Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια έχω αγχωθεί πάλι. Είμαι στην 10η εβδομαδα. Είχα υπέρηχο πριν 10 μέρες ήταν όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου είπε πως το ένα έμβρυο είναι χαμηλά στη μήτρα και θα έχω αιμορραγία καθώς θα δημιουργείται η τροφοβλαστη. Εγω αίμα από τότε δεν έχω δει και αγχώνομαι λέω λες να εχει γίνει κάνα κακό. Στο μεταξύ τα συμπτώματα πηγαινοέρχονται περα από το στήθος που είναι σταθερά πρησμένο και πονάει μόνιμα. Η κοιλιά μου μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει..αναγούλες μια μέρα έχω μια όχι και τόσο. τώρα έχω αυχενική 23/5 αλλά λέω να παω αύριο στο νοσοκομείο για έναν υπέρηχο να μου φύγουν οι σκέψεις..

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!

Χθες τριγυρνούσαμε και δεν πρόλαβα να μπω. Βγήκαμε στα μαγαζιά και έχουν βάλει ήδη χριστουγεννιάτικα! Τώρα συνειδητοποίησα πόσο όμορφα θα είναι τα φετινά Χριστούγεννα με τις κοιλουμπίτσες μας και πόσο πιο όμορφα του χρόνου που θα 'χουν ξεπεταχτεί κιόλας τα μικράκια μας.

Ρεγγίνα μου, μπράβο σας! Τα κιλά σου μια χαρά για το μήνα σου! Ο μπέμπης σας πώς ήταν;

Μαράκι, κι εμένα με ενοχλεί το έντερο πολλές φορές, νομίζω το κλωτσάει ο μπέμπης και πονάει χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Έχει κάνει καμιά άλλη την καμπύλη; Εγώ πρέπει να πάω κάποια στιγμή και όλο βαριέμαι τη διαδικασία 2 ώρες αναμονή στο μικροβιολογικό ακίνητη και όλο το αναβάλλω. Μου είπε ο γιατρός να μη φάω ούτε να πιω νερό για 12 ώρες πριν την εξέταση και στο μικροβιολογικό εννοείται ούτε νερό αλλά ούτε και να κινούμαι για να μην καταναλώνεται γλυκόζη :rolleyes: Πολλή βαρεμάρα δηλαδή! Αλλά μάλλον αύριο λέω να ξεμπερδεύω.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κορτισα!!! τι κανετε???? εχω χαθει το ξερω αλλα σας διαβαζω!! αυτος ο διακομιστης μου εχει σπασει τα νευρα!!!!

αχ ψωνιζεται σιγα σιγα πραγματακια!! τι ωραια!!!!!! και γω λεω απο τον αλλο μηνα δειλα δειλα να ξεκινησω να κοιταω!!!

λοιπον εχω νεα!!!

την δευτερα ειχα γιατρο!!! καναμε ενα μινι β επιπεδου!! τα μωρακια ειναι μια χαρα!! τελικα ειναι αγορακι και κοριτσακι!!!! το αγορακι ειναι 333 γραμμαρια το κοριτσακι 330!!

οι εγκεφαλοι οι καρδουλες οι ουροδοχες κυστες ειναι μια χαρα!!

κοιταξαμε και τον πλακουντα!! μου ειπε ο γιατρος δεν μπορει να ειναι ο πλακουντας μεσα στον τραχηλο... γιατι εχει αναιβει πολυ ψηλα. υπαρχουν βεβαια 2-3 αγγειακια εκει κοντα αλλα δεν μπαινουν μεσα!! ετσι ειναι ο τραχηλος μου και ξεγελαει στον υπερηχο. θα το κοιταμε βεβαια αλλα δεν υπαρχει περιπτωση.

μου εδωσε και το ελευθερο να βγω εξω αφοβα αλλα οχι πολυ περπατημα και πολυ κουραση! χαλαρα!!

το μηκος τραχηλου ειναι 3 εκατοστα.

