Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να τα εκατοστήσει :P!!!!!!!!!!!! Να είναι πάντοτε γερή και ευτυχισμένη!!!!!!

Άστην μην την πιέζεις καθόλου, όποτε θέλει θα φύγει. Και εμένα παρόλο που είπε ο παιδίατρος ότι είναι έτοιμη, δεν αποφισίζει με τίποτα να περπατήσει.... φοβάται πολύ!!!!!!!

Και εμένα μπουσουλάει και κυλιέται μέσα σε όλο το σπίτι, μέχρι που δαγκώνει τα κρόσσια από τα χαλιά, να φανταστείς όλο με μια σφουγγαρίστρα στο χέρι είμαι. Το καλό είναι πώς δεν κάνει καθόλου ζημιές. Δεν έχω μαζέψει τίποτα, ούτε πετσετάκια, ούτε σεμεδάκια, ούτε διακοσμητικά, δεν πειράζει τίποτα η καρδούλα μου :D. Στην αρχή της φαίνονταν όλα περίεργα και ήθελε όλα να τα πιάνει. Κανά δυο φορές τα περιεργαστήκαμε μαζί και μετά της πέρασε, τώρα απλά δεν τους δίνει σημασία. Είναι ήσυχο μωράκι..... μόνο με τον ύπνο έχουμε ένα θέμα. Χθές είχα βγάλει μια τσάντα με χριστουγεννιάτικα και δοκίμαζα που να τα βάλω και το κοριτσάκι μου μου τα έδινε και χτυπούσε παλαμάκια και μετά όταν τελειώσαμε τα έβαζε πάλι στην σακούλα (έβλεπε εμένα που το έκανα)..... το καμάρι μου!!!!!!! Είμαι λίγο μαμά - κουκουβάγια ή μου φαίνεται;

Τέλος πάντων... πες μου έκανες πάρτυ ή είσασταν μεταξύ σας;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να τα εκατοστήσει :P!!!!!!!!!!!! Να είναι πάντοτε γερή και ευτυχισμένη!!!!!!

Άστην μην την πιέζεις καθόλου, όποτε θέλει θα φύγει. Και εμένα παρόλο που είπε ο παιδίατρος ότι είναι έτοιμη, δεν αποφισίζει με τίποτα να περπατήσει.... φοβάται πολύ!!!!!!!

Και εμένα μπουσουλάει και κυλιέται μέσα σε όλο το σπίτι, μέχρι που δαγκώνει τα κρόσσια από τα χαλιά, να φανταστείς όλο με μια σφουγγαρίστρα στο χέρι είμαι. Το καλό είναι πώς δεν κάνει καθόλου ζημιές. Δεν έχω μαζέψει τίποτα, ούτε πετσετάκια, ούτε σεμεδάκια, ούτε διακοσμητικά, δεν πειράζει τίποτα η καρδούλα μου :D. Στην αρχή της φαίνονταν όλα περίεργα και ήθελε όλα να τα πιάνει. Κανά δυο φορές τα περιεργαστήκαμε μαζί και μετά της πέρασε, τώρα απλά δεν τους δίνει σημασία. Είναι ήσυχο μωράκι..... μόνο με τον ύπνο έχουμε ένα θέμα. Χθές είχα βγάλει μια τσάντα με χριστουγεννιάτικα και δοκίμαζα που να τα βάλω και το κοριτσάκι μου μου τα έδινε και χτυπούσε παλαμάκια και μετά όταν τελειώσαμε τα έβαζε πάλι στην σακούλα (έβλεπε εμένα που το έκανα)..... το καμάρι μου!!!!!!! Είμαι λίγο μαμά - κουκουβάγια ή μου φαίνεται;

Τέλος πάντων... πες μου έκανες πάρτυ ή είσασταν μεταξύ σας;

Ειχαμε ηδη σβησει 2 τουρτες, μια στον θειο μου το ΣΚ που πηγαμε Θες/νικη και μια στην κουνιαδα μου μαζι με τις ξαδελφες της οποτε αυτη στο σπιτι μονοι μας!Δε πολυκαταλαβαινει κιολας, του χρονου παρτυ κανονικα!!!!Εγω συνεχεια ηλεκτρικη κανω,εμενα τα πειραζει ολα!τα'χω μαζεψει!

