Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

      @Eflenew είσαι αρκετά έγκυος κορίτσι ! ποντάρω 3 ψηφία 😁 ! @Blue Velvet καλή επιτυχία αύριο κορίτσι μ , θα περιμενω ενημέρωση!! 😉

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Ασε βρε βιιβ ενα χρονο ειμαι σε αποχη κ προκοπη δεν ειδα!!!  ΤωρΑ που πηγαμε στον παιδιατρο μου ειπε αλλου δυο μηνες κ μετσ θα τα ενταξω παλι.να δουμε πως θα τα παει.  Μη μουμιλας για αποδοχη !!!  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσια μου εμενα μου λειπει η δουλεια πολλες φορες το σκεφτομαι μετα μου περναει βεβαια ειναι δικια μας η επιχειρηση για αυτο πηρα αυτη την αποφαση οι μικρες περνανε καλα με τους παππουδε και γιαγιαδες αλλα δεν ηθελα να τις αφηνω γιατι τις κακομαθαινουν παρα πολυ και δεν κανει εδω παμε για 2 ωρες καθε μερα και γινεται χαμος οτι θελουν κανουν και ζητανε και αντε να της συμμαζεψω μετα.my babies  τελεια τα κοριτσακια σου θα ειναι με τις στολες τους πριγκιπισσουλες οντως κοριτσια εχουμε τελειο καρναβαλι τα κοριτσια περιμενουν των μικρων εγω περιμενω πως κ πως των μεγαλων χιχι.viiv μου περαστικα σε σενα και στα ομορφα αντρακια σου να μου τα φιλησεις.gnmth  τι κανεις κοριτσακι μου πηγαιβε να της πιασουν ουρα να μην ταλαιπωρεισαι ουτε εσυ ουτε η μπουμπου σου και μην εκνευριζεσαι για κανεναν και χαλιεσαι στο εχω ξαναπει εσυ εισαι μοντελακι μην ανγχωνεσαι για το βαρος σου.gargalitsa ναι κεντητα ειναι και τα σεντονια και το παλωμα εχει ακνει υπεροχη δουλεια.jo μου αμα σου ειπε ο παιδιατρος οτι μπορεις μετα απο τα δυο του το κανεις τοτε και εγω το καλοκαιρακι θα το κανω στην ελενη μου ο μπεμπης σου μοντελακι εναι αψογος και ψηλος πολυ καλα ψωνια για σημερα να περασετε ομορφα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γμνθ καλά το μυρίστηκα εγώ!! 58 κιλά είσαι και παραπονιέσαι;;; Θα συμφωνήσω με τη Βιιβ, έχω αποδεχτεί ότι 58 κιλά θα ξαναπάω μόνο αν αρρωστήσω βαριά, οπότε προτιμώ να μην ξαναπάω τόσα. Λύκειο μου θυμίζουν πάντως. Παρακαλώ να γκρινιάζεις συνέχεια και εγώ να σε παρηγορώ, έτσι έτσι! Περαστικά στη μανούλα σου.

Βιιβ ωχ τόση ταλαιπωρία τράβηξε το μικρούλη και του βγήκε και σε κακό! Τα μεγάλα ονόματα είναι που πρέπει να φοβόμαστε τελικά. Περαστικούλια του. Βρήκατε άλλη λύση; Με την ίωση είστε καλύτερα; Μαμά και 2 μωρά με ίωση! Υπομονή θα περάσει.

Αστεράκι πότε θα στείλεις το μικρό παιδικό; Άστα κι εγώ σκέφτομαι μήπως πάρω άδεια άνευ αποδοχών ωσπου να πάει παιδικό. Είναι κι αυτό μια λύση αντί για νταντά ή παππούδες ή παιδικό από 1,5 χρόνου

