Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

      Και εγώ κάποια θρόμβωση έπαθα και δεν αιματονωταν καλά το μωρό στη δεξιά πλευρά. Μέχρι τότε είχα κάνει β επιπέδου και ντοπλερ και κανένας γιατρός δεν είχε δει τίποτα (πχ είχε ένα νεφρό). Επίσης έκανα αντιπηκτικες τις οποίες είχα σταματήσει στο ενδιάμεσο για κανένα δίμηνο. Η ξαδέρφη σου έκανε; Η γενετιστρια μου είπε ότι και όλο το διάστημα να έκανα, αν ήταν να το παθω, θα το πάθαινα. Ήταν η πρώτη εξωσωματική και είχα θετικό τεστ. Έχουν περάσει 2 χρόνια και σε όλες τις επόμενες προσπαθεις, τίποτα!ας ελπίσουμε να συμβεί μες το 24!! Με το καλό τα διδυμακια σου!!γερά και καλότυχα να είναι ❤️❤️

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια μου τι κανετε ολη μερα ειμαι στο τρεξιμο σημερα μπραβο που εφεγε η μπεμπουλα gnmth γρηγορα να γινει καλα και να μην ταλαιπωρειστε αλλο my babies μια χαρα περπατησατε και εσεις μπραβο καλο κυνηγητο απο εδω και περα εμενα η μπεμπα πιανεται σε ολο το καναπε και παει σφαιρα αλλα μονη της δυο τρια βηματα και κατω λιλα μεγεια τα καινουργια τα παπουτσακια σας.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Γμνθ μου, πώς είστε; Η μπουμπού; Έπεσε ο πυρετός;

Με το θήλαστρο τελικά οκ; Νομίζω 24 ώρες εκτός ψυγείου αν δεν έχετε και πολλή ζέστη μες στο σπίτι, αλλά ρίξε μια ματιά και ίντερνετ. Ελπίζω να μην αντλείς και υπερβολικά συχνά και γίνει καμιά υπερπαραγωγή


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !! μια χαρα τζο , ευτυχως δυο φορες τη κυριακη χρειαστηκε να βγαλω, αλλα και αυτο το εβαλα στο ψυγειο , αλλα δεν το ηπιε. και ξεχασα να το βαλω στη καταψυξη, για να το εχω αν χρειαστει. θα το πεταξω τωρα .

απο τη κυριακη το βραδυ θηλαζει κανονικα. η διαρροια συνεχιζεται, ο πυρετος επεσε. να σου πω απο χθες δεν της εβαλα θερμομετρο, ηταν δροσερη. το ιδιο και σημερα, ειναι ομως εξαντλημενη και κοιμαται . ησυχη ειναι, ξεκινησαμε και φαγητο. εφαγε κρεμουλα το απογευμα. και σημερα λιγα φρουτα, λιγη μπανανα και μηλο. κακα ακομα δεν εκανε , για να δω πως θα πανε και οι κενωσεις. το εξανθημα εφυγε, μου ειπε ο γιατρος δεκα μερες αντιβιωση, αλλα σημερα δε της εδωσα , βλεπω οτι την πειραζει πολυ, και ειδικα τωρα που εχει προβλημα και με τη κοιλια , πεθαινει στα αερια και στο πονο. θα παρω το απογευμα να το πω στον παιδιατρο, μηπως και τη σταματησουμε.

