Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Ροουζ μην ανυσηχεις, ακομα και διανητης να ειναι θα το ρυθμισεις με διατροφη και ολα καλα!! Αλλωστε το μωρακι ειναι μια χαρα, αρα ολα οκ!

Αα Χρυσα.σχεδον ολα ετοιμα τα εχεις εσυ!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σήμερα είχα διατροφολογο μου έδωσε μια λίστα με τι να τρώω πόσα γραμμάρια και πόσο υδατάνθρακες έχει και πόσες θερμίδες. Ημερησίως πρέπει να παίρνω 19-20 υδατάνθρακες και 2000 θερμίδες. Το ζαχαρο μου νηστείας δεν πρέπει να ξεπερνάει τους 90 και μια ώρα μετά το φαγητό τους 130. ( μου είπε έχω μισή ώρα να φάω το φαΐ μου δεν είναι σαν την γλυκοζη που πρέπει να το πιεις σε 5 λεπτά. Αυτό με αγχωνε εμένα πολύ.)

Μπορώ να φάω όσα λαχανικά (ειδικά σαλάτες) θέλω έχουν 0 υδατάνθρακες

Μου έχει χωρίσει το πρωινό στα δύο γιατί η γλυκοζη στο αίμα το πρωί είναι πιο υψηλό από της υπόλοιπες ώρες....

Και μου είπε ότι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης δημιούργησαν τον διαβήτη και ότι αυτό θα φύγει μετά την εγκυμοσύνη.

Έχω την άλλη εβδομάδα ραντεβού ξανά να με κοιτάξουν άμα δεν καταφέρω να το αντιμετωπισω με την διατροφή θα κάνω ενέσεις ινσουλινης.. . Ας ελπίσουμε πως θα αρκεί μόνο διατροφή. Και Ρόζα στο ίντερνετ γράφουν για διαβήτη τύπου 1 και 2 εμείς είμαστε σε άλλη κατηγορία :)


texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι μπαμπατσικα νινακια εχετε!!!!!!! Τρελαινομαι!!!!! Μακον να σου ζησει η αδερφη. Του δωσατε και καταλαβε. Οποτε ξεκουρασου τωρα.

Ροουζ δηλαδη σου ειπε οτι και αργοτερα μπορει να εμφανιστει διαβητης;;; 25-27 βδομαδα ηξερα οτι ερχεται στο μαξιμουμ...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ

Εχω ηρεμισει απλα αυριο θαναι μια αγχωτηκη μερα

Ολα καλα ευχομαι κ ελπιζω

Τανιου καλα τα νεα σου κ ηρεμισα κιολας

Καθη μου τι να σου πω πριν ενα μηνα στη μικρη καμπυλη πουχα κανει ηταν πολυ καλη μη σου πω ειχα υπογκυκαιμια

Τωρα μουπε οτι η αυξηση του αμν υγρου ή απο σακχαρο θαναι ή οργανικο τωρα θα δουμε παντως μουπε αυριο πας δε το αφηνουμε δεν ειναι κ ομιλητικος να καταλαβω

Το μωρο δε κυνδινευει μουπε ουτε γω αυτα αυριο θα ξερω

Α κ οτι γιαυτο νιωθω συνεχεια τσιτα κοιλια σα συσπασεις απτην αυξηση του υγρου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!! Τι κανετε;;

Εγω καλα μπορω να πω!! Νιωθω αρκετο βαρος χαμηλα και ενα πονο χαμηλα απο το κεντρο λωξα αριστερα....

Λοιπον την τριτη ειχα τη β επιπεδου!!! Οολα τελεια!! 100% αγορακι κοριτσακι!!

Μου ειπε η προγενετηστρια οτι ειναι πολυ ψηλα παιδακια!

Το αγορακι ειναι 455γρ το κοριτσακι 434 γρ!

Πιθανοτητες για συνδρομα 1:8900 και για τα 2!

Βγαλαμε και 3d ειναι πολυ ομορφα!! Δεν φαινονται πολυ καθαρα γιατι εχουν μπροστα τους πλακουντες.

Μου ειπε οτι καθε 12 του μηνα αλλαζω μηνα οποτε εγω σε 7 μερες κλεινω τον πεμπτο και μπαινω στον 6ο και οτι βαρια βαρθα μεχρι 15 φεβρουαριου θα τα παρουμε!! Οποτε στο πινακακι μια χαρα ειμαι!!!

Τα μωρα υπερδραστηρια..και τωρα τελευταια το βραδυ δεν με αφηνουν να κοιμηθω....παει το κλωτσιδι συννεφο...!

