Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Jo μου μπράβο....πολύ χάρηκα... Εξαιρετικός ο εμβρυολόγος σου... τον ξέρω κ εγώ... Εξαιρετικός επιστήμονας και πολύ ανθρώπινος. Μπράβο για τα πολύ καλά αποτελέσματα!Σου εύχομαι μόνο τέτοια μέχρι το τέλος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ααα κορίτσια εγώ δεν σας σνομπάρω στο fb αλλά το έκλεισα πριν κανα τρίμηνο. Αν το ανοίξω πάλι θα σας ενημερώσω!!!!!!!οκ;

Εντάξει Ρεγγινάκι!! έτσι και αλλιώς θα τα λέμε κανονικά και από εδώ!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μας κοριτσια!!! Συγχαρητηρια Τζο για τον μπεμπακο!!!! Ολα τελεια!!!!! Αντε να τελειωνουμε ολες και να αρχιζουν οι ντοπλερ...

Παντως κοριτσια αν μας καταλαβαινουν και απο την αφη κ δικος μου εχει αδυναμια στον μπαμπα του. Ειχε 2 3 μερες ησυχος. Κουνιοταν και χτυπουσε αλλα οχι οπως με ειχε συνηθισει μεχρι τωρα. Τι του μιλουσα τι σκουντουσα τι σοκολατες ετρωγα τιποτα. Χθες χαιδευε π αντρας μου την κοιλια και του μιλουσε και τσουπ ξεπεταχτηκε και χτυπιοταν απο μεσα....Ακουτε;;;; Πονηρη αλεπου....

Κι εμεις φακες....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια !! Jo τελεια ο μπεμπακος σου αντε επαιρνε κ ποζες δηλαδη ειδες ο λιναροσπορος κ η γυμναστικη τι κανουν !!! Χαχα. Αντε με το καλο και οι υπολοιπες που εχουνε σημερα γιατρο κ να συνεχιζουμε με τις καμπυλες !!!!

Virginia μου περαστικα σου προσεχε ρε κοριτσι ξεκουρασου να γινεις γρηγορα καλα!


11pSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιργινία μου περαστικά.... να ξεκουραστείς πολύ.... κ εμείς φακές...

μίλησα με το γιατρό. Δεν είναι συσπάσεις, μάλλον είναι η κύστη μου που πιέζεται. να πίνω πολλά υγρά για αρχή, ευτυχώς δεν έχω τσούξιμο... πίνω πολύ νερό ρε κορίτσια... θα πίνω πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!!!

Γυρίσαμε χθες αλλά ήταν 22.30 και δεν άνοιξα η/υ. Καθυστερήσαμε στον γιατρό, τον απολαύσαμε τον μπεμπάκο με όλους τους τρόπους! Χαχα, μου έκανε και κολπική μέτρηση τον τράχηλο και τον πλακούντα και κράτησε 1 ώρα και βάλε η εξέταση.

Η μπανάνα τελικά την έκανε τη δουλειά της! Ο μπέμπης πολύ κλωτσίδι μου 'ριξε, έχει τον ποπό του και κάθεται πάνω ακριβώς στην ουροδόχο κύστη μου (το 'χει βρει μπάλα pilates, γι' αυτό πάω εκατό φορές τουαλέτα τη μέρα και τη νύχτα) και το κεφαλάκι ψηλά δεξιά απ' τον αφαλό μου και τα ποδαράκια του αριστερά απ' τον αφαλό μπροστά στο κεφάλι! Μιλάμε κάτι μπουτίνια να τα φας!

Είναι 430 γραμμάρια το αντράκι μας, μας τα έδειξε πάλι όοοολα ο γιατρός αναλυτικά, τα μέτρησε, όλα τέλεια με το μπουμπουκάκι μας. Είχε βάλει και τα πόδια σε κάποια φάση και περπατούσε πάνω στη μήτρα για να μετακινηθεί. Ο τράχηλός μου στο 3,1 πολύ καλός μου είπε και ποσοστό για πρόωρη γέννα κάτω από 5%, οπότε δεν ασχολούμαστε. Αυτά!

