Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Νομίζω ότι ξεκινάει την 31η, αν θυμάμαι καλά.Πως είσαι τώρα? Πέρασε ο πόνος?

      α ίσως αλλάζω μήνα γι αυτό τα ειχα! ειμαι καλύτερα με έπιασε το ντεπόν! μου είπε η μαια βέβαια πως αν νιώσω πάλι κάτι διαφορετικό από δω κ πέρα να τους πάρω τηλ ! και με ρώτησε πόσες φορες μέσα στη μέρα τα νιώθω αυτά τα πονάκια !

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σου Νίνα. Τώρα είδα το μήνυμά σου, όλο το πρωί ήμουν στην κουζίνα (μαγείρεψα λαχανοντολμάδες), μετά ήρθε ο σύζυγος, φάγαμε, κοίμησα το κοριτσάκι μου και μπήκα για λίγο.

Κατά τα άλλα, είμαστε όλη μέρα στο σπίτι λόγω βροχής και βαριόμαστε πολύ. Ελπίζω να φτιάξει γρήγορα ο καιρός γιατί δεν την παλεύουμε άλλο με την κλεισούρα.

Λοιπόν, για πες μας για σένα. Εργάζεσαι; Ή κάθεσαι με τα παιδιά στο σπίτι; Εγώ όπως καταλαβαίνεις δεν δουλεύω και μεγαλώνω το κοριτσάκι μου. Από την μια θα ήθελα να κάνω κάτι άλλο και να βγαίνω έξω από το σπίτι, από την άλλη δεν θα ήθελα να χάσω τίποτα από το μεγάλωμα της μικρής μου.

Το κοριτσάκι μου είναι πολύ ήρεμο, το μόνο που θέλει είναι άλλα παιδάκια και πολλά παιχνίδια - τραγουδάκια - παραμυθάκια από τη μαμά. Ούτε ζημιές κάνει, ούτε τίποτα. Απλά κυκλοφορεί όλη μέρα με μια κουτάλα και ένα τάπερ και κάνει πώς μαγειρεύει (βλέπει τη μαμά) ;). Έχουμε μόνο ένα θέμα με τον βραδυνό ύπνο (πολλά ξυπνήματα) αλλά θέλω να πιστεύω ότι θα περάσει σύντομα και αυτό. Τα δικά σου παιδάκια πώς είναι;

kalhmera Νατασούλα λοιπόν εγώ είμαι 30 χρονών και έχω μια κόρη σχεδον στα 6 και ένα αγοράκι 14 μηνών, μένω στον Βύρωνα και εργάζομαι παντα απογευμα εκτός από το σάββατο που είμαι 10 με 6, ευτυχως όμως παιρνω 2 ρεπο την εβδομάδα γιατί έχω το μειωμένο ακόμα, πωλητρια είμαι εσυ που μένεις? πόσο χρονών είναι το παιδάκι σου σαν και τον δικό μου? το προβλημα μας είναι η γκρίνια της κόρης μου ταυρινα βλεπεις, και πεισμα....ασε που να στα λεω, ογιος μου είναι μια τρέλα πολυ γλυκός και ήσυχος . δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα με τον ύπνο μόνο όταν έχει κοιμηθεί πολυ ώρα κατά την διάρκεια της ημέρας δεινοπαθουμε λιγο μέχρι να κοιμηθεί κατά τα άλλα μια χαρά, καλημερα να έχεις φιλια αα εγω δεν θα μπορουσα να μην δούλευα μου κάνει καλο η δουλεια βέβαια είναι βολικό και το ωραριο γιατί το πρωί είμαι στο σπίτι και μαζί με το μωρό δουλευω 3 με 9 τα λεμε φιλια
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Εμενα κοιμουνται τα μικρα κ βρηκα την ευκαιρια να μπω για λιγο.Νατασουλα πρεπει να τα εχουμε πει αλλα ηταν πολυ αρχη,στην εγκυμοσυνη ακομη......Οσο για τον υπνο που λες σε ενιωσα γιατι κ μενα η μικρη μου ξυπναει συνεχεια.Το "κακο" αυτο αρχισε οταν ηταν περιπου 4 μηνων κ συνεχιζει,τωρα ειμαστε κ σε δυσκολη φαση γιατι βγαζουμε ταυτοχρονα 4 τραπεζιτες,οποτε καταλαβαινεις τι γινετε!!!!Περασαμε κ μια βροχιτιδα,ακομη περνουμε αντιβιωση κ η γκρινια συνεχιζετε..Εμενα παντως κ τα δυο τα παιδια μου ειναι πολυ γκρινιαρικα,με το παραμικρο γκρινιαζουν...Οποτε σε αντιθεση με σενα Νατασουλα,ευτυχως δουλευω(4 ωρες) κ φευγω λιγο απο το σπιτι.
καλημερα σου τι κάνεις? εσενα πόσα δόντια έχει το μωρό σου? εμένα έχει μόνο 4 και είναι 14 μηνών να ανησυχήσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! αχ αυτό το θέμα με ον ύπνο... εμε΄ς έχουμε θέμα με τοξύπνημα 6 το πρωί το μάτι γαρίδα!!!!!! δεν ήξερα οτι''κυκλοφορούν'' ακόμα μανούλες δεκεμβρίου 2009 εδώ! θα τα λέμε!! :wink:

