Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Πως ειστε κοριτσια;;; Εμεις χθες ειχαμε γιατρο. Ολα πηγαν καλα.. Φτασαμε 950 γραμ. Σχεδον κιλο!!! Η πυελος ξεπρηστηκε. Απο 6 χιλιοστα κ 5.5 πεσανε στα 3 χιλιοστα κ 3.5. Οποτε εχουμε ελπιδες να ξεπρηστουν τελειως μεχρι την γεννα. Εσεις πως τα πατε με αυτο αστερακι;;;; Κατα τα αλλα και η καμπυλη καλη βγηκε. Κ οι εξετασεις αιματος. Δοξα τον Θεο.

Αστερακι απο οσες εχω ακουσει με διδυμα τα κοριτσακια ειναι πιο ζωηρα απο τα αγορακια. Μην αγχωνεσαι....

Εμεις σημερα βαφουμε το δωματιο του μπεμπη!!!! Τι καλα!!!!! Κατεβασα κ τα χειμωνιατικα... Αυτα τα νεα μας....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το πινακάκι μας τώρα είναι έτοιμο και περιμένει τις αφίξεις!!!

Aστεράκι μου, είμαι σίγουρη ότι η σβούρα η κόρη σου τον έχει ζαλίσει τον μπεμπάκο εκεί μέσα, δεν μπορεί να κουνιούνται τόσο πολύ κι οι δυο, ο ένας πιάνει το χώρο και φυσικά ξέρουμε ποια είναι η ύποπτη. Μην αγχώνεσαι, όλα καλά είναι με το μπέμπη, απλώς είναι αραχτούλης. Πάρε καμιά φίλη σου να 'ρθει για καφέ να χαλαρώσεις και να μην είσαι και μόνη!

Κάθυ, ξέχασα χθες να σχολιάσω το σημαντικότερο απ' τα νέα σου, που ξεπρήστηκε η πύελος! Αυτό είναι το πιο σημαντικό, μέχρι τέλους θα έχει φύγει αφού είναι σε μειωτική πορεία, αυτό λέει η λογική, οπότε αισιοδοξία!

Ούτε αντιβίωση δεν θα χρειαστεί ο μπέμπης!

Ρεγγίνα, με το καλό και τα δικά σας ψώνια! Από καρότσια είδες τίποτα καλό;

Εμείς καθαρίσαμε το παιδικό, παραγγείλαμε έξτρα σώματα για πολλή ζέστη φέτος το χειμώνα, παραγγείλαμε ντουλάπα για τα εξωτερικά μας μπαλκόνια και ό,τι παράγγειλα χθες από φορμάκια σήμερα μου έστειλαν ότι έφυγε απ' το κατάστημα, οπότε Δευτέρα-Τρίτη τα περιμένω!

Κατά τ' άλλα, εγώ τις νύχτες απ' το μπούκωμα δεν κοιμάμαι, είναι κι ο καιρός συννεφιασμένος και κυκλοφορώ λίγο σα ζόμπι απ' την αϋπνία! Έχω ταράξει τη λουίζα και τα χαμομήλια. Ευτυχώς χαλαρώνω όμως όοοολη μέρα στον καναπέ και στο κρεβάτι και τη Δευτέρα έχω ραντεβού να δω τον μπέμπη μου!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθυ μπράβο και εγώ πιστεύω οτι θα ξεπρηστεί λογικά.

Jo είδα το Kiddo cruse αλλά έχω δει πολλά και μπερδεύομαι. Θέλω πολυκαρότσι αρχικά γιατί δεν έχω πολύ χώρο προς το παρόν και θα τον κοιμίζω σε port bebe στην αρχή με ειδικό στρωματάκι...

θα το αφήσω λίγο ακόμα και θα πάρω πρώτα φορμάκια, σελτεδάκια κλπ και μετά το καρότσι...

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση;

Παιδίατρο πότε βρίσκουμε;

Μετά απο το μαιευτήριο ή πρέπει να τον έχουμε απο πριν; Οι ήδη μανούλες μπορούν να μας ενημερώσουν; Χρειαζόμαστε κάποια συμβουλή του πριν;

http://www.skroutz.gr/s/5268643/Kiddo-Cruze-Trio.html

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ τα αγόρασα. Κι εγώ τελικά πρώτα τα φορμάκια παρήγγειλα, στο τέλος το καρότσι! Το καρότσι φαίνεται πολύ ωραίο στο design!

