Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημερα ρεγγινακι

Δε θαναθ τπτ τα πονακια αυτα αλλα παρε τηλ να ηρεμισεις πιθανον ειναι το εντερο αλλα μπορει κ το μπεμπε να παιρνει τεροια θεση που να σε χτυπαει εσωτερικα

Παρτον να ησυχασεις κ μη φοβασαι μη μου στενοχωριεσαι κ κλαις γιατι το νιωθει κ το μωρακι

Κ γω συνεχεια η κοιλια τσιτα απτη μια φοβηθηκα αλλα λεω οχι πανικο θα παω στο γιατρο κ θα τα πω παιρνω κ τα χαπια κ ολα οκ

Αντε περιμενουμε νεα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Ρόουζ μου, τι ωραία που τα έγραψες! Τα είπες όλα με λίγες κουβέντες για τη σχέση μας με τον άνθρωπό μας και πώς θα την αλλάξει το παιδάκι κ κάτι για να θυμόμαστε και να παίρνουμε ανάσα όταν μας πιάνουν οι μαύρες μας και φαίνονται όλα βουνό! Ωραίο και το άλμπουμ με τις φωτογραφίες, θα το κάνω!

Ρεγγίνα μου, είναι φυσιολογικά τα πονάκια (απ' όπου κι αν προέρχονται, χαχαχα) αλλά μίλα με το γιατρό μήπως σε δει να ησυχάσεις, γιατί νομίζω οι ορμόνες είναι που σε κάνουν να τα βλέπεις αυτές τις μέρες έτσι άσχημα όλα. Μπορεί να έχεις ανάγκη έναν υπέρηχο για να σε καθησυχάσει, δεν είναι κακό, αρκεί να νιώσεις εσύ καλύτερα! Εμένα πριν λίγες μέρες με καθησύχασε και ένιωσα πολύ καλύτερα. Και για τις ορμόνες να σου πω ότι φοβόμουν πως θα περάσω μια πολύ ασταθή εγκυμοσύνη λόγω ορμονών, επειδή άκουγα όλους να λένε πόσο τρελαίνονται, τελικά δεν έχω κλάψει ούτε μια φορά στην εγκυμοσύνη, ούτε στο 1ο τρίμηνο που είναι όλα ρευστά και αγχωτικά και χθες με έπιασε κι έκλαιγα χωρίς λόγο κι αιτία και είχα νεύρα και μετά με έπιαναν και οι τύψεις που είχα νεύρα! Ε, δεν μπορεί να μην έχουμε και τις κακές μας μέρες κάποια στιγμή! Το δικαιούμαστε και μετά νιώθουμε καλύτερα! Πήγαινε να δεις το μικρό σου και θα δεις πόσο όμορφα θα τα βλέπεις όλα μετά!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ κορίτσια μου... μίλησα με τον καλό μου το γιατρούλη και αποκλείσαμε τα νεφρά αλλά όχι το έντερο. Μου έδωσε μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα γιατί μάλλον έχω ήπιες συσπασούλες και όλα καλά. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό μου είπε... απλά επιβεβαιώθηκα όταν λέω οτι είμαι χαζή γιατί εγώ αυτές τις συσπάσεις ούτε καν....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε...άντε να περνάνε να έρχεται και η πολυπόθητη στιγμή! Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για το παιδάκι μ...το σκ δ ήμουν και πολύ καλά...είχα το στομάχι μ&επίσης μου βγήκε πολύ κούραση απο τα γενέθλια του μικρού!

Ρόουζ όπως ακριβώς τα είπες είναι...δυσκολεύουν λίγο τα πράγματα με τον ερχομό του παιδιού&αυτό γτ αναλαμβάνουμε τον ρόλο του γονιού...με τον καιρό μπαίνουν όλα στην σειρά τους και μπορούμε πλέον να ζούμε αρμονικά! Τι ωραία που κοντεύεις...ανυπομονώ και εγώ να περάσει ο Νοέμβριος...μετά πιστεύω δ θα τον καταλάβω τον καιρό!

Ρεγγίναμ εγώ προσωπικά ναι μεν ανησυχώ αλλά δ έχω την πολυτέλεια του χρόνου να τα σκεφτώ πολύ ώρα...υπάρχει ήδη η καθημερινότητα-ρουτινά με το 1ο παιδάκι&αν δ είναι κτ τόσο έντονο απλά ξεκουράζεσαι για λίγο και ''ξανά προς τη δόξα τραβά"...χαχα...


