Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα

:P!!!!!! Δεν μπήκα καθόλου γιατί λόγω καιρού είμαστε όλο βόλτες, μέχρι τουλάχιστον να ξαναχαλάσει. Χθες είχαμε πάει μια εκδρομούλα μέχρι την Ερέτρια και η μικρούλα μας το καταευχαριστήθηκε!!!!!!!!!!

Μαράκι είσαι η πιο μικρή της παρέας απο ότι φαίνεται...... να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!!!!!

Η κορούλα μου είναι μια χαρά. Άν εννοείς το θέμα που είχαμε όταν ήμουν ακόμα έγκυος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μεγαλώνει φυσιολογικότατα :P.

Νίνα εμένα το κοριτσάκι μου έβγαλε το πρώτο δοντάκι της όταν πήγε 8 μηνών και όλοι με ρωτούσαν γιατί δεν είχε βγάλει ακόμα (λες και εγώ ήξερα;;;;;;;;;;). Από εκεί και πέρα όμως τα έβγαλε όλα μαζί. Και απόψε είχαμε ξενύχτι, όλο γκρίνιαζε. Έχει πρηστεί το ούλο της πολύ και δεν βγαίνει ένα δόντι (τραπεζίτης), έχει μέρες που την ταλαιπωρεί.

Σμαρώ τί κάνεις; Τα παιδάκια σου;

Rica είσαι καλά;

Αυτά. Σήμερα έχω να σιδερώσω 4 πλυντήρια και με έχει πιάσει μια απογοήτευση άλλο πράγμα. Αλλά πρέπει να το κάνω γιατί θα ξαναπλύνω και θα μαζευτούν άλλα τόσα. Δεν θα μαγειρέψω και δύσκολο φαγητό για να ξεπετάξω το σίδερο. Φακές θα βάλω για εμάς και ανάμεικτα λαχανικά για το κοριτσάκι μου αν και ήθελα να της δώσω από το δικό μας. Αλήθεια εσείς τους δίνετε όσπρια; Μου είπε ο γιατρός να μην της δίνω ακόμα ούτε αλεσμένα (εκτός από 1-2 κουταλιές) γιατί μπορεί να της έρθουν βαριά στο στομάχι. Μου φαίνεται όμως λίγο υπερβολικό!!!!!!!

Φιλάκια προς το παρόν, θα τα πούμε αργότερα.

καλησπερα σε ολες τι κανετε ολα καλα? και εμεις καλα καλα κανετε και πατε βολτιτσες και εγω πηγα σημερα και θα παω και αυρι για ψωνια για τα παιδια γιατι εχω ρεπο φιλια
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σε ολες τι κανετε ολα καλα? και εμεις καλα καλα κανετε και πατε βολτιτσες και εγω πηγα σημερα και θα παω και αυριo για ψωνια για τα παιδια γιατι εχω ρεπο φιλια[/quote
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες τι κανετε ολα καλα? και εμεις καλα καλα κανετε και πατε βολτιτσες και εγω πηγα σημερα και θα παω και αυριo για ψωνια για τα παιδια γιατι εχω ρεπο φιλια[/quote
κοριτσια καλημερα τι κανετε ? ογιος μου έχει δυσκοιλιοτητα ο κακομοιρος του κανω θεραπεια με σιδηρο και ισως είναι αυτο αλλα ανησυχω φρουτοκρεμα δεν τρωει του δινω γαλα μισο μισο με χαμομηλι εσεις έχετε καποια αλλη συμβουλή να μου δώσετε?
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα τι κανετε ? ογιος μου έχει δυσκοιλιοτητα ο κακομοιρος του κανω θεραπεια με σιδηρο και ισως είναι αυτο αλλα ανησυχω φρουτοκρεμα δεν τρωει του δινω γαλα μισο μισο με χαμομηλι εσεις έχετε καποια αλλη συμβουλή να μου δώσετε?

Νίνα καλημέρα.

Δεν τρώει καθόλου φρούτα το αγοράκι σου; Εγώ θα σου έλεγα πώς το ώριμο ακτινίδιο βοηθάει πολύ στο έντερο, όπως και τα υπόλοιπα ώριμα φρούτα. Σου το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει στο κοριτσάκι μου και έπιασε. Κάτι άλλο δεν γνωρίζω να σου πώ. Με τον γιατρό μίλησες; Τί σου είπε;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα τι κανετε ? ογιος μου έχει δυσκοιλιοτητα ο κακομοιρος του κανω θεραπεια με σιδηρο και ισως είναι αυτο αλλα ανησυχω φρουτοκρεμα δεν τρωει του δινω γαλα μισο μισο με χαμομηλι εσεις έχετε καποια αλλη συμβουλή να μου δώσετε?