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά είστε με τρείς τούρτες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!!! Εμείς λέγαμε να κάνουμε πάρτι, τώρα τελικά δεν ξέρω τί θα γίνει γιατί μια το ένα μια το άλλο, ήρθε και ο θάνατος της θείας και δεν ξέρω τί θα συμβεί τελικά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά είστε με τρείς τούρτες :mrgreen::mrgreen::mrgreen:!!!!!!! Εμείς λέγαμε να κάνουμε πάρτι, τώρα τελικά δεν ξέρω τί θα γίνει γιατί μια το ένα μια το άλλο, ήρθε και ο θάνατος της θείας και δεν ξέρω τί θα συμβεί τελικά.

καλα αν δε τα καταφερετε μη πολυστεναχωρεθεις, σ'αυτη την ηλικια δε καταλαβαινουν και πολλα απο παρτυ και γενεθλια!Του χρονου θα γινει το μεγαλο γελιο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο!!!! Τρελαίνεται όμως για παιδιά και θα της άρεσε πολύ μια τέτοια συγκέντρωση με τόσα παιδάκια..... είχα υπολογίσει 12 στον αριθμό. Να φανταστείς όταν έρχονται τα ανιψάκια μας στο σπίτι, τρελαίνεται από την χαρά της. Όταν όμως έρθει η ώρα να φύγουν, να δείς τί κλάματα ρίχνει!!!!!!!!

Άσχετο αλλά νομίζω πώς το τικεράκι σου δεν συμβαδίζει με την ηλικία της κορούλας σου!!!!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα, τον Κωνσταντίνο που χρονίζει στις 21.12.09 και την Εβελίνα 4 ετών. Ελπίζω να λέμε τα νέα μας. Φιλιά στα μωράκια σας!

Καλωσορισες!Να σου ζησουν!Βεβαια και θα τα λεμε, περπατησε ο Κων/νος ή ακομα μπουσουλαει;Εμενα προς το παρον μπουσουλαει η δικια μου και χρονισε στις 2/12!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια !!!!!

Δεν ξέρω αν με θυμάται ακόμη καμία μετά από τόσο καιρό που είχα να μπω....

Ήμουν μαζί σας τον πρώτο καιρό, στο παλιό πάρεντς, από τότε και μετά χάθηκα.

Για οικονομικούς λόγους δεν είχαμε ιντερνετ , μετά δεν μπορούσα να μπω στο πάρεντς καφέ....ε πέρασε ο καιρός και ....έκανα καινούρια εγγραφή σήμερα.

Τί κάνετε ?

Όλες καλά ?

Τα μωράκια σας ?


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Kathrine καλώς ήρθες και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου :P!!!!!!!!!! Και εμένα η κορούλα μου χρονίζει στις 22/12.

Μαρία 1989 καλώς ήρθες και εσύ :P. Εγώ δεν σε θυμάμαι, είχες άλλο nickname; Οι παλιές οι κοπέλες δυστυχώς δεν μπαίνουν πια.

Πες μας πότε γέννησες; Έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι; Περπατάει;

Α, ξέχασα να σας πώ..... στόλισα και το δέντρο ή μήπως να πώ καλύτερα στολίσαμε το δέντρο με το κοριτσάκι μου; Ένα πράγμα περίεργο, δεν πειράζει τίποτα....... επεξεργάστηκε λίγο το δέντρο και τα στολίδια και μετά απλά το κοίταζε. Εγώ όμως για καλό και για κακό το έδεσα και έτσι και να το τραβήξει δεν πρόκειται να πέσει.