καλημερα σου φυσικα και θα τα λεμε τώρα που βρεθηκαμε ποιος μας πιανει χιχιιχιχιχιχι ποσα παιδακια έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Βλέπω κίνηση στο καφέ μας και χαίρομαι πολύ :).

Τελικά όλες έχουμε ένα θέμα με τον ύπνο.... η μικρούλα μου έχει 3 νύχτες που κοιμάται σαν πουλάκι.... φτου φτου μη την ματιάσω :P!!!!!!!!!!

Sakissmaro ναι έχεις δίκιο η γκρίνια δεν παλεύεται ώρες - ώρες αλλά τί να κάνουμε κιόλας, είναι τα παιδάκια μας!!!!!!!! Βρογχίτιδα, ε; Περαστικά σας. Ευτυχώς η κορούλα μου παρόλο που έχει περάσει μέχρι στιγμής 3 ιώσεις από τότε που γεννήθηκε, δεν χρειάστηκε να πάρει αντιβίωση. Και πάλι φτου - φτου μην την ματιάσω :P!!!!!!!

Νίνα είμαι 34 χρονών και μένω στην επαρχία λίγο έξω από την Αθήνα (για ευνόητους λόγους δεν θέλω να το αναφέρω δημόσια αλλά μόνο μέσω π.μ. αν θέλεις) σε μια μονοκατοικία 100μ. από τη θάλασσα. Έχω μόνο ένα παιδάκι, μια κουκλίτσα 13.5 μηνών, ξανθιά(μαμά) με γαλαζοπράσινα ματάκια(μπαμπάς) και πολύ νάζι!!!!!!!!! Έχω να εργαστώ 3 χρόνια περίπου, ήμουν γραμματέας σε ιατρική εταιρεία και παλαιότερα σε δημόσιο οργανισμό (με σύμβαση). Δυστυχώς η εταιρεία έκλεισε και έμεινα χωρίς δουλειά. Εδώ στην επαρχία δεν υπάρχει τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ούτε μια θέση για δείγμα. Ούτε για 4 ώρες!!!!!!! Έτσι κάθομαι στο σπίτι, μεγαλώνω το παιδί μου που υπεραγαπώ, φροντίζω τον σύζυγο, μαγειρεύω ασταμάτητα (το χόμπι μου), ράβω διάφορα, κεντάω όταν έχω χρόνο και πίνω καφέ με τις φίλες μου τακτικότατα. Α, που και που κάνω και κανά shopping therapy ;). Και βεβαίως σερφάρω στο Internet.

Μαράκι8 καλωσήρθες στην παρέα μας :). Δεν θυμάμαι αν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά όπως βλέπεις η παρεούλα μεγαλώνει. Ελπίζω να τα λέμε.

Κορίτσια με ενοχλεί υπερβολικά αυτός ο καιρός, αυτή η κλεισούρα...... Άντε να φτιάξει να βγούμε καμιά βόλτα. Και η μικρούλα μου πηγαίνει από παράθυρο σε παράθυρο..... βαριέται και αυτή!!!!!!!!!!!!