Παιδίατρο εμένα μου είπε ο γυναικολόγος μου καλό είναι να έχω βρει από πριν, ώστε να έρθει να δει τον μπέμπη όταν επιστρέψουμε σπίτι και επίσης αν έχω καμιά διαφωνία με την τακτική του μαιευτηρίου να τον συμβουλευτώ.

906-289-X56s.jpg


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ετσι πιστευω κ εγω κοριτσια.... Θα εξαφανιστει μεχρι την γεννα....

Ωραιο το καροτσι ρεγγινα. Εγω παρηγγειλα το carello m21. Ψαξτο αν θες. Ειναι στα 300 ευρω σε πολλα μαγαζια. Ελαφρυ...

20-23 βαθμους θερμοκρασια θελουν τα μπεμπακια απο οτι εχω διαβασει...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καθυ μου τωρα που τον μετρησε απο 5,5 ηταν στο 3,5.μου ειπε οτι αλλη φορα που θα τον μετρησουμε μπορει να ξαναειναι 5,5 γιατι εξαρταται αν το νεφρο ειναι αδειο η οχι.αλλα απο την αλλη αν οντως ειχε προβλημα σε καθε μετρηση θα επρεπε να ειναι απο 5,5 κ πανω.οποτε το πιο λογικο σεναριο ειναι οτι δεν ειναι τιποτα.οποτε κ σε σας ειναι πολυ καλο που οι μετρησεις κ στα δυο επεσαν.μια χαρα θα ειναι τα αγορακια μας.

Λετε η τσαπερδονα να μου τον στριμωχνει?ευτυχως εριξε κανα δυο κ ησύχασα γιατι ημουν ετοιμη να παω στον γιατρο.μπραβο για τις ετοιμασιες κ τα ψωνια!


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τζο τελειο το site με τα ρουχαλακια!!!με το καλο να τα παραλαβεις!

Κ στο σεμιναριο η μαια ειπε επειδη ειναι χειμωνας να μην κανουμε το σπιτι θερμοκηπιο, στους 21-23 ειναι μια χαρα τα μωρα.

Ρεγγινα κ εγω νομιζω καλο ειναι να εχεις μια επαφη απο πριν για να μην αγχωθεις να ψαχνεις μολις γεννησεις.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αστερακι μια γνωστη μου με διδυμα πως ηταν. Το αγορακι ψηλα στο στομαχι μαζεμενο κ εριχνε και απο καμια κλωτσια οποτε μπορουσε. Το κοριτσακι απλωμενο απο κατω...Κυρια...Κλωτσουσε γυρνουσε.... Ε και γεννηθηκε αυτη ροδαλη και ανετη και το αγορακι ζορισμενο.... Αλλα ολα καλα.... Τα κοριτσια μαλλον ειναι πιο τσαμπουκαδες!!!!!

Αυτο οτι μπορει να ξαναανεβει δεν μου το ειπε εμενα.... ευχομαι να πεσουν κι αλλο αστερακι μου κ να μην ξαναπρηστουν τα αγορακια μας!!!!!


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Αστεράκι, πώς σου φάνηκε η μαία που έκανε το σεμινάριο; Σε ρωτάω γιατί εμένα ήταν μια άλλη, μια παιδίατρος, και αυτή η μαία είναι κοντά στο σπίτι μου και είναι και σύμβουλος θηλασμού και κάνει τώρα ιδιωτικούς κύκλους σεμιναρίων για εγκύους και έλεγα αν είναι συμπαθητική να πάω στα μαθήματα να τη γνωρίσω, να την έχω και για μετά για το θηλασμό αν χρειαστώ σύμβουλο (που σίγουρα έτσι όπως βλέπω και τη φίλη μου τώρα). Αν σου φάνηκε συμπαθητική και γενικώς ζεστός άνθρωπος και φυσικά καταρτισμένη! Και με πμ αν θες πες μου για να μη σχολιάζεις εδώ.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσαρες

Τζο πως εισαι?

