Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Εγω δεν ειμαι πολυ καλα,περιμενω να αδιαθετησω κ νευρα μου ειναι κροσσια.Εχω κ την μικρη ,ηδη εχει μια φορα που ξυπνησε για γαλα κ να φανταστητε οτι κοιμηθηκε 11 η ωρα!!!

Νατασουλα κ γω θα το ετρωγα χωρις δευτερη σκεψη το φαγητουλι που εκανες της μικρης σου!!!!!!!!!!

Καλημέρα.

Σμαρώ και εγώ όταν περιμένω να αδιαθετήσω είμαι πολύ νευρική, μου φταίνε όλα, άσε που όλη μέρα θέλω να τρώω γλυκά..... υπομονή λοιπόν, θα έρθει και θα ηρεμήσεις.

Προσπάθησες να μειώσεις σιγά - σιγά το γάλα της μικρούλας σου και να της δίνεις να τρώει κάτι μαζί με το βραδινό γάλα; Για δοκίμασε το, μπορεί και να πιάσει. Μήπως το έχει πάρει συνήθειο; Στο λέω αυτό γιατί η βαπτιστήρα μου που είναι 6 χρονών ξυπνάει ακόμα την νύχτα και ζητάει γάλα!!!!!!!!!!!!!!! Και από ότι μου λέει η κουμπάρα μου της έχει γίνει συνήθειο και τώρα δεν μπορούν να της το κόψουν......

Φιλιά.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια,

Σε αυτο που λες Νατασουλα για την βαφτιστηρα σου εχεις δικιο γιατι κ ο μεγαλος μου το κανει αλλα μια φορα μονο,τα ξημερωματα πινει 200ml γαλα κ ξανακοιμαται.Η μικρη μου ειναι...Της δινω την φαριν λακτε στις 21:30 μετα που σχολαω,τιποτα παλι.Το πτεωι που ξυπναει τρωωει ενα αυγο με ψωμι,μετα κατα της 14 το μεσημεριανο της μετα για να κοιμηθει πινει 150ml γαλα,οταν ξυπναει το απογευματακι τρωει την φρουτοκρεμα ,μετα γιαουρτακι,το βραδυ την φαριν λακτε κ μεχρι τι πρωι θα πιει στο συνολο 450-500μλ γαλα.Στο ενδιαμεσω τσιμπαει κ απο οποιον καθησει να φαει.Μολις φαγητο γυαλιζουν τα ματια της.

Εσας τα παιδακια ασς τι τρωνε κ τι βαρος εχουν?

Η δικια μου με αυτα που τρωει ειναι 9 κιλα,αφου να φανταστητε ο μεγαλος τρωει πιο λιγο!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Σμαρώ τρώει τόσο η κορούλα σου και είναι μόνο 9 κιλά :shock:; Λοιπόν για δες και το ημερήσιο πρόγραμμα φαγητού της δικιάς μου.

Πρωινό 8.00-8.30: 150-200ml γάλα + κουλουράκι ή μπισκότο ή αυγό σκέτο χωρίς ψωμί

Δεκατιανό 11.30-12.00: Φρούτα σκέτα ή φρουτόκρεμα ή γιαούρτι με φρούτα

Μεσημεριανό 13.30-14.00: Το φαγητό της γύρω στα 150ml υπολογίζω περίπου + ψωμί

Απογευματινό 18.30-19.00: Φαρίν λακτέ ή γιαούρτι ή μπισκοτόκρεμα (πιο σπάνια)

Βραδινό 21.00-21.30: Γάλα 250-300ml + ένα κουλουράκι ή ψωμάκι ή μπισκοτάκι

Με αυτό το πρόγραμμα πριν από 1.5 μήνα περίπου που την είχα πάει στον παιδίατρο ήταν 11.500 κιλά και 78 πόντους ύψος.

Όσο για το τσιμπολόγημα και η δικιά μου μόλις μας δει να τρώμε φωνάζει μαμ κατευθείαν και δεν μας παίρνει να μην της δώσουμε τίποτα :P.......

