Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

My babies, 10 μηνών είναι η μπέμπα μου. Και η δικιά μου έχει αδυναμία στο να τραβάει τα μαλλιά μου και αν της τα βγάζω από το χέρι θυμώνει! :D

Αστεράκι, ωχ επικίνδυνο, ευτυχώς την πρόλαβες!

Γμνθ, μην το λες ότι δεν έχεις πολλά περιθώρια επειδή είσαι 35! Το βλέπεις έτσι γιατί ξεκίνησες πολύ μικρή τα παιδιά σου. Ο άντρας σου πια γιατί είναι τόσο αμετάπειστος; Τι 3, τι 4. Εντάξει, δεν είναι και απλό, ένα ακόμα παιδί. Αλλά αφού η μαμά κυρίως τα μεγαλώνει, τι τους πειράζει τους άντρες ένα ακόμα; Εμείς, αν μείνω έγκυος, έχουμε συμφωνήσει να ασχολείται εκείνος με την μπουμπού για να μην τη σηκώνω. Για να δούμε, αν θα το τηρήσει... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερούδια!

Γμνθ μου, περαστικά και αγκαλιές και για τις δυο σας μωρέ, ταλαιπωρείστε, κι εσύ με την ανησυχία και σωματικά. Εύχομαι ελαφριά να το περάσετε και τέρμα μετά! Εσύ με 2 γιους δεν θα 'πρεπε να χεις τέτοιες προσδοκίες για καθαρά βελούδινα φορεματάκια με δαντέλες και λοιπά, τς τς τς!

Γαργαλίτσα, πώς να μην το καταλάβω, για 2-3 λόγους κλαίει, οπότε όταν τα άλλα 2 δεν παίζουν, είναι η πείνα, τον βάζω να φάει και αρχίζει και κάνει κι ένα κλαματάκι ανυπομονησίας όπως όταν βλέπει το στήθος κ.λπ., ε μετά κατεβάζει και 400 μλ μοσχάρι με λαχανικά και λέω αμάν πότε θα σταματήσει! Φτου φτου δηλ. μην το φάω το παιδί μου, αλλά τι άλλο να φτιάχνω; πρέπει να μαγειρεύουμε 2 αν θέλω και ποικιλία.

Γράφω τι έφαγε χθες: πρωί γάλα, κατά τις 8 φρουτόκρεμα 200 μλ, στις 12 σουπιές με πατάτες πατημένα, στις 2.30 του δίνω πάλι πατημένα λαχανικά με μοσχάρι αλεσμένο τρώει μια χαρά, πίνει και 100 μλ πορτοκαλάδα στο καπάκι, κοιμάται. Ε λέω τώρα θα του ξαναδώσω στις 5, αντέχει άνετα. Ε, εκεί κατά τις 4.30 που ξύπνησε μ' έφαγε μέχρι να του δώσω φαγητό και έφαγε 400 μλ μοσχαράκι και μισή φρυγανιά! Τέλος, στις 7 έφαγε τη γέμιση από ένα κομμάτι σπανακόπιτα. Στις 9 γάλα και ύπνο! Τα δύο φαγητά είναι το ένα από μένα το άλλο απ' τη μαμά μου, όπως και η πίτα. Δηλαδή αν βασιζόταν σ' εμένα άντε να τρωγε κανένα γιαούρτι (που κατ εμέ λίγα προσφέρει). Οπότε θέλω και μάγειρα να φτιάχνει καμιά πίτα κ.λπ. Να μη σας πω ότι τα έκανε 6 φορές χθες με τέτοιο μενού. Α, να προσθέσω ότι κι ο άντρας μου που κάτι έμαθε για το θηλασμό κ.λπ. λέει μήπως περνάει κανένα αλματάκι το στομαχάκι του; Ντόιονγκ!

Για τα υπόλοιπα σχολιάζω λίγο γρήγορα ότι 35 είναι μια χαρά ηλικία, μια 5ετία-6ετία για παιδάκι άνετα! Απ' την άλλη εγώ δεν πιστεύω ότι το ίδιο είναι το 3ο με το 4ο! Κατανοώ και τους συζύγους που αφενός μπορεί να έχουν τρελαθεί όσο κι αν κάνει τα πάντα η μαμά, αφετέρου σκέφτονται και το οικονομικό και τι μπορούν να δώσουν πιθανόν στο κάθε παιδάκι μεγαλώνοντας, π.χ. σε φρονιστήρια, σπουδές κ.λπ., τι θα στερήσουν σε διακοπές, διασκέδαση από τα αδερφάκια που ήδη υπάρχουν και πολλά άλλα. Οπότε αγχώνονται πολύ κι αυτοί μωρέ. Εμάς μας πιάνει κάτι γιατί τα λατρεύουμε και τα βλέπουμε πολύ συναισθηματικά.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι λες βρε Τζο; Τα δικά μου ζορίζονται να φάνε 200μλ φρουτοκρεμα κ αλλα 200 μοσχαρόσουπα!! Κι οι δυο μαζί!!! Άντε να μασουλησουν κ από μισό παξιμάδι ο καθένας!!!!:confused: Λες να εχει να κανει με το πόσο γάλα πίνουν; Όχι ότι ξέρω πόσο πίνουν τα δικά μου, αλλά βρε παιδί μου, μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση! Καλά αν τρώγαν έτσι τα αγόρια μου, είναι κ δύο, καλυτερα θα ήταν να τα έντυνα παρά να τα ταΐζω :P

