Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Ιανουαρίου 2016


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσούδια! 

Αστεράκι κουκλάκι το κοριτσάκι σου ως μίννυ, πολύ της πήγε, μη σου πω είναι το νέο πρόσωπο της μίννυ!!! Κρίμα που η Ελενίτσα δεν μπόρεσε να κυκλοφορήσει.. του χρόνου!

Γαργαλίτσα, έτσι για να ακούς και την άλλη οπτική, θα κάνω το δικηγόρο του... διαβόλου και θα πω πως οι περισσότεροι μπαμπάδες δυσκολεύονται να σχετιστούν με τα μωρά τους πριν το έτος, όταν είναι μόνο κλάμα και κακά. Τους είναι πιο εύκολο και αρχίζουν να δένονται περισσότερο μέσω της επικοινωνίας όταν αρχίσει σιγά σιγά να ανταποκρίνεται το παιδί και κυρίως να μιλά. Επίσης, τον ακούω να φωνάζει "χρειάζομαι χρόνο για τον εαυτό μου, κουράστηκα". Τα ίδια βεβαίως φωνάζεις κι εσύ (κι εγώ), αλλά εμείς μόνο να φωνάζουμε μπορούμε, δεν μπορούμε συνήθως να περάσουμε σε εφαρμογή. Εμείς είμαστε η Μαμά, κυοφορήσαμε, γεννήσαμε, γίναμε μάνες τέλος, δεν υπάρχει επιστροφή και υπαναχώρηση. Θηλαστικά γαρ και με τα ένστικτα κυρίως λειτουργούμε στην πλειοψηφία μας οι άνθρωποι και στην πλειονότητα των υποθέσεών μας.  

Τζο μου ετοιμάζεσαι για δουλειά? τον μπεμπούλη οι παπούδες?

Γμνθ πώς είστε βρε, συνήλθατε?

Εμείς είμαστε καλά αλλά οι (μικροί) φίλοι μας άρρωστοι... πού θα πάει, το καλοκαίρι έρχεται!!!

 


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/vergleich.aspx?id1=354&id2=390&id3=396&nc=True&ergo=True

πάρτε κι αυτό για τα καθίσματα, είναι σύγκριση τριών καθισμάτων recaro, joie, cybex (η επιλογή δική μου)

αν δεν το κατέχετε το γερμανικό, ζητάτε από το google να μεταφράσει


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Βιβ ελπίζω ο δεύτερος αλλεργιολόγος να είναι και ο τελευταίος!

Τζο με το καλό η επιστροφή στην εργασία!

Γαργαλίτσα, όταν με το καλό επιστρέψεις και εσύ, έτσι αυτοκολητάκια θα γίνετε όταν είσαι σπίτι! Θα το δείς. Αναφορικά με τον σύζυγο, έχετε ξεκινήσει τον σύμβουλο που λέγατε? Πέρα από τον σύμβουλο, και την επίσκεψη που σας κάνει ο μπαμπάς, έχετε ξαναπροσπαθήσει να μιλήσετε και να δείτε τα σημεία επαφής και τα σημεία σύγκρουσης? κοίτα  - ξέρω πως όποιος είναι έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λέει, αλλά θα τραγουδίσω κ εγώ - αυτά τα θέματα σίγουρα θέλουν χρόνο για να λυθούν. Από εκεί και πέρα εύχομαι να βρείτε τις ισορροπίες και να πάνε όλα καλά.  Αυτό με την κούραση πάντως που λές βιβ το φωνάζω και εγώ κάθε ημέρα στον άντρα μου, και εκείνος το ίδιο. 

Εμείς εδώ γενικά καλά πάμε, αν εξαιρέσεις τον νυχτερινό ύπνο. Βιβ, εσένα βελτιώθηκε η κατάσταση με τον μικρό που ήθελε να κοιμάται πάνω στο στήθος, γιατί εμένα θα έλεγα πως πάμε προς το χειρότερο!!!

Σας αφήνω κορίτσια, μπήκα να μάθω τα νέα σας - έχω άπειρη δουλειά και στο γραφείο και στο σπίτι, κλαψ!