Δε ξερω ποσο ειναι ο μικρος αλλα αν εχει περασει τον χρονο, δοκιμασε φραουλα ειναι καλυτερη απ'το ακτινιδιο.Επισης τα ξερα δαμασκηνα μεσα στη φρουτοκρεμα βοηθανε, ακομα καλυτερα αν τα φρουτα τα βραζεις λιγακι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα τι κανετε ? ογιος μου έχει δυσκοιλιοτητα ο κακομοιρος του κανω θεραπεια με σιδηρο και ισως είναι αυτο αλλα ανησυχω φρουτοκρεμα δεν τρωει του δινω γαλα μισο μισο με χαμομηλι εσεις έχετε καποια αλλη συμβουλή να μου δώσετε?

καλησπέρα! δεν τρώει καθόλου φρούτα? αν του στύψεις πορτοκάλι? κ το πιει σαν χυμό? εγώ αυτό δίνω στον μικρό κατι άλλο δε γνωρίζω..θα ζορίζεται ο καημενούλης ε? τα υπόλοιπα κορίτσια? τα παιδάκια σας?


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! δεν τρώει καθόλου φρούτα? αν του στύψεις πορτοκάλι? κ το πιει σαν χυμό? εγώ αυτό δίνω στον μικρό κατι άλλο δε γνωρίζω..θα ζορίζεται ο καημενούλης ε? τα υπόλοιπα κορίτσια? τα παιδάκια σας?

καλημερα σας κοριτσια και σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας θα τις εφαρμοσω όλες να είστα καλα μου είπαν βεβαια και για το κολοκυθι ότι κανει καλο. Νατασουλα του εδωσα εχθες αχλαδι εφαγε λιγο και ακτινιδιο εχω δοκιμασει αλλα το φτυνει σημερα θα δοκιμασω να του δωσω χυμο για να δουμε θα το πιει? γιατι τον ξινιζει το πορτοκαλι
Link to comment
Share on other sites

Νίνα καλημέρα.

Δεν τρώει καθόλου φρούτα το αγοράκι σου; Εγώ θα σου έλεγα πώς το ώριμο ακτινίδιο βοηθάει πολύ στο έντερο, όπως και τα υπόλοιπα ώριμα φρούτα. Σου το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει στο κοριτσάκι μου και έπιασε. Κάτι άλλο δεν γνωρίζω να σου πώ. Με τον γιατρό μίλησες; Τί σου είπε;

μιλησα με τον για τρο και μου ειπε να του δινω φρουτα και χαμομηλι θα δω αν συνεχισει θα την ξαναπαρω τηλ

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω ποσο ειναι ο μικρος αλλα αν εχει περασει τον χρονο, δοκιμασε φραουλα ειναι καλυτερη απ'το ακτινιδιο.Επισης τα ξερα δαμασκηνα μεσα στη φρουτοκρεμα βοηθανε, ακομα καλυτερα αν τα φρουτα τα βραζεις λιγακι.

τα ξερα δαμασκηνα να τα βρασω ή απλα τα αλεθω

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας. Τί κάνετε;

Δεν μπήκα καθόλου το πρωί γιατί έμπλεξα με τις δουλειές του σπιτιού και τα μαγειρέματα. Μου χάλασε και το λάστιχο της χύτρας και έβρασα τα φασόλια στην κατσαρόλα και έκαναν τρεις ώρες!!!!!!!!!!!!!!! Μετά βγήκαμε μια βόλτα με το κοριτσάκι μου και στην συνέχεια ασχοληθήκαμε με τον κήπο...... λέμε τώρα. Η κορούλα μου βρήκε την χαρά της με τα λουλούδια, αφού κόψαμε κάτι ξερά και τα πετούσε δεξιά και αριστερά, μετά είπε να τα δοκιμάσει κιόλας :shock:;)!!!!!!!!!! Μετά κυλήχθηκε μέσα στα χώματα, έφαγε κιόλας να δει τί γεύση έχει και στο τέλος άνοιξε την βρύση και έγινε μούσκεμα..... σαν το γουρουνάκι δηλαδή. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι πώς το καταευχριστήθηκε, τα ματάκια της έλαμπαν από χαρά. Της φαίνονταν όλα τόσο περίεργα που γελούσε συνέχεια. Μετά μπήκαμε μέσα και αφού την έκανα ένα ωραιότατο μπάνιο, έφαγε ψαρόσουπα.

