Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα κι από εμάς!

Λίλα, απεργία λόγω δοντιών; Γιατί δεν θυμάμαι. Υπομονή, ευτυχώς είστε άνετοι από κιλά. Να τα βγάλει μαζεμένα να ησυχάσει ο μπεμπάκος.

Αστεράκι, μπράβο σας που περπατάτε! Είχατε τον πρώτο καβγά; Χαχαχα, θα ακολουθήσουν πολλοί καβγάδες ακόμα ανάμεσα στα κορίτσια, αλλά σίγουρα θα ξεχνιούνται αμέσως. Αυτό θα πει αδερφούλες! Εμείς με τις ξαδέρφες μου που είμαστε όλες μοναχοκόρες έχουμε μερικούς ομηρικούς καβγάδες σε βίντεο και ρίχνουμε πολλά γέλια τώρα που τα ξαναβλέπουμε.

Γμνθ μου, προσπάθησε να ξεκουράζεσαι, για τη μπέμπα δίνε το με σύριγγα έστω και αργά. Με το νοσοκομειακό θα βγάζεις πολύ και θα γλυτώνεις χρόνο.


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!

Μόνο καλή δεν ειναι για εσάς Γμνθ.... Κάτσε μπερδεύτηκα, την πονά τόσο ο λαιμός της που δεν μπορει να καταπιεί τπτ, σωστά; Αν καταπίνει με σύριγγα δώσε κ νερό μην πάθει το παιδι αφυδάτωση! Μήπως είστε για ορό;; Για άντληση με το χερι δες βίντεο γιουτιουμπ τη μέθοδο marmet, μην τραυματισετε το στηθος! Κουράγιο μανούλα!

Αστεράκι μπραβοοοοο για τα πρώτα σας βήματα! Μπραβο κ για τον πρώτο τσακωμό, μεγαλώνει το μπεμπάκι σου!

Λίλα εχεις δοκιμάσει μάρσιπο μηπως σε ξεκουράσει λίγο;


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Gmnth μου, θήλαστρο νοίκιασε νοσοκομειακό της μεντέλα το symphony διπλής αντλήσεως για να 'χεις αποτέλεσμα, εγώ είχα νοικιάσει από το κλινικουμ στη Μιχαλακοπούλου:

http://klinikum.gr/product/symphony/

τους πηρα και αυτους και δεν το σηκωνουν, μαλλον θα ειναι κλειστα, και το κινητο κλειστο το εχουν.

και εγω αυτο ειχα νοικιασει , κ ευτυχως βρηκα και τα σωληνακια και το μπιμπερο.

πηρα στο μαιευτηριο λητω, και βρηκα ευτυχως παναγια μου !! θα παει ο συζυγος να μου το παρει, μιας και ειναι εξω. εχω και τα δυο σωληνακια , αρα φουλ παραγωγη.

Link to comment
Share on other sites

να το δω το πολυ !! εγω με το θηλαστρο δεν εβγαζα τιποτα, ισως ηταν και ο πρωτος καιρος τοτε. για να δουμε τωρα!! αφηστε με εχει παρει πολυ απο κατω!! το μισωωωωω το θηλαστρο, δυο φορες στη ζωη μου το χρησιμοποιησα και τις δυο επαθα μαστιτιδα!!

θα βαλω αγγελια ζητειται μωρο για θηλασμο!!

ασε γιατι αυτο με το νοσοκομειο και εγω το σκεφτηκα, της εδωσα το πρωι νερο , και το φτυνει . την εβαλα πριν λιγο παλι, πηγε να πιασει τη θηλη , μολις την εβαλε στο στομα , γυρισε το κεφαλι εκλαψε και με εσπρωξε!!

και γιατι τη συριγγα τη θελει? την ποναει ο λαιμος με τη θηλαστικη κινηση?ευτυχως τουλαχιστον που δεν εχει υψηλο πυρετο, εχθες το βραδυ μεχρι 37.4 εκανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστουμε εχω ξετρελαθει με τα βηματακια της τωρα εχει παρει μια πλαστικη καρεκλα και γυρναει ολο το σαλονι πολυ γελιο.gnmth πολυ στεχαχωριεμαι για σενα και τη μπεμπουλα μηπως βατη πας και στο νοσοκομειο μια βολτα καλου κακου να δουν το λαιμακο σας περαστικα γρηγορα στο κοριτσακι μας και σε σενα.viiv μου ευχομαι γρηγορα και εσεις να αρχισετε πολλα βηματακια lila οντως αμα εχεις μαρσιπο θα σωθεις γιατι αγκαλια ολη μερα δυσκολα πολυ.gargalitsa τι κανετε η μπουμπου?jo μου τι κανει ο μπεμπουλης σου αστα καβγαδες πολλους προβλεπω απο εδω και περα αγριεψε παρα παρα πολυ η μικρη απο εχτες ηταν να μην παρει φορα.πολλα φιλια σε ολες