 

Πολλά φιλάκια σε όλες τις μανούλες

 


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιλάκι μου ήταν αναμενόμενο να στο κάνει αυτό από την ώρα που έπιασες δουλειά... Έχει σταματήσει ο δικός μου ναι, κατάλαβα ότι ήταν ένα μείγμα αλμάτων και φόβων του παιδιού, υποσυνείδητων κιόλας γιατί την ημέρα δεν έβγαζε φοβίες- κράτησε τρίμηνο ίσως και παραπάνω. Θα σου πω τι με βοηθούσε όταν έκανε βεντούζα, μήπως και πιάσει και σε σας: του έλεγα "άστο αγόρι μου τώρα το βυζάκι, θέλει να κάνει κι αυτό νάνι". Προσπαθούσα να απεγκλωβιστώ, τις περισσότερες φορές δεν με άφηνε με την πρώτη προσπάθεια, στη δεύτερη όμως, μετά από κανα πεντάλεπτο, συναινούσε μες τον ύπνο του και με άφηνε. Περίπου στις μισές περιπτώσεις έπιανε. Ελπίζω να κοιμάστε μαζί, αλλιώς δεν θα τη βγάλεις καθαρή... Ευχαριστώ για τον αλλεργιολόγο, μακάρι :) 


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Βιβ εννοείται μαζί τον έχω γιατί ήδη παραπατάω το πρωί - χθες ξύπνησε 5 φορές, χώρια οι προσπάθειες που έκανα να τον βγάλω από το στήθος - γενικά με έχει πιάσει ολίγον απελπισία σε αυτό το θέμα. Ο δε σύζυγος τη βγάζει μια χαρά, στον καναπέ και κοιμάται κύριος. Αυτά που έλεγες και εσύ βιβ περι μανούλας. Πάντως νομίζω κάποια στιγμή πρέπει να το κόψουμε αυτό το εσύ είσαι η μάνα σε έχει περισσότερη ανάγκη κλπ ή τουλάχιστον να μην το χρησιμοποιούν οι πατεράδες μέχρι το παιδί να πάει φαντάρος!!!!. Μεγάαααλη συζύτηση

Για γάλα κανονικό ούτε λόγος. Το έβαλα στο αγαπημένο του ποτηράκι, δοκίμασε μια φορά και όλη την ημέρα δεν το ξανάπιασε το ποτηράκι και δεν ήπιε ούτε νερό. Κάθε πρωί και βράδυ έβαζα γαλατάκι σε άλλο πια ποτηράκι, να μη μας κόψει και το νερό, στην αρχή έπινε μόνο μια γουλιά, μετά την σταμάτησε και αυτήν. Είπαμε για 10 ημέρες να τον αφήσουμε μπας και το ξεχάσει και να ξαναπροσπαθήσουμε

 

Φιλάκια στις μανούλες και καλημέρα!


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, καλημερούδια!!!

Ελπίζω να είστε όλοι καλά...μανούλες και μπεμπάκια!Γρήγορα να γίνουν καλά όσοι δεν είναι και βγουν έξω να χαρούν τον ήλιο...!!!

Εμείς εδώ νυστάζουμε.... η μικρή τη μέρα δεν έχει ησυχία και όλη την ώρα με τρέχει...χθες στο τσακ την πρόλαβα που πήγε να κάνει βουτιά από τον καναπέ....το μεσημέρι δεν κοιμάμαι(γτ δεν κοιμάται η μεγάλη) και το βράδυ μας κρατά ξύπνιους η μικρή....(δεν ξέρω αν φταίνε τα δοντάκια ή κάτι άλλο, για την ώρα έχουμε 10 και είναι έτοιμα άλλα δυο να σκάσουν...) Με λίγα λόγια κυκλοφορώ σα ζόμπι....χαχα!!!Και να δεις και κάτι νεύρα- μέσα σε όλα τα καλά ήρθε και περίοδος....ο σύζυγος την πληρώνει ο καημένος...!

Γαργαλίτσα, δε θέλω απογοήτευση!Όλα θα φτιάξουν! Υπομονή θέλει και ηρεμία! Και όταν μπορέσετε πάλι να κάνετε μια κουβέντα! Συμφωνώ με όσα είπαν τα κορίτσια παραπάνω! ΟΙ άντρες δυσκολεύονται με τα μικράκια...δεν είναι όπως οι μανούλες, τι να κάνουμε! Μάνα είναι μόνο μια...!!! Με τον καιρό θα δεις που όλα θα γίνουν πολύ καλύτερα!