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Η μικρούλα μου ενώ έλεγε κανονικά μαμά - μπαμπά - γιαγιά και διάφορα άλλα μαμ - ντα - τζιζ - αντε - μπουμ, ξαφνικά εδώ αι 2-3 εβδομάδες περίπου δεν λέει ούτε τα μισά. Τί εννοώ; Μαμά - μπαμπά - γιαγιά δεν λέει με τίποτα. Ούτε ντα - μπουμ. Όταν θέλει να με φωνάξει λέει ντεντέ ή αγιά...... Πρέπει να ανησυχήσω; Σαν να κάνει πισωγύρισμα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Όλοι μου λένε να μην αγχώνομαι και πώς δεν είναι τίποτα. Εσείς τί λέτε;


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειτελους βρηκα λιγο χρονο για να μπορεσω να μπω κ να διαβασω τα νεα σας.

Νίνα η μικρη μου εχει 8 δοντια(τα μπροστινα) κ τωρα βγαζουμε τους 4 τραπεζιτες,σε σχεση με τον γιο μου τα εχει βγαλει πολυ γρηγορα.Ο μικρος μου το πρωτο του δοντι το εβγαλε 9 μηνων κ το τελευταιο του 27 μηνων.Η μικρη μου βλεπω να "ξεμπερδευει" πιο γρηγορα!!!!!!

Νατασουλα,η μικρη μου ειναι η τριτη φορα που παιρνει αντιβιωση κ οσο δεν την ηθελα τοσο την λούστηκα....ειχε κ πριν απο κανα διμηνο ακροαστικα οποτε...καταλαβαινεις.Ο γιος μου μονο μια φορα πηρε αντιβιωση κ ηταν τον νοεμβρη οταν νοσηλευτικε με πνευμονια.Οσο γι αυτο που λες για την κορη σου κ μενα η μικρη καποια στιγμη ελεγε μαμα το σταματησε για λιγο καιρο κ τωρα ξανααρχισε,δεν νομιζω να ειναι κατι παντως.

Να συστηθω κ γω,με λενε Σμαρω ειμαι 33 χρονων,εχω δυο παιδακια κ μενω Θεσσαλονικη.Δουλευω σε ενα καταστημα,στο ταμειο,μονο απογευμα για μπορουμε με τον αντρα μου να κτραταμε εναλαξ τα παιδια.Ειμουν παλιοτερα 8ωρη αλλα λογω των παιδιων αλλαξα την συμβαση κ δουλευω 4ωρο τωρα.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειτελους βρηκα λιγο χρονο για να μπορεσω να μπω κ να διαβασω τα νεα σας.

Νίνα η μικρη μου εχει 8 δοντια(τα μπροστινα) κ τωρα βγαζουμε τους 4 τραπεζιτες,σε σχεση με τον γιο μου τα εχει βγαλει πολυ γρηγορα.Ο μικρος μου το πρωτο του δοντι το εβγαλε 9 μηνων κ το τελευταιο του 27 μηνων.Η μικρη μου βλεπω να "ξεμπερδευει" πιο γρηγορα!!!!!! ποπο 8 δοντια και πόσο μηνών είναι?

Νατασουλα,η μικρη μου ειναι η τριτη φορα που παιρνει αντιβιωση κ οσο δεν την ηθελα τοσο την λούστηκα....ειχε κ πριν απο κανα διμηνο ακροαστικα οποτε...καταλαβαινεις.Ο γιος μου μονο μια φορα πηρε αντιβιωση κ ηταν τον νοεμβρη οταν νοσηλευτικε με πνευμονια.Οσο γι αυτο που λες για την κορη σου κ μενα η μικρη καποια στιγμη ελεγε μαμα το σταματησε για λιγο καιρο κ τωρα ξανααρχισε,δεν νομιζω να ειναι κατι παντως. καλημέρα σας κορίτσια τι κάνετε? εγω σηκωθηκα να μαγειρέψω για να πάω στην δουλειά μετά, νατασουλα κάνεις την καλυτερη δουλεια που ζεις εκτός αθηνών σε ζηλευω που είσαι τοσο κοντά στην θαλασαα, εγω είμαι από επαρχια απο παραλιακό μέρος και μου εχει λειψει το χωριό μου οι βόλτες στην όμορφη παραλία μας. να χαιρεσαι το παιδάκι σου κουκλα θα είναι φαντάζομαι. εγω δυο παιδιά έχω κανένα δεν πηρε τα μάτια μου καθοτι γαλανομάτα δεν πειραζει τα εγγόνια χιιχιχιχιχι

Να συστηθω κ γω,με λενε Σμαρω ειμαι 33 χρονων,εχω δυο παιδακια κ μενω Θεσσαλονικη.Δουλευω σε ενα καταστημα,στο ταμειο,μονο απογευμα για μπορουμε με τον αντρα μου να κτραταμε εναλαξ τα παιδια.Ειμουν παλιοτερα 8ωρη αλλα λογω των παιδιων αλλαξα την συμβαση κ δουλευω 4ωρο τωρα.

