Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Cafe Δεκέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα σας κοριτσακια μου τι κανετε???σας ευχαριστω για τις ευχες....Μαρακι αν το θελετε πολυ με το καλο να τελειωσεις γρηγορα και βουρ για δευτερο μωρακι......Λοιπον ειμαι 30χρονων και εργαζομαι σε μια ασφαλιστικη εταιρια εχω 2μηνες που ξεκινησα ξανα γιατι ειχα αδεια και απο οτι βλεπω θα σταματησω ξανα σε 6-7μηνες....

Νατασουλα εγω το αυγο της το κανω λιιιγο μελατο και βαζω μιση φετα ψωμι μεσα ψιχα ομως οχι και κορα και μια χαρα το τρωει...Ειναι και στο παιδι πιστευω.....Απο λεξουλες λεμε μαμα μπαμπα ατα μαμ γιαγια παππου νανα το ονομα της.....Απο κιλα ειμαστε 12,300και 78π μας βρισκει λιγο ''κοντες''η παιδιατρος αλλα και εγω δεν ειμαι και το πρωτο μποι.....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 20,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    1761

  • marina mimi

    1737

  • inaki

    1682

  • Sofia_m

    1464

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμείς σήμερα ετοιμαζόμαστε για βόλτα! θα πάμε με τη νονά μας για καφέ κ μετά οικογενειακά Χασιά να θυμηθούμε τα παλιά- όταν μέναμε με τον αντρα μου μενίδι πηγαίναμε κάθε Κυριακή για ελληνικό στη χόβολη κ λουκουμάδες με μερέντα!QUOTE]

Αμαν αυτοί οι λουκουμάδες είναι σκέτη κόλαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πω, πω ζήλεψα τώρα.......

Μαράκι χαίρομαι που σκέφτεσαι για δεύτερο μωράκι :P. Εμείς ακόμα τίποτα, αν δεν ρυθμίσουμε το θέμα με τον ύπνο της κορούλας μου. Γιατί σκεφτείτε να είμαι έγκυος να νυστάζω υπερβολικά και η μικρή να λυσσάει όλη νύχτα :?:???::?:???::?:???::?:???:..... Οπότε προς το παρόν το έχουμε αφήσει. Άν και τώρα τελευταία έχω δει πολλά σημάδια βελτίωσης, ξυπνάει μόνο 1-2 φορές την νύχτα. Λέτε να αρχίσουμε να κοιμόμαστε επιτέλους;

Αγγελική η δική μου κορούλα πριν από 1.5 μήνα ήταν 11.500 κιλά και 78 πόντους. Να δούμε τώρα που θα την πάμε τέλος του μήνα για το εμβόλιο αν έχει πάρει καθόλου. Μας είπε όμως ο παιδίατρος ότι από εδώ και πέρα η ανάπτυξη δεν θα είναι τόσο γρήγορη όσο ήταν τον πρώτο χρόνο, οπότε δεν περιμένω και πολλά. Την παίρνεις αγκαλιά; Σε ρωτάω γιατί είσαι και έγκυος, είναι και βαριά. Εμένα την προηγούμενη εβδομάδα με είχε πιάσει η μέση μου, πονούσαν τα νεφρά μου επειδή έκλαιγε και ήθελε όλη την ώρα αγκαλιά, δεν ξέρω τί την είχε πιάσει. Αλλά άρχισα να λέω και κανά όχι γιατί δεν άντεξα άλλο.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την παιρνω αρκετα αγκαλια αλλα περισσοτερο οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος καθιστη....Επειδη λογο δουλειας της λειπω και μου λειπει προσπαθω να αναπληρωσω τον χρονο που χανω....


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, μας έχουν ανάγκη τα πουλάκια μου :P. Εγώ δεν εργάζομαι αλλά όταν κατεβαίνω στην αγορά για διάφορες δουλειές (την κρατάει η μητέρα μου) μου λείπει φοβερά και δεν βλέπω την ώρα να επιστρέψω κοντά της. Φαντάζομαι εσύ........

Τί καλά που πηγαίνετε βόλτα :). Καλά να περάσετε λοιπόν.....


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γυρισαμε και εμεις πηγαμε τελικα μονο στης κουνιες γιατι συνεφιασε ο καιρος και ειναι ετοιμος για βροχη...Φαγαμε κι ολας και η μικρη κοιματε...Παω να βαλω το πληντυριο και να ξαπλωσω και εγω γιατι μεχρι να ξανακοιμηθει το βραδυ θα με τρεχει....Νατασουλα την κορουλα σου πως την λενε?ποτε γεννησες?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πως εισαστε κοριτσια?εγω σημερα ειχα μια πολυ κουραστικη μερα κ τωρα με το καλο ξαπλωσα.Ακομη βεβαια τα παιδια δεν εχουν κοιμηθει,εσας τι ωρα κοιμουνται?Εμενα 11:30 με 12:00.Πολυ αργα το ξερω αλλα δεν μπορω να τουσ αλλαξω με τιποτα το ωραριο υπνου.