Βιιβ, ελπίζω ο μικρός γρήγορα να ηρεμήσει με την αλλεργία!

Γμντ, πώς πάει το κρυωματάκι? Ξεμπερδέψατε? Έρχονται και απόκριες...πρέπει να είμαστε όλοι καλά για να κάνουμε τις βόλτες μας!Να πετάξουμε και χαρταετό!!!

Αστεράκι, την κάνατε την παρέλαση? Όμορφα πρέπει να ήταν! Και του χρόνου με τη μικρούλα μαζί! Εμείς θα παρελάσουμε την Κυριακή...όλοι μαζί! Εκτός από το σύζυγο...έχει μεγαλώσει για τέτοια, λέει!

Τζο, βολτούλες ακούω...μπράβο!!!Θα το ευχαριστήθηκε ο μικρός! Κάτι σα να διάβασα για δουλειά? Πότε επιστρέφεις? Με το μικρό τι θα κάνεις?Ποιος θα τον προσέχει? Εγώ ανυπομονώ  νσ γυρίσω στη δουλειά...έχει ακόμα όμως καιρό μέχρι το Σεπτέμβρη...!!!

Λίλα, ζόρια στη δουλειά,ε? Ευτυχώς ο μικρός συνήθισε την κυρία...ευτυχώς τα μικρούλια όταν δεν είμαστε εκεί δε μας ζητάνε...τα ίδια κάνει και η μικρή μου!Μόλις με δει(ή το μπαμπά της) αρχίζει το πανηγύρι...χαχα! Ούτε εσείς κοιμάστε? Πώς θα την παλέψουμε δεν ξέρω...ειδικά εσύ που πρέπει να είσαι και στη δουλειά! Υπομονή σε όλες μας!

Μαράκι, τι κάνεις?Τα μικρά σου? Ελπίζω η μέση να είναι καλύτερα τώρα!!!!

Σας φιλώ...κι ελπίζω να μην αργήσω να ξαναμπώ για να μάθω νέα σας!!!

  • Μου αρέσει 1

mMaAp3.png               5Bqgp2.pngoKjap3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ! ακομα χαλια ειμαστε. κολλησαμε ταυτοχρονα κ αλλη ιωση. εμενα με επιασε πιο βαρια , με πολυ βηχα κ πυρετο.η μικρη πολυ συναχι , βηχα πολυ λιγο, και ευτυχως δεν κανει πυρετο.και εννοειται δεν κοιμομαστε το βραδυ . ξυπναει συνεχεια κ κλαιει , αυτο που αναφερατε για τη βεντουζα, εννοειται τη περναμε και εμεις αυτη τη φαση. ξυπναει στις 3 και δεν ξανακοιμαται στη κουνια, θελει μονο διπλα σε καποιον να ειναι.  γαργαλιτσα φανταζομαι ωραια που θα ειναι τωρα εκει , με τα μασκε σας και τα καρναβαλια!! αντε του χρονου να παρετε και τη μικρη μαζι !!! 

κοριτσια εμενα σε κανα διμηνο ξεκιναει η δουλεια!! και πραγματικα δεν ανυπομονω καθολου.  φιλακια πολλα θα ξαναμπω αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοριτσούδια!

Σας διαβάζω, να γράψω δεν προλαβαίνω γιατί τρέχω, τώρα κοιμάται ο μπεμπούλης και είμαι μόνη και χαλαρώνω. Ετοιμάζομαι για δουλειά σε καμιά εβδομάδα, τακτοποιώ τις τελευταίες εκκρεμότητες σε ραντεβού γιατρών, ψώνια κ.λπ. Χαίρομαι που θα γυρίσω, ο μπέμπης θα είναι σε εξαιρετικά χέρια των παππούδων, οπότε είμαι ήσυχη, ό,τι έρθει θα το παλέψουμε. 

Ευτυχώς έχουν αρχίσει οι ωραίες λιακάδες και τη βγάζουμε όλο έξω, παιδικές χαρές, χαλάνδρι, βόλτες και γενικώς γυρίζουμε, ό,τι προλάβω πριν γυρίσω δουλειά. Κάνουμε και μια σχετική έρευνα για τις διακοπές του καλοκαιριού και το ψάχνουμε!