καλωσορισες σμαρω αγορακι και κοριτσάκι έχεις ?τι ηλικιές και εγώ δουλευω 6ωρο αλλα παιρνω δυο ρεπο την εβδομάδα τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Βλέπω κίνηση στο καφέ μας και χαίρομαι πολύ :).

Τελικά όλες έχουμε ένα θέμα με τον ύπνο.... η μικρούλα μου έχει 3 νύχτες που κοιμάται σαν πουλάκι.... φτου φτου μη την ματιάσω :P!!!!!!!!!!

Sakissmaro ναι έχεις δίκιο η γκρίνια δεν παλεύεται ώρες - ώρες αλλά τί να κάνουμε κιόλας, είναι τα παιδάκια μας!!!!!!!! Βρογχίτιδα, ε; Περαστικά σας. Ευτυχώς η κορούλα μου παρόλο που έχει περάσει μέχρι στιγμής 3 ιώσεις από τότε που γεννήθηκε, δεν χρειάστηκε να πάρει αντιβίωση. Και πάλι φτου - φτου μην την ματιάσω :P!!!!!!!

Νίνα είμαι 34 χρονών και μένω στην επαρχία λίγο έξω από την Αθήνα (για ευνόητους λόγους δεν θέλω να το αναφέρω δημόσια αλλά μόνο μέσω π.μ. αν θέλεις) σε μια μονοκατοικία 100μ. από τη θάλασσα. Έχω μόνο ένα παιδάκι, μια κουκλίτσα 13.5 μηνών, ξανθιά(μαμά) με γαλαζοπράσινα ματάκια(μπαμπάς) και πολύ νάζι!!!!!!!!! Έχω να εργαστώ 3 χρόνια περίπου, ήμουν γραμματέας σε ιατρική εταιρεία και παλαιότερα σε δημόσιο οργανισμό (με σύμβαση). Δυστυχώς η εταιρεία έκλεισε και έμεινα χωρίς δουλειά. Εδώ στην επαρχία δεν υπάρχει τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ούτε μια θέση για δείγμα. Ούτε για 4 ώρες!!!!!!! Έτσι κάθομαι στο σπίτι, μεγαλώνω το παιδί μου που υπεραγαπώ, φροντίζω τον σύζυγο, μαγειρεύω ασταμάτητα (το χόμπι μου), ράβω διάφορα, κεντάω όταν έχω χρόνο και πίνω καφέ με τις φίλες μου τακτικότατα. Α, που και που κάνω και κανά shopping therapy ;). Και βεβαίως σερφάρω στο Internet.

Μαράκι8 καλωσήρθες στην παρέα μας :). Δεν θυμάμαι αν έχουμε ξαναμιλήσει αλλά όπως βλέπεις η παρεούλα μεγαλώνει. Ελπίζω να τα λέμε.

Κορίτσια με ενοχλεί υπερβολικά αυτός ο καιρός, αυτή η κλεισούρα...... Άντε να φτιάξει να βγούμε καμιά βόλτα. Και η μικρούλα μου πηγαίνει από παράθυρο σε παράθυρο..... βαριέται και αυτή!!!!!!!!!!!!

Επίσης θα ήθελα να σας ρωτήσω. Η μικρούλα μου ενώ έλεγε κανονικά μαμά - μπαμπά - γιαγιά και διάφορα άλλα μαμ - ντα - τζιζ - αντε - μπουμ, ξαφνικά εδώ αι 2-3 εβδομάδες περίπου δεν λέει ούτε τα μισά. Τί εννοώ; Μαμά - μπαμπά - γιαγιά δεν λέει με τίποτα. Ούτε ντα - μπουμ. Όταν θέλει να με φωνάξει λέει ντεντέ ή αγιά...... Πρέπει να ανησυχήσω; Σαν να κάνει πισωγύρισμα. Είναι φυσιολογικό αυτό; Όλοι μου λένε να μην αγχώνομαι και πώς δεν είναι τίποτα. Εσείς τί λέτε;

