Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ...

Εμεις καναμε σημερα πριν απο 2 ωρες το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου κ ενα ποσιμο για γαστρεντεριτιδα...ακομα δεν εχει κανει πυρετο εφαγε και τωρα κοιμαται για να δουμε φοβαμαι λιγακι...

Εκανα κι εγω βλακεια με τον δικο μου και κοψοχολιαστικα γιατι νομιζα οτι οσο θηλαζεις δεν μενεις εγκυος αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι αποκλειστικα μονο θηλασμος και να μην δινεις καθολου ξενο να παιρνει τα παντα απο σενα μονο τοτε μπορει να θεωρηθει αντισηληψη..πηρα λοιπον κ εκανα τεστ αυτο που δειχνει απο την 5η μερα σηληψης και βγηκε αρνητικο μετα απο 2 μερες μου ειρθε η περιοδος μιλαμε για πολυ αιμα δεν προλαβαινω να αλαζω σερβιετες δεν θελω να βαλω ακομη ταμπον..

Μήπως όμως?????Βρε μια σταλιά μωράκια έιναι και αυτά!!Και πιστέψτε με τα ΄δυσκολα δεν έχουν έρθει ακόμη!!!Κάντε υπομονή!!!!

Λοιπόν!!Θέλω γνώμες!!!Εγώ την μπουμπού θα την βαφτίσω ή Σουλτάνα(της μαμάς μου) και θα την φώνάζω Ανα ή Τάνια ή Φωτεινή(του μπαμπά μου)Εγώ ,αν και ξέρω οτι το πρώτο είναι χάλια όνομα,το προτιμώ,γατί έτσι έχουμε βαφτίσει την ανηψιά μου που της έχω τρομερή αδυναμία και την φωνάζουμε Άνα.Όλοι οι οι υπόλοιποι όμως μου λένε οτι όταν μεγαλώσει το παιδί θα με βρίζει για το όνομα που του έδωσα!!!

Εσείς τί λέτε????

Ενταξη δεν ειναι κ τραγικο υπαρχει και το αφροξυλανθη...φροσω...κ.α. :P πλακα κανω εμενα παντως μου αρεσει και δε θα με πειραζε να τη λες και σουλτανα δεν το ακους συχνα αυτο το ονομα...

εμενα τον αντρα τον λενε Θοδωρη και τη μανα μου Θεοδωρα και θα ηθελα να βγαλω τη μπεμπα θεοδωρα γιατι η μανουλα ειναι αρωστουλα και δεν ξερω ποσο θα αντεξει ακομα ειναι γελοιο ομως μπαμπας και κορη να εχουν το ιδιο ονομα?


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Που εισαστε βρωμες???καλα αν σας πω τι επαθα...βγαινω απο δικηγορικο γραφειο κοντα στη Σωτηρος στον Πειραια. Στο τηλεφωνο η μανα μου με πρηζει που εχω αργησει (5.30), διπλα ο πατερας μου με πρηζει για ενα χαρτι που θελει να βρω...ο δρομος πλακωστροτος, ψιλοβρεχει, απεναντι ενα ζευγαρακι που ρομανζαρουν....κανω ενα βημα, γλυστραω...παιρνω δθο πλακες στυλ πατιναζ και ΝΤΟΥΥΥΥΠ εσκασα με τη μουρη κατω σερνοντας το δυσμοιρο κορμι μου στο πακοστρωτο ΡΕΖΙΛΙ σας λεω...

Πεσμενη κατβ ακουω απο το κινητο 'αλεκααα? αλεκααα?' η μανα μου, ο πατερας μου με κοιταζε αποχαυνωμενος...το ζευγαρακι ειχα χασει και τη μιλια τους και την ορεξη του... αυτα! Παλαμες, γονατα = off

:confused::confused:

:confused::confused::confused::confused:

δεν σηκωνω εγω απο αυτα...ειμαι πολυ σκυλα ;)

:lol::lol::lol::lol: με εφαγες μαρη βρωμα...με φαγατε και σκοτωθηκα...

ελενιτσα μου τα πηραμε, χιλια ευχαριστω. Απλα δεν τα ειδα ακομη...όλη μερα στο νετ...καταλαβαινεις. Κοιτα καλο θα ηταν να μη μεινεις αμεσως εγκυος αλλα αν μεινεις δεν κανεις αμβλωση...ξερω περιπτωσεις αμεσης εγκυμοσυνης και όλα ηταν μια χαρα

Σουλτανα??:(...Φωτεινη? ...βρες καποιο ουδετερο βρε....

:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(Αμάν ρε Γοργόνα!!!Σε ματιάσαμε!!Τον κ..λο σου να φάμε!!

(έκφραση που την λέμε εδώ για να μην ματιάζουμε!)!Είσαι καλά?Πονάς?