αυριο θα το παω πισω το θηλαστρο. μηπως να εβγαζα λιγα ml κ να τα βαλω στη καταψυξη. αλλα και αυτη θηλαζει τωρα, θα βγαλω τιποτα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια τι κανετε?εγω ολη μερα στο τρεξιμο ζωηρεψε η μπεμπα μου και ολο την κυνηγαω ολη μερα μαμα λεει κανει βηματακια και πεφτει και ολη την ωρα ειμαι απο πισω εντωμεταξυ η αγαπημενη της συνηθεια ειναι να μπαινει στο τραπεζακι του σαλονιου αναμεσα και να γελαει και η μεγαλη απο πισω να την πειραζει και να την γαργαλαει στα πατουσινια.gnmth πως ειστε η μπεμπουλα συνηλθε εσεις?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια. Πως είστε??? Εγώ με τις φυσιοθεραπείες πολύ καλύτερα αλλά επειδή κάνω σχεδόν κάθε απόγευμα το πρόγραμμα μας έχει επιβαρυνθεί πάρα πολύ και δεν προλαβαίνω ούτε μπάνιο να κάνω! Εδώ ο μεγάλος πέρασε πάλι ωτίτιδα και είναι καλύτερα (με αντιβίωση δυστυχώς) και οι μυξούλες του μικρού ευτυχώς περάσανε χωρίς κπ φαρμακευτική αγωγή. Κατατ'άλλα οι νύχτες μας έχουν χαλάσει για τα καλά...πολλά ξυπνήματα&γκρίνια!!!

- Τζο μ λυπάμαι που τελείωσε άδοξα η εγκυμοσύνη σου, αλλά χαίρομαι που ήταν ανώδυνο. Εγώ πέρασα εξωμήτριο 1χρόνο μετά την γέννηση του μεγάλου που δυστυχώς έπρεπε να επέμβουμε λαπαροσκοπικά και έχασα την μία σάλπιγγα! Ήμουν όμως τυχερή και το 2ο πιάστηκε γρήγορα και χωρίς πολλές προσπάθειες! Ήμαστε αρκετά γόνιμες μετά την 1η εγκυμοσύνη...να το θυμάστε αυτό!

- gmnth03 περαστικά στη μικρή σου! Τι ήταν να περάσει το μικράκι!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστουμε μαρακι !! και σε σας περαστικα, παιδευονται τα μικρουλια μας και μαζι με εκεινα και μεις!! και εμεις σημερα ξυπνησαμε παλι με μυξουλες περισσοτερες απο χθες, καινουργιο μας ερχεται μου φαινεται. κακα καναμε κανονικα , τελος κ με τη διαρροια! μου λεει ο αντρας μου, θα κλειστουμε μεσα και δε θα δουμε ανθρωπο μεχρι να φυγουμε για τις γιορτες !! με επιασε φοβια :?, σα τις υστερικες θα κανω, αν παει κανεις να πιασει το μωρο!

ψυξη αρχιζει να υποχωρει, ομως οταν ξαπλωνω εχω προβλημα, ποναω στον δεξιο ωμο. και καθε λιγο γυριζω πλευρο, δε βολευομαι πουθενα! τρομαρα μου θελω να αρχισω και γυμναστικη, μπας και χασω κανα κιλο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γμνθ περαστικά σας, μακάρι να είστε καλά ως τις διακοπές σας! Σου έχει γίνει έμμονη ιδέα το βάρος σου. Πιστεύω ότι είναι καλό αυτό, είσαι σε καλό δρόμο, έτσι θα ξεκινήσεις κάτι δραστικό για να το αλλάξεις.

Μαράκι, ευτυχώς που είδες βελτίωση. Πόσες φυσικοθεραπείες κάνεις;

Τζο, Βιιβ, Αστεράκι, Λίλα, σας χαιρετούμε κι εσάς.

