Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Α, κι εμείς λαχανοντολμάδες σήμερα, απόλυτος συντονισμός! Χαλιά λέω να βάλω μόνο ένα φέτος στο σαλόνι, τα δωμάτια έχουν ξύλινο πάτωμα κ λέω να αποφύγω την πολλή σκόνη κλπ. Βέβαια ένα χαλί για τον μπέμπη ήθελα, αλλά μια η σκόνη, μια ότι δεν θα το αξιοποιήσει φέτος αφού θα τον έχω στο δικό μου, θα το αφήσω για του χρόνου το χαλί του.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στο ιασω γενναω

Μπραβο συγχρονισμος χαχα καιρο τους λαχταροτσα

Αρχιζουν κ μουρχονται δειγματακια κ κουπονια

Δε θυμαμαι πιο κορθτσι ειχε κανει αναρτηση με μια λιστα

Εχω παρει κουπονι απο παμπερς σημερα ηρθε ενα πακετακι απο λιμπερο μαζι με ενα μπιμπερο κ μια πιπιλα αχ τι ωραια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια αντέ σιγά σιγά φτάνουμε στην τελική ευθεία :)

Σε ευχαριστούμε Ρόζα για της συμβουλές..

Λοιπόν την Δευτέρα είχα μάθημα με την μαια επανάληψη τα πρώτα που έγω δεν κατάφερνα να συγχρονισμό ίσως με πειράζει στην αναπνοή οι γάτες.. Έχω αλλεργία... ..

Μάθαμε και μια καινούργια αναπνοή που την εφαρμόζουμε όταν το κεφαλακι του μωρού έχει βγει.. τραβάμε αναπνοή από την μύτη κρατάμε την αναπνοή μας σπρωχνουμε και μετά αφήνουμε την αναπνοή όλο αυτό γίνεται στο 1 λεπτό από τα 5 λεπτά που θα έχουμε συσπασης.

Όταν γεννηθεί το μωρό θα μας το βάλουν επάνω μας δέρμα με δέρμα..

Το περίεργο που μας είπε είναι ότι της πρώτες 3 μέρες του μωρού δεν του δίνουμε γάλα αλλά νερό κ τσάι για να φύγει το μικονιο πιο εύκολα.. (δεν νομίζω να το ακολουθήσω)

Ρώτησα άμα λόγου διαβήτη κύησης θα γέννησω με καισαρική η πιο νωρίς και μου είπε όχι κ στα δύο απλά θα με παρακολουθούν πιο στενά..

Αύριο επιτέλους έχω ραντεβού με την διατροφολογο (εχθές ήταν άρρωστη ας ελπίσουμε δεν θα μας κολλήσει τπτ)

Γιατί κάνω πολλές υπογλυκιμιες σήμερα το μεσημέρι το ένιωσα κ πάλι καλά πρόλαβα κ μαγειρεψα νωρίς... 50 και πιο πριν είχα φαΐ λίγο. Με φρικάρει όλο αυτό και μπορεί και άγχος να κατεβαίνει κιόλας....

Την Δευτέρα που μας έρχεται έχω μάθημα με την μαια με ξενάγηση στο νοσοκομείο που τυχαίνει να ναι το νοσοκομείο που ναι ο γιατρός μου :) και 9 Νοεμβρίου θα δω το μικρό μου το ζιζικι...

Σας φιλώ όλες

Επεξεργάστηκαν by Taniou
Διόρθωση

texlp1.png

Σ αγαπάω μπεμπη μου...

2938907x3jgvg2top.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια εδώ!! έχουμε χαθεί λίγο! εγώ μπήκα 32η εβδομάδα σήμερα και όσο πάνε τα πράγματα δυσκολεύουν!! παιδικό δωμάτιο δεν έχω φτιάξει και δε νομίζω σύντομα αφού για αρχή θα είναι στο δωματιο μας. Εχουμε κούνια, περιμένουμε μια συρταριέρα και σιγά σιγά θα έρθουν και τα άλλα. Έχω πάρει μόνο κάτι κουβερτούλες φλίς, ενα σετ σεντονακια, δυο σετ καλτσακια (επειδή τα είδα και τρελάθηκα) και τώρα θα ξεκινήσω να φτιάξω τη βαλίτσα μουυ...