Συμφωνώ για τα 35, πολλές κοπέλες ξεκινούν την οικογενεια τους σε αυτή την ηλικία, κ μερικές μερικές ακόμα μεγαλύτερες!!! Ασε να παει ο μεγάλος φαντάρος/φοιτητής, να αδειάσει κ μια θέση συο αυτοκίνητο κ το σκαρωνετε! Πάλι πριν τα 40 θα είσαι, κιουρία:tongue:


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκέφτηκα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το παιδί μου! Αλλά ακούω κι άλλα τέτοια αγοράκια. Γάλα πίνει 200 μλ τώρα το πρωί και 240 μλ το βράδυ από μπουκάλι συν τον νυχτερινό θηλασμό και πρωί-βράδυ επίσης. Μέσα στη μέρα δεν πίνει, αλλά φαντάζομαι τα πίνει πρωί βράδυ μαζεμένα.

Βηματάκια κάνατε διάβασα, ε! Θα κυνηγάμε και δεν θα σας φτάνουμε στην επόμενη συνάντησή μας! Μπράβο στ' αγόρια σου!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα καθησα και σας διαβασα πολλες δουλειες σημερα σπιτι το βραδυ εχω κ τραπεζι και μαγειρεματα.jo μια χαρα τρωει ο μπεμπακος σου εμενα η μπεμπα τωει 180ml γαλα το πρωι μετα φρουτοκρεμα γυρω στα 150 ml 200 ml φαει το μεσημερι και απογευμα ενα γιαουρτακι η κρεμα αναλογα κ βραδυ 180 ml γαλα.viiν μου μια χαρα τρωνε οι μπεμπηδες εμενα ο παιδιατρος ειναι αυστηρος 5 γευματα την ηνερα να τρωει το μωρο ειναι καθετος σε αυτο α και της δινω 3 φορες την εβδομαδα αυγο το πρωι αυτα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω και εγω για την ηλικια ειναι μια χαρα τα 35 για μωρο εμενα η θεια μου στα 43 εκανε το τριτο μπεμπης εχει 2 κοριτσια 15 και 16 μια ζαρουλα ειναι ο μικροςς με την κορη μου τη μεγαλη εχουν 1 χρονο διαφορα ηθελς κ τεταρτο να εχει παρεα ο μικρος αλλα δεν ηρθε και εγω αλλο ενα θελω πρωτα ο θεος τα παιδια εχουν πολλα εξοδα και πρεπει να τους παρεχουμε τα παντα να μην στερουνται οποτε αλλα ενα το καταφερνουμε χαχα ο αντρας μου παντως αλλο εβα θελει πας και παμε για το γιο.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ σκέφτηκα μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το παιδί μου! Αλλά ακούω κι άλλα τέτοια αγοράκια. Γάλα πίνει 200 μλ τώρα το πρωί και 240 μλ το βράδυ από μπουκάλι συν τον νυχτερινό θηλασμό και πρωί-βράδυ επίσης. Μέσα στη μέρα δεν πίνει, αλλά φαντάζομαι τα πίνει πρωί βράδυ μαζεμένα.

Βηματάκια κάνατε διάβασα, ε! Θα κυνηγάμε και δεν θα σας φτάνουμε στην επόμενη συνάντησή μας! Μπράβο στ' αγόρια σου!

Jo αχ τι ωραια που τα τρωει ολα ο μπεμπης φτου φτου εμενα παλι δεν τα τρωει ολα και εχει ιδιοτροπια με το φαι και η μικρη και η μεγαλη δεν ξερω τι να κανω με αυτα τα παιδια.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

μετα θα βλεπουν το μωρο, θα βλεπουν και τον μεγαλο και θα λενε, καλε εγγονακι σας ειναι !!!???:D:D:D αυτο με το αυτοκινητο πολυ γελασα, μου θυμισες τον μικρο, που λεει μπαμπα εμεις ποτε θα παρουμε κοκκινες πινακιδες !!??!!