Έχουμε κι εμείς περιπέτεια. Αποκτήσαμε από χθες ένα απαίσιο σύγκαμα με πληγές και πύον. Η παιδίατρος είπε χθες από το τηλ ποια κρέμα να της βάλω, κορτιζονούχα. Σήμερα το πρωί της είπα ότι δε βελτιώθηκε καθόλου, συμφωνήσαμε να τη δει. Ήθελε να πάμε το βράδυ σήμερα στις 8 στο ιατρείο. Εγώ κορίτσια όταν την πάω στο ιατρείο, της ζητάω πάντα να είμαστε στα πρώτα ραντεβού για να αποφεύγουμε ιώσεις. Ε, βρέφη έχουμε ακόμα, γιατί να μην προσέχουμε. Τόσα άρρωστα παιδάκια πάνε, κάτι μπορεί να κολλήσει το μωρό. Της ζήτησα λοιπόν να έρθει από το σπίτι, αφού δε με έβαλε νωρίτερα. Όποια ώρα τη βόλευε. Φυσικά η χρέωση είναι άλλη, αλλά προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, μες στις γιορτές προτιμώ όχι ιώσεις! Λοιπόν, τσατίστηκε και είπε υποτιμητικά ότι για συγκάματα δεν πάει σε σπίτια και ότι όπως τόσα παιδιά θα πάνε σήμερα στο ιατρείο της μπορεί να πάει και το δικό μου! Της εξήγησα για τις ιώσεις στο ιατρείο της, αλλά αυτή συνέχιζε να είναι τσατισμένη. Με τα πολλά είπε με στυλ σας κάνω μεγάλη χάρη ότι θα έρθει από 10 ως 11 το βράδυ που θα τελειώσει άλλες επισκέψεις. Τι να πω, μου κακοφάνηκε. Θέλω να έχουμε καλή σχέση με την παιδίατρο του μωρού μου. Μου την έδωσε η επιθετικότητά της, αν μου εξηγούσε ήρεμα ότι δεν πηγαίνει για συγκάματα σε σπίτια, θα ήταν αλλιώς. Έχουν φόρτο εργασίας και αυτοί το Χειμώνα, αλλά δεν τους φταίνε οι πελάτες.

Εσείς τι σχέση έχετε με τους παιδιάτρους;

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Γαργαλίτσα, τι σας βρήκε κι εσάς!! Σκέψου τι έφαγε τα τελευταία 24ωρα μήπως βρεις τον ένοχο σε καμιά τροφή. Δεν καταλαβαίνω τι ζόρι τραβάει η δικιά σου, αφού θα της πληρώσεις το κατ'οίκον τι θα πει δεν πάει για συγκάματα! Η δική μου είχε έρθει και για απλό ζύγισμα στο σπίτι που τη φώναξα, γτ δεν είχαμε ακόμα αυτοκίνητο να βάλουμε κ τα δυο μωρά. Την φώναξα κ γτ δεν την πάλευα με το θηλασμό και επίσης ήρθε, έκανε τη δουλειά της με συνείδηση, πήρε την αμοιβή της και όλοι ευχαριστημένοι. Κάνε καλύτερα μια συζήτηση να ξέρεις τι να περιμένεις από τον παιδίατρό σου, είναι πολλοί γιατροί που δεν γουστάρουν τα κατ'οίκον.

Γμνθ το τερμάτισε η μπουμπού μας κ εσύ ακολουθείς. Περαστικά, να είστε περδίκια στις γιορτές!

Μαράκι ευτυχώς λειτουργεί η φυσιοθεραπεία! Καταλαβαίνω, και μία ώρα να αφαιρέσουμε από την ημέρα μας, δεν βγαίνουν οι δουλειές... Περαστικά στα μικρούλια σου, δύσκολος ο χειμώνας γμτ!

My babies πες μου ότι κάνετε ακόμη μπάνια στη θάλασσα να σκάσω από ζήλια :)

Αστεράκι τρελό χάζι οι μικρές, είναι για πολλά βίντεο αυτή η φάση!


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Τζο και κορίτσια η συνταγή για κέικ χωρίς αυγά-γάλα-ζάχαρη-βούτυρο (τι κέικ είναι αυτό θα μου πείτε...)

1 φλυτζ. γλυκαντική ύλη: πετιμέζι/μελάσα/χαρουπόμελο/συνδυασμός αυτών F1

1 φλυτζ. ελαιόλαδο ή ηλιέλαιο

1 φλυτζ. αλεσμένο ξηρό καρπό: φουντούκι/καρύδι/αμύγδαλο F2

1 φλυτζ. χυμό πορτοκαλιού & φλούδα πορτοκαλιού (μόνο bio αλλιώς όχι) F3

1 κουταλάκι γλυκού σόδα

1 κουταλάκι γλυκού μπέικιν πάουντερ

500 γρ αλεύρι, ίσως και παραπάνω- όσο πάρει:tongue:- στόχος να γίνει παχύρρευστος χυλός

κανελογαρύφαλα βάζει η φίλη μου αλλά υποθέτω ότι δεν επιτρέπονται, ως μπαχαρικά.