Κατα τα αλλα τα περισσοτερα πραγματα τα περιμενω απο την ξαδερφη μου που εκανε πριν 3 μηνες ενα μπεμπαρο! Στις 12 νοεμβρη εχω το ντομπλερ, ελπιζω ο πλακουντας να ειναι καλα και να μην εχει φτασει 3!! φιλακια σε ολες!!!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία, ήθελα να σ' το πω, επειδή έχω πλακούντα οπίσθιο χαμηλό μου έστειλε ο γιατρός μου ένα άρθρο να διαβάσω κ έλεγε μέσα και για το grade 1 το οποίο χαρακτήριζε ως φυσιολογικό για 2ο προς 3ο τρίμηνο κύησης, εσύ είσαι και 3ο προχωρημένο, μια χαρά νομίζω! Για να μην πολυαγχώνεσαι σ' το λέω.

Δειγματάκια εγώ δεν έχω ζητήσει τίποτα :cool: τώρα μπορεί να μπω σε πειρασμό που σας ακούω, αν κ μόνο καμιά πάνα μπορεί να χρειαστεί να δω πώς είναι, κρέμες και λοιπά δε με τρελαίνουν. Πήρατε τπτ άλλο καλό;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω Χρυσα! Δεν ξερω, μιλουσα με μανουλες στο μαιευτηριο και πολλες ειχαν γεννξσει με πλακουντα να ειναι 40 εβδομαδων 2 ή ακομα και 1!! Και εμενα ηταν ηδη 2 στις 29 και 6. Και απο το 1 στο 2 πηγε μεσα σε 2 εβδομαδες! Βεβαια ενταξει αφου νοωθω το μπεμπη και παιρνει βαρος ολα καλα, απλα θα το κοιταμε πιο συχνα!


pcLFp3.png

Uu3gp3.png

2Zepp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!! Εβγαλες πολυ κοσμος απο το πινακακι Τζο και εφτασα 2η.... Ποποοοοοο.... Εγω ξεκινησα πλυντηρια κοριτσια για τα ρουχα του μικρου... Το δωματιο ειναι βαμμενο κουρτινες και χαλι εχουμε. Συρταριερα εχουμε.. Απο ψωνια τελειωσαμε με τα βασικα νομιζω. Αρα μας μενει να ερθει το κρεβατακι και το καροτσι.. Αρα ειμαστε σε αναμονη για τον μπεμπουλη. Αν τελειωσω και με πλυσιμο σιδερωμα δεν θα εχω κατι αλλο να κανω και δεν θα περναει ο καιρος....


HmwTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα νεα μου...χθες ειχα γιατρο όλα καλά με τον μπεμπη 1600γραμμάρια. μπαμπατσικος το αρνητικό ειναι το μηκος τραχηλου που απο 3 που ηταν πηγε 2.6 κ με εβαλε ξαπλα για 3 βδομάδες μέχρι να με ξαναδει:-(


IEJ0p3.png lqkDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς και τα μωράκια μας!!! :tongue::tongue::tongue:

  • georgia95..........................ΠΗΤ 5/1...μπεμπάκος
  • rose1981...........................ΠΗΤ 10/1...μπεμπάκος
  • Κathie90 ..........................ΠΗΤ 16/1...μπεμπάκος
  • Theanood..........................ΠΗΤ 22/1...μπεμπούλα
  • Τaniou...............................ΠΗΤ 25/1...μπεμπάκος
  • makon................................ΠΗΤ 28/1...μπεμπάκος
  • μαράκι 27............................ΠΗΤ 3/2...μπεμπάκος
  • Jo sephine .........................ΠΗΤ 4/2...μπεμπάκος
  • fountouki89.......................ΠΗΤ 7/2...μπεμπούλα
  • littlestar.............................ΠΗΤ 10/2 μπεμπάκος + μπεμπούλα
  • reggina2016.......................ΠΗΤ 13/2 μπεμπάκος
  • TZINA1990.....................ΠΗΤ 15/2 μπεμπάκος + μπεμπούλα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ροουζ κ Κάθυ, ορίστε για να μην αγχώνεστε! Είχα ξεχάσει τη Γεωργία μας!