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

να το δω το πολυ !! εγω με το θηλαστρο δεν εβγαζα τιποτα, ισως ηταν και ο πρωτος καιρος τοτε. για να δουμε τωρα!! αφηστε με εχει παρει πολυ απο κατω!! το μισωωωωω το θηλαστρο, δυο φορες στη ζωη μου το χρησιμοποιησα και τις δυο επαθα μαστιτιδα!!

θα βαλω αγγελια ζητειται μωρο για θηλασμο!!

ασε γιατι αυτο με το νοσοκομειο και εγω το σκεφτηκα, της εδωσα το πρωι νερο , και το φτυνει . την εβαλα πριν λιγο παλι, πηγε να πιασει τη θηλη , μολις την εβαλε στο στομα , γυρισε το κεφαλι εκλαψε και με εσπρωξε!!

και γιατι τη συριγγα τη θελει? την ποναει ο λαιμος με τη θηλαστικη κινηση?ευτυχως τουλαχιστον που δεν εχει υψηλο πυρετο, εχθες το βραδυ μεχρι 37.4 εκανε.

Αου πολυ στεναχωριεμαι και για τις δυο σας ταλαιπωρειται πολυ η καημενουλα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τα περαστικα !!

νιωθω πολυ καλυτερα!! μου εφερε ο αντρας μου το θηλαστρο, 200μλ εβγαλα. πω πω τα εχω ξεχασει, νομιζω στο ψυγειο το κραταμε για 24 ωρες? και εξω ποση ωρα μενει? για ναμη το βγαζω και το ζεσταινω?

τον πηρα τηλ μου εδωσε μια συναδελφο. την πηρα, και μου ειπε να παμε να μας δει, πηγαμε κιολας και γυρισαμε, γιατι ευτυχως ειναι 10 λεπτα απο δω. φοβηθηκε και εκεινη για αφυδατωση.

μια χαρα ειναι η μπουμπου. απλα περναμε και γαστρεντεριτιδα, και πριν λιγο ξεκινησε και συναχι. ολο αυτο δεν την αφηνει μου ειπε να φαει, της προκαλει αναγουλα, στομαχικη κ εντερικη αναστατωση, γι αυτο εχει και διαρροια, δεν ειναι δηλ μονο απο την αντιβιωση, ο λαιμος δεν εχει τιποτα σχεδον. ομως συνεχιζουμε την αντιβιωση. και κανουμε υπομονη μεχρι να μας περασουν και τα εντερικα μας, εχει πολλα αερια μου ειπε. πολλαα συχνα γευματα και πολυ μικρα. γι αυτο το πρωι ηπιε με τη συριγγα λιγο, και το εφτυσε μετα. της το ειπα, και μουλεει ξερει τι κανει εκεινη. εσυ θα της δινεις και οσο θελει. αρα μεχρι να ξαναπιασει στηθος, θα το βγαζω με θηλαστρο ( γκρρρρρ:(το μισωωω)

απο αφυδατωση παρ ολο που εχει να φαει απο χθες το πρωι , ουτε ιχνος !

ουφ ανακουφιστηκα, τουλαχιστον ξερουμε οτι δεν εχει ο λαιμος και το στομα της κατι.

Link to comment
Share on other sites

λιλα μου με γεια τα παπουτσακια καλοφορετα !!!!

αστερακι τωρα με τη καρεκλα μου θυμισες οτι εχουμε μια περπατουρα απο το δευτερο . το πιανει εχει ροδακια και προχωρανε μαζι !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

gmnth03 πως είστε σήμερα? Όλα μαζί σας ήρθαν, όλα μαζί θα φύγουν γρήγορα!

Καλά έκανες και την πήγες τη μικρούλα σε κάποιο γιατρό για να είσαι ήσυχη.

Αντε να σας περάσουν μωρέ όλα να επανέλθετε δυναμικά!

Πολλά περαστικά κια καλημέρες σε όλα τα μπουμπουκάκια και τις μανούλες


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστουμε για τα περαστικα !!

νιωθω πολυ καλυτερα!! μου εφερε ο αντρας μου το θηλαστρο, 200μλ εβγαλα. πω πω τα εχω ξεχασει, νομιζω στο ψυγειο το κραταμε για 24 ωρες? και εξω ποση ωρα μενει? για ναμη το βγαζω και το ζεσταινω?

τον πηρα τηλ μου εδωσε μια συναδελφο. την πηρα, και μου ειπε να παμε να μας δει, πηγαμε κιολας και γυρισαμε, γιατι ευτυχως ειναι 10 λεπτα απο δω. φοβηθηκε και εκεινη για αφυδατωση.

μια χαρα ειναι η μπουμπου. απλα περναμε και γαστρεντεριτιδα, και πριν λιγο ξεκινησε και συναχι. ολο αυτο δεν την αφηνει μου ειπε να φαει, της προκαλει αναγουλα, στομαχικη κ εντερικη αναστατωση, γι αυτο εχει και διαρροια, δεν ειναι δηλ μονο απο την αντιβιωση, ο λαιμος δεν εχει τιποτα σχεδον. ομως συνεχιζουμε την αντιβιωση. και κανουμε υπομονη μεχρι να μας περασουν και τα εντερικα μας, εχει πολλα αερια μου ειπε. πολλαα συχνα γευματα και πολυ μικρα. γι αυτο το πρωι ηπιε με τη συριγγα λιγο, και το εφτυσε μετα. της το ειπα, και μουλεει ξερει τι κανει εκεινη. εσυ θα της δινεις και οσο θελει. αρα μεχρι να ξαναπιασει στηθος, θα το βγαζω με θηλαστρο ( γκρρρρρ:(το μισωωω)

απο αφυδατωση παρ ολο που εχει να φαει απο χθες το πρωι , ουτε ιχνος !

ουφ ανακουφιστηκα, τουλαχιστον ξερουμε οτι δεν εχει ο λαιμος και το στομα της κατι.

Κοριτσάκι μου, πώς είστε? Πώς είναι η μπουμπού σου? Τι περνάει το καημένο... όλα μαζεμένα!!! Εσύ πώς είσαι? Τα αντράκια σου πώς είναι? Πραγματικά στενοχωρήθηκα όταν διάβασα τα μηνύματά σου! Περαστικά και γρήγορα! Το θήλαστρο είναι πίκρα...το ξέρω από προσωπική πείρα... στην αρχή μόνο με θήλαστρο της έδινα δικό μου γάλα γτ με είχε τραυματίσει στις θηλές!!! Υπομονή και δύναμη! Και εύχομαι να περάσουν όλα γρήγορα!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους! Εμείς το ρίξαμε λίγο έξω το σ/κ και σήμερα μπήκα να δω τα νέα σας...!!!

Αστεράκι. κάνατε βηματάκια? Μπράβο...! Κι η δικιά μου ξεκίνησε από χθες... ένα, δύο, τρία και κάτω...χαχα!!! 'Αντε, να κυνηγάμε σε λίγο καιρό!!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια και μπεμπάκια τι κάνετε??

Gmnthh και πάλι περαστικά, κορίτσι μου! Εύχομαι να είναι και η τελευταία φορά που αρρωσταίνει η μικρούλα σου!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

εχτες εκανα πρωτη φορα το διαιτητη αρπαχτηκανε μαλλι με μαλλι τα ματιασα τα παιδακια μου και η μικρη πολυ νευρο να μην κανει πισω με τιποτα να θελει τα παιχνιδια της μεγαλης.gmnth συνηλθε η μπεμπα εσεις ειστε καλυτερα?τα υπολοιπα κοριτσια jo my babies gargalitsa viiv τι κανουν τα μωρα σας?

Τα ματιάσαμε τα αστεράκια σου νομίζω.... !Μικρούλια είναι και τα δυο! Μια χαρά θα τα πάνε! Εμείς το μαλλί το τραβάμε όλη την ώρα....( η μικρή στη μεγάλη... :mrgreen::D )


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια !!ευχαριστουμε πολυ!! εχθες το βραδυ αργα εφαγε !! χαρα που εκανα δε το συζητω , λες και την ταιζα πρωτη φορα !! και σημερα το πρωι παλι εφαγε. και τωρα της εδωσα κοτοπουλο πατατα καροτο. αλλα συνεχιζεται πολυ η διαρροια και ο πυρετος, εχθες το βραδυ εκανε 38 . που θα παει θα περασει και αυτο!! ελπιζουμε στις γιορτες να ειμαστε καλα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...