δεν είναι τίποτα πιστευω εμένα ο γιος λεει μονο νινα μαμα και μπαμπα περιμένω και εγω με αγωνία να μιλησει αλλά εντάξει η κόρη μου μίλησε όταν πήγε παιδικό σταθμο δηλαδή 16 με 17 μηνών. όσο για την κλεισούρα σε καταλαβαίνω και εμείς ίσως αυριο παμε βολτα τα παιδια που δεν δουλευω σε κανενα παιδ'οτοπο γιατ'ι αμα κανει κρυο δεν είναι για παιδική χαρά. νατασουλα στειλε μου με π.μ αν θες που μενεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σημερα πηγα πρωι πρωι τα παιδια στην πεθερα μου,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια κ γω βρηκα την ευκαιρια για να καθαρισω το σπιτι.

Νινα εχω δυο παιδακια ενα αγορακι που τον μαρτιο θα γινει 3 χρονων κ ελπιζω να ηρεμησει λιγοα,αν κ δεν το κοβω κ ενα κοριτσακι που ειναι 13 μιση μηνων........Μετα την αλλαγη τησ συμβασης,ενω θεωρητικα ειμαι 4ωρη,δουλευω 3 μιση ωρες για να εχω κ το μειωμενο.Καθε μερα δουλευω απο τις 6 παρα τετερτο μεχρι κ τις 9 κ τεταρτο.Ειναι λιγο δυσκολο συνεια απογευμα,ειδικα τωρα που θα ανοιξει ο καιρος αλλα τι κανουμε απο το να μην εχουμε καθολου δουλεια κατι ειναι κ αυτο.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τί κάνετε; Εμείς μετά από αρκετές μέρες βγήκαμε βόλτα σήμερα. Αρχικά πήγαμε στο σούπερ-μάρκετ και μετά για λίγο στην παιδική χαρά του τζάμπο για κούνια. Η μικρούλα μου είχε τρελαθεί από τη χαρά της, κυνηγούσε όλα τα παιδάκια :P!!!!!!!!! Δυστυχώς όμως παρόλο που είχε ήλιο έκανε αρκετό κρύο και φύγαμε γρήγορα.

Σμαρώ κάτι είναι και το 4ωρο από το να μην δουλεύεις καθόλου. Είναι και δύσκολες εποχές.......

Πολύ λυπάμαι για την ταλαιπωρία που έχουν περάσει τα παιδάκια σου :-(.

Η μικρούλα μου έχει μέχρι στιγμής 10 δοντάκια. Προς το παρόν έχει ηρεμήσει και κοιμόμαστε και εμείς λιγάκι τα βράδια ;) ως τα επόμενα δόντια δηλαδή.

Νίνα σου έχω στείλει π.μ. Σήμερα άκουσα την κορούλα μου να φωνάζει πεντακάθαρα μπαμπά και να το εννοεί (έψαχνε τον πατέρα της που ήταν στο διπλανό δωμάτιο). Άς ελπίσουμε ότι δεν θα είναι τίποτα γιατί έλεγε αρκετές λεξούλες. Ο άντρας μου λέει να μην αγχώνομαι, ίσως τελικά να έχει δίκιο.

Πάτε σε παιδότοπο; Δεν φοβάστε μην κολλήσουν καμιά ίωση; Εγώ να πώ την αλήθεια τους αποφεύγω μόνο και μόνο γι΄αυτό το λόγο.

Αύριο λέμε αν έχει καλύτερο καιρό και δεν έχει τόσο κρύο να πάμε μια μικρή εκδρομούλα να χαρεί λίγο και το κοριτσάκι μου.

Αυτά κορίτσια. Δεν θα μπώ αργότερα γιατί περιμένουμε επισκέψεις. Φιλάκια :P!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,σημερα πηγα πρωι πρωι τα παιδια στην πεθερα μου,ο αντρας μου ειναι στη δουλεια κ γω βρηκα την ευκαιρια για να καθαρισω το σπιτι.