Τί να πώ.... επιμένω να της μείωνες σιγά - σιγά τα ml στο γάλα της μέχρι να το κόψει εντελώς κάποια στιγμή. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα, βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα τα παιδάκια σου και αναλόγως θα πράξεις.

Αυγό της δίνεις κάθε μέρα; Γιατί ο παιδίατρος της κορούλας μου είπε μέρα παρά μέρα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι; Μαράκι πώς πάει το διάβασμα; Νίνα εντάξει με την δυσκοιλιότητα; Είστε καλά;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σμαρώ τρώει τόσο η κορούλα σου και είναι μόνο 9 κιλά :shock:; Λοιπόν για δες και το ημερήσιο πρόγραμμα φαγητού της δικιάς μου.

Πρωινό 8.00-8.30: 150-200ml γάλα + κουλουράκι ή μπισκότο ή αυγό σκέτο χωρίς ψωμί

Δεκατιανό 11.30-12.00: Φρούτα σκέτα ή φρουτόκρεμα ή γιαούρτι με φρούτα

Μεσημεριανό 13.30-14.00: Το φαγητό της γύρω στα 150ml υπολογίζω περίπου + ψωμί

Απογευματινό 18.30-19.00: Φαρίν λακτέ ή γιαούρτι ή μπισκοτόκρεμα (πιο σπάνια)

Βραδινό 21.00-21.30: Γάλα 250-300ml + ένα κουλουράκι ή ψωμάκι ή μπισκοτάκι

Με αυτό το πρόγραμμα πριν από 1.5 μήνα περίπου που την είχα πάει στον παιδίατρο ήταν 11.500 κιλά και 78 πόντους ύψος.

Όσο για το τσιμπολόγημα και η δικιά μου μόλις μας δει να τρώμε φωνάζει μαμ κατευθείαν και δεν μας παίρνει να μην της δώσουμε τίποτα :P.......

Τί να πώ.... επιμένω να της μείωνες σιγά - σιγά τα ml στο γάλα της μέχρι να το κόψει εντελώς κάποια στιγμή. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα, βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα τα παιδάκια σου και αναλόγως θα πράξεις.

Αυγό της δίνεις κάθε μέρα; Γιατί ο παιδίατρος της κορούλας μου είπε μέρα παρά μέρα.

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι; Μαράκι πώς πάει το διάβασμα; Νίνα εντάξει με την δυσκοιλιότητα; Είστε καλά;

καλησπερα ολα καλα εχει φτιαξει το προβλημα γιατι προσπαθω να εμπλουτισω την διατροφή του με φρουτα και λαχανικα σε ευχαριστω που ρωτησες, το προγραμμα διατροφής που ανεφερες είναι ιδιο με αυτο που τρωει και ο δικός μου αν και καποιες φορες δεν θελει φαγητό τσιναει
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τί κάνετε; Εμείς είμαστε μια χαρά, βέβαια τώρα που χάλασε ο καιρός η μικρούλα μου είναι σαν θηρίο ανήμερο μέσα στο κλουβί, έχει μάθει στις βόλτες και δεν μαζεύεται :D.

Νίνα τί έγινε με τα δαμάσκηνα; Λειτούργησαν; Μπορείς να παίρνεις σκέτο λευκό γιαούρτι και να του βάζεις μέσα φρέσκα φρούτα, εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω και τα πάει μια χαρά με το εντεράκι της ;).

Της μικρούλας μου σήμερα της έφτιαξα κουνέλι λεμονάτο με ρύζι και της άρεσε πολύ. Ήταν κάτι διαφορετικό και το έφαγε αμέσως.

Φιλιά σε όλες.

ναι μια χαρα τα δαμασκηνα τα αλεσα μαζι με ακτινιδιο και του τα εβαλα στην κρεμα του τα εφαγε ευτυχως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια. Τί κάνετε; Εμείς καλά είμαστε. Δεν μπήκα χθες καθόλου γιατί είχα πάει στην αγορά το πρωί για shoppong therapy ;) (πήγα στο hondo για καλλυντικά και μετά αγόρασα και μια μπλούζα από τα toi & moi) και μετά στο κομμωτήριο για βαφή και κούρεμα (άλλαξα λίγο το στυλ των μαλλιών μου). Και το απογευματάκι πήγαμε στο Jumbo και πήραμε μια αποκριάτικη στολή της κορούλας μου (ωραία κοιμωμένη) :P. Της πηγαίνει πολύ!!!!!!!!!!!!!!