Αγγελικη ποσες φορες την εβδομαδα της δινεις αυγο?

Μαρακι αυτους τους λουκουμαδες κ γω τουσ ζηλεψα!!

Νατασουλα καλα πας με την διαιτα,ποσα θελεις να χασεις?κ γω θελω να ξεκινησω αλλα θελω πρωτα να ρυθμίσω τον θυροειδη μου γιατι αλλιως αδικος κοπος.Θελω να χασω ΜΟΝΟ 10 κιλα!!!!Βουνο με φαινετε!!


Ο γιος μου :20/03/2008 H κορη μου:19/12/2009

Μωρακι μου σε περιμενουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους λιγη κινηση στο καφε...σακιςμαρω της δινω αυγο 4φορες την εβδομαδα....βρε συ πολυ αργα κοιμουνται τα παιδακια σου γιατι ετσι??το πρωι τι ωρα ξυπνανε?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή εβδομάδα. Εμείς είχαμε πάει για καφέ χθές αλλά ψιλοέβρεχε και είχε αρκετή υγρασία και δεν μπορούσαμε να περπατήσουμε, ξέρετε κατευθείαν στην καφετέρια. Την μικρούλα μας την κράτησαν οι γονείς μου.

Αγγελική η κορούλα μου έχει δυο ονόματα την λένε Μαρία - Ελένη, είναι ταμένη στην Παναγία γιατί είχα προβλήματα στην εγκυμοσύνη και πιστεύω πραγματικά πώς είναι θαύμα που γεννήθηκε!!!!!!!!!!!!!! Καταλαβαίνεις και πόσο αδυναμία της έχω, ε; Γεννήθηκε στις 22 Δεκεμβρίου δυστυχώς με καισαρική 3.500 κιλά και 53 πόντους, μια κούκλα :P. Όταν γεννήθηκε είχε κατάμαυρα μαλλάκια με μπλέ ματάκια, λέω στο σύζυγο μοιάζει. Τώρα είναι ξανθιά (όπως εγώ) με γαλαζοπράσινα μάτια (η πεθερά μου). Ωστόσο μοιάζει πάλι στο σύζυγο, μόνο που έχει τα μαλλιά μου :P.

Σμαρώ πολύ αργά κοιμούνται τα παιδάκια σου. Η κορούλα μου κοιμάται κατά τις 10.30 και λέω πάλι αργά είναι και πρέπει να την βάζω νωρίτερα. Θα πρέπει να σου μένει και εσένα λίγος χρόνος για να ξεκουράζεσαι και να βλέπεις και το σύζυγο.

Λοιπόν, το θέμα δίαιτα. Πάντα ήμουν κανονική προς αδύνατη δηλαδή από 52 κιλά έως 58 το ανώτερο με 1.67 ύψος. Έμεινα έγκυος 58 κιλά, στην αρχή και μέχρι τον 5ο μήνα είχα πάρει μόνο 1 κιλό, λέω καλά πάω. Μετά και επειδή δημιουργήθηκαν πολλά μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης είχα φτάσει 86 κιλά, σύνολο 28 κιλά. Όχι δεν είχα ζάχαρο (απλά έτρωγα) και έγινα σαν χοντρέλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χάνω στο μαιευτήριο με την γέννα 8 κιλά και μου μένουν αμανάτι 20 κιλά. Με τον θηλασμό έχασα ελάχιστα 2 (θήλασα 8 μήνες) και από εκεί και πέρα αφού σταμάτησα τον θηλασμό έχασα άλλα 13 κιλά. Σταμάτησα για ένα διάστημα να κάνω δίαιτα και ξεκίνησα πριν από 2 εβδομάδες να χάσω 5 κιλά, ήμουν 63 και θέλω να φτάσω 58 όπως ήμουν και προ εγκυμοσύνης. Έχω ήδη χάσει 1 κιλό και συνεχίζω.......

Για τον θυρεοειδή, όντως πρέπει να τον ρυθμίσεις.

Ωχ, έγραψα πολλά....

Φιλιά σε όλες. Σήμερα μαγειρεύω ψαρόσουπα.......