Νινα εχω δυο παιδακια ενα αγορακι που τον μαρτιο θα γινει 3 χρονων κ ελπιζω να ηρεμησει λιγοα,αν κ δεν το κοβω κ ενα κοριτσακι που ειναι 13 μιση μηνων........Μετα την αλλαγη τησ συμβασης,ενω θεωρητικα ειμαι 4ωρη,δουλευω 3 μιση ωρες για να εχω κ το μειωμενο.Καθε μερα δουλευω απο τις 6 παρα τετερτο μεχρι κ τις 9 κ τεταρτο.Ειναι λιγο δυσκολο συνεια απογευμα,ειδικα τωρα που θα ανοιξει ο καιρος αλλα τι κανουμε απο το να μην εχουμε καθολου δουλεια κατι ειναι κ αυτο.

ναι έχεις δίκιο κάτι είναι κι αυτό εγώ δουλευω τριτη πεμπτη και παρασκευη 3 με 9 και σαββατο 10 με 6 καλα είναι με βολευει το ωραριο εχω συνηθησει πια τα απογευματα.ποπο εσεις έχετε πολλα δοντακια αντε να δω ποτε θα τα βγαλει και ο δικος μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα! Λοιπόν να (ξανα)συστηθώ (έμπαινα που κ πουπιο παλιά... ) κ εγώ είμαι η Μαρία 22 κ έχω έναν γιόκα τον Κωνσταντίνο 14 μηνών..δεν εργάζομαι γιατί ακόμα σπουδάζω κ έτσι δεν έχω πολύ χρόνο για να μπαίνω εδώ! κάποια μανούλα ρωτούσε για τα δοντάκια μην ανησυχείς όμως νια γνωστής μου η κόρη έβγαλε το πρ'ωτο δοντάκι 16 μηνών περίπου.. έχεις ρωτήσει τον παιδίατρο? φαντάζομαι πως δε θα σου έχει πει κάτι ανησυχητικό! κάθε παιδάκι έχει τους δικούς του ρυθμούς έμένα έχει πάρα πολλά δοντάκια αλλά δεν περπατάει κ απο λεξούλες όχι κάτι το ιδιαίτερο! Νατασούλα με την μικρή τι γίνεται? κ εσύ όμως μην ανησυχείς είναι μικρούλα μια θα τα λέει μια όχι , έτσι δεν είναι? όπως προανέφερα εμείς λέμε σκόρπιες λέξεις όοοοοποτε θέλουμε! όσο για τις βόλτες έξ, περιμένω να τελέιώσει η εξεταστική να πάμε καμιά τσάρκα με τον μπόμπιρα τρελένεται για έξω το κάλο μου! θα χαρώ να μάθω νέα σας κορίτσια! φιλιά!!!!! :-P


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα

:P!!!!!! Δεν μπήκα καθόλου γιατί λόγω καιρού είμαστε όλο βόλτες, μέχρι τουλάχιστον να ξαναχαλάσει. Χθες είχαμε πάει μια εκδρομούλα μέχρι την Ερέτρια και η μικρούλα μας το καταευχαριστήθηκε!!!!!!!!!!

Μαράκι είσαι η πιο μικρή της παρέας απο ότι φαίνεται...... να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!!!!!!

Η κορούλα μου είναι μια χαρά. Άν εννοείς το θέμα που είχαμε όταν ήμουν ακόμα έγκυος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, μεγαλώνει φυσιολογικότατα :P.

Νίνα εμένα το κοριτσάκι μου έβγαλε το πρώτο δοντάκι της όταν πήγε 8 μηνών και όλοι με ρωτούσαν γιατί δεν είχε βγάλει ακόμα (λες και εγώ ήξερα;;;;;;;;;;). Από εκεί και πέρα όμως τα έβγαλε όλα μαζί. Και απόψε είχαμε ξενύχτι, όλο γκρίνιαζε. Έχει πρηστεί το ούλο της πολύ και δεν βγαίνει ένα δόντι (τραπεζίτης), έχει μέρες που την ταλαιπωρεί.