να σας πω ειλικρινα, οταν ειχα τον μεγαλο, ηθελα παλι κι αλλο παιδι γρηγορα.μου ελεγε αν δεν γινεις οπως ησουν παιδι δε σου κανω , ( κ να φανταστειτε 3-4 κιλα μου ειχαν μεινει . εε με το που τα χανω τον ιδιο μηνα εμεινα εγκυος στον δευτερο. οταν πηγε δυο ο μικρος , παλι ηθελε κι αλλο παιδακι, με καποια θεματα ομως κτλ εκανα ενα βημα μπροστα δεκα πισω, κατα καιρους το συζητουσαμε, και σταματουσε εκει το θεμα. μετα πηρα κατι χαπια για την ακμη, το αφησα κανα χρονο, ηρθαν τα 30 . κριση ηλικιας μαλλον. το ζητουσα πιο εντονα, αρχισαν να μεγαλωνουν και τα αγορια, δεν σας κρυβω οτι λαχταρουσα και μια κορη. μου ελεγε δε σου κανω, γιατι μετα θα ζητας και τεταρτο. εγω νομιζα οτι κοριτσι ηθελα, και οχι κι αλλα παιδια, δηλ αν κανω και το κοριτσι , δεν θα θελω αλλα . εε τελικα εκανα λαθος, δεν ηθελα μονο κοριτσι, ηθελα κι αλλα παιδια !! ειχε δικιο ο συζυγος τελικα.

γαργαλιτσα νομιζω οτι εσυ το ειπες, ναι ακριβως νιωθω ετσι , επειδη ειναι μεγαλα τα παιδια.

εμεις απο φαγητο ειμαστε στα 200 μλ και στα τρια γευματα , συν ενδιαμεσα το γαλα . απο αλλες τροφες , απλα δοκιμαζει, μια κροκετα, λιγα μακαρονια λιγο σπανακορυζο, ( καλα σ αυτο εφαγε μισο πιατο) αλλα γενικα οχι ποσοτητα.

ευχαριστουμε για τα περαστικα. εχετε βαρεθει να μας ευχεστε, το σκεφτομουνα το πρωι, καθε μηνα πριν ερθει το ραντεβου στον παιδιατρο, εχω παρατηρησει οτι ειμαστε αρρωστες !! και υποψιαζομαι ποιος μας κολλησε,χωρις να παιρνω ορκο φυσικα, τι λεγαμε , οτι συνηθως κολλανε παιδια νηπιαγωγειου. πηγε το μυαλο μου τελικα καπου.

ειχαμε παρτυ και εμεις εχθες βραδυ, με συγχωρειτε που δεν σας καλεσαμε, αλλα καταλαβαινετε , ηταν πολυ prive κατασταση !!! :tongue: κοιμηθηκαμε λοιπον 4-6 , δεν καθοταν πουθενα , εκλαιγε απο τις 12 μεχρι τις 4 . πραγματικα δεν μπορουσα να καταλαβω αν ειναι υπερενταση ή πονος , ισως και τα δυο τελικα !! πω πω δυο μερες εχω να κοιμηθω, και εχω ξεσυνηθισει !! και η ψυξη καλα κρατει ακομα χαλια!! αντε σταματαω τη γκρινια και παω να κανω καμια δουλεια !!! φιλακια στα μπεμπακια σαςςςς

Link to comment
Share on other sites

Jo αχ τι ωραια που τα τρωει ολα ο μπεμπης φτου φτου εμενα παλι δεν τα τρωει ολα και εχει ιδιοτροπια με το φαι και η μικρη και η μεγαλη δεν ξερω τι να κανω με αυτα τα παιδια.

τιποτα δε θα κανεις, οτι τρωνε, κ μεγαλωνοντας θα αλλαξουν γουστα, αρκει να τα μαγειρευεις, να τα βλεπουνε. να τα προσφερεις δηλαδη εσυ, και θα τα συνηθισουν σιγα σιγα. το πιο σημαντικο μη βλεπουν το φαγητο σα τιμωρια !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

Τζο, καλέ, τι τρώτε εκεί;;

Κορίτσια, εμείς λατρεύουμε τα φρούτα και κατεβάζουμε 300 γρ τουλάχιστον.

Αλλά δε μας αρέσει το νερό. Εσείς με το νερό πώς τα πάτε; Ούτε ποτηράκι γυάλινο ούτε παιδικό εκπαιδευτικό ούτε με κουταλάκι ούτε με σύριγγα ούτε με λίγο πορτοκάλι μέσα ούτε με λίγο γάλα μέσα. Τίποτα απολύτως δε μας τραβάει. :mad:

Γμνθ, καλέ, μην περιμένεις να περάσει άλλη μια δεκαετία για τέταρτο! Τώρα κοντά κάντετο, να παίζουν με το κοριτσάκι!