Νίνα μου πώς τα πήγατε σήμερα; Είναι καλύτερα το αγοράκι σου; Πάντως εμένα η γνώμη μου είναι να του δίνεις όσα πιο πολλά φρούτα μπορείς. Πορτοκάλια μπορείς να πάρεις γλυκά, εγώ έτσι τα ζητάω γιατί διαφορετικά δεν τα τρώει και η δικιά μου. Τώρα τελευταία της στίβω χυμό (λίγο, γύρω στο ένα δάχτυλο περίπου), το βάζω στο ποτηράκι της και το πίνει.

Επίσης μπορείς να του δώσεις γιαούρτι με φρούτα, δηλαδή να τα αλέσεις όλα μαζί, πιστεύω πώς θα τον βοηθήσει και θα τα φάει και πιο εύκολα.

Μαράκι μου τί κάνεις; Πώς πάει το διάβασμα;

Μvarela είσαι καλά; Το κοριτσάκι σου; Περπάτησε; Πες μας τα νέα σου :P.

Σμαρώ, Rica κορίτσια είστε καλά;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? τα νινακια σας πως ειναι? ειχα μερες να μπω γιατι δεν ειχα πολυ χρονο. Εμεις ειμαστε καλα μονο που μας ζοριζει η μικρη με τον νυχτερινο υπνο.Πολυ ξυπνημα!!!Ξυπναει 2 φορες για γαλα,δεν ξερω τι να κανω!Καθε φορα που θα ξυπνησει θα πιει 150ml γαλα κ πριν κοιμηθει πεινει 250ml.Αχ!! κουράστηκα!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? τα νινακια σας πως ειναι? ειχα μερες να μπω γιατι δεν ειχα πολυ χρονο. Εμεις ειμαστε καλα μονο που μας ζοριζει η μικρη με τον νυχτερινο υπνο.Πολυ ξυπνημα!!!Ξυπναει 2 φορες για γαλα,δεν ξερω τι να κανω!Καθε φορα που θα ξυπνησει θα πιει 150ml γαλα κ πριν κοιμηθει πεινει 250ml.Αχ!! κουράστηκα!!

Γεια σου Σμαρώ. Αχ αν ήξερες πόσο σε καταλαβαίνω με τον νυχτερινό ύπνο....... Εμένα ξυπνάει αλλά δεν θέλει γάλα, το έχει κόψει από όταν ήταν 2 μηνών. Μπορεί όμως να ζητάει χίλια δυο άλλα πράγματα, την πιπίλα της, πιάνεται γιατί κοιμάται μπρούμυτα, θέλει αγκαλίτσα, βγάζει δόντια, βλέπει όνειρα......

Στην δική σου περίπτωση, η γνώμη μου είναι πώς θα πρέπει να της το κόψεις σιγά - σιγά. Στην αρχή θα μειώνεις λίγο την ποσότητα μέχρι να το κόψει εντελώς. Μπορείς ακόμα να της δίνεις λίγο φαγάκι πριν κοιμηθεί ή πριν από το βραδινό γάλα. Εγώ δίνω στην κορούλα μου λίγο ψωμάκι ή κανά κουλουράκι, δεν την αφήνω μόνο με το γάλα. Και υπομονή......

Εμείς καλά είμαστε, είχαμε πάει το πρωί εκκλησία και μετά πήγαμε την κορούλα μου στους παππούδες της και βγήκαμε για φαγητό με τον σύζυγο λόγω της ημέρας ;):P. Αισθάνθηκα κάπως περίεργα που δεν την πήρα μαζί μου αλλά χρειάζεται που και που να βγαίνουμε μόνοι μας..... Και όταν μου είπε η μητέρα μου πώς σήκωνε το τηλέφωνο και έλεγε μαμά (ναι ξανάρχισε να το λέει)..... εκεί έλιωσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Που είστε οι υπόλοιπες;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας. Τί κάνετε;