Εχουμε ξεκινησει να κοιταμε πραγματακια! Κλεισαμε σημερα τα καθησματακια αυτοκινητου!! Τα ειχαν σε προσφορα και ηταν μεχρι το σαββατο και .μθας και θα μας τα παρουν αλλοι τα κλεισαμε για να ειναι φθηνοτερα...αρχικη τιμη 178 ευρω και τα πηραμε 100! Ειναι απο 0-25 κιλα!! Για οποια ενδιαφερεται ειναι το correli 0-25

Εχουμε δει και καροτσι αλλα δεν το ειχαν να το δουμε..περιμενουμε να φερουν για να το δουμε απο κοντα ειναι το britax για διδυμα...b-agile καπως ετσι λεγετε

Ειδαμε και κρεβατακια...ενδιαφερομαστε για πολυ μορφικο..μας αρεσαν 2 ..το 1 το ειδαμε στημενο το αλλο οχι..θελουνε να δουμε και το αλλο και να αποφασισουμε!!


Dyvnp3.png?hpEKGhcfk3Rzp3.png

SmrGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ροουζ αφου δεν εχει θεμα το μωρακι χαλαρωνεις κι εσυ. Ελπιζω απλα οργανικο να ειναι να μην τρεχεις με διατροφες...

Τζινακι τελειαααα τα διδυμακια σου!!!! Μεγαλωσαν!!!! Πολυ καλη τιμη για τα καρεκλακια... Αντε σιγα σιγα να αρχισετε να μαζευετε γιατι τα θελετε και ολα διπλα....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ

Εχω ηρεμισει απλα αυριο θαναι μια αγχωτηκη μερα

Ολα καλα ευχομαι κ ελπιζω

Τανιου καλα τα νεα σου κ ηρεμισα κιολας

Καθη μου τι να σου πω πριν ενα μηνα στη μικρη καμπυλη πουχα κανει ηταν πολυ καλη μη σου πω ειχα υπογκυκαιμια

Τωρα μουπε οτι η αυξηση του αμν υγρου ή απο σακχαρο θαναι ή οργανικο τωρα θα δουμε παντως μουπε αυριο πας δε το αφηνουμε δεν ειναι κ ομιλητικος να καταλαβω

Το μωρο δε κυνδινευει μουπε ουτε γω αυτα αυριο θα ξερω

Α κ οτι γιαυτο νιωθω συνεχεια τσιτα κοιλια σα συσπασεις απτην αυξηση του υγρου

Μην στεναχωριεσαι κορίτσι μου και να έχεις διαβήτη με διατροφή θα το αντιμετωπίσεις και μετά την εγκυμοσύνη φεύγει... Και να ξέρεις το άγχος ανεβάζει το ζαχαρο οπότε ψυχραιμία... Μάλλον θα σ πει κ ο δικός σ γιατρός ξάπλα όπως με είπε κ εμένα από την πίεση...

:)

Τζινα τέλεια τιμή και μεγαλώνουν μωρε τα μικρουλια σ σιγά σιγά και εκμεταλευσου της προσφορές τα θέλεις όλα κ επί δύο... Καληνύχτα κορίτσια :):rolleyes:


texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια κοριτσακια!

φουντουκι τελεια η μπεμπα σου!μια χαρα τα νεα σας!!!

ροουζ εμεις στρωσαμε χαλια.μην αγχωνεσαι θα κανεις την καμπυλη σου κ θα το δειτε.ακομα κ αν εχεις λενε οτι με διατροφη το ζαχαρο στην εγκυμοσυνη ελεγχεται απολυτα. θα μας πει κ η τανιου μας.

εγω ειμαι πολυ πισω σε σχεση με σας. μολις χτες εκανα την καμπυλη, το βραδυ θα παει ο αντρας μου να τα παρει κ την αλλη βδομαδα θα παμε κ γυναικολογο κ ενδοκρινολογο να μας τα αξιολογησουν. κ εχω να κανω κ ενα τριπλεξ καρδιας που μου ζητησαν. κ ο ενδοκρινολογος μου ειπε απο την αρχη οτι εμεις θα κανουμε 2 καμπυλες για να ειμαστε σιγουροι.

απο πραγματα εμεις τιποτα ακομα ειναι πολυ νωρις ακομα.