Link to comment
Share on other sites

γαργαλιτσα ειμαι και κοντουλα, εχω 1.58 υψος ( ετσι λεει η ταυτοτητα, μπορει και λιγοτερο)  ημουν 47 με 50 ολα τα χρονια, και οταν εκανα τα παιδια και αποθηλασα τον μικρο, ειχα παει και 45 . τωρα εμεινα εγκυος στα 50 -52 εκει μεσα. 4.5  μηνων οταν ημουν εγκυος στη μικρη πηγα 49 . και γεννησα 74 . χωρις φαγητο πολυ, ετρωγα κανονικα και οχι γλυκα. ειχα πολυ πρηξιμο. και δεν γεννησα και στο μηνα μου , που να ειχα παρει και τον ενατο . οπως καταλαβαινεις τα ρουχα μου ολα μου κανουν στα μειον 10 κιλα . με πιανει καταθλιψη να μη μπορω να τα φορεσω, και να κυκλοφορω με ενα παντελονι, με φορμες. αντε και κανα κολαν. κ φυσικα αρνουμαι να παρω καινουργια!!! γιατι αν παρω ,θα μεινω σ αυτα για παντα, και ειμαι ηδη 35 σε λιγα χρονια , τα 10 παραπανω θα γινουν 15  , 20 και να μη πω μετα τα 45 που ξεκιναει η εμμηνοπαυση και αρχιζει για τα καλα το πρηξιμο . 

αιματολογικες εξετασεις εχετε κανει. εγω το σκεφτομαι , κλεισαμε και χρονο απο τη γεννα, μηπως ειναι και τιποτα ορμονικο .  

 

Link to comment
Share on other sites

gargalitsa  μου η μικρη μου γινεται 3 το ιουνιο οποτε σεπτεμβρη θα τη στειλω σταθμο πρωτα ο θεος η μικρη το παραπανω σεπτεμβρη θα ειναι δυομιση για αυτο εκατσα σπιτι αμα ηταν με παππουδες και γιαγιαδες ολη μερα την ειχα  βαψει οτι θελανε θα κανανε και δεν θα με ακουγανε καθολου ενω στο παιδικο θα περνανε τελεια θα μαθαινουν πολλα πραγματα.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γμνθ, θυρεοειδή μήπως να κοιτάξεις; 49 κιλά έφτασες όσο ήσουν έγκυος; Κι εγώ για την αποχή θεωρώ ότι είναι μια υπερβολή της εποχής μας, που ιατρικοποιήθηκε φοβερά ο θηλασμός. Για τα κιλά εγώ παίρνω τα παντελόνια που μου κάνουν στα 55 και τα παίρνω τώρα στα 57 τσίτα μπας και δεηθώ να τα χάσω αυτά τα 2 κιλά, πιο πολύ με κινητοποιεί, πάρε ένα νούμερο μικρότερα, όχι πολύ μικρότερα, για να το έχεις στόχο αν σε βοηθάει. Εμένα πάντως η πιο αποτελεσματική μου δίαιτα που χάνονται μπαμ μπαμ (και δε λέω για 2, αλλά για τα 10 που μου είχαν μείνει μετά τις απώλειες του τοκετού) είναι να τρώω ό,τι θέλω σε ποσότητα όλη μέρα (εκτός γλυκών κ αλκοόλ) και μετά το μεσημεριανό ένα γιαούρτι με μήλο ή μια σαλάτα. Αποτέλεσμα γύρω στα 2-3 κιλά το μήνα. Μόνο τις πρώτες 3-4 βραδιές πέφτει λίγη πείνα, μετά συνηθίζεις. 

Βιιβ, τελικά τζίφος ο αλλεργιολόγος; γιατί; έκανε έντονη αντίδραση; στο δέρμα σας έχει δώσει αλοιφή να βάζετε; Αν αγνοήσεις τις συμβουλές του περί θηλασμού, μήπως στα υπόλοιπα δείτε προκοπή; Εμάς για το κρύο μας έδωσε την xeracalm της αvene, που μας είπε ότι κάνει και για ατοπικά δέρματα. Αλλά δεν είναι από αλλεργία σε τρόφιμο εμάς, ερεθίζεται από το κρύο

Πήραμε καινούρια παπουτσάκια για πολύ περπάτημα! Ρίξαμε ήδη κάνα 2 χιλιόμετρα από το χεράκι περπάτημα! Και μπήκε και στα αυτοκινητάκια όλα και εξέτασε και όλα τα φωτάκια, κουμπάκια και βιδίτσες! Πολύ όμορφη φάση αυτή με τις βολτίτσες απ' το χεράκι, άντε να εγκαταλείψουμε τελείως τα καρότσια!

