Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Μπραβο τζο χαιρομαι

Εγω στη πρωτη γεννα μας ειχε πει ξ μαια απο αρχες 9ου κ εβαζα οινόπνευμα κ μετα αμυγδαλελαιο κ μετα που γεννησα δε ξερω αν ηταν θεμα τυχης δεν ειχα κανενα τραυματισμο ουτε καν κρεμα δεν εβαζα ουτε επιθεματα τπτ κ θηλασα για 8μηνες

Σκεφτομαι να κανω το ιδιο απτη στιγμη που ηταν δοκιμασμενος αυτος ο τροπος

To οινόπνευμα δεν τσούζει; Αφού σε βόλεψε είναι πολύ καλό, γιατί δεν ξέρω και καμία να αποφεύγει τους τραυματισμούς, είναι πολύ σημαντικό να μην πονάς εξ αρχής.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα κορίτσια... οπότε παιδίατρο καλό είναι να έχουμε βρει... κ εγώ γι' αυτό ρώτησα γιατί ειδικά αν είναι το πρώτο είναι πολλές οι απορίες μόλις το πάρουμε σπίτι....

σχετικά με τη προετοιμασία για το θηλασμό και το τοκετό, μίλησα με τη μαία του γιατρού και είπε οτι θα με βοηθήσει η ίδια σε όλα...με ρώτησε αν θέλω να θηλάσω και μόλις της είπα ναι μου είπε οτι θα τα δούμε όλα μαζί... βέβαια θα πάω κ εγώ σε κάποιο σεμινάριο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καλη κυριακη!

καθυ μου μου το ειπε με την λογικη οτι ακομα κ αν δουμε να ειναι λιγο πιο μεγαλο στην μετρηση να μην αγχωθουμε, ειναι φυσιολογικο.

τζο μου καταρτισμενη ηταν η μαια αλλα καθολου γλυκος ανθρωπος.δεν θα την προτεινα. τωρα μου εχει πει η αδερφη μου για μια αλλη που της συστησε μια φιλη της αλλα αν δεν κλεισω τον 7ο ραντεβου δεν κλεινω ακομα.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Αστεράκι μου, είδες; Ευτυχώς που σε ρώτησα!!! Ακριβώς το αντίθετο μου είπε μια κοπέλα στο φβ που πήγε στο ίδιο σεμινάριο. Πάντως αν το λες, δεν πάω, γιατί ήδη έχω φορτώσει πολλά σεμινάρια το Νοέμβρη και για σύμβουλο θηλασμού προτιμώ να είναι παιδίατρος-σύμβουλος, όχι μαία. Βέβαια αυτό δε σημαίνει ότι θα βρω και να μου ταιριάζει ακριβώς, αλλά έχω ήδη μία υπόψη μου από την ευρύτερη περιοχή. Ναι, στον 7ο θα 'ναι καλά να το κάνεις το ραντεβού κι εμένα τέλη 7ου με έβαλαν στα περισσότερα σεμινάρια, ελπίζω να μη μου βγει η γλώσσα!

Κατά τ' άλλα πώς είστε σήμερα; Εμείς έχουμε οικογενειακό τραπέζι! Αισθάνομαι ότι η εγκυμοσύνη κυλάει σα νερό και δεν θέλω ακόμα να τελειώσει :roll: μ' έχει πιάσει και τα αναδιοργανώνω όλα στο σπίτι και θέλω να τα κάνω χαλαρά και με την ησυχία μου.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!

Καλα να περασουμε σημερα

Τζο μου οχι δε τσουζει καθολου το οινοπνευμα

Αποτι καταλαβα σκληραινει τη περιοχη κ μετα με το αμυγδαλελαιο ενυδατωνεται

Οντως ο καιρις περναει ας τον απολαυσουμε μετα θα απολαμβανιυμε αλλες στιγμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Καλή Κυριακή...&εμείς οικογενειακά σήμερα...φτιάχνω Μοσχαράκι στιφάδο και θα φάμε όλοι μαζί! Όσο αφορά τον παιδίατρο, συμφωνώ με την Rose...χρειάζεται απο πριν για οποιαδήποτε απορία έχεις και εντός μαιευτηρίου! Όσο για το στήθος εγώ δ τον γλύτωσα τον τραυματισμό...τον δεξιό μαστό δυσκολεύτηκε να τον πιάσει και χρειάστηκα κρεμούλα λανολίνης...πάντως καλό είναι να υπάρχει στα καλλυντικά μας πριν την γέννα!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

μωρε ειναι πολυ σχετικο ποιος ταιριαζει με ποιον. για αυτο κ πρεπει να δεις τον αλλο απο κοντα.κ αυτος που ειναι θεος για καποιον αλλο εσενα μπορει να μην σου κανει.κ συμφωνω οτι καλυτερα να ειναι παιδιατρος-συμβουλος κ οχι μονο μαια.

πηρα επιτελους κ το bio oil που εχετε ολες αλλα εμενα δεν μου πολυαρεσε.μαλλον εχω υπερβολικα λιπαρη επιδερμιδα κ κανει 100 ωρες να απορροφηθει.ευτυχως πηρα την μικρη συσκευασια.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!! Σήμερα το μεσημέρι έχουμε ραντεβού με τον μπέμπη μας!