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου τι κανετε???Εγω ειμαι ακομα στην δουλεια εχω καποιες ανακατωσουρες σημερα εχω φαει απο το πρωι ενα τοστ και μισο μηλο....Για καφε δεν μιλαω καθολου με το που μυριζω καφε ανακατευομαι τρελα.....Νατασουλα εγω μαγειρεψα χτες το βραδυ κοτοπουλο κοκκινιστο με μακαρονια,και κοτοσουπα για την Ιωαννα....Νατασουλα εγω πηρα 19κιλα...Ειμαι 1,64και πριν μεινω εγκυος ημουν 53κιλα εφτασα τα 72και οταν γεννηα εχασα τα 6 και μετα σταδιακα αλλα 15τωρα ειμαι στα 50...Κατι ο θηλασμος κατι το τρεξιμο της δουλειας,ελπιζω σε αυτη την εγκυμοσυνη να μην παρω τοσα κιλα παλι.....Εγω γεννησα φυσιολογικα μεσα σε 9,5ωρες 3860και 51π....στης 39+3...γιατι εκανες καισαρικη αν επιτρεπετε?


YJl6p2.pngLnfIp3.png dBTEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπήκα στο μαιευτήριο ακριβώς την 40η εβδομάδα με καμία ένδειξη τοκετού. Δυστυχώς ο τράχηλος ήταν κλειστός (καμία διαστολή) και μακρύς, παρόλο που είχα περπατήσει πολλά χιλιόμετρα. Μου έβαλαν ορό με τεχνητούς πόνους, αλλά καμία εξέλιξη. Πόνους είχα ανά 3 λεπτά αλλά ο τράχηλος εξακολουθούσε να ήταν κλειστός. Να φανταστείς προσπαθούσε μια η μαία και μια ο γιατρός να μου τον ''ενεργοποιήσουν'' προσπαθώντας να τον ανοίξουν με το χέρι. Μη σου πώ καλύτερα τί πόνο ένιωθα κάθε φορά που μου το έκαναν αυτό....... Τελικά μετά από 8 ώρες πόνων χωρίς επισκληρίδιο και αφού συζητήσαμε με τον σύζυγο και τον γιατρό, αποφασίσαμε να κάνω καισαρική. Είχα κανονικά πόνους γέννας αλλά η μικρή ήθελε να μείνει μέσα στην μαμά :P. Τότε έκανα την επισκληρίδιο και επιτέλους ηρέμησα λίγο. Βέβαια μετά από καμιά ώρα κρατούσα το κοριτσάκι μου στα χέρια μου :P. Τελικά ο ομφάλιος λώρος ήταν πολύ κοντός, ο γιατρός είπε ότι αποκλείεται να γεννιόταν φυσιολογικά..... Το κακό είναι το μετεγχειρητικό στάδιο, εντάξει ότι και να λέμε είναι εγχείρηση.

Να΄ναι όμως καλά το κοριτσάκι μου αλλά πολύ θα ήθελα να ζήσω την εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού. Τώρα πάντως σε επόμενη εγκυμοσύνη θα ψάξω να βρω γυναικολόγο που να αναλαμβάνει φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική.


eH1op2.png

LMcjp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα. Τί κάνετε; Εμείς είμαστε καλά, κλειστήκαμε πάλι μέσα λόγω καιρού και δεν μας αρέσει καθόλου :(. Χθες έκανα όλη μέρα δουλειές, ψόφησα στην κυριολεξία. Επίσης μαγείρεψα γίγαντες πλακί και κολοκυθόπιτα. Και σήμερα ετοιμάζω να ψήσω κουνέλι το οποίο το έχω μαρινάρει όλη νύχτα μέσα σε μυρωδικά.

Επίσης να σας πώ ότι μετά από μιάμιση εβδομάδα δίαιτας έχασα 1 κιλό :P:p:p:p:p:p και συνεχίζω ακάθεκτα.............. Νομίζω ότι πάω καλά. Μένει μόνο να ρυθμίσω το θέμα της τουαλέτας (προς το παρόν τρώω ξερά δαμάσκηνα) και θα έρθω πάλι στα κανονικά μου.

Αγγελική καλωσόρισες στην παρεούλα μας :). Να σου ζήσει το μωράκι σου και με το καλό το νέο μπεμπέ που έρχεται ;)!!!!!!!! Το αυγό το δίνεις στην κορούλα σου με λίγο ψωμάκι; Η δικιά μου το τρώει μόνο σκέτο, δοκίμασα να της το δώσω μια φορά με ψωμί και το έφτυνε....... Πες και άλλα για σένα και το κοριτσάκι σου. Δουλεύεις ή κάθεσαι στο σπίτι; Περπατάει η μικρούλα σου; Λέει καμιά λεξούλα;

Μαράκι καλή αρχή με το νέο εξάμηνο και καλό κουράγιο :)!!!!!!!!! Α, αυτό με το φαγητό μου το έκανε και εμένα πριν από κανά δίμηνο. Περνάνε τις φάσεις τους και αυτά, βγάζουν δόντια, δεν έχουν όρεξη..... Πάρε παράδειγμα από τον εαυτό σου, έχεις πάντα την ίδια όρεξη για φαγητό; Ευτυχώς που πίνει το γάλα.