Με τον ύπνο διαβάζω πολλά σκαμπανεβάσματα ακόμη, έτσι ακούω κι από φίλες, μέχρι 2 ετών αϋπνίες, εμείς κοιμόμαστε σχετικά καλά, στις καλές βραδιές οκτάωρα + 2 μετά το γάλα, στις κακές κάθε 2 ώρες ξύπνημα, αλλά μου φαίνεται εύκολο κι αυτό, έχω συνηθίσει ή χόρτασα ύπνο ή δεν χρειάζομαι και πολύ, δεν ξέρω τι απ' όλα. 

Λίλα, δώσε χρόνο για το γάλα, θα το μάθει, εμένα που τα δοκιμάζει με λαιμαργία όλα του πήρε 1 εβδομάδα χωρίς πίεση, λίγο να δοκιμάζει όταν δεν πολυπεινούσε. Τώρα το κατεβάζει γλου γλου γλου. Και το μπιμπερό το ίδιο. Τώρα θα δοκιμάσω να μάθει το φρέσκο.

Γαργαλίτσα μου, βιιβ, λίλα, μαράκι, γμνθ, my babies, αστεράκι και σε όλα τα όμορφα μωράκια μας στέλνω φιλάκια πολλά και κουράγιο στις μαμάδες. Θα γράψω αναλυτικά με την πρώτη ευκαιρία! Σας φιλώ όλες!

Α, στο φράγμα άπλα για κάποια που ρώτησε εννοούσα επάνω στην καφετέρια, απ' το χεράκι βεβαίως βεβαίως, δεν είναι και τόσο ασφαλισμένα


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Λίγο η καλοκαιρία λίγο η δουλειά που ξαναρχίζουν κάποια κορίτσια, δε γράφουμε και συχνά. Τι καταπληκτικές μέρες! Και καθώς η θερμοκρασία είναι ιδανική για βόλτες έξω κάτω από τον ήλιο, είναι πολύ καλύτερα από τον καλοκαιρινό καύσωνα! Οι λάτρεις του καλοκαιριού ίσως διαφωνούν!

Σχετικά με όσα λέτε κάποιες κοπέλες για τους μπαμπάδες και τα μωρά, δεν είναι απόλυτο ότι δένονται μόνο όταν τα παιδιά αρχίσουν να μιλάνε ενώ μέχρι τότε τα μωρά μόνο κάνουν κακά και κλαίνε. Σίγουρα και τα δικά σου μωρά Βιιβ μου, όπως και το δικό μου κάνουν πολύ περισσότερα από μόνο κακά και κλάμμα. Και ο μπαμπάς της μικρής μου έχει δεθεί μαζί της από την πρώτη στιγμή. Απλώς υπερισχύουν άλλα σε αυτόν, όπως οι αντιλήψεις ότι η περιποίηση των παιδιών είναι αυστηρά μόνο γυναικεία υπόθεση, ότι η μάνα δεν έχει δικαίωμα για προσωπική ζωή, ότι δεν έχει ο ίδιος καμία όρεξη να χαλάσει το πρόγραμμά του που περιλαμβάνει ύπνο, ξεκούραση και πάλι ύπνο από τις 3 που γυρίζει σπίτι για να ασχοληθεί με ένα μωρό κλπ κλπ. Αλοίμονο αν εμείς τους πούμε μπράβο αν έχουν τέτοιες αντιλήψεις και αδιαπραγμάτευτες συνήθειες! Βέβαια το κάθε ζευγάρι έχει τις δικές του ισορροπίες, οπότε σταματάω, περί κολοκυθόπιτας ό,τι αρέσει στην καθεμία.

Με το καλό Τζο να επανέλθεις στη δουλειά και στη δράση! Καλή προσαρμογή. Μια χαρά θα τα περνάει ο μικρός με τους παππούδες του!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια! Καλή αποκριά και καλό χαρταετόοοοο!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ χαρταετός! Να δουμε θα ειναι καλα τα αρρωστούλικα ζουζούνια μου αυριο να τον πετάξουμε;!