Με το πατίνι απλώς τον έβαλαν οι παππούδες επάνω και τον έσπρωχναν βολτίτσα! 

 

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Βασικά γίνεται ένας πανικός στο γραφείο (άπειρη δουλειά, ούτε μεσημεριανό 10λεπτο διάλειμμα δεν προλαβαίνω να κάνω, τρώω με τον υπολογιστή ανα χείρας), επίσης 2 φορές την εβδομάδα ο σύζυγος να επιστρέψει περι τις 9μιση από την εργασια του, το χάσαμε το παιχνίδι και τη μπάλα!

Σας στέλνω τα φιλάκια μου στις αδυνατούλες, και σε αυτές που είναι και καλά παχούλες, αλλά μάλλον είναι ολίγον χαζούλες (gmnth03 με όλο το θάρρος για εσένα το λέω!!!) χιιχιχιιχ . Επίσης είναι μαχαίρι στο λαιμό η ηλικία που μας λές συνέχεια! Ειμαι του 81 και όπως ξέρεις μόλις πριν ένα χρόνο έγινα μανούλα (ελπίζω και εύχομαι να ξαναγίνω).

Βιβ, 4 χρόνια πήγαινα σε παιδοαλλεργιολόγο, όταν υπήρχαν δύο σε όλη την ελλάδα. Εκεί να δεις ντίβα. Να τον παίρνει τηλ η μαμά μου σε έκτακτη ανάγκη και έπεφτε ολίγον γειωση. Αλλά τότε δεν είχαμε άλλη επιλογή. Ευτυχώς στο θέμα της αλλεργίας έχουν γίνει εξαιρετικά άλματα. Αναφορικά με το θηλασμό απλά αρνούμαι να το σχολιάσω. Πάντως και εμένα ο μικρός έχει ατοπική δερματίτιδα στο λαιμουδάκι του και στον κορμό του. Προς το παρόν δεν το έχουμε συνδέσει μέ κάποια τροφή, μαλακτικό δε χρησιμοποιώ, απλά το παρατηρούμε και είμαστε σε αφύπνιση.

 

Γαργαλίτσα, my babies, όμορφο αστεράκι, μαράκι, τζο, και υπόλοιπα κορίτσια πολλά πολλά φιλάκια και καλημέρες


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε jo μεγεια τα παπουτσακια σας και εμενα απο το κρυο καμια φορα ειναι ξερα τα χερακια της αλλα δεν βαζουμε τπτ και περναει μετα.λιλα μου πολλα φιλακια στο μικρουλη και καλη δυναμη στη δουλεια.τα υπολιοπα κοριτσια που ειστε?

κοριτσια να ρωτησω πως δοιρθωνω το τικερακι μου βαζω καινουργι και δεν το παιρνει πως σβηνετε το παλιο?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. κοριτσάκια!!!Τι κάνετε?

Βιιβ, τι περνά το μικρούλι σου!Ταλαιπωρείται το καημένο!Εύχομαι γρήγορα όλα να περάσουν! 

γμντ, μην παραπονιέσαι για τα κιλά!Χωρίς να σε έχω δει με τα νούμερα που μας αναφέρεις(ύψος και βάρος) νομίζω πως θα είσαι κορμάρα!Απλώς είχες συνηθίσει διαφορετικά τον εαυτό σου και τώρα σου κακοφαίνεται!

Καλοφόρετα τα παπουτσάκια, τζο....πολλές πολλές βόλτες εύχομαι!!!

Γαργαλίτσα, πώς είσαι?Η μικρούλα σου?

Μαράκι, πώς είστε κι εσείς?