Φιλούρες σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες και μπεμπάκια, χαιρετισμούς από την Κρήτη...!

Μπήκα λίγο γρήγορα να σας διαβάσω γτ είχαμε ζόρικη μέρα!

Gmnth03, πώς είστε μαμά και κόρη? Ελπίζω καλύτερα...! Και σχετικά με την ηλικία μια χαρά σε παίρνει για άλλο ένα...πείσε τον άντρα! Κι αν τα καταφέρεις πες μου κι εμένα για να πείσω κι εγώ τον δικό μου για το τρίτο!

Τζο, έχω πάθει πλάκα με τις ποσότητες του γιου σου...φτου φτου, το μαναράκι μου!!! Η δικιά μου πάλι έχει γίνει επιλεκτική.... φρούτα με το ζόρι 100 μλ... ανοίγει το στόμα, τρώει τη μπουκιά και μου τη φτύνει στα μούτρα....έχει γίνει ταλιμπανάκι!!! Μόνο το μεσημεριανό τρώει με όρεξη και το γαλατάκι της! Δεν συζητώ για το νερό, gargalitsa....με το ζόρι να πιει καμιά 20μλ...κι αυτό στα τρελά κέφια!

Πάντως αλλάζουν τα μικρά τις ορέξεις τους για το φαγητό...η μεγάλη μου, όταν ήταν πιο μικρή, έτρωγε τα πάντα... τώρα ζει με ψωμί, γάλα,όσπρια, κοτοπουλάκι, μπανάνες και αγγούρια... το ψάρι ούτε να το μυρίσει....για λαχανικά δε μόνο μπλιαχ ξέρει να λέει...!!!

Φιλάκια και στις μανούλες και στα μπεμπάκια!!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια gargalitsa ουτε εμενα πινει πολυ νερο ολη μερα ελαχιστο αντιθετα η μεγαλη πινει συνεχεια νερο gmnth συμφωνω δεν πρεπει να βλεπουν το φαγητο ετσι καποια στιγμη θα τα φανε τι θα κανουν mybabies ολιγοφαγη και σενα η μπεμπα σου εμενα η μεγαλη λεει μανουλα βακεια χαχα πως και δεν θελει τριτο ο αντρας σου?μπας κ πατε για το μπεμπη.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Σε καραντινα κ μεις. Γιατι κολλησαμε κ μεις οστρακια. Εγω κ ο μπαμπας πονολαιμο πονοκοιλο κ φαγουρα χωρις εξανθημα. Πηρα το γιατρο ειπε αντιβιωση αν κανουμε πυρετο η αν δουμε εξανθημα. Κ οχι επαφη με κοσμο για να μην τους κολλησουμε. Η μπεμπα πολυυυ καλυτερα. Τη περναει ελαφρια. Απυρετη απο χθες. ;κ η διαρροια ειναι απο την αντιβιωση.

εγω τι θα κανω με τη ψυξη!! Δε λεει να περασει

Κ χειροτερευωω .ποναω πολυ . Πειτε κανενα κολπο να περασει ! Ουφ απο τη τριτη ειμαι ετσι.

Για τα λαχανικα κ μεις μπλιαχ λεμε ακομα. Τωρα που μεγαλωσαν αρχιζουν να τρωνε περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Γμνθ περαστικά βρε παιδί μου, τι σας βρήκε!! Ευτυχώς τουλάχιστον είναι καλύτερα η κουκλίτσα! Για την ψύξη έχω να προτείνω πολύ καυτό μπάνιο. Ή μπες στην μπανιέρα ή κάτσε για όση ώρα μπορείς κάτω από το ντους με όσο πιο ζεστό νερό μπορείς.

Τζο ιδέες για σνακ: βράσε τραχανά κ βάλε κ λίγο ανθότυρο μέσα - μπορείς να φτιάξεις μικρή δόση, στο μπρίκι. Θα ζητήσω από μια φίλη τη συνταγή από κέικ με χαρουπόμελο και θα σε ενημερώσω ;)

Αστεράκι πώς πήγε το τραπέζι σου?

Κι οι δικοί μου το νερό χαίρονται μεν που το βλέπουν κ θέλουν να πιουν, ζήτημα αν καταπίνουν πέντε γουλιές την ημέρα. Δεν με απασχολεί όμως, είναι κ χειμώνας κ πίνουν γάλα όποτε θελήσουν, οπότε τα υγρά τους τα συμπληρώνουν. Τσεκάρετε αν κάνουν αρκετά τσίσα, νομίζω αυτός είναι ο δείκτης. Γιατί νερό παίρνουν κ από τα φρούτα κ από τις σούπες κ από τα γάλατα κλπ.

Καλό ΣΚ


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...