Σμαρώ μόλις χρόνισε η κορούλα μου της πήρα το Almiron 3 αλλά δεν το έπινε με τίποτα. Για λίγες μέρες της έδινα το Advance (φρέσκο) αλλά και εκείνο δεν το έπινε με όρεξη. Τώρα της δίνω το Noulac και το πίνει ευχάριστα. Πίνει γύρω στα 450-500ml την ημέρα.

Νίνα που είσαι;

Αυτά προς το παρόν. Θα μπώ και αργότερα μόλις μαγειρέψω γιατί το απόγευμα δεν το βλέπω..... ο αντρούλης μου είπε ότι θα με πάει για καφέ.[/QUOTΕ Γεια σας κοριτσια τι κανετε ολα καλα? εγω μια χαρα σημερα εχω ρεπο και αφου εκανα τις πρωινες μου δουλιες μπηκα στο καφε για να σας μιλησω εγω σημερα εφτιαξα μπαμιες Νατασουλα ήμουνα εκτος αθηνων το σαββατοκυριακο και ετσι δεν μπορεσα να σας μιλησω, αχ και εγω κανω διατροφη αν και τα παω καλα μεχριστιγμης το καλοκαιρι ήμουνα 70 με 71 κιλα και τωρα είμαι 66 και υψος 1,65 αντε ελπιζω να καταφερω να φτασω 58 τουλαχιστον καλα θα είναι εχω αλλαξει τροπο διατροφής και ελπιζω να το κρατησω για παντα γιατι δεν είναι μονο θεμα εξωτερικης εμφανισης αλλα και υγειας φιλια σε ολες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γειας σας μανουλες δεκεμβρη....Ειμαι και εγω μαμα δεκεμβριου και εχω μια κορουλα 14μηνων...Γεννηθηκαμε στης 31/12/2009 στης 11το βραδυ....με λενε Αγγελικη και μενω στην Αθηνα...Θα χαρω πολυ να τα λεμε...

καλως ορισες αγγελικη είμαι η Νινα και εχω ενα αγορακι 14,5 μηνων και μια κορη 5,5 ετων και μενω αθηνα και εγω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Πως πατε ολα καλα?

Καλη αρχη Μαρακι απο δευτερα,τι σπουδαζεις?

Αγγελικη-Ιωαννα καλως ηρθες!!!!Ν ασου ζησει η μικρη κ με το καλο το νεο μελος!!

Να ρωτησω κατι "ασχετο" τι γαλα δινετε στα μωρακια σας?Εγω της δινω φρεσκο.

Νινα,Νατασουλα που εισαστε?

γεια σου ολα καλα εδω είμαστε μπορει να είμαστε εκτος για λιγο αλλα παλι τα λεμε δεν χανομαστε,και εγω φρεσκο του δινω του εδινα νουκακ αλλα γυρισα στο φρεσκο γιατι είχε πολυ δυσκοιλιοτητα δινω ή το αβγ ή το δελτα αντβανσ ολα καλα εσυ?
Link to comment
Share on other sites

Πως εισαστε κοριτσια?εγω σημερα ειχα μια πολυ κουραστικη μερα κ τωρα με το καλο ξαπλωσα.Ακομη βεβαια τα παιδια δεν εχουν κοιμηθει,εσας τι ωρα κοιμουνται?Εμενα 11:30 με 12:00.Πολυ αργα το ξερω αλλα δεν μπορω να τουσ αλλαξω με τιποτα το ωραριο υπνου.

Αγγελικη ποσες φορες την εβδομαδα της δινεις αυγο?

Μαρακι αυτους τους λουκουμαδες κ γω τουσ ζηλεψα!!

Νατασουλα καλα πας με την διαιτα,ποσα θελεις να χασεις?κ γω θελω να ξεκινησω αλλα θελω πρωτα να ρυθμίσω τον θυροειδη μου γιατι αλλιως αδικος κοπος.Θελω να χασω ΜΟΝΟ 10 κιλα!!!!Βουνο με φαινετε!!

προσπαθησε να μην κοιμουνται πολυ το μεσημερι για να κοιμουνται νωρίς το βραδυ εμενα κοιμουνται κατα τις 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...