Όσον αφορά για τα ονόματα,το κορυφαίο δεν σας το πα!!Και οι δυο γονείς μου τα έχουν ακούσει,αφού ο αδερφός μου έχει και αυτός δύο κοριτσάκια και έχει βγάλει των γονιών μας!!!Για να βγάλω ουδέτερο δεν παίζει γιατί μετά δεν θα μου μιλάει όλο το σόι μου!!!Κολλημένα μυαλά!!!Και την Έφη Ευφημία την βαφτίσαμε!Αυτό δηλαδή καλύτερο έιναι:?:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ...

Εμεις καναμε σημερα πριν απο 2 ωρες το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου κ ενα ποσιμο για γαστρεντεριτιδα...ακομα δεν εχει κανει πυρετο εφαγε και τωρα κοιμαται για να δουμε φοβαμαι λιγακι...

Εκανα κι εγω βλακεια με τον δικο μου και κοψοχολιαστικα γιατι νομιζα οτι οσο θηλαζεις δεν μενεις εγκυος αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι αποκλειστικα μονο θηλασμος και να μην δινεις καθολου ξενο να παιρνει τα παντα απο σενα μονο τοτε μπορει να θεωρηθει αντισηληψη..πηρα λοιπον κ εκανα τεστ αυτο που δειχνει απο την 5η μερα σηληψης και βγηκε αρνητικο μετα απο 2 μερες μου ειρθε η περιοδος μιλαμε για πολυ αιμα δεν προλαβαινω να αλαζω σερβιετες δεν θελω να βαλω ακομη ταμπον..

Ενταξη δεν ειναι κ τραγικο υπαρχει και το αφροξυλανθη...φροσω...κ.α. :P πλακα κανω εμενα παντως μου αρεσει και δε θα με πειραζε να τη λες και σουλτανα δεν το ακους συχνα αυτο το ονομα...

εμενα τον αντρα τον λενε Θοδωρη και τη μανα μου Θεοδωρα και θα ηθελα να βγαλω τη μπεμπα θεοδωρα γιατι η μανουλα ειναι αρωστουλα και δεν ξερω ποσο θα αντεξει ακομα ειναι γελοιο ομως μπαμπας και κορη να εχουν το ιδιο ονομα?

Καθόλου γελοίο και τελείως νορμάλ!!Αν δεν το έχει ακούσει η μανούλα σου,είναι ακόμη πιο σημαντικό!!Εδώ εμείς έχουμε αδέρφια που έχουν το ίδιο όνομα!!

Link to comment
Share on other sites

αχ λυπαμαι που θα το πω αλλα θα σε βριζει....σουλτανα?????γιατι κοπελα μου τι σου εκανε το παιδι???βγαζαν οι παλιοι καποια ονοματα χαλια εμεις γιατι να τα συνεχισουμε?εμενα την πεθερα ανθουλα....ε δεν το βγαζω,τι μου φταιει η μπεμπουλα?καλυτερο ειναι το φωτεινη αν πρεπει ενα απο τα δυο,αλλιως γιατι δεν βγαζεις ενα αλλο να μπει και ενα καινουργιο ονομα στην οικογενεια?

Γιατί,ρε Μαίρη??Θα την φωνάζετε Ανθή.Μια χαρά είναι!

Link to comment
Share on other sites

Που εισαστε βρωμες???καλα αν σας πω τι επαθα...βγαινω απο δικηγορικο γραφειο κοντα στη Σωτηρος στον Πειραια. Στο τηλεφωνο η μανα μου με πρηζει που εχω αργησει (5.30), διπλα ο πατερας μου με πρηζει για ενα χαρτι που θελει να βρω...ο δρομος πλακωστροτος, ψιλοβρεχει, απεναντι ενα ζευγαρακι που ρομανζαρουν....κανω ενα βημα, γλυστραω...παιρνω δθο πλακες στυλ πατιναζ και ΝΤΟΥΥΥΥΠ εσκασα με τη μουρη κατω σερνοντας το δυσμοιρο κορμι μου στο πακοστρωτο ΡΕΖΙΛΙ σας λεω...

Πεσμενη κατβ ακουω απο το κινητο 'αλεκααα? αλεκααα?' η μανα μου, ο πατερας μου με κοιταζε αποχαυνωμενος...το ζευγαρακι ειχα χασει και τη μιλια τους και την ορεξη του... αυτα! Παλαμες, γονατα = off

αααχχχ!! αλεκουκο κι εγω μια απο τα ιδια...ειχα παει jumbo μονη μου και βγαινοντας χιονιζε (στο the mall διπλα) και ειχε πιασει παγο κατω γλιστραω και πεφτω με τα μουτρα ασε τι να λεω φυγανε τσαντες...κλειδια...ζιπουνακια και προσπαθουσα να σηκωθω και δεν μπορουσα γιατι γλιτραγε κοσμος γυρω και δεν προσθερθηκε κανεις να βοηθησει και αφου με τα χιλια ζορια καταφερα και σηκωθηκα αρχισα να τους βριζω του στυλ δε ντρεπεστε να παιθενει ο αλλος διπλα και να μην γυρνατε κεφαλι και πως καταντησαμε εμεις οι ελληνες γαμω τα βορεια προαστια σας κωλοψωνια κ.α. τετοια δεν μου ειπε κανεις κουβεντα...με κοιταγανε σαν τη τρελλη...τι να πω πια να μην κουνησει ρε κανεις να βοηθησει...