Κι εμείς τελειώσαμε πια νομίζω! Μας λείπει μόνο η κουρτίνα. Πήρα σήμερα ό,τι μου έλειπε από τα πρενατάλ, καρότσι θα μας το κάνουν δώρο, όπως και το καθισματάκι αυτοκινήτου. Ρούχα έχουμε άπειρα και άρχισε τα πλυντήρια η μαμά μου κ μετά σιδέρωμα. Εγώ πήρα κουβερτούλες από zara home baby, για να δώσω χρώμα στο δωματιάκι του. Πήρα και για μένα μπλούζες θηλασμού 3 και είχα κι άλλη μία, πήρα κι ένα σουτιέν θηλασμού μεγαλύτερο απ' το τωρινό μου για να μου κάνει και το μόνο που μου λείπει είναι αυτές οι πυτζάμες εγκυμοσύνης κ κάποια μακριά ζακέτα για το μαιευτήριο, προς το τέλος να δω πώς θα εξελιχθεί η κοιλίτσα! Συνάντησα κ μια κοπέλα στα είδη εγκυμοσύνης, έγκυος κι αυτή στον 7ο, ίδια εβδομάδα με μένα, κ δεν το πίστευε ότι είμαι 7ο, χαχαχα, της είπα πόσα κιλά πήρα για να στανιάρει! χεχεχ, τα φαινόμενα απατούν

Μακον, ξάπλα τώρα, όλες στην ξάπλα θα το ρίξουμε αναγκαστικά αργά ή γρήγορα, οπότε μη στεναχωριέσαι! Να σας ζήσει η αδερφή σου! Μπέμπαρο έχεις μέσα στην κοιλιά, να τον ξεκουράζεις!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα

Τα νεα μου ο μπεμπης ειναι 1900γραμ

Μου βρηκε αυξημ αμνιακο υγρο κ αυριο παω για τριωρη καμπυλη

Ενω η πρωτη ηταν οκ

Μου πε μπορει να οφειλεται σε σακχαρο

Τι να πω τωρα να αρχισω να ανησυχω?

Διαβασα στο ιντερνετ οτι παιζει κ προωρος τοκετος

Ουφ κ οσον αφορα τα κιλα ειμαι στα συν 7.5

Link to comment
Share on other sites

Οφουυυ, αυτό το άγχος του ζαχάρου μας ακολουθεί μέχρι το τέλος δηλ.; Τι θα γίνει πια! Και εδώ και στην άλλη ομάδα στο φβ για αυτό μιλάμε. Σε πολλά μπορεί να οφείλεται, ρόουζ, μπορεί να 'ναι και από τη φύση του οργανισμού αυξημένο το αμνιακό. Ο μπέμπης σου είπε ότι είναι μεγάλος για τη βδομάδα του; Πάντως, ό,τι κ να δείξουν οι εξετάσεις, ρυθμίζεται με τη διατροφή, στριμώχνεσαι λίγο που διαβάζω απ' τα κορίτσια, αλλά έχεις πολλά οφέλη μετά κ μια χαρά βγαίνει το μπεμπάκι σου στην ώρα του, μη σκέφτεσαι προωρότητες και τέτοια. Το έχετε υπό παρακολούθηση τώρα.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τον.μπεμπη δε μου ειπε οτι ειναι μεγαλυτερος μουπε ολα οκ

Τωρα για το αμνιακο οτι αυτο που ειπες η σακχαρο η λογω οργανισμου

Αυριο θα παω κ θα παρω μεχρι το βραδυ τα αποτελεσμαρα

Εκει οφειλονται μουπε κ οι συνεχεις συσπασεις τσιτωματα στην αυξηση του υγρου

Δς ρωτ κ λεπτομερειες ποσο αυξημενο

Τι να πω

Αν οντως εχω σακχαρο μετα τη γεννα οκ φευγει ή μεν ε ι?

Link to comment
Share on other sites

Φεύγει, απλώς προσέχεις τη διατροφή σου γενικά σε επόμενη εγκυμοσύνη και κάποια στιγμή ξαναεξετάζεσαι. Πάντως, αν ο μπέμπης σου είπε μια χαρά τα κιλάκια του, δε νομίζω να 'χεις θέμα ζαχάρου, απλώς αυτός οφείλει να το ξανατσεκάρει. Συνήθως θα 'χε πάρει ο μπέμπης την ανιούσα στα κιλά αν είχες διαβήτη! Αύριο θα πάρεις καλά αποτελέσματα κ θα σου φύγει το άγχος!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...