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

ροουζ μου πωπω ακουγεται τοσο συντομα!!!κ το μνμ σου ειναι υπεροχο, φαινεται ποσο αγαπημενο ζευγαρι ειστε!!!! εγω τα σκεφτομαι ολα αυτα κ πως θα ειμαστε που απο 2 θα γινουμε 4 με την μια....στα δυσκολα θα σκεφτομαι το μνμ σου!

ρεγγινα μια χαρα αφου σε καθυσηχασε ο γιατρος σου!φαρμακακια, χαιδεμα κοιλιτσας κ θα περασει κ ο νοεμβρης.κ εγω ειχα 2-3 ξεσπασματα, ειναι ατιμες αυτες οι ορμονες μερικες φορες!

μαρακι με στο 2ο δεν προλαβαινεις ουτε να αγχωθεις,ε?καλυτερα!!!να το χαιρεσαι το ποντικακι σου!!!

τζο τρωγε για συμπαρασταση!!!...κ εμενα με εχει πιασει μια πεινα αλλο πραγμα.τελειωνω το φαγητο κ συνεχιζω να πειναω λες κ δεν εφαγα.κ τρωω κ γρηγορα που παντα ετρωγα τα ζωα μου αργα...δεν βαριεσαι θα τα χασουμε μετα!!!


8xhrp3.png

Caa9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρεγγινακι μπραβο δεν ειναι τπτ εγω με το θεμα εντερο πια εχω εξοικειωθεί χαχα ολο με ενοχλει κ με ενοχλουσε κ στη πρωτη εγκυμοσυνη

Αστερακι μου ολα καλα θα πανε σα ζευγαρι εχουμε τις καλες μας στιγμες αλλα κ τις κακες μας προσπαθουμε οχι παντα να βαζουμε τη λιγικη μπροστα κ να φανταστεις ειμασρε απτα ζευγαρια που ασπρο εγω μαυρο εκεινος δε συμφωνουμε σχεδον πουθενα

Το παλευουμε οπως ολοι κ ετσι πρεπει κ σεις

Μη νομιζεις κ γω αγχωνομαι πως θαναι σα φαση ο ερχομος του δευτερου σιγουρα παλι οι ισορροπίες θα αναταραχτουν αλλα ενας αγωνας δεν ειναθ ολα?εδω θαμασθε κ θα τα λεμε

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσακια;;;; Χανομαστε που και που.... Ροουζ τι καλα που τα λες... Εγω αγχωνομαι πολυ γι αυτα.... Λαι για τα νευρα που θα εχω μετα απο την κουραση αλλα και γιατι φοβαμαι μην χαθουμε σαν ζευγαρι.... 3 χρονια αρραβωνιασμενοι ηταν αλλιως.... Κατα τα αλλα καλα... Οι κοιλιτσες μεγαλωνουν μαζι με τα νινακια και πλησιαζουμε...


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα, έχω καιρο να μπώ και να γράψω. Ολα είναι καλά εδώ και το μωράκι μας 'εφτασε στα 1250 γραμμαρια. Στον υπέρηχο έχουμε μια μικρή καθυστέρηση ούτε μιας βδομάδας αλλα μου είπε ο γιατρός πώς δεν μας ανησυχεί αυτό. Είναι όμως με το κεφάλι προς τα πάνω αλλα πιστευω να γυρίσει με το κεφάλι κάτω συντωμα. Έχω τώρα καθε 2 βδομάδες ραντεβού και σε ένα μήνα σταματά και την δουλειά.

Κατα τα άλλα το νιώθω το μωρό τώρα καθημερηνα αλλα δεν σκεφτικα ακόμα το όνομα. Μου έκανε παρατηρηση ο γιατρός μου επειδη έβαλα 3 κιλά αυτόν τον μήνα και ότι θα πρέπει να προσέχω. Η μεγάλη μου κόρη αρχισε να πηγαινει τουαλέτα και η μικρή αρχισε να περπατάει οπότε εχώ πολυ τρέξημο.

Εσείς πώς τα πάτε φουσκόνετε?


qm3Dp2.pngdmHgp2.pngPyLfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω μια ερώτηση? ?? ? Γιατί δεν ανοίγεις ένα ποστ με το θέμα agnotis και τα γράφετε αυτά εδώ στης μανούλες Ιανουαρίου και αποτι παρατήρησα γράφεται από δύο διαφορετικά προφίλ που δημιουργήθηκαν στης 26-10 και τα δύο και έχετε από 3 δημοσίευσης και τα δύο... .. Εμένα προσωπικά αυτό μου φαίνεται πιο ύποπτο από της πάνες agnotis... ..