Αστεράκι, να φανταστείς εμένα το βιο όιλ μου φαίνεται ότι απορροφάται εύκολα γιατί βάζω παράλληλα και κηραλοιφή της μαμάς μου που εκεί να δεις λιπαρότητα. Πάντως ως τώρα δεν έχω βγάλει ραγάδες, αλλά βάζω πρωί-βράδυ ανελλιπώς.

Για τις πληγωμένες θηλές κανονικά επιτρέπεται μόνο κρέμα λανολίνης, σπαθόλαδο (ή αλλιώς βαλσαμέλαιο) ή κηραλοιφή (με συγκεκριμένη όμως δοσολογία παρασκευής). Το πιο εύκολο είναι η λανολίνη για μένα! Αυτά όμως μετά τον τοκετό και μόνο αν πληγωθούν, ας ελπίσουμε να μην τις χρειαστεί καμιά μας.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια... Πως ειστε;;; Τζο με το καλο να πας σημερα να μας πεις νεααα... Αλλη καμια εχει γιατρο αυτην την βδομαδα;;; εγω εκλεισα παρασκευη να παω στον γιατρο του νοσοκομειου.


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια... κ εγώ για τις πληγωμένες θηλές έχω ακούσει όσα λέει η Jo... Για πριν όχι κάποια προετοιμασία...κ φίλες μου που θήλασαν μετά έβαλαν κρεμούλα...

εγώ γιατρό έχω αύριο... την κλασσική επίσκεψη του μήνα, να δει τις εξετάσεις κλπ...

υποθέτω οτι θα μου πει και για καμπύλη εντός των επόμενων εβδομάδων ώστε να την δει στο επόμενο ραντεβού.

Μέσα στον Οκτώβριο έχω κ ενδοκρινολόγο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρίσαμε, κορίτσια! Ο μπέμπης μας ήταν 650 γραμμάρια και πολύ ζωηρός! Όλα καλά και με πλακούντα, αμνιακό υγρό και με μένα, που είμαι και +10 κ. σε αντίθεση με το μπέμπη που είναι αδύνατος! :tongue::tongue::tongue:

Σ' ένα μήνα τώρα ξανά ραντεβού και στο μεταξύ θα κάνω καμπύλη και γενικές αίματος. Από διαβήτη μου είπε ότι δεν έχω ένδειξη μιας και ο μπεμπάκος είναι στιλάτος και να μην ανησυχώ. Για τα δικά μου δεν τον απασχολούν όσο δεν επηρεάζουν τον μπέμπη κι όσο είμαι ανάλαφρη και δεν είμαι δυσκίνητη μου λέει φυσιολογικά όλα (ε, κι εμένα όσο δε φαίνονται και δεν πάνε στο μπέμπη μου πάλι δε με νοιάζει, τι να κάνω κιόλας δηλ., πιο υγιεινά δε μπορώ να φάω πια :lol:).

Ρεγγίνα μου και Κάθυ, άντε με το καλό να δείτε τους μπόμπιρες!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Jo μου.... πόσο πιο υγειινά να φας πια;;;;;εγώ την προηγούμενη φορά ήμουν +4 αλλά τώρα πρέπει να έχω τσιμπήσει ένα τρίκιλο.....θα δείξει..

Κ εγώ αναμένω να δω τι θα μου πει για διαβήτη... θα δείξει αύριο....

Καλό σας βράδυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...Πως είστε???? Εγώ χτές δ ήμουν καθόλου καλά...με πονούσε το έντερο και και τα κόκαλα της λεκάνης...μάλλον ανοίγει πάλι σιγά-σιγά! Ευτυχώς σήμερα καμία ενόχληση! Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα και ανυπομονώ...έχουν περάσει τόσες μέρες και το πεθύμησα το σποράκι!

Τζο μ μπράβο στο μωράκι σου...τέλειος! Όσο για τα κιλά σου μια χαρά τα βρίσκω! &η ενημέρωση σου πάνω στην περιποίηση των θηλών, άψογη!!!!

Ρεγγίνα και Κάθυ περιμένουμε τα νέα σας!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια..

είδα κ εγώ το μπέμπη μου χθες...

συγκινήθηκα παρα πολύ... έχει μεγαλώσει αρκετά....

εγώ είμαι +8 που σημαίνει οτι τσίμπησα 4 κιλάκια... τι σας έλεγα;εεε δεν είχα πάρει καθόλου τη προηγούμενη φορά κ τα πήρα όλα τώρα....

έκανα κ εγώ τη συζήτηση για το κατα πόσο επηρεάζει το μωρό μου αλλά με καθησύχασε ο γιατρός.... μου είπε να προσέχω για μενα... το bebe είναι καλά... απλά δε θέλω να ξεφύγω οπότε απο σήμερα θα προσέχω πιο πολύ....

Κάθυ πως πήγε;

Μαράκι φτάνει κ η Δευτέρα... Rose έρχεται κ ο Νοέμβρης....

jo και εγώ ραντεβού σε ένα μήνα κ πριν πάω θα κάνω γενικές κ καμπύλη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...