εχω απο την πεμπτη που τα καταλαβαινω τα μωρακια μου και πραγματικα εχω ξετρελαθει..!! δεν υπαρχει αυτη η αισθηση!!!! ειδικα το κοριτσακι ειναι κατω απο τα πλευρα και οταν κουνιεται τιναζομαι και γω!! τρομαζω!!!! πολυ υπερκινητικη ειναι!!!!το αγορακι 2-3 φορες την ημερα το νιωθω!!!

καναμε και 3d υπερηχο αλλα κουνιοντουσαν πολυ και δεν φαινοταν καλα!!!

3 νοεμβριου εχω την β επιπεδου οποτε θα τα δουμε εκει πιστευω!!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς και τα μωράκια μας!!! :tongue::tongue::tongue:

  • Koutsouni22......................ΠΗΤ 28/12...μπεμπούλα
  • balentina 02 .....................ΠΗΤ 3/1...μπεμπάκος
  • Virginia_Dim.....................ΠΗΤ 4/1...μπεμπάκος
  • Snoopy AE.........................ΠΗΤ 4/1...μπεμπάκος
  • georgia95 ........................ΠΗΤ 5/1...μπεμπάκος
  • Christina30........................ΠΗΤ 7/1... μπεμπάκος
  • rose1981...........................ΠΗΤ 10/1...μπεμπάκος
  • FTAS..................................ΠΗΤ 14/1...μπεμπούλα
  • Κathie90 ..........................ΠΗΤ 16/1...μπεμπάκος
  • Theanood..........................ΠΗΤ 22/1...μπεμπούλα
  • vivi15.................................ΠΗΤ 23/1...μπεμπάκος
  • Annoula 01........................ΠΗΤ 25/1...μπεμπάκος
  • Τaniou...............................ΠΗΤ 25/1...μπεμπάκος
  • makon................................ΠΗΤ 28/1...μπεμπάκος
  • Εmmaki29...........................ΠΗΤ 1/2...μπεμπάκος
  • μαράκι 27............................ΠΗΤ 3/2...μπεμπάκος
  • Jo sephine .........................ΠΗΤ 4/2...μπεμπάκος
  • fountouki89.......................ΠΗΤ 7/2...μπεμπούλα
  • littlestar.............................ΠΗΤ 10/2 μπεμπάκος + μπεμπούλα
  • reggina2016.......................ΠΗΤ 13/2 μπεμπάκος
  • TZINA1990.....................ΠΗΤ 15/2 μπεμπάκος + μπεμπούλα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζινάκι, τέλεια τα νέα σας!!! Μπράβο, κορίτσι μου, άντε να χαλαρώσεις κι εσύ τώρα και να το απολαύσεις με την καρδιά σου! Θα κάνετε και τα ψώνια σας και όλα! Μπράβο και για τον τράχηλο και φυσικά και για τη μπέμπα! :tongue::tongue::tongue:

Και το αστεράκι το κοριτσάκι της νιώθει πιο συχνά, το 'χουν οι τσούπρες φαίνεται!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Jo μου και ο μπόμπιρας καλά είναι...640 γραμμάρια...κοιμόταν κ είχε πλάκα...μόλις άρχισε να πιέζει ο γιατρός κ αντέδρασε έφευγε...τι πλάκα.... διασταυρώσαμε άλλη μια φορά το φύλο κ όλα καλά.... εγώ για καμπύλη θα πάω πριν πάω στο γιατρό και είναι 4 ώρες περίπου με τις ίδιες οδηγίες.... υπομονή...

Τζίνα μου είδες που όλα έστρωσαν? τι πλάκα τα κοριτσάκια σε σχέση με τα αγοράκια στα δίδυμα; είναι πιο ζωηρά τελικά.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζινάκι, τέλεια τα νέα σας!!! Μπράβο, κορίτσι μου, άντε να χαλαρώσεις κι εσύ τώρα και να το απολαύσεις με την καρδιά σου! Θα κάνετε και τα ψώνια σας και όλα! Μπράβο και για τον τράχηλο και φυσικά και για τη μπέμπα! :tongue::tongue::tongue:

Και το αστεράκι το κοριτσάκι της νιώθει πιο συχνά, το 'χουν οι τσούπρες φαίνεται!