Γαργαλίτσα μου δεν υποτιμώ τα παιδιά μας κι εχω δει μπαμπάδες να τα φροντίζουν με περισσότερο φίλιγκ από μάνες... Αυτη τη στιγμή εσείς αντιμετωπίζετε την κούραση από τον ερχομό του παιδιου, την προσωπική αλλαγή από τον γονεϊκό ρόλο κ εχετε κ μια διαφορά αντίληψης για το στήσιμο του σπιτικού κ τους ρόλους σας στην οικογενεια σας, η οποια προφανώς προϋπήρχε αλλα δεν είχε δημιουργήσει προβλημα ως τωρα. Χρειαζεται συζήτηση κ συμβιβασμός κ απο τις δυο πλευρές αν θέλετε να κρατήσετε την οικογενεια σας, το ίδιο ισχύει κι για ενα κάρο άλλα που θα αντιμετωπίσετε στην κοινή σας ζωη, το ίδιο θα γινόταν με όποιον κ να ήσασταν. Αν τον θεωρείς γενικά αξιόλογο άνθρωπο κι αν υπαρχει υπόβαθρο συναισθηματικό,αξίζει να το παλεψετε, δεν θα σου πω για το παιδι, αλλα για εσάς, αν εσείς οι ίδιοι θα είστε τελικά καλυτερα μαζί παρά χωρισμένοι. Συγγνώμη που σου μιλησα τόσο προσωπικά, αλλά στενοχωριέμαι να βλέπω ζευγάρια να χωριζουν- αν εχουν να 'κερδίσουν' ο ένας από τον άλλον. Αν ειναι να σου τρώει τα συκώτια, άντε γεια κι όσο νωρίτερα τόσο καλυτερα! 

Καλά κούλουμα, να απολαύσετε την ημέρα αυριο! Φιλια σε όλες!


Tfoop3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βιιβ μη ζητάς συγνώμη, δεν παρεξηγούμαι για κάτι αφού τα λες καλοπροαίρετα.

Πετάξαμε αετό, δε θα πω χαρταετό αφού ήταν πλαστικός, και πήγε πολυυυυ ψηλά! Κι άλλος κόσμος πετούσε γύρω τριγύρω, τους κοιτούσαμε όλους, πολλά χρώματα και σχέδια, είμασταν μια ωραία ατμόσφαιρα! Τι υπέροχο να ξαναβλέπεις τα πάντα σαν καινούρια , σα να τα αντικρύζεις πρώτη φορά όπως το μωρό. Πρώτη φορά πέταξα αετό με το μωρό και είχε άλλη γλύκα! 

Αστεράκι, διασκεδάσατε; Άντε να ξεκουραστείτε τώρα, να πάρετε δυνάμεις για το επόμενο καρναβάλι!

Περαστικά στα άρρωστα μωρά και στις μαμάδες. Υπομονή, σε 1-2 μήνες οι ιώσεις θα τελειώνουν και θα ευχαριστηθούμε άπειρες βόλτες!

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια μου!

Πρώτη μέρα στη δουλειά για μένα σήμερα, για την ώρα είμαι απλώς ενθουσιασμένη! Σε καμιά εβδομάδα που θα σας κλαίγομαι να δούμε. 

Πετάξατε τελικά χαρταετό; Εμείς κάναμε την εκδρομούλα μας και τους χαζέψαμε, αλλά δικό μας δεν επιχειρήσαμε να πετάξουμε.

Ο μπέμπης μας έχει εξελιχθεί σε ένα γλυκύτατο σιφουνάκι όπου και να πηγαίνουμε, σβουρίτσας, κι επίσης χαιρετάει και χαμογελάει σε όλο το σούπερ μάρκετ, στις μαμάδες στην παιδική χαρά, στις πωλήτριες, τον έχει πιάσει μια κοινωνικότητα (που εγώ κι ο μπαμπάς του όμως δεν θα έλεγα ότι έχουμε)!

Πίνει πια φρέσκο γάλα (και τρώει τον άμπακο), αλλά θα ήθελα τις συμβουλές σας όσες τα έχετε καταφέρει να πίνουν από ποτήρι με καλαμάκι πώς τους το μάθατε. Θέλω σιγά σιγά να παρατήσουμε το μπιμπερό, σε κάποια από τα γεύματα της μέρας. Πίνει από εκπαιδευτικό ποτηράκι, αλλά θα ήθελα να μάθει και με καλαμάκι. Έχετε συγκεκριμένο ποτηράκι να μου προτείνετε; Εσάς πίνουν; Από ποια ηλικία περίπου μαθαίνεται αυτό;

Βιιβ μου, πολύ καλλιτεχνική επεξεργασία μου έστειλες, σ' ευχαριστώ πολύ πολύ για την ευχή σου! Τελικά πώς ήσασταν την Καθαρά Δευτέρα;

Γαργαλίτσα μου, τι κάνει η μπέμπα σου; Σε τι φάση είστε; Ο πρώτος της χαρταετός, ε; Φαντάζομαι γουρλωμένα ματάκια από ενθουσιασμό!

