Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

      Ούτε που τις είχα σκεφτεί τις υπόλοιπες ορμόνες.. πριν την ωοληψια πρέπει να κάνω FSH & E2? Εσύ τις είχες ρυθμισμένες αυτές τις ορμόνες?

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eγω δεν ξερω καν οτι υπαρχει περιοχη με το ονομα Κεφαλαρι....

Φιλακια

Βιλλάκι μου,

είναι τοπονύμιο της Κηφισιάς, όπως λέμε Νέα Κηφισιά π.χ. Είναι πολύ όμορφο με πλατάνια, πλατεία και πολλά καφέ και ρεστοράν.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάμε Avenue.. κανένα πρόβλημα.. αλλά και για εκεί θα μας δώσεις οδηγίες μιας και τα εμπορικά κέντρα μόνο ακουστά τα έχω.. Βιλλάκο εννοείται ότι δεν είσαι φόρτωμα.. χαρά και συντροφιά είσαι!

Το Αvenue δεν είναι σαν το Mall, είναι πιο μικρό και πιο οικογενειακό και είναι πάνω στην Κηφισίας στο Μαρούσι ακριβώς δίπλα από το μεγάλο Carrefour δίπλα από την HELEXPO και ακριβώς μπροστά από το ΙΑΣΩ. θα βγεις από Αττ.Οδό και θα κατέβεις την Κηφισίας προς Αθήνα. Μόλις δεις σήμα για ΙΑΣΩ ακριβώς πριν την Σπύρου Λούη που είναι το Ολυμπιακό Στάδιο θα στρίψεις δεξιά ακολουθώντας τα σήματα για το ΙΑΣΩ. Παρκάρεις είτε στο πάρκινγκ του ΙΑΣΩ που είναι δωρεάν είτε πίσω από το Avenue που έχει άπλετο χώρο.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν ξερω καν οτι υπαρχει περιοχη με το ονομα