Λαδώνουμε ταψί/φόρμα και ψήνουμε στους 180 για 3/4 - 1 ώρα, ως να βγαίνει χωρίς υγρασία το μαχαίρι που μπήγουμε μέσα.

F1 το πετιμέζι, η μελάσα, το χαρουπόμελο έχουν πολύ σίδηρο κ άλλα θρεπτικά. Διάβαζα ότι σε έρευνα που δημοσιεύτηκε στην Turkish Journal of Pediatrics η χορήγηση πετιμεζιού σε βρέφη απέτρεψε την εμφάνιση σιδηροπενικής αναιμίας. Η μελάσα κ το χαρουπόμελο έχουν πιο πολύ σίδηρο από το πετιμέζι, τουλάχιστον σε απόλυτες τιμές, δεν ξέρω τι γίνεται με την ποιότητα του σιδήρου κ την δυνατότητα απορρόφησής του.

F2 Ξηροκάρπια να προτιμήσετε με φλούδα, γτ οι άλλοι μπορεί να έχουν μούχλα ή να είναι ψεκασμένοι για να διατηρούνται- αν δεν είναι βιολογικοί. Οι αλλεργικοί να αποφύγουν τα καρύδια ή, για ασφάλεια, ας μη βάλουν καθόλου ξηρό καρπό...

F3 Οι αλλεργικοί να αποφύγουν επίσης το πορτοκάλι, για να μην καταλήξετε με συγκαμένα πωπουδάκια κ μουτράκια σαν κι εμάς... Βάλτε εναλλακτικά ένα φρούτο που σίγουρα ανέχεται το παιδί, αλεσμένο κ αραιωμένο με νερό. Ή σκέτο νερό, μπααα

(είμαι σε Η/Υ και τα παιδιά κοιμούνται, εξ ου κ το μπόλικο γραψιματάκι!!!)


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!gmnth παλι καλα που συνηλθες και εσυ και η μπουμπου να τη προσεχεις δεν ρισαι υστερικη καθολου απο το να ταλαιπωρειται το μωρακι σου.μαρακι μπραβο λου συνηλθες και εσυ.gargalitsa απαραδεχτος ο παιδιατρος εγω οτι ωρα και να τον παρω δεν μου λεει τιποτα ευγενεσατατος και ερχεται σπιτι αλλα και στο γραφειο του οταν παμε τα ραντεβου εχουν διαφορα ανα 20 λεπτο ωστε να μη βρισκονται τα μωρα και τα παιδια μεταξυ τους.viiv τελεια συνταγη θα τη φτιαξω τι κανουν οι μπεμπηδες?ναι εχουν πολυ πλακα τις τραβαω τα βλεπουμε και γελεμε μετα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


My babies ξεχασα να σε περιλάβω στους χαιρετισμούς μου χθες. Σου τους στελνουμε σήμερα εις διπλούν!!!

Βιιβ σε ευχαριστούμε για τη συνταγή και τις πληροφορίες.