Jo μου και ο μπόμπιρας καλά είναι...640 γραμμάρια...κοιμόταν κ είχε πλάκα...μόλις άρχισε να πιέζει ο γιατρός κ αντέδρασε έφευγε...τι πλάκα.... διασταυρώσαμε άλλη μια φορά το φύλο κ όλα καλά.... εγώ για καμπύλη θα πάω πριν πάω στο γιατρό και είναι 4 ώρες περίπου με τις ίδιες οδηγίες.... υπομονή...

Τζίνα μου είδες που όλα έστρωσαν? τι πλάκα τα κοριτσάκια σε σχέση με τα αγοράκια στα δίδυμα; είναι πιο ζωηρά τελικά.....

Οντως τελικα τα κοριτσια ειναι πιο ζωηρα!!! Δε πειραζει μωρε το ψυχουλι μου!! Δε βολευεται μωρε...τι να κανει;; αλλα το πρωι..ουτε ρολοι να ειχαν..μολις παει 9 ξεκινανε!! Τουκ το ενα τουκ το αλλο...σα να λενε ξυπνα!! Θελουμε γαλα!!!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου

Ρεγγινα τελεια τα νεακια σας μπραβο κσε σας τζινακι ολα μια χαρουλα για τα μπεμπακια

Τζο μου αντε να τη κανεις να τελ ολα καλα θαναι

Εγω κοριτσια ειμαι 28εβδομ απο προχθες βραδυ εχω πλακωμα στο στηθος κ στο στομαχι ψηλα κ σημερα ολα τσιτωματα σα συσπασειςή τελικα ειναι συσπασεις?

Πηρα γιατρο χθες μουπε ξεκουραση κξαναμιλαμε ελπιζω μηνειναθ τπτ

Link to comment
Share on other sites

Rose μου, κάτσε και ξεκουράσου και μην κάνεις τίποτα! Εμένα μου είπε χθες ότι αν πιάνουν όλη την κοιλιά και κρατούν λίγο είναι συσπάσεις, αν πετρώνει ένα σημείο και κρατά ώρες δεν είναι, είναι ο μπέμπης που έχει μεγάλη κινητικότητα. Εμένα μου τσιτώνει όλη η κοιλιά μεν -ζουλιέται βέβαια, απλώς τεντώνει- και κρατάει πολλές ώρες, δηλ. κάτι ανάμεσα στα δύο, αλλά καταλήξαμε ότι δεν είναι σύσπαση, είναι ο μπέμπης που τον πιάνουν οι τρέλες του γιατί μου συμβαίνει όταν φάω το βράδυ και ξαπλώσω ανάσκελα και κρατάει κανένα δίωρο.

Πάντως είτε συσπάσεις είτε όχι, δεν είναι για να ανησυχούμε, απλώς να θυμόμαστε να ξεκουραζόμαστε!

Ρεγγίνα μου, ωραίος ο μπέμπης, κάνει και τα κόλπα του! Άντε να ξεμπερδεύουμε με τις καμπύλες, τελικά θα την κάνω Παρασκευή, χαχαχα, βαριέμαι πολύ και το ξύπνημα και την αναμονή, αλλά τι να γίνει.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κρατουν λιγο αρα μαλλονσυσπαση η αληθεια κανωπραγματα που δεπρεπει χθες καθαροζα καλοριφερ κ μου μενουνκ αλλα αλλα τωρα φοβαμαι

Ο καιρος λεει θαχαλασει θαχειπολλες βροχες αρα χουχουλιασμα κοριτσια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Τι κανετε;;; Μερες εχω να μπω... Εγω που με ρωτησατε δεν πηγα στον γιατρο. Αυριο εχω ραντεβου. Σημερα κανει καισαρικη εκει και μια γνωστη μας με διδυμα κοριτσακια. Ισως περασουμε να την δουμε να μας πει γνωμη και για τον γιατρο.