Καλησπέρα το πόστ για τις πάνες το εγραψε και το ανέβασε ο άντρας μου! Βλέπεις 2 προφιλ γιατι εκεινος δεν είχε και το δημιουργησε την μερα που ενεργοποιουσα και εγω το δικο μου.. Μαλιστα με παρακαλεσε να το ποσταρω και απο το δικο μου προφιλ γιατι εκεινος δεν ηξερε την διαδικασια..Αφου δημιουργησε το προφιλ του το ανεβασε κι εκεινος...

Εγω μαλιστα του ειπα να το ποσταρει εδω καθως ειχα διαβασει σε προηγουμενες σελιδες της κουβεντας σας οτι ειχε γινει λογος για τις συγκεκριμενες πανες..Και φανταστηκα οτι θα σας ενδιεφερε κατι που εχει να κανει με τα μωρακια μας...

Αλλου είναι το υποπτο της υποθεσεως συμφωνα με ότι εχουμε μαθει και οχι στο προφιλ το δικο μου και του αντρα μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα!!!

Ρεγγίνα μου, πώς είσαι σήμερα; Ελπίζω να χαλάρωσαν τα πονάκια.

Εμείς χθες πήγαμε να αγοράσουμε τα επιπλάκια του μικρούλη μας, έκλεισα ένα 8ωρο να περπατάω, αλλά βρήκα πάρα πολλά, κούνια, στρωματάκι, συρταριέρα, αποθηκευτικά κουτάκια, παιχνιδάκια, σελτεδάκια κι ένα σωρό και σήμερα ξύπνησα με τσιμπήματα στη μήτρα, όχι που θα με άφηνε! Μου λείπουν τώρα κουρτίνα, αυτοκόλλητο τοίχου και βαλίτσα μαιευτηρίου. Μες στον 7ο θα γίνουν κι αυτά γιατί οι αντοχές μου θα μ' εγκαταλείπουν σιγά σιγά!

Επιτέλους έχουμε και δική μας ενότητα τα μωράκια του 2016!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!! Θεανω μεγαλωσε η κορακλα ε!!!! Θα αλλαξει θεση μεχρι το τελος!!!!

Ροουζ εννοειται θα το παλεψουμε. Θα ειμαστε μανες αλλα και γυναικες....

Οντως επιτελους εχουμε και τους γονεις 2016..... Καιρος ηταν....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τζο μου μεγεια μεγεια αυτες ειναι χαρες με το καλο να τα χαρειτε με τον μπεμπη σας

Ξεκουρασου σημερα θα γινουν κ τα υπολοιπα

Κ γω σκεφτομαι τη βαλιτσα για το νοσ να τη φτιαξω απο τωρα . Η δη του μπεμπη ειναι ετοιμη

Κοριτσια εμενα μου λειπε στρωματακι για τη κουνια κ πηρα τηλ σε ελλην βιοτςχνια που χα παρει του μεγαλου μου κ μου πε σουπερ τιμη 55με65ευρω κ ολοι υπολοιποι ζητουν τα διπλασια με κοκοφοινηκα οπως πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Rose, ο μπέμπης θα 'χει δική του βαλίτσα; :confused: με ρουχαλάκια, πάνες κλπ; Τόσα πολλά θα είναι; Αν είναι πρέπει δηλ. να σκεφτώ για 2 κι εγώ ή μια μεγάλη;

Εμείς πήραμε στρωματάκι με ελατήρια σε θήκες υποαλλεργικό, ελπίζω να τα απολαύσουν τα μπεμπάκια μας και να ρίχνουν ύπνους ωραίους :tongue:


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια! Εδώ και εμείς...Εγώ πάλι απο προχτές έχω πονάκια στο ηβικό οστό...

Τζο μεγειά τα πραγματάκια σας...τι ωραία τα πρώτα ψώνια!!!! Κάτσε ξεκουράσου σήμερα...έχει όλο τον μήνα μπροστά για τα υπόλοιπα! Πιστεύω ότι βολεύει καλύτερα 2 μικρότερες βαλιτσούλες για τα πράγματα παρά μία γκουμούτσα που δ θα μπορείς να μεταχειρίζεσαι εύκολα! Εγώ σε 2 θα τα βάλω μιας &του μπέμπη θα'ναι λίγα περισσότερο απο τα δικά μ...μην ξεμείνουμε κιόλας!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...