Σμαρώ τί κάνεις; Τα παιδάκια σου;

Rica είσαι καλά;

Αυτά. Σήμερα έχω να σιδερώσω 4 πλυντήρια και με έχει πιάσει μια απογοήτευση άλλο πράγμα. Αλλά πρέπει να το κάνω γιατί θα ξαναπλύνω και θα μαζευτούν άλλα τόσα. Δεν θα μαγειρέψω και δύσκολο φαγητό για να ξεπετάξω το σίδερο. Φακές θα βάλω για εμάς και ανάμεικτα λαχανικά για το κοριτσάκι μου αν και ήθελα να της δώσω από το δικό μας. Αλήθεια εσείς τους δίνετε όσπρια; Μου είπε ο γιατρός να μην της δίνω ακόμα ούτε αλεσμένα (εκτός από 1-2 κουταλιές) γιατί μπορεί να της έρθουν βαριά στο στομάχι. Μου φαίνεται όμως λίγο υπερβολικό!!!!!!!

Φιλάκια προς το παρόν, θα τα πούμε αργότερα.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,κ μεις στις βολτεσ το ριξαμε 2μερες τωρα.Χθες πηγαμε σε ενα χωριο των σερρων κ εχει αλογα εκει,ο μικρος μου τρελαθηκε!!Τι ωραια που ειναι τωρα που ανοιγει ο καιρος,αντε να καλοκαιριασει λιγο ακομη να μην εχουμε κ μπουφαν να βαζουμε κ βγαζουμε οατν μπαινουν στο καθισματακι του αυτοκηνιτου που με εκνευριζει αφαννταστα!!!

Μαρακι να σου ζησει ο μικρος κ καλη εξεταστικη!!!

Νατασουλα εμενα μου το εκανε "δωρο" η μαμα μου το σιδερο κ μου σιδερωσε 5 πλυντηρια το σαββατο.Πηγα τωρα με τις εκπτωσεις κ ψωνισα ολα τα ρουχα τους για του χρονου κ τα επλυνα οποτε θελανε σιδερο για να μπουμε στις ντουλαπες.Με λυπηθηκε η μαμακα μου κ μου τα σιδερο σε ολα,ειχα κ τις εβδομαδας τα πλυντηρια οποτε καταλαβαινεις......

Νινα που θα παει πρεπει να το συνηθίσω κ γω το απογευματινο γιατι δεν εχω αλλη επιλογη

edit:Νατασουλα για τα οσπρια που ειπες,εγω τις δινω κανονικα κ τρωει τα παντα.Κ αυγο κ ψαρι.Δεν ξερω αν ειναι λαθος αλλα ακομη δεν ειχαμε κανενα προβλημα,ευτυχως!!!!Στον γιο μου σαν πρωτο παδακι που ηταν ημουν πολυ αγχωμενη κ εκανα κατα γραμμα οτι μου ελεγε ο παιδιατρος,τωρα στην μικρη μου ειμαι λιγο πιο χαλαρη.Κ λεω κ παλι,μπορει να ειμαι λαθος.


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! τι κάνετε? εμείς σπιτάκι κ διαβασματάκι!(αν κ είναι τέλεια μέρα για βόλτες... :-( ) sakismaro σε ευχαριστώ πολύ κ εσύ να χαίρεσαι την οικογενεια σου! Νατασούλσ όχι ρωτούσα τι έγινε με το θέμα που είχατε με τις λεξούλες που έλεγες δε γνώριζα κάτι για την εγκυμοσύνη σου-εδώ γράφτηκα μετά την γέννα! ελπίζω όλα καλά λοιπόν! πολλά φιλιά, ίσως μπω ξανά το βράδυ!!


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Νατασούλσ όχι ρωτούσα τι έγινε με το θέμα που είχατε με τις λεξούλες που έλεγες δε γνώριζα κάτι για την εγκυμοσύνη σου-εδώ γράφτηκα μετά την γέννα! ελπίζω όλα καλά λοιπόν! πολλά φιλιά, ίσως μπω ξανά το βράδυ!!

Νομίζω πώς τα πάμε λίγο καλύτερα. Άρχισα να της μιλάω περισσότερο και να της δείχνω αντικείμενα....... βρε μήπως δεν της μιλούσα πολύ; Συνεχίζω έτσι λοιπόν και βλέπουμε. Εντωμεταξύ διάβασα και κάποια άλλα θέματα εδώ στο φόρουμ και βλέπω πώς είναι όλα φυσιολογικά σε αυτήν την ηλικία. Αμαν πια με αυτό το άγχος μου :?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα ήταν πραγματικά πολύ ωραία μέρα για βόλτα. Εμείς πήγαμε στις κούνιες και παίξαμε με τα άλλα παιδάκια.

Σμαρώ τυχερή ήσουν με το σίδερο :wink:.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...