Αστεράκι, τα αγοράκια μας είναι λίγο πιο αραχτούλικα, με προφιτερόλ και αααν θα μας κάνουν τη χάρη. Πάντως του είπα του εμβρυολόγου χθες ότι ανησυχώ που ακούω για την υδρονέφρωση συχνά και μου είπε "καλά, αυτό δεν είναι τίποτα!". Και είναι πολύ καλός επιστήμονας, ο Παφίλης, εμβρυολόγος (όχι υπερηχογραφιστής) και κάνει β΄επιπέδου plus. Οπότε γενικώς όλες οι πλευρές αυτό λένε.

Α, επίσης μας έκανε και εκτεταμένο έλεγχο καρδιάς εμβρύου, όλα καλά κι από κει.

Όλες έχετε αργά ή γρήγορα κάνει την καμπύλη, ε; Γεωργία μου, τέλεια αποτελέσματα, μακάρι να πάμε έτσι κι εμείς! Εμένα μου την έχει στο πρόγραμμα για 28η εβδομάδα την καμπύλη! Αργώ ακόμα.

Α, επίσης, είχα άγχος ότι ο μπέμπης θα 'χει ξεπεράσει τα 500 γραμμάρια από τις πολλές μακαρονάδες, αλλά ευτυχώς δεν τον επηρέασε η Ιταλία! Επίσης, ο γιατρός μου είπε ότι από την 28η εβδομάδα και μετά θα αντιλαμβάνεται τις γεύσεις (γλυκιές-αλμυρές-πικρές-καυτερές κλπ) και για την ώρα στα γλυκάκια δεν εθίζεται, μόνο σε εμάς κάνουν ό,τι κακό κάνουν. Και θα κλωτσάει πολύ μου είπε ως την 28η και από κει και μετά θα στριμωχτεί και θα πέσουν οι κλωτσιές. Για την ώρα, μου είπε, από αισθήσεις έχει αφή και γραπώνει με τα χεράκια του ό,τι βρει εκεί μέσα γιατί εδώ και 2 εβδομάδες το 'χει ανακαλύψει και ακοή και μας ακούει, όχι μόνο το έντερο και τα όργανά μας, αλλά και ήχους και τις φωνές μας! Για την ώρα αυτά, ούτε βλέπει ακόμα ούτε γεύεται. Γι' αυτό ξεκινήστε το μπίρι μπίρι!

Εύχομαι στις κοπέλες που έμειναν τέλεια αποτελέσματα και πραγματικά τα καλύτερα μας περιμένουν από βδομάδα σε βδομάδα! Γέννησε κι η φίλη μου προχθές μια γλυκιά μπουμπούκα κι έχω ξετρελαθεί!

Μία χαρά τα νέα για τον γιο σ τζο :) τέλεια μας ακούνε οπότε ακούνε κ μουσική...:)


texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...εγω ειμαι χαλια...ξεκινησε&ο βηχας&μιλησα με την γιατρο...το απογευμα θα παω σ'ενα παθολογο για να μην παρω οτι να'ναι,να ξερω ακριβως τι ειναι! Πωπω ρε κορτιτσια, κακο πραγμα να μην εχες γευση...τπτ δ εχει αξια,πραγματικα...βλεπω ολες εχετε φβ...εγω το'χω κλεισει εδω&χρονια...ελπιζω να συνεχισετε&εδω!

Τζο μπραβο στον κανακαρη σου...τελεια τα νεακια!!!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koρίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ! Να χαιρόμαστε τα ζουζουνάκια μας!

Μαράκι, Βιργινία και Ρεγγίνα, περαστικά σας! Ξεκουραστείτε για να επανέλθετε σύντομα!

Μπήκα στην ομάδα, αλλά πολύ χάος, αποκλείεται να διαβάζω όλα τα σχόλια, γι' αυτό τα λέμε κι από δω κι ό,τι βλέπουμε κι από κει!