Δεν μπήκα καθόλου το πρωί γιατί έμπλεξα με τις δουλειές του σπιτιού και τα μαγειρέματα. Μου χάλασε και το λάστιχο της χύτρας και έβρασα τα φασόλια στην κατσαρόλα και έκαναν τρεις ώρες!!!!!!!!!!!!!!! Μετά βγήκαμε μια βόλτα με το κοριτσάκι μου και στην συνέχεια ασχοληθήκαμε με τον κήπο...... λέμε τώρα. Η κορούλα μου βρήκε την χαρά της με τα λουλούδια, αφού κόψαμε κάτι ξερά και τα πετούσε δεξιά και αριστερά, μετά είπε να τα δοκιμάσει κιόλας :shock:;)!!!!!!!!!! Μετά κυλήχθηκε μέσα στα χώματα, έφαγε κιόλας να δει τί γεύση έχει και στο τέλος άνοιξε την βρύση και έγινε μούσκεμα..... σαν το γουρουνάκι δηλαδή. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι πώς το καταευχριστήθηκε, τα ματάκια της έλαμπαν από χαρά. Της φαίνονταν όλα τόσο περίεργα που γελούσε συνέχεια. Μετά μπήκαμε μέσα και αφού την έκανα ένα ωραιότατο μπάνιο, έφαγε ψαρόσουπα.

Νίνα μου πώς τα πήγατε σήμερα; Είναι καλύτερα το αγοράκι σου; Πάντως εμένα η γνώμη μου είναι να του δίνεις όσα πιο πολλά φρούτα μπορείς. Πορτοκάλια μπορείς να πάρεις γλυκά, εγώ έτσι τα ζητάω γιατί διαφορετικά δεν τα τρώει και η δικιά μου. Τώρα τελευταία της στίβω χυμό (λίγο, γύρω στο ένα δάχτυλο περίπου), το βάζω στο ποτηράκι της και το πίνει.

Επίσης μπορείς να του δώσεις γιαούρτι με φρούτα, δηλαδή να τα αλέσεις όλα μαζί, πιστεύω πώς θα τον βοηθήσει και θα τα φάει και πιο εύκολα.

Μαράκι μου τί κάνεις; Πώς πάει το διάβασμα;

Μvarela είσαι καλά; Το κοριτσάκι σου; Περπάτησε; Πες μας τα νέα σου :P.

Σμαρώ, Rica κορίτσια είστε καλά;

καλημερα σας κοριτσια χαιρομαι πολυ που εχουμε αυτη την επικοινωνια λοιπον εχθες που ειχε ωραια μερα πηγα την κορη μου στο θετρο στην παρασταση ο λουδοβικος ντε λυκ και η κοκκινοσκουφιτσα ειχε πολυ πλακα , μετα συναντηθηκαμε με τον αντρα μου και το μωρο στο θησειο για καφεδακι ήταν πολυ ωραια μου αρεσε επισης που περπατησαμε στον πεζοδρομο στην ακροπολη,σημερα ισως βγουμε με τον αντρα μου λογω της ημερας αν ερθει η ανιψια μου και μου προσεξει τα παιδια,αλλιως στο σπιτι δεν θα μπορεσουμε να παμε καπου, δεν πειραζει ομως δεν χρειαζομαστε και πολυ αυτη την ημερα για να γιορτασουμε τον έρωτά μας. Νατασουλα του δινω φρουτα τρωει αχλαδι παλι καλα και αγορασα και δαμασκηνα να του δωσω. γιαουρτι τρωει το δελτα advance με τα φρουτα φιλια σε ολες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τί κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά, βέβαια τώρα που χάλασε ο καιρός η μικρούλα μου είναι σαν θηρίο ανήμερο μέσα στο κλουβί, έχει μάθει στις βόλτες και δεν μαζεύεται :D.

Νίνα τί έγινε με τα δαμάσκηνα; Λειτούργησαν; Μπορείς να παίρνεις σκέτο λευκό γιαούρτι και να του βάζεις μέσα φρέσκα φρούτα, εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και τα πάει μια χαρά με το εντεράκι της ;).

Της μικρούλας μου σήμερα της έφτιαξα κουνέλι λεμονάτο με ρύζι και της άρεσε πολύ. Ήταν κάτι διαφορετικό και το έφαγε αμέσως.

Φιλιά σε όλες.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Εγω δεν ειμαι πολυ καλα,περιμενω να αδιαθετησω κ νευρα μου ειναι κροσσια.Εχω κ την μικρη ,ηδη εχει μια φορα που ξυπνησε για γαλα κ να φανταστητε οτι κοιμηθηκε 11 η ωρα!!!

Νατασουλα κ γω θα το ετρωγα χωρις δευτερη σκεψη το φαγητουλι που εκανες της μικρης σου!!!!!!!!!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...