Αντε Τζινα σετακι εχεις κ εσυ!!! Τελεια!!!!

Rose γενικα οι συσπασεις εμφανιζονται κ λιγο περισσοτερο πταν κουραζομαστε η αν ανεβοκατεβαινουμε σκαλες. Ετσι μου ειπε ο γιατρος. Κι εγω εκανα γενικη κ εκεινες τις μερες μιλαμε ειχα τρελαθει στις συσπασεις. Ξεκουραση θελει απο εδω και περα. Τα βασικα και αραγμα...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Bροχερή καλημέρα από δω!!!

Πολύ μου έφτιαξε τη μέρα αυτός ο σκοτεινιασμένος καιρός! Πήγα πρωί πρωί για την καμπύλη και τώρα απολαμβάνω καφεδάκι ντεκαφ και τη βροχή και τις βροντές! Για μεσημέρι έχουμε φακές, ό,τι πρέπει!

Ρόουζ μου, δεν είναι για τπτ σήμερα ούτε για δουλειές στο σπίτι, κάτσε και χουχούλιασε!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

τζο καλα αποτελεσματα,αντε παει κ αυτο.εμενα αρχες νοεμβριου μου ειπαν κ ο γυναικολογος κ ο ενδοκρινολογος οποτε περιμενω ακομα.

κοριτσακια ηρεμα με τις δουλειες δεν ειναι ωρα για γενικες, ειναι ενας τροπος να σου πει το μπεμπε μαμα χαλαρωσε.εδω εγω εχω συσπασεις που ειμαι κ ολη μερα ξαπλα.

ναι η ζουζουνα ειναι τσαπερδονα, ενω ο μικρουλης μου ειναι εκτοπισμενος σε μια γωνια.αλλα η ωρα τους ειναι το βραδυ 10 με 12 κανουν παρτυ τα μικρα!

παντως τα κιλακια νομιζω πως εχουν αρχισει κ μπαινουν μονα τους.εγω τα ιδια τρωω με οτι ετρωγα κ καθε μερα ολο κ ειμαι λιγα γραμμαρια παραπανω.εγω ειμαι στα +7 τωρα.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως είστε??? Τι δροσερό πρωινό σήμερα...προτιμώ να έχει κρύο παρά να βρέχει!!! &εγώ νιώθω συσπάσεις και πετρώματα...ίσως πρέπει ν'αυξηθεί το μαγνήσιο...την Δευτέρα πάω γιατρό!!! Κατατ'άλλα το μαϊμουδάκι στη κοιλίτσα δίνει το παρόν συνέχεια...και τα κιλά μ σχεδόν ανύπαρκτα...+2 μάλλον...δ ξέρω γτ δ παίρνω σ'αυτήν...στην 1η ήμουν στα +7 τέλη του 6ου...ν'ανησυχώ???? Μεγαλώνει κανονικά λέτε???? Δ ξέρω...το μενού σήμερα έχει φακές...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα... Μαρακι νομιζω πως δεν ειναι ανησυχητικο γιατι εχεις ηδη ενα μπομπιρακο να κυνηγας. Περασες και την ιωσουλα σου οποτε λογικο ειναι να μην βαζεις. Στην 2η συνηθως δεν βαζουμε οσα στην πρωτη. Εκτος απο το Εμμακι κ μενα εχει καμια αλλη γιατρο σημερα;;;


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κάθυ μου, με το καλό να δεις τον μπέμπη σου και το γιατρό και να σας λύσει όλες τις απορίες!

Μαράκι μου, μην ανησυχείς, ο μπεμπάκος σου παίρνει ό,τι χρειάζεται από τα αποθέματά μας!

Εγώ σήμερα παίρνω τα αποτελέσματα στις 12 απ' την καμπύλη.

Εμένα μ' αρέσει και κρύο και βροχή και μπουμπουνητά και περιμένω τώρα να ξαναρίξει καμιά καταιγίδα! Αρκεί να μη χρειάζεται να βγω!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...