Αστεράκι, τι κάνουν οι κοράκλες σου? Σχετικά με τι τίκερ πρέπει να φτιάξεις καινούριο και να τα βάλεις μαζί με τα προηγούμενα(αφού διαγράψεις το παλιό της μπέμπας)

Ρε κορίτσια, να πω το παράπονο μου...σας ακούω που λέτε δε θέλετε να αφήνετε τα παιδιά σε γιαγιάδες γτ τα κακομαθαίνουν και τρελαίνομαι...σκεφτείτε πως για να πάω οπουδήποτε θα πρέπει να τις έχω μαζί μου και να τις ταλαιπωρώ...νομίζω δεν μπορείτε να με καταλάβετε γτ δεν είστε στη θέση αυτή...(όπως κι εγώ στη δική σας φυσικα). Νομίζω πως αν δεν είχατε την επιλογή της γιαγιάς κι εσείς θα νιώθατε όπως κι εγώ!Και μένα γιαγιά μ μεγάλωσε γτ η μαμά δούλευε αλλά νομίζω μια χαρά τα πήγε...και να μην ξεχνάτε πως διαφορετικά θα φερθούν όταν βλέπουν τα εγγόνια για λίγο από όταν τα έχουν κάθε μέρα για ώρες!Από μόνοι τους θα θέτουν κανόνες γτ διαφορετικά δε θα αντέξουν...!!! Μη με παρεξηγήσετε...απλά εγώ δεν έχω αυτή τη δυνατότητα και μου βγαίνει και παράπονο και ζήλια κατά κάποιο τρόπο(μπορώ να το πω κι έτσι):-(:-(

Φιλάκια!!!


mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου τι κανετε?ειμαι ολη μερα στο τρεξιμο σημρερα καλο σκ να εχουμε και να περασετε ομορφα μανουκες και μωρακια εγω περιμενω την πεθερα μου αργοτερα να ερθει να κατσει με τα παιδια γιατι τ απογευμα θα παμε για καφε και φαγητο στους κουμπαρους μας και μετα θα παμε και για ενα ποτακι.my babies μια χαρα οι μικρουλες μου μεγαλωνουν και ζωηρευουν εμενα πραγματικα τα κακομαθαινουν τα μωρα ολα τα χατηρια τους κανουν αλλα οκ δεν πειραζει τι να κανουμε παππουδες ειναι εχουν και αυτοι τα δικια τους οντως εχεις ενα δικιο ετσι οπως τα λες και βοηθεια εχουμε και γκρινιαζουμε χαχα.viiv περαστικα στο αντρακι σου.gargalitsa μου που εισαι η μπουμπου σου εσυ πως εισαι?gnmth jo μαρακι λιλα?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα&απο εμας! Σας διαβασα στα γρηγορα αλλα το "αλτσχαιμερ" καλα κραττει! Ειμαι πολυ καλυτερα με την μεση&ξεκινησα παλι φυσικοθεραπεια για να με κραταει οσο γινεται καλυτερα! Κατατ'αλλα ημαστε καλα! Για τις εξετασεις δ θυμαμαι πια ρωτησε αλλα πρεπει να ειχες κανει στο6μηνο...υπαρχει ενα ποσοστο γυναικων που ο θυροειδης χαλαει μετα τη γεννα απο τις ορμονες,οποτε το συντομοτερο να πας! Εγω εκανα εξετασεις στα παιδια... Ο μεγαλος εχει χαμηλη φεριτινη& βιτ d,αρχισαμε συμπληρωματα,οπως&στον μικρο ξεκινησα d&ο μεγαλος μου εδειξε οτι εχει αλλεργια...τον τελευταιο καιρο εχει βγαλει σπυρακια στα ποδια&γαρδαβιτσες στα χερια οποτε ειμαι στην αναζητηση παιδοαλλεργιολογου εδω ή στις τριγυρω περιοχες!


cPQop2.png2orjp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

My babies δεν έχετε κανέναν παππού γιαγιά κοντά σας; Ή δουλεύουν και δεν μπορούν να τα κρατήσουν; Εγώ θεωρώ μεγάλη τύχη την επαφή των μωρών με τους παππούδες γιατί τα αγαπούν πολύ και αν είναι και δοτικοί, είναι υπέροχα! Εμάς έτσι είναι οι δικοί μας. Αλλά κάποιοι δε θέλουν να τα κρατάνε χωρίς να είναι οι γονείς μαζί ή είναι αρκετά μακριά. Και έτσι είναι οι δικοί μας. Τώρα για μόνιμο κράτημα ενόσω οι γονείς δουλεύουν, πάλι εξαρτάται. Εγώ δεν έχω αυτή τη δυνατότητα, δεν μπορώ να το αναθέσω σε άτομα που δεν την έχουν κρατήσει ποτέ και που δε θέλουν. Γιατί με το ζόρι δε θα έχει καλά αποτελέσματα για το μωρό. 