Ψάχνω να καταλάβω ποιο τρόφιμο το προκάλεσε. Στις 3 ώρες μετά το άλλαγμα ξύπνησε το μεσημέρι με πολύ κλάμα. Είχε ήδη συγκαεί. Μόνο που εμείς λόγω του συνεχούς κλάματος σκεφτόμασταν οτιδήποτε άλλο. Φαγητό δόντια αγκαλιά ξανά φαγητό. Έτσι ψάχνοντας πέρασαν πολλές ακόμα ώρες κ το παιδί σφάδαζε. Όταν θυμήθηκα ότι δεν την έχουμε αλλάξει ήταν πλέον πολύ αργά. Το σύγκαμα ήταν είπε η παιδίατρος που την είδε ένα τσακ πριν την αιμοραγία. 3 διαφορετικά σκευσματα βάζω ακόμα κ μέσα στη νύχτα. Πλυσιμο με ορό. Αερισμό χωρίς πάνα για ώρες κ τη νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ωωω βρε Γαργαλίτσα, χοντρή ζημιά πάθατε! Ευτυχώς το γλιτώσατε πριν ανοίξει! Τα δικά μου συγκάηκαν άσχημα μετά από πορτοκάλι & μανταρίνι και μάλιστα όχι αμέσως, πέρασε και μια μέρα ή δύο! Οπότε ψάξε και δυο 24ωρα πριν.

Γμνθ ξέχασα να σε ρωτήσω: σταμάτησε να τρώει η μπέμπα κι έφυγε το έκζεμα ε? και τώρα που ξανάρχισε της ξαναήρθε? Εγώ πλέον του βάζω purelan γτ η frezy & η atoprel μου φαίνονται πολύ λάιτ για όταν είναι σε έξαρση. Θαυματουργή κρέμα, τουλάχιστον κρατάει τη συνέχεια του δέρματος που φαίνεται στο τσακ να σπάσει ώρες ώρες! Αν έχετε το θεό σας, τον πειράζει και το ρύζι, και πολύ μάλιστα!!!! Αντί να βάζω στο διαιτολόγιό του, βγάζω!


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Γαργαλίτσα πως ειναι η μικρή σου? Πωπω από τις περιγραφές που μας κάνεις επαθε τρελό συγκαμα το κορίτσι! Τι να πω, περαστικά να είναι. Πάντως και εμένα οπως λεει κ η βιιβ από μανταρίνι την πάθαμε - αλλά πολύ πιο ελαφρά - κ παρουσιάστηκε μετά από 2 - 3 ημέρες.

Για το γιατρό σε καταλαβαίνω πως προβληματίζεσαι. Ειδικά τώρα με τις γρίπες έχεις απόλυτο δίκιο κ εγώ φοβάμαι πολύ. Κοιτά εγώ την πρώτη παιδίατρο την άλλαξα αφού είχε έρθει επίσκεψη στο σπίτι, μετά από ένα τηλεφωνημα που της έκανα γιατί ακριβώς με ενόχλησε ο τρόπος της. Τη ρώτησα αν έχει 10 λεπτά να την απασχολήσω και με ενοχλημένο ύφος μου λέει το πολύ 5 λεπτα έχω. Ας μου έλεγε αν δεν είναι επείγον να μιλήσουμε άλλη ώρα. Μετά απο αυτό αντίο.... Με αυτή τη γιατρό εόμαι πολύ ευχαριστημένη. Αν δε μπορεί να μου μιλήσει στο τηλ με ρωτάει αν είναι επείγον, είναι πάντα διαθέσιμη κλπ. Το γιατρό πρέπει να έχεις το θάρρος να μπορείς να του τηλεφωνήσεις και 3 το πρωί.

Εμείς λήξαμε την απεργία πείνας και τώρα προσπαθώ να κόψω τους ημερήσιους θηλασμούς καθώς επιστρε΄φω με το νεο έτος στη δουλεια. Κατα τα άλλα κάνουμε 10 - 15 βηματα μόνοι κ μετά πάρτον κάτω.

Η μπουμπου gmnth η δική σου συνήλθε τελείως?

Αντε μας περιμένουν γιορτές οπότε γονείς και μωράκια πρέπει να είμαστε σούπερ!!!

Καλημερούλες και φιλάκια


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια, κορίτσια μου!

Τρέχω ακόμα με τα του ονόματος και βιβλιαρίου του μπέμπη μας, επίσης φιλοξενούμε και 2 ξαδερφάκια μου από επαρχία, χαμός γίνεται!