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις ζυγιστηκαμε ειμαστε 5200 και 61 ποντους καλα ειναι λεει η παιδιατρος...το ζουζουνι ειχε πλακα της εκανε το εμβολιο εκλαψε λιγο γιατι πονεσε το μαναρακι μου και μολις συνηλθε κοιταζε τη γιατρο και της εκανε παραπονα (εγω νομιζω την μπινελικωνε παντως)...αχ σπαραξε η ψυχη μου που την ειδα να ποναει αλλα ειναι αναγκαιο κακο τι να κανουμε...:-(:rolleyes:


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ζυγιστηκαμε ειμαστε 5200 και 61 ποντους καλα ειναι λεει η παιδιατρος...το ζουζουνι ειχε πλακα της εκανε το εμβολιο εκλαψε λιγο γιατι πονεσε το μαναρακι μου και μολις συνηλθε κοιταζε τη γιατρο και της εκανε παραπονα (εγω νομιζω την μπινελικωνε παντως)...αχ σπαραξε η ψυχη μου που την ειδα να ποναει αλλα ειναι αναγκαιο κακο τι να κανουμε...:-(:rolleyes:

Ζωή,61 πόντοι,είναι πολύυυυυυ ψηλη!!!Φτού σας!!

Δαλιδάααα!!!Πού είσαι??????Ευχαριστώ για τα σχόλια στις φωτο!!Πολύ πετυχημένο αυτό με τα 1500ε!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί,ρε Μαίρη??Θα την φωνάζετε Ανθή.Μια χαρά είναι!

ελα ομως που την πεθερα την ειχαν βαφτισει ανθουλα........και ειμαι σιγουρη οτι ακομα και ο αντρας μου ανθουλα θα την φωναζε......

ευτυχως ειπαμε ενα ονομα ο καθενας:lol::lol:


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

ελα ομως που την πεθερα την ειχαν βαφτισει ανθουλα........και ειμαι σιγουρη οτι ακομα και ο αντρας μου ανθουλα θα την φωναζε......

ευτυχως ειπαμε ενα ονομα ο καθενας:lol::lol:

Ε.τότε είσαι μια χαρά!Και πώς θα την βαφτίσετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koritsakia mououououou! Twra ksemperdepsa... To savinaki telika koimithike, ekana ki ena mpanio giati gymnastirio den exei simera, mas pire 7 pou koimithike i mikri, o pateras tis idi koimotan apo tis 6 pou girise POIOS NA MEINEI ME TO PAIDI NA PAW EGW NA FTIAKSW KORMI EEEEE?????

Aleka, elpizw na mi xtipises kali mou...

Zwi DE tha kanete pireto, to pistevw akradanta!

Oso gia to onoma, to Fwteini mou aresei para poli (einai kai to onoma tis manoulas mou, allo pou egw den to edwsa sti mikri kai tis dinw asxeto... ti mama mou ti fwnazoun Fwfw - tis to kollisan sti Lefkada pou zouse kapote opote me to Fwteini den exei kai kanena kollima). Pantws exei wraia simeiologia to Foteini, giati olo kati kainourgia kai kala dinoun sta paidia pou simainoun asxima pragmata alla den tous noiazei vlepe Nefeli, Hlektra, Kassandra kai loipa onomata tou tipou "eimai asxetos alla akougetai wraio kai anavathmismeno"

Ouf! Ta pa kai ksalafrwsa...


Link to comment
Share on other sites

αρτεμις:D

πολυ ωραιο το αρτεμις μου αρεσει παρα πολυ...εμεις λεγαμε και αριαδνη αλλα ο πατερας μου λεει οτι η αριαδνη δεν ειχε καλο τελος στη μυθολογια και να μην την βγαλουμε...προληψεις αλλα μαλον Θεοδωρα θα βγει λογω της μαμας αλλα τη μαμα μου τη φωναζουν Λολα γιατι στην Κερκυρα (καταγωγη) τις Θεοδωρες τις λενε "Λολα" ή "Ντορα" η "Ντοριτα" και το "ντοριτα" με ψηνει...δε ξερω...:rolleyes::confused:


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...