλη μου το παιδάκι της (στο Φάληρο), μέχρι να τη δεχτούν σε δημόσιο σταθμό. Μου είχε αναφέρει πως πλήρωνε λίγα, αλλά δεν θυμάμαι να σου πω ποσό.

Για έλεγξε μήπως έχεις γύρω σου κάτι τέτοιο.

Θα το κοιτάξω! Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημερα Εύα! Κ μένα μια φίλη μου πήγαινε την κόρη της σε παιδότοπο οργανωμένο για φύλαξη παιδιών κ τα χρήματα ήταν πολυ λιγότερα ..σε ποια περιοχή είσαι; Μια καλή λύση ειναι κ η δουλειά απο το σπιτι.. Δεν εχω εμπειρία καθόλου αλλα υπάρχουν πολλοί οι οποίοι δουλεύουν απο το σπιτι, για δες μικρές αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...