 


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τζο καλή αρχή στη δουλειά! Μακάρι να παραμείνεις ενθουσιασμένη αλλά και αν θα κλαίγεσαι, εμείς εδώ θα είμαστε για αλληλουποστήριξη. Και η μικρή έτσι ακριβώς είναι στο θέμα κοινωνικότητας. Και ντελιβεράς να έρθει στο σπίτι, θα του πει γεια, θα του κάνει κουκου τα κλπ. Είναι γλύκα τα μωράκια μας. Για καλαμάκι δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εμείς δεν πίνουμε ούτε από ποτηράκι, δεν πίνουμε γενικώς ακόμα. Της βάζω πολύ ζουμί στα φαγητά της για αντιστάθμισμα. 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια και τα μωρακια επιτελους συνηλθα μετα το καρναβαλι πολυ κουραση αυπνια αλλα περασαμε πολυ ομορφα.viiv  μου σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια πολλα φιλια στα ομορφα αντρακια σου.gmnth περαστικα στη μπεμπα ελπιζω να γινατε καλα.my babies ωραια περασαμε στο καρναβαλι οι μικρες τους αρεσε η παρελαση?gargalitsaμπραβο για το πρωτο σας χαρταετο θα ξετρελαθηκε η μικρη σου λιλα υπομονη ολα θα φτιαξουν με το μικρο σιγα σιγα θα μπει σε προγραμμα jo μου καλη αρχη στη δουλεια εμενα η αηηελικη μου 2 χρονων ξεκινησε να πινει γαλα με καλαμακι εμεις προχτε πηγαμε παιδιατρο καναμε το εμβολιο prevenar και τρλος του μηνα θα κανουμε mmr εμβολιο ειναι 9.500 κιλα η μικρη και 82 ποντους εχουμε 15 δοντακια ειναι τελεια μας ειπε ο παιδιατρος.


m8fpp2.png9EFep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τζο καλή αρχή! http://www.skroutz.gr/s/7744179/Philips-Avent-Κύπελλο-με-Καλαμάκι-Μπλε-18m-340ml.html το αγαπημένο του μικρού μου. Το χρησιμοποιεί εδώ και 3 μήνες. Περιμένουμε να μας ενημερώσεις για την νέα καθημερινότητα του μπέμπη και τη δική σου, εμένα ο μικρός ακόμα δε με αφήνει με το που μπαίνω σπίτι, ούτε στο μπάνιο να πάω. 

Έιχα πάρει και άλλα ποτηράκια, αλλά προς το παρόν έχουν μείνει στο ντουλάπι.

Γαργαλίτσαι, εσύ πότε ξεκινάς με το καλό? Αχ κάθε κατεργαρούλα στον πάγκο της σιγά σιγά!

Αστεράκι, το φαντάζομαι το θέμα της κούρασης με το καρναβάλι, αλλά τα ζουζούνια πρέπει να ξεφαντώσαν!

 

Και εμείς πάθαμε πλάκα με τους χαρταετούς, χαζεύαμε από εδώ και από εκεί! Κατα τα άλλα τώρα πια ο μικρός κινείται άνετα μέσα στο σπίτι, κλωτσάει μπαλίτσες κλπ. Όταν θέλω να κάνω το φαγάκι του ή κάποια άλλη δουλειά και είμαι μόνη μου, αναγκαστικά είτε ανα 10 δευτερόλεπτα διακόπτω και τον ακολουθώ, ή του ζητάω μία να μου φέρει την μπάλα του, μία το σαλιγκαράκι του, κλπ. οπότε και είναι στο οπτικό μου πεδίο. Εσείς πως τα καταφέρνετε? για δώστε καμιά ιδέα, γιατί τώρα που είναι αυτόνομος σκουραίνουν τα πράγματα! Λολ!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα φιλάκια μου

 

 

 

καλά δε σχολιάζω τα δοντάκια της μικρής σου!!! Εμείς είμαστε στα 8!!!

Σας αφήνω τελος το διάλειμμα.


Jr3pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...