Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

αφηστε, θα σας πω εγω.;)

Υπήρχε ένα θέμα με κοπέλα που ζητούσε χρήματα στο πάρεντς. Η marina mimi (απο το παρεακι σας) εστειλε μηνυμα και ειπε πως κατα τη γνωμη της δεν χρειάζεται χρήματα.

Εγινε μια κουβέντα στο καφε η οποία δεν άρεσε σε δυο μέλη του πάρεντς. Ασχετα μέλη. Αντέδρασε το παρεάκι σας.

Μετά κοπέλα απο το παρεάκι σας (ΦΑΜ)ανεφερε αυτο σε αναλογο ποστ και την απέκλεισαν (Banned).

Στη συνέχεια άλλη κοπέλα απο το παρεάκι σας (inaki) ειπε ότι θα κανουν πριβε. Αποκλειστηκε και αυτη.

Μετά μία μία απο το παρεάκι σας ξεσηκωθηκε και με δική τους ευθύνη είπαν ό,τι ηθελαν να πουν μια που για αυτές σημασία δεν είχε μόνο να γράφουν εδω μέσα αλλά το παρεάκι.

Οι υπόλοιπες από το παρεάκι σας δεν θέλουν να γράφουν εδώ. Πιστεύουν ότι εφόσον δεν μπορούν να γράφουν όλες οι κοπέλες, δεν ειναι σωστό να γράφουν οι υπόλοιπες.

Γιατι όλες οι κοπέλες μαζι περασαν τα αγχη, τις χαρες, τα συναισθήματα που εφερε η εγκυμοσυνη και το μωρο τους.

Και το θεωρούν υποκριτικό, άσχημο και εαυτουλίστικο.....

Για τις κοπέλες που πρωτο μπήκαν είναι λογικό να μην υπάρχουν ανάλογα συναισθήματα μια που δεν 'περασαν' τιποτα με αυτο το 'παρεάκι'.....για τις παλιες κοπέλες που γράφουν, δική τους η απόφαση. Ίσως μερικές να μην ήξεραν τι έχει συμβεί, οπότε είπα να σας ενημερώσω.

Για τις παλιές κοπέλες που ήξεραν αλλα δεν τις νοιάζει για τις υπόλοιπες κοπέλες, ο καθε ενας εχει το μυαλο του και σκεφτεται και κρίνει.

Εγω με την ευκαιρία αυτη θέλω να γραψω τωρα που χρονισαν τα μωρούλια μας να ειναι ολα πολυχρονα και γερα! Και να μαθουν απο τις μανούλες τους πόσο σημαντικο πραγμα ειναι ενα 'παρεακι'. Και πως δεν ειναι μονο για να περναει κανεις την ωρα του, όπως και όπως! Είναι και για τα δύσκολα. Όχι μονο για τα 'δυσκολα' τα δικά μας, αλλα και για των άλλων.

Χρόνια πολλά μωράκια του Δεκεμβρη! Να εισαστε γερά και να μεγαλωσετε με αγαπη! Και να δινετε στους δικους σας όση χαρα δωσατε την πρωτη μερα.!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !!!!!!

Νατασούλα σ΄ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου για την ζουζουνο-μπαλαρινούλα μου !!!!!!!!

Να χαίρεσαι κι εσύ το δικό σου κοριτσάκι που από τις περιγραφές σου πρέπει να είναι πανέμορφο !!!!!


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Valiapag καλημέρα και σε σένα .

Περίεργο το μήνυμά σου και για να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να πεις...

Ήσουν κι εσύ μέλος του Δεκεμβρίου ?

Συγνώμη αλλά δεν σε θυμάμαι καθόλου....

Είχα βέβαια και πολύ καιρό να γράψω....εγώ ήμουν από την αρχή αλλά μόνο στο παλιό πάρεντς.


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείτε λέγοντας "πριβέ" ????

Δηλαδή δεν μαζευόμαστε εδώ πια αλλά πάμε αλλού ?