Νίνα ελπίζω να τα πηγαίνει καλύτερα το αγοράκι σου με την δυσκοιλιότητα γιατί τώρα έπιασε εμένα!!!!!!!!!!!!! Άλλο πράγμα, τί φρούτα τρώω, τί γιαούρτια με φρούτα, τί μπρόκολα - κουνουπίδια, τίποτα. Μάλλον επειδή άρχισα δίαιτα και άλλαξα το μενού, έγινε πιο στεγνό (κοτόπουλα-γαλοπούλα-ψάρια όλα ψητά χωρίς λάδια). Άχ πρέπει να το ρυθμίσω γιατί πονάει το έντερό μου ώρες-ώρες :(.

Αυτά. Απόψε περιμένω να έρθει μια φίλη μου για καφέ και μπόλικο κους-κους :D. Φιλάκια τα λέμε αύριο.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

γειας σας μανουλες δεκεμβρη....Ειμαι και εγω μαμα δεκεμβριου και εχω μια κορουλα 14μηνων...Γεννηθηκαμε στης 31/12/2009 στης 11το βραδυ....με λενε Αγγελικη και μενω στην Αθηνα...Θα χαρω πολυ να τα λεμε...


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη ειμαι μονη μου και απλα διαβαζω ας σας πω και εγω το δικο μας προγραμμα...μεχρι πριν 3μηνες θηλαζαμε τωρα πινουμε το αλμιρον-3....Κοιμομαστε στης 9το βραδυ με ενα διαλλειμα στης 4για γαλα και μετα υπνο μεχρι της 8....

8πινουμε 300μλ γαλα...ενω ταυτοχρονα τσιμπολογαμε κανενα μπισκοτακι...στης 10αυγουλακι με λιγη ψυχα.....στης 12φρουτοκρεμα και 1ωρα νανακια...στης 3 γυρω στα 350-400μλ φαγητο.....στις 4νανακια μεχρι της 5,30στης 6κρεμουλα φαριν λακτε η μπισκοτοκρεμα-βανιλια(πολλες φορες τρωμε ξανα φρουτοκρεμα)300μλ και κατα της 8μισο τοστακι στης 9παρα μπανακι 9γαλα 300μλ παλι και 9,15το πολυ παραμυθακι αγκαλιτσες φιλακια και νανι.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!! τι κάνετε μαμάδες κ μωράκια?? εγώ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ με την εξεταστική.. κ από δευτέρα νέο εξάμηνο νεοι αγώνες! τα παιδάκια σας είναι καλόφαγα από οτι βλέπω εμένα ενώ ηταν, εδώ κ καμια βδομάδα έχει αρχίσει κόλπα κ αρνείται τα πάντα μόνο το γάλα του πίνει σχετικά εύκολα.. αυτά τα νέα μας ελπίζω να είστε όλες καλά σας αφήνω γιατί θα πάμε τον μπεμπέ μας για κούρεμα! φιλιάααααα!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Πως πατε ολα καλα?

Καλη αρχη Μαρακι απο δευτερα,τι σπουδαζεις?

Αγγελικη-Ιωαννα καλως ηρθες!!!!Ν ασου ζησει η μικρη κ με το καλο το νεο μελος!!

Να ρωτησω κατι "ασχετο" τι γαλα δινετε στα μωρακια σας?Εγω της δινω φρεσκο.

Νινα,Νατασουλα που εισαστε?


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Τί κάνετε; Εμείς είμαστε καλά, κλειστήκαμε πάλι μέσα λόγω καιρού και δεν μας αρέσει καθόλου :(. Χθες έκανα όλη μέρα δουλειές, ψόφησα στην κυριολεξία. Επίσης μαγείρεψα γίγαντες πλακί και κολοκυθόπιτα. Και σήμερα ετοιμάζω να ψήσω κουνέλι το οποίο το έχω μαρινάρει όλη νύχτα μέσα σε μυρωδικά.