Αστεράκι έτσι όπως τα λες κι εγώ σε ζηλεύω... :) Κάτσε να τους πάω και τη δικιά μου! Καλά να τα περάσετε!!!!

Λίλα κουράγιο με τη δουλειά. Είστε πάντα έτσι ή υπάρχουν και περίοδοι με κανονικούς ρυθμούς; 

Τζο με γεια σας! Κι εγώ περιμένω ανυπόμονα να μετράμε χλμ χεράκι χεράκι με την μπουμπού μου.

Γμνθ α ώστε είσαι και κοντούλα!! Θα μας τρελάνεις, στο μέσο όρο είναι το ύψος σου!! Με όλη μου τη συμπάθεια στα λέω, μην παρεξηγηθείς. 

Μαράκι σε βοηθάνε οι φυσικοθεραπειες; Έχεις βρει καλό κέντρο; Γιατί κυκλοφορούν και κάτι άσχετοι άλλο πράγμα! Βιταμίνη ντε εμείς παίρνουμε από όταν γεννηθήκαμε ανελλιπώς χωρίς εξέταση. Θα την κόψουμε σε 2 μήνες.

Καλά είναι και η μπουμπού μου. Την πήγα και σε παιδότοπο να δει παιδάκια και της άρεσε. 

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μαμάδες και μωράκια!

Ο παλιόκαιρος καλά κρατεί ο άτιμος! Ευτυχώς υπάρχουν οι εναλλακτικές για κλειστούς χώρους, κάποιες δηλαδή. Εμείς σήμερα πήγαμε στο θεατράκι, μας άρεσε πολύ πολύ και στους δυο! Νόμιζα ότι θα μοιάζει με τα παιχνιδάκια στα gymboree, αλλά τελικά ήταν μια όμορφη ιστορία με αρχή, μέση και τέλος, πολύ παραστατική και τρυφερή για ένα νεογέννητο διαφορετικό πουλάκι και την ιστορία της ζωής του, την αγάπη, τη φροντίδα. Τα μωράκια όλα κοιτούσαν με μεγάλη περιέργεια, είχε γέλιο και για τους ενήλικες. Όσες το θέλετε να πάτε, αξίζει!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια καλη εβδομαδα να εχουμε gargalitsa θα ξετρελαθηκε η μικρη σου με το παιδοτοπο ειναι ωραια και στις δικες μου αρεσει πολυ μαρακι μπραβο που τα πας καλυτερα με τη μεση εγω εκανα παπ με πηρε ο γιατρος μια χαρα βγηκε ευτυχως το χα ενα ανγχος και αυτο εκανα και εξετασεις αιματος και μου ειπε να κοιταξω το θυροειδη γιατι ηταν στο οριο οποτε πρεπει να παω σε γιατρο αλλα μπορει και να μην εχω τπτ ειπε ο μικροβιολογος γιατι ειχα λιγο λαιμο οταν  της εκανα αλλα θα το ελενγξω.jo μου ποσο μου αρεσουν τα θεατρα με μωρακια εμεις εδω δεν εχουμε τετοια θα το ευχαριστηθηκε πολυ ο μπεμπακος σου.εμενα η μεγαλη απο τηνπαρασκευη δυσκολευεται να κανει κακακια ευκολα βγαινουν μετα απο πολυ ωρα και θα της ξεκινησω διατροφη να μαλακωσει το εντερο της.λιλα τι κανει ο μπομπιρας σου?viiv πως ειναι το αντρακι σου?


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...