Αχ, πείτε μου κι εμένα ...θέλω να έχω παρέα....εδώ δεν βλέπω και πολλή κίνηση....


hPGvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσορισες!Να σου ζησουν!Βεβαια και θα τα λεμε, περπατησε ο Κων/νος ή ακομα μπουσουλαει;Εμενα προς το παρον μπουσουλαει η δικια μου και χρονισε στις 2/12!!!

Mvarela τί κάνεις; Είσαι καλά; Εμείς καλά είμαστε, είχε χαλάσει το τηλέφωνο και όπως καταλαβαίνεις δεν είχα και Internet.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mvarela τί κάνεις; Είσαι καλά; Εμείς καλά είμαστε, είχε χαλάσει το τηλέφωνο και όπως καταλαβαίνεις δεν είχα και Internet.

Καλα ειμαστε!Ακομα μπουσουλαμε εμεις!ΛΙγακι σηκωνομαστε αλλα οχι τιποτα σπουδαιο!Εσεις πως ειστε;

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειμαστε!Ακομα μπουσουλαμε εμεις!ΛΙγακι σηκωνομαστε αλλα οχι τιποτα σπουδαιο!Εσεις πως ειστε;

Καλά είμαστε και εμείς!!!!!!!! Η δικιά μου σήμερα περπάτησε σχεδόν όλο το σπίτι γύρω - γύρω (στο μπαλκόνι) με το ένα χεράκι..... για να δούμε!!!!!!! Πάντως φοβάται.... και φοβάται πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και χθές έκανε 3 βηματάκια χωρίς να την κρατάει κανένας. Την φώναξε ο παππούς της (του έχει φοβερή αδυναμία) και έφυγε από το τραπέζι του σαλονιού μέχρι τον καναπέ μόνη της :P!!!!!!!!!!!

Κατά τα άλλα ετοιμάζω το πάρτι της κορούλας μου..... ναι τελικά θα γίνει :P!!!!!!!!!!!!! Το θέμα μας είναι η κοκκινοσκουφίτσα και ο κακός λύκος. Τα φτιάχνω όλα μόνη μου, προσκλήσεις, φακέλους, στικ για τον μπουφέ, δωράκια για τα παιδάκια. Είχα σκεφτεί αρχικά άλλο θέμα (μπαλαρίνα) αλλά δεν έβρισκα τίποτα που να μου άρεσε και έτσι το άλλαξα.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά είμαστε και εμείς!!!!!!!! Η δικιά μου σήμερα περπάτησε σχεδόν όλο το σπίτι γύρω - γύρω (στο μπαλκόνι) με το ένα χεράκι..... για να δούμε!!!!!!! Πάντως φοβάται.... και φοβάται πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και χθές έκανε 3 βηματάκια χωρίς να την κρατάει κανένας. Την φώναξε ο παππούς της (του έχει φοβερή αδυναμία) και έφυγε από το τραπέζι του σαλονιού μέχρι τον καναπέ μόνη της :P!!!!!!!!!!!

Κατά τα άλλα ετοιμάζω το πάρτι της κορούλας μου..... ναι τελικά θα γίνει :P!!!!!!!!!!!!! Το θέμα μας είναι η κοκκινοσκουφίτσα και ο κακός λύκος. Τα φτιάχνω όλα μόνη μου, προσκλήσεις, φακέλους, στικ για τον μπουφέ, δωράκια για τα παιδάκια. Είχα σκεφτεί αρχικά άλλο θέμα (μπαλαρίνα) αλλά δεν έβρισκα τίποτα που να μου άρεσε και έτσι το άλλαξα.

Α εσυ θα κανεις υπερπαραγωγη!Μπραβο!!!!!

Τελικα δεν εχω καταλαβει.....εδω λεει ο καθενας τη γνωμη του και ολες μεγαλα κοριτσια ειμαστε κι αν θελουμε να πιστεψουμε καποιον τον πιστευουμε και αν οχι-οκ!Η ουσια ειναι να εισαι ειλικρινης πρωτα στον εαυτο σου και μετα στους αλλους(αυτα για την αναφορα παραπανω στο γιατι εφυγαν καποιες).Εγω προσωπικα δεν ξερω τιποτα για το συγκεκριμενο θεμα και δε μ'ενδιαφερει να το ψαξω και πιο πολυ!