Επίσης να σας πώ ότι μετά από μιάμιση εβδομάδα δίαιτας έχασα 1 κιλό :P:p:p:p:p:p και συνεχίζω ακάθεκτα.............. Νομίζω ότι πάω καλά. Μένει μόνο να ρυθμίσω το θέμα της τουαλέτας (προς το παρόν τρώω ξερά δαμάσκηνα) και θα έρθω πάλι στα κανονικά μου.

Αγγελική καλωσόρισες στην παρεούλα μας :). Να σου ζήσει το μωράκι σου και με το καλό το νέο μπεμπέ που έρχεται ;)!!!!!!!! Το αυγό το δίνεις στην κορούλα σου με λίγο ψωμάκι; Η δικιά μου το τρώει μόνο σκέτο, δοκίμασα να της το δώσω μια φορά με ψωμί και το έφτυνε....... Πες και άλλα για σένα και το κοριτσάκι σου. Δουλεύεις ή κάθεσαι στο σπίτι; Περπατάει η μικρούλα σου; Λέει καμιά λεξούλα;

Μαράκι καλή αρχή με το νέο εξάμηνο και καλό κουράγιο :)!!!!!!!!! Α, αυτό με το φαγητό μου το έκανε και εμένα πριν από κανά δίμηνο. Περνάνε τις φάσεις τους και αυτά, βγάζουν δόντια, δεν έχουν όρεξη..... Πάρε παράδειγμα από τον εαυτό σου, έχεις πάντα την ίδια όρεξη για φαγητό; Ευτυχώς που πίνει το γάλα.

Σμαρώ μόλις χρόνισε η κορούλα μου της πήρα το Almiron 3 αλλά δεν το έπινε με τίποτα. Για λίγες μέρες της έδινα το Advance (φρέσκο) αλλά και εκείνο δεν το έπινε με όρεξη. Τώρα της δίνω το Noulac και το πίνει ευχάριστα. Πίνει γύρω στα 450-500ml την ημέρα.

Νίνα που είσαι;

Αυτά προς το παρόν. Θα μπώ και αργότερα μόλις μαγειρέψω γιατί το απόγευμα δεν το βλέπω..... ο αντρούλης μου είπε ότι θα με πάει για καφέ.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλά καλημερούδια κοριτσια μου!!!!!!! τι κάνετε? εμείς σήμερα ετοιμαζόμαστε για βόλτα! θα πάμε με τη νονά μας για καφέ κ μετά οικογενειακά Χασιά να θυμηθούμε τα παλιά- όταν μέναμε με τον αντρα μου μενίδι πηγαίναμε κάθε Κυριακή για ελληνικό στη χόβολη κ λουκουμάδες με μερέντα!

Αγγελική-Ιωάννα 8/12/2009 γέννησα. τα παιδάκια σου θα έχουν κοντά 2 χρόνια διαφορά τέλεια! θα θελα κ εγώ ένα δεύτερο ελπίζω να τελειώσω φέτος κ να βάλουμε μπροοοοςςςςς!

sakissmaro σε ευχαριστώ πολύ μαθηματικός σπουδάζω.. όσο για γάλα ο μικρός πίνει από περιπου 7 μηνών το νουλάκ κ το πίνει με ευχαρίστηση! φρέσκο μου είχε πει ο παιδίατρος μετά τους 18 μήνες αλλά δεν θυμάμαι το γιατί!

Νατασούλα μας άνοιξες την όρεξη πρωί πρωί!!! τι νοστιμιές! σε ευχαριστώ πολύ θα χρειαστώ κ κουράγιο κ δύναμη!!ναι έχεις δίκιο δεν έχω πάντα την ίδια όρεξη αλλά ο Κωστής τον τελευταίο καιρό είναι η άρνηση προσωποποιημένη! τι να πω κ ο παιδίτρος λέει οτι΄φάση είναι θα του περάσει!

αυτά κοριτσια μου θα τα ξαναπούμε!!! πολλά φιλιά!!!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...