Γαργαλίτσα μου, ελπίζω να ηρέμησε το σύγκαμα, ακούγεται επώδυνο έτσι όπως το περιγράφεις. Να μην ταλαιπωρείται άλλο το μπεμπάκι. Εννοείται ότι εσύ κρίνεις ποιο είναι το σημαντικό για να καλέσεις παιδίατρο, ή ακόμα και να μην μπορείς εσύ να πας για χ, ψ λόγους είναι αιτία να έρθει σπίτι. Απ' την άλλη, αν έχεις μια παιδίατρο με μεγάλη πελατεία πάλι λογικό είναι να μπορεί μόνο πολύ αργά το βράδυ (παρ' όλο που 11 δεν είναι ώρα για μωράκι!). Η δική μας τελειώνει 10 με τα ραντεβού στο ιατρείο! Αδύνατον να έρθει νωρίτερα και φυσικά δεν μπορεί να φεύγει και να ξανάρχεται απ' το ιατρείο. Εμείς η αλήθεια είναι δεν αποφεύγουμε τις ενδιάμεσες ώρες λόγω ιώσεων, ίσως επειδή δεν έρχονται άρρωστα παιδάκια, ποτέ δεν έχω πετύχει, ή μάλλον τώρα που το σκέφτομαι δεν συμπίπτουν τα ραντεβού μεταξύ τους, δεν έχει αναμονή. Είναι λίγο ακριβή και μάλλον δεν πάνε σ' αυτήν για έκτακτα. (Τι να πω, πάντως μέχρι τώρα στους 11 μήνες ποτέ δεν μου έχει αρρωστήσει ή κολλήσει το οτιδήποτε. Και να ξέρατε πόσα παιχνίδια γλύφουν όλα μαζί στα gymboree.) Πάντως σε καταλαβαίνω, σημασία έχει να είναι ευγενική και να συνεννοείσαι και τότε βρίσκεται τρόπος.

Βιιβ, μου σ' ευχαριστώ για τη συνταγή. Ξηρούς καρπούς βάλαμε κι εμείς τώρα και είχαμε αργήσει κιόλας. Τα μπαχαρικά που λέτε μπορείτε άνετα εδώ και μήνες, εκτός από αλάτι και καυτερά, εγώ έχω βάλει πάπρικα γλυκιά, μοσχοκάρυδο και εννοείται κανέλα και ρίγανη (που είναι βότανο). Με μέτρο.

Γμνθ μου, τι νέα από τη μπουμπού σας; Εσύ ξεπέρασες την ψύξη;

Αστεράκι, τι κάνουν τα κορίτσια σου;

Μαράκι, τα φιλιά μου και καλή δύναμη με όλα τα τρεχάματα!

Εμείς περπατάμε όοοολη μέρα, πολλά χιλιόμετρα γράφει ο μπεμπάκος μου πια, το προτιμάει πλέον από το μπουσούλημα, απλώνει τα χεράκια του να εγκλωβίσει τα δάχτυλά μου και όταν φτάσει στο στόχο του πάλι δεν τα αφήνει, νομίζει ότι είναι το όχημά του αυτά τα δάχτυλα! Αφήστε που το βράδυ κοιμάται κρατώντας το δάχτυλό μου και κάνω αμάν για να ξεκολλήσω, με το που πάω να απομακρυνθώ το σφίγγει σαν τανάλια κι έτσι και το ξεκολλήσω βάζει φωνή διαμαρτυρίας πολύ τσαντισμένη!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, Λίλα! Μπράβο που ξεκολλήσατε από τη φάση αφαγίας! 15 βήματα, εσείς κάνετε διαδρομές κανονικές!

Συμπληρώνω για τη γαργαλίτσα, τώρα που το σκέφτομαι εμείς πάμε μόνο πρωινά ραντεβού, γι' αυτό. Αλλά όταν ταλαιπωρείται το παιδί σου δεν θες και να το τρέχεις, καλύτερα σπίτι. πρωινά αυτή δεν έρχεται;


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...