Καθυ μου ολα καλα

Κοριτσια ως δευτερομανουλα να ερθεται σε επαφη με παιδιατρο πριν τηγεννα

Εγω στον ογδοο τον γνωρισα μιλησαμε για τα παντα για μενα διατροφη για θηλασμο για μωρο κ προιοντα περιποιησης κ την επομενη που βγηκα ηρθε κ σπιτι κ ημιυν κ ηρεμη

Κοριτσια οσες ηρθατε σε επαφη με μαια σας ειπε για προετοιμαδια στηθους πριν τη γεννα?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα βασικα δεν συναντηθηκαμε μου τον συστησαν μου χαν πει πολυ καλα λογια κ τον πηρα τηλ κ μιλησαμε κ την ιδια μερα μου στειλε μειλ για τα παντα κ μου πε αν θελω να βρεθουμεκ απο κοντα αλλα εμενα με καλυψε κ ετσι κ μετα κ μεχρι σημερα υπερευχαριστημενη

Ενα πολυ βασικο το οποιο με βοηθησε πολυ ειναι οτι ειναι δικτυομενος κ εχεις πολλες επαφες με διαφορους ιατρους κ νοσοκομεια

Ακομη κ για μενα κ για οποιονδηποτε αλλο στη οικογενεια οτι κ αν χρειαδτηκαμε μου συσρηνε γιατροτς κορυφη

Αυτο βεβαι το βλεπεις στη πορεια

Ψακτε παρτε γνωμες κ γνωριστε τους κ απο κοντα ο παιδιατρος ειναι το δεξι μας χερι απο τη παραμικρη βλακεια που θαχουμε στο νου μας μεχρι χτυπαμε ξυλο το πιο σοβαρο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Ρόουζ μου! Ευτυχώς χάρη στο physiomer και στη βιταμίνη c είμαι καλύτερα σήμερα, ανέπνευσα!

Ναι, η λογική λέει καλύτερα να ψάχνεις τώρα παιδίατρο παρά μετά που θα 'χεις τόσα στο κεφάλι σου και θα θες άμεση βοήθεια. Κλείνεις κανονικά ραντεβού και συζητάτε ή μιλάς τηλεφωνικά.

Εγώ με τη μαία δεν έχω έρθει ακόμα σε επαφή ούτε έχω προλάβει να αρχίσω τα μαθήματα τοκετού/θηλασμού, το Νοέμβρη θα ξεκινήσω, αλλά από ένα σεμινάριο που πήγα κι από το βιβλίο που διάβασα της πατσούρου λέει ότι το στήθος δε χρειάζεται καμία προετοιμασία. Κυρίως θέλει να μην σαπουνίζουμε τις θηλές στο ντουζ (όσο γίνεται) και κάποιες μαίες σου λένε λανολίνη στον 9ο μήνα, αλλά δε χρειάζεται λέει η πατσούρου από πριν. Η λογική είναι ότι οι θηλές πρέπει να σκληραγωγηθούν, δηλ. όχι κρέμες επάνω να τις μαλακώνουν, μετά θα τις σκληραγωγήσει το μπεμπάκι και θα βάζουμε λανολίνη για να επουλώνονται.

Απλώς όσες το σκέφτεστε για θηλασμό, να ξέρετε ότι στο μαιευτήριο τις πρώτες μέρες θα χρειαστείτε σίγουρα μια κρέμα λανολίνης και κομπρέσσες στήθους κρύες για τις πρώτες 10 περίπου μέρες μέχρι να φύγει το πέτρωμα (δηλ. από 3η μέρα περίπου που ξεκινάει μέχρι 5η-6η). Οπότε αυτά καλό είναι να τα έχουμε από πριν για να μην τρέχουμε να στείλουμε να μας φέρουν.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τζο χαιρομαι

Εγω στη πρωτη γεννα μας ειχε πει ξ μαια απο αρχες 9ου κ εβαζα οινόπνευμα κ μετα αμυγδαλελαιο κ μετα που γεννησα δε ξερω αν ηταν θεμα τυχης δεν ειχα κανενα τραυματισμο ουτε καν κρεμα δεν εβαζα ουτε επιθεματα τπτ κ θηλασα για 8μηνες

Σκεφτομαι να κανω το ιδιο απτη στιγμη που ηταν δοκιμασμενος αυτος ο τροπος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...