Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια μου! Είχα μαγείρεμα γιουβαρλάκια κι ο μπέμπης απ' τις 6 δεν το αποφάσιζε να κοιμηθεί!

Γμνθ μου, δεν ξέρω για την ψύξη να σου πω, ψάξε κανένα γιατροσόφι στο ίντερνετ, κάτι θα υπάρχει. Κρίμα που κολλήσατε, μα καλά δεν κάνουμε εμβόλιο γι' αυτό; όχι; Ευτυχώς που τη γλύτωσαν οι γιοι και την περνάει ελαφριά η μπέμπα σας! Τουλάχιστον δείτε τα θετικά, και ξενοιάζετε κι απ' αυτό.

Για τα φαγητά ακούω κι εγώ ότι τα κορίτσια γενικώς τρώνε πιο λίγο. Μια χαρά αναπτύσσονται όμως! Ο άντρας μου μικρός έτρωγε τα πάντα μέχρι τα 2, μετά ζούσε με αγγουράκι σε ξύδι! Έλεγε μαμά πεινάω κι αυτή έκανε πάρτι κι ετοίμαζε κατσαρόλες και μετά της έλεγε θα μου κόψεις ένα αγγουράκι με λίγο ξύδι :rolleyes: Οπότε αλλάζουν αυτά! Κι ακόμα ελάχιστα τρώει για άντρας πιστεύω.

Νεράκι εμένα πίνει γιατί διψάει απ' το ψαράκι, τα θαλασσινά, γενικώς τα φαγητά νομίζω και τη ζέστη και το πολύ παιχνίδι. Αλάτι δεν βάζω, αλλά έχουν νάτριο από φυσικού τους ορισμένες τροφές.

Σας φιλώ και πάω να δω τι έφτιαξα!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα, κορίτσια μου! Είχα μαγείρεμα γιουβαρλάκια κι ο μπέμπης απ' τις 6 δεν το αποφάσιζε να κοιμηθεί!

Γμνθ μου, δεν ξέρω για την ψύξη να σου πω, ψάξε κανένα γιατροσόφι στο ίντερνετ, κάτι θα υπάρχει. Κρίμα που κολλήσατε, μα καλά δεν κάνουμε εμβόλιο γι' αυτό; όχι; Ευτυχώς που τη γλύτωσαν οι γιοι και την περνάει ελαφριά η μπέμπα σας! Τουλάχιστον δείτε τα θετικά, και ξενοιάζετε κι απ' αυτό.

Για τα φαγητά ακούω κι εγώ ότι τα κορίτσια γενικώς τρώνε πιο λίγο. Μια χαρά αναπτύσσονται όμως! Ο άντρας μου μικρός έτρωγε τα πάντα μέχρι τα 2, μετά ζούσε με αγγουράκι σε ξύδι! Έλεγε μαμά πεινάω κι αυτή έκανε πάρτι κι ετοίμαζε κατσαρόλες και μετά της έλεγε θα μου κόψεις ένα αγγουράκι με λίγο ξύδι :rolleyes: Οπότε αλλάζουν αυτά! Κι ακόμα ελάχιστα τρώει για άντρας πιστεύω.

Νεράκι εμένα πίνει γιατί διψάει απ' το ψαράκι, τα θαλασσινά, γενικώς τα φαγητά νομίζω και τη ζέστη και το πολύ παιχνίδι. Αλάτι δεν βάζω, αλλά έχουν νάτριο από φυσικού τους ορισμένες τροφές.

Σας φιλώ και πάω να δω τι έφτιαξα!

και τα παιδια φαινεται να κολλησανε, γιατι του μεγαλου , μυριζει πολυυυ το στομα αρρωστηλα, επειδη την ειχε περασει, φαινεται οτι δεν εκδηλωνεται . αλλα μια χαρα ειναι και τα δυο, αν δεν ξεραμε απο τη μικρη τι ειναι, θα λεγαμε αα καμια ιωσουλα περναμε.

αν δεν ειχα τη ψυξη μια χαρα δηλ θα ημουν.

λες να βοηθησει η voltaren? μονο παναντολ παιρνω , οχι οτι βλεπω κ καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, voltaren forte, εγώ είχα βάλει και στις αρχές του θηλασμού, μυρίζει πολύ αλλά νομίζω είναι low risk, άσε που μπορείς να τη βάλεις αμέσως μετά το θηλασμό και να μεσολαβήσουν αρκετές ώρες.

Βιιβ μου, σ' ευχαριστώ, γράψε μου τη συνταγή όποτε την ξέρεις! Τραχανά τρώει συχνά, μέσα στο κρέας τη μια μέρα κάνω λαχανικά, την άλλη για ευκολία τραχανά. Τον τιμάμε και οι δυο!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι? Δεν τρίβεσαι με voltaren? Εννοείται να βάζεις. Τι να σου κάνει το παναντόλ, αναγλητικό είναι, δεν δρα θεραπευτικά στην περιοχή! Δοκίμασε κ κανα αυτοκόλλητο λέοντος.


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Viiv μια χαρα το τραπεζι μολις ανοιξα την πορτα μου ειχε αναψει κερακια στη τουρτα η κουμπαρα οποτε ξανασβησαμε τουρτα χαχα gnmth να την βαλεις την αλοιφη και θα δεις βελτιωση πολυ και εμενα η μπεμπα τον τραχανα μονο με ανθοτυρο το τρωει.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι ρε κοριτσια τιποτα δεν βαζω, λεω αντε και σημερα θα περασει, και το παω απο μερα σε μερα, νομιζα οτι δεν εκανε. παω να πω σε κανα γιο να μου βαλει !! παναντολ πηρα , μπας και με αφηνει για λιγο , να κανω καμια δουλεια, αλλα δεν βλεπω προκοπη.