τζινα εγω το maclaren twin techno εχω βαλει στο ματι αλλα θα το παραγγειλουμε αφου γεννηθουν.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! :tongue:

Εμείς βρήκαμε κ κουρτίνα σήμερα, πήρα μία λευκή με γκρι-μπλε κουκουβάγιες που είναι κ το αγαπημένο μου παιδικό ζωάκι (ή αυτό ή καμηλοπάρδαλη έψαχνα) κ δίνουν πολύ χρωματάκι στο δωμάτιο! Άρχισε να παίρνει εικόνα κ μ' αρέσει πολύ! Τελειώσαμε και με τα πλυντήρια-σιδερώματα, γιατί είναι και ταχύτατη η μαμά μου :tongue: και αύριο συναρμολογούμε τα επιπλάκια!

Εγώ πρέπει να κόψω κάθε κούραση μου φαίνεται πια, στο 10λεπτο δραστηριότητας λίγο πιο έντονης μου αρχίζουν τα τσιμπήματα χαμηλά και μόλις κάτσω περνάνε. Επίσης, άρχισε κ να με ψιλοπονάει ήπια το ηβικό οστό σα να ανοίγει η λεκάνη! Ανυπομονώ να δω πόσο έχει φτάσει ο μπεμπάκος μου! Στις 16/11 έχουμε ραντεβού.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ετοιμη κ η κουρτινα βρε θηριο?μια χαρα ολα ετοιμα σχεδον!

Καθυ την μεσαια εκανα των 75γρ. Την διωρη.το νηστιας ηταν μια χαρα αλλα σε 1 ωρα κ σε 2 ωρες ηταν λιγο πανω απο το οριο.λογικα την διατροφη δεν την γλυτωνω αλλα δεν ξερω αν θα μουδωσει μηχανακι να μετριεμαι. Απο δευτερα τωρα θα παρω τηλ να παω στον ενδοκρινολο.τα γλυκακια θα μου στοιχισουν αλλα για τα ζουζουνια μου θα κανω οτι μου πουν.


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας...

με γεια τα ψώνια...

αστεράκι κ εγώ καμπύλη τη Τετάρτη θα κάνω κ ψώνια μετά τις 15/11.

georgia όλα καλά?τι έγινε με τη νέα καμπύλη;

jo εμένα με πονάει όλη η περιοχή απο τη λεκάνη μέχρι τους γοφούς σαν να έχω πιαστεί απο τη γυμναστική. Το είχα απο τον 4ο αλλά τώρα πιο έντονο...Να πάει 16/11 να τελειώνω με κάποιες υποχρεώσεις κ μετά ξάπλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μεγεια μεγεια τα ομορφα ψωνια σας

Να τα χαρειτε

Εγω δοξα το θεω ολα καλα πηγαν η τριωρη καμπυλη βγηκε καλη μιλ κ νε το γιατρο κ μου πε ολα καλα να μην ανησυχω οποτε ειναι οργανικο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κυριακάτικη!

Αστεράκι, αφού είσαι οριακά θα το ρυθμίσετε με διατροφή, δε θα χρειαστείς κάτι παραπάνω εύχομαι! Μπορεί και να μετράς, αλλά δεν είναι κάτι φοβερό κι αυτό και θα σαι κ πιο ήρεμη. Α, τα maclaren είναι ό,τι πιο ανθεκτικό κυκλοφορεί!

Ρεγγίνα μου, άσε, αυτό με τον πόνο κ την ξάπλα μια μέρα μου συμβαίνει κ μου την έχει δώσει στα νεύρα! Με πόναγε η μέση ήπια όλο το βράδυ και πόση ξάπλα πια; εγώ σηκώνομαι το πολύ να φτιάξω πρωινό ή να κόψω καμιά σαλάτα ή για νερό αλλά έχω κ σκουλήκια, δεν αντέχω όλη μέρα στον καναπέ, κάθε μισή ώρα κάνω κ μια βόλτα μες στο σπίτι. Δηλ. τους έχω όλους να με υπηρετούν, δε μπορώ να φανταστώ πώς να ξαπλώνω περισσότερο κ πόσες εντολές ακόμα να δίνω στους γύρω, δε μ' αρέσει καθόλου. Ελπίζω να μην πάει έτσι ως το τέλος τώρα, αυτό μόνο! Εμένα αυτό που παρατήρησα ότι με έβγαζε το βράδυ νοκ άουτ (+την επόμενη μέρα το πρωί) είναι η πρωινή βόλτα, οπότε μάλλον αυτά θα κόψω σιγά σιγά.

Ρόουζ μου, καλή επιτυχία σήμερα, ελπίζω να 'χεις ξεμπερδέψει τώρα με την αναμονή στο μικροβιολογικό!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...