Και το καλύτερο..... χθές είπε για πρώτη φορά μαμά συνειδητά!!!!!!!!!! Τί να σας πώ, πάλι καλά που δεν κατουρήθηκα από την χαρά μου :P!!!!!! Ήμουν στο άλλο δωμάτιο και η μικρή έπαιζε στην κουζίνα όταν ξαφνικά ακούω ένα ''μαμά'', λέω μπα δεν άκουσα καλά. Μετά από λίγο πάλι ''μαμά'' και ερχόταν μπουσουλώντας να με βρεί........ σας λέω κόντεψα να κατουρηθώ. Την αγκάλιασα και έκανε κάτι χαδάκια άλλο πράγμα.

Από λεξούλες λέμε μαμ (το φαγητό), ντα ντα (αλλά δεν χτυπάμε), τάτα (η βόλτα), μπαμπά (το έχει πεί εδώ και κανά δυο εβδομάδες), λα λα (όταν τραγουδάει), ια (όταν χαιρετάει), ε (ναι), κα (κάλτσα), μπα (μπάνιο) και πολλά άλλα διάφορα ακαταλαβίστικα δικά της :P. Επίσης καταλαβαίνει τα πάντα, το ''μη'' για να μην αγγίζει, ''έλα εδώ'' και έρχεται, ακούει το όνομά της και πολλά άλλα που δεν τα θυμάμαι τώρα (είναι και πρωί ακόμα και μόλις ξύπνησα).

Λοιπόν κοριτσάκια μου θα τα πούμε πιο μετά. Φιλιά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Νατασούλα !

Χάρηκα πολύ που μου απάντησες.Να σου πω την αλήθεια , επειδή είχα να μπω πολύ καιρό δεν περίμενα να με θυμηθείς αμέσως, ούτε εγώ είμαι σίγουρη αν σε θυμάμαι.

Τέλος πάντων....πιστεύω ότι θα θυμηθούμε σιγά, σιγά η μία την άλλη!

Λοιπόν τα νέα μου.

Έχω ένα πανέμορφο κοριτσάκι που γεννήθηκε στις 4 Δεκεμβρίου.

Έχει περπατήσει εδώ και ένα μήνα, λέει πάρα πολλές λεξούλες, με λίγα λόγια ζουζουνάκι σωστό.

Έίναι ψηλή και πολλή λεπτούλα...η μικρή μου μπαλαρινούλα !!!!!!

Την λατρεύω την ζουζουνο-μπαλαρινούλα μου !!!!!!!!!


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, πήγα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες για να ξαναμπώ στο κλίμα και έχω μπερδευτεί......

Γιατί πολλές κοπέλες έχουν κάτω από το όνομά τους αυτό: Banned ?

Έχει γίνει κάτι ?


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να ξαναμπώ χθές γιατί είχαμε ένα σωρό γιορτές να πάμε.

Μαρία δεν γνωρίζω ακριβώς την έννοια του banned, πάντως είχε γίνει ένα περιστατικό τον Μάιο, κάποια κορίτσια πήραν μέρος σε ένα θέμα είπαν την γνώμη τους και αποκλείστηκαν. Τώρα δεν ξέρω να σου πώ περισσότερα. Απλά δεν μπαίνουν και δεν γράφουν.

Να τα εκατοστήσει η κορούλα σου!!!!!!!! Χαίρομαι πάρα πολύ..... μπαλαρινούλα, ε; Εμένα θα την έλεγες πιο γεροδεμένη, όχι παχιά αλλά πιο δεμένη ξέρεις με μπουτάκια, κοιλίτσα, μαγουλάκια, όλα για τσίμπημα :P, έχει φτάσει αισίως τα 10.600γρ. και 78 πόντους ψηλή!!!!!!! Είναι ξανθούλα με πολλά κατσαρά μαλλάκια (2 φορές της τα έχω κόψει μέχρι στιγμής), τα πιάνουμε και κοτσιδάκια και γαλαζοπράσινα ματάκια (έχει τα μάτια της γιαγιάς).


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...