Τα παιδακια μας να'ναι καλα κι εμεις να τα μεγαλωνουμε κι ολα τ'αλλα ειναι ψιλα γραμματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα παιδακια μας να'ναι καλα κι εμεις να τα μεγαλωνουμε κι ολα τ'αλλα ειναι ψιλα γραμματα!

Ακριβώς!!!!!!!!!!!!! Εδώ με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη, γι΄αυτό και εγώ δεν ασχολούμαι γενικότερα ;)!!!!!!!!

Καλό βράδυ.... θα τα πούμε σύντομα:P!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν μπορώ να καταλάβω τι τελίκα έχει γίνει στο CAFE μας, αλλά ας πάμε παρακάτω. Έχω καιρό να μπω( λόγω υποχρεώσεων) και συνεχίζω απο εκεί που έμεινα . Ο Κων\νος μου δεν περπάτησε ακόμη μόνος του πιάνεται από τα έπιπλα και κάνει βήματα , δεν θέλει να τον πιάνουμε και δεν έχει μπουσούλήσει καθόλου.κατα τα άλλα έχει πολύ πλάκα με τις γκριμάτσες ,τις φωνές και τα ναζάκια του.Εσάς τα παιδάκια σας τα νέα τους

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κάθριν. Εμείς καλά είμαστε. Σήμερα λέμε να πάμε στην αγορά (αν μας αφήσει ο καιρός και σταματήσει να βρέχει) να αγοράσουμε παπουτσάκια..... τα πρώτα παπουτσάκια. Δεν περπατάει ακόμα η μικρούλα μου αλλά είναι έτοιμη και ο γιατρός λέει όχι πλέον αγκαλιάς . Πηγαίνει με το ένα χεράκι και πολλές φορές στέκεται αλλά χωρίς να το καταλάβει (νομίζει ότι την κρατάμε ;)).

Κατά τα άλλα και εγώ έχω πολλές δουλειές αυτές τις μέρες κυρίως λόγω πάρτι γενεθλίων (μιλάμε για υπερπαραγωγή πλέον :mrgreen:) αλλά και λόγω Χριστουγέννων (κάνω γενική στο σπίτι συν ότι θέλω να φτιάξω μελομακάρονα και κουραμπιέδες). Αλλά θα τα λέμε πιστεύω πιο σύντομα.... άντε βρε κορίτσια γράψτε μας τα νέα σας.... (Mvarela, Maria είστε καλά;)....... και όποιο άλλο κορίτσι ή αγόρι έχει διάθεση για κους - κους και παρέα!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τί κάνετε; Είστε καλά;

Εμείς καλά είμαστε, ετοιμαζόμαστε για το πάρτι γενεθλίων μας (έχουμε αύριο αλλά τελικά θα το κάνουμε την Κυριακή) αλλά οι αναποδιές μας δεν έχουν όρια........... τέλος πάντων είπα πώς δεν θα αγχωθώ και όλα θα πάνε καλά :P. Σήμερα θα πάμε να παραγγείλουμε την τούρτα γενεθλίων...... δεν μπορείτε να φανταστείτε τί χαρά έχω. Και μετά σούπερ μάρκετ για να ψωνίσουμε τα υλικά για τον μπουφέ.

Επίσης η μικρούλα μου επιχειρεί να κάνει βήματα μόνη της. Χθές προσπάθησε 2 φορές, εκεί που στεκόταν όρθια μόνη της ξαφνικά κάνει ένα βήμα και στοπ σταμάτησε εκεί. Μετά από λίγο το έκανε ξανά...... Με το ένα χεράκι πηγαίνει σφαίρα..... πιστεύω πάντως πώς είναι θέμα χρόνου να περπατήσει!!!!!!!!!!

Προσπαθεί να φάει μόνη της με το κουτάλι από το πιάτο, βέβαια δεν τα πολυκαταφέρνει αλλά η προσπάθεια μετράει......

Αυτά.... Γράψτε και εσείς τα νέα σας, άντε περιμένω!!!!!!!!!!


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...