Εμείς πήγαμε για καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου και λίγο από κούνιες/λίκνα πήρα μια ιδέα! Με το ζόρι συγκρατήθηκα να μην τα αγοράσω ακόμα! 10 ώρες έκατσα στο μαγαζί, είχε τα πάντα, κι οι γονείς μου κουφάθηκαν με το πόσα υπάρχουν για τα μωράκια μας! Από σαλιάρες μέχρι αλλαξιέρες/μπανάκια κι ένα σωρό, άντε να μην κάνει περιττές αγορές


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι περαστικά σου, να πας γιατι ηδη ξεκινησαν κ πολλες ιωσεις.

Καλα ο βηχας ειναι το χειροτερο,να νυσταζεις κ να μην σε αφηνει να κοιμηθεις.

Τζο ξεκινα αφοβα.πρωτο ειναι οποτε αποκλειεται να κρατηθεις! Εμεις εχουμε 6 ανηψια απο αδερφια αποτε εχουμε ψηθει.οχι οτι δεν θα θελω να τα παρω ολα αλλα λεμε τωρα...

Κ εμενα αν δεν σας πειραζει δεν θα ηθελα να μπλεξω το φβ.

Την μπουμπου μου σημερα την νιωθω πολυ να στριφογυρναει....αυτος ο μπεμπης πολυ δυσκολος μας το παιζει.τιποτα δεν καταλαβαινω

τζο τα εκανες τα μπισκοτα?σκεφτομαι να τα κανω κ εγω για σνακ γιατι παραεχει ανοιξει η ορεξη μου τελευταια.κ μηπως εχεις καμια καλη ιδεα για πρωινο.το γιαουρτι με τα δημητριακα το σκληροβαρεθηκα...


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, αστεράκι μου! Έχει πάρει φωτιά το φβ και η πολυλογία, έχουμε μαζευτεί όλες εκεί, αλλά είναι πιο πολύ για το μπίρι μπίρι γιατί χάνουμε τη μπάλα με τα νέα της κάθε μιας. Οπότε μην ανησυχείς, θα τα λέμε κι εδώ!

Τα έκανα τα μπισκότα, μοιάζουν με παστέλι στη γεύση και στην υφή, τραγανά και κόβονται εύκολα, καθόλου δεν καταλαβαίνεις τη βρώμη, απλά σου λέω ότι η δοσολογία που δίνει εκεί από εμένα και τον άντρα μου φαγώθηκε σε 2 μέρες με πολλή συγκράτηση! Και αύριο θα τα ξαναφτιάξω! Μου βγήκαν σύνολο 16 μεσαία μπισκότα και τα τσακίσαμε, οπότε την επόμενη φορά ίσως κάνω τη διπλή. Πάντως σε 10 λεπτά έτοιμη η ζύμη και σε άλλα 10 -ίσως και λιγότερο- το ψήσιμο, πολύ πολύ γρήγορα.

Πώς την ξεχωρίζεις τη μπουμπού και τον μπέμπη; Πολύ σε ζηλεύω με τα δίδυμα, μου 'βαλε ο άντρας μου ένα βιντεάκι με διδυμάκια που τα κάνουν μπανάκι κι είναι αγκαλιασμένα και έχουμε ξετρελαθεί οικογενειακώς:

Από αγορές συγκρατούμαι, θα ξοδέψω πολλά για τα ασφαλείας (κάθισμα αυτοκινήτου, στρώμα κλπ) και για τα έξτρα θα δείξει, ίσως αργότερα, ρηλάξ κλπ δε με πολυνοιάζουν για την ώρα. Απλώς τρελαίνομαι να τα βλέπω που είναι τόσο ωραία στο ντιζάιν!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α, για πρωινό άλλες μέρες εγώ τρώω 2 αυγά με ψωμί φρυγανισμένο ή scrambled, άλλες γάλα+μια μπανάνα+μπορεί κι ένα μήλο (κ μετά ακόμα πεινάωωωω), άλλες τοστ πιο σπάνια, άλλες μήλο και ψωμί με φυστικοβούτυρο ή ταχίνι, το κλασικό με γάλα-βρώμη-φρούτα, αυτά! Δεν θυμάμαι κάτι άλλο να σου πω, αλλά με αυτά κάπως καλύπτομαι και δεν βαριέμαι! Ειδικά τελευταία με τα αυγά να μη σου πω ότι πρέπει να τρώω κάθε μέρα για το σίδηρο.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...