Link to comment
Share on other sites

κοτοπουλακι και εμεις σημερα, με πατατες. εγω θα το φαω σκετο με σαλατα,γιατι αν με δουνε οι γοργονες , θα με πιασουν απ το μαλλι!!!!:D

εγω τραχανα δεν εχω δωσει ακομα. θα ρωτησω το γιατρο, γιατι εχει γαλα μεσα μηπως δε κανει. αλλα δεν νομιζω.

επισης ακομα δεν εχουμε φαει, οσπρια αυγο πορτοκαλι ,στις 20 του μηνα θα ξαναπαμε, θα τον ρωτησω να δουμε τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

ψύξη είναι, θερμότητα θέλει. και το καυτό νερό που σου είπα μια χαρά δουλειά κάνει αν δε θες φαρμακα!

εε ζεστο μπανιο κανω !! αλλα μωρε ολο μπες βγες ειμαι, και το πρωι ειδικα με 3 βαθμους που ειχαμε εχθες, τι περιμενεις !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια

gmnth περαστικα σας οικογενειακως. κ εγω νονιζα οτι με εμβολιασμους τετοιες αρρωστιες εχουν χαθει αλλα...

και με την ψυξη... τι να πω μια ομορφια θα ειστε! εμενα με εχει πιασει το δεξι μου χερι γιατι ο μικρος μας εχει ταραξει. μονο αγκαλια κ κατω αλλα που να κανω δουλειες οταν ειναι κατω κ παει παντου;;; οποτε στο μαγειρεμα οταν κοιταω το φαι τον κραταω αγκαλια με το ενα χερι κ τωρα ιδου τα αποτελεσματα.

απο φαι η απεργια συνεχιζεται. δοκιμασα κ κανα μπισκοτακι μεσα στο φρουτο μηπως βαρεθηκε τη γευση αλλα δεν μας εκανε τη χαρη... θα δουμε πως θα παει. παλι καλα π εχουμε κιλακια κ ειμαστε λιγο ανετοι. να πω την αληθεια του δινω γαλα οταν δεν τρωει αλλα οχι απευθειας ωστε να μη θεωρει οτι εχει εναλλακτικη. τωρα ποσο γαλα πινει ουτε ξερω αφου θηλαζουμε.

νερο εμενα κανει γαργαρες κυριως κ μασαει το στομιο. ολο το πιπιλαει κ γινεται μουσκεμα κ ολο και κατι καταπινει. αλλα επειδη ειναι χειμωνας κ πινει κ γαλα δεν ανησυχω.

πηραμε κ το πρωτο μας παπουτσακι επιτελους!

σας φιλω κοριτσια ελπιζω να εχετε ενα καλο σαββατοκυριακο


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμενα η μπεμπα μου απο εχτες κανει 3 βηματα μονη της και πεφτει ολο χαρα εγω κατα τα αλλα ουτε εμενα πινει πολυ νερο εχτες εκανα πρωτη φορα το διαιτητη αρπαχτηκανε μαλλι με μαλλι τα ματιασα τα παιδακια μου και η μικρη πολυ νευρο να μην κανει πισω με τιποτα να θελει τα παιχνιδια της μεγαλης.gmnth συνηλθε η μπεμπα εσεις ειστε καλυτερα?τα υπολοιπα κοριτσια jo my babies gargalitsa viiv τι κανουν τα μωρα σας?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

μαυρα χαλια !!! δεν τρωει δεν πινει γαλα , ουτε νερο.

προσπαθησα να το βγαλω με το χερι εχθες , με ζουλαγε και ο αντρας μου !! δεν μπορω να σας περιγραψω τι περναμε, και που να βαλω δυναμη, που δεν μπορω να σκυψω και το κεφαλι. σημερα το πρωι παλι προσπαθησα να της δωσω με τη συρριγγα , εβγαλα περιπου 70 γρ. μια ωρα εκανα. μετα τις εδωσα αραιη κρεμα δεν ηθελε με τιποτα. ο γιατρος ειναι στην αγγλια, και περιμενω να περασει λιγο η ωρα, να τον παρω τηλεφωνο. εχουμε ξεκινησει αντιβιωση απο τη τεταρτη δεν θα επρεπε να εχει περασει??!!τις προηγουμενες μερες ηταν καλα, εχθες χειροτερεψε με τον λαιμο. και δεν μπορει να θηλασει, βαζει στο στομα τη θηλη, και μολις κανει την κινηση, τραβιεται και αναγουλιαζει. το ιδιο οταν πηγα να της δωσω και κρεμα.

επειδη δεν ξερω ποσο θα συνεχιστει, θα παρω τηλεφωνο το φαρμακειο διπλα στο μαιευτηριο μηπως και εχουν να μου νοικιασουν θηλαστρο.

μπραβο αστερακι !!περπατησατε !!!

βρε λιλα πως τον σηκωνεις !!?λογικο ειναι να σε πονανε τα χερια!υπομονη λιγο ακομα, να αρχισει να περπαταει τουλαχιστον! εγω αυτες τις μερες βαζω τα παιδια να μου την δινουν στα χερια , μεχρι να μου περασει!

Link to comment
Share on other sites

Gmnth μου, θήλαστρο νοίκιασε νοσοκομειακό της μεντέλα το symphony διπλής αντλήσεως για να 'χεις αποτέλεσμα, εγώ είχα νοικιάσει από το κλινικουμ στη Μιχαλακοπούλου:

http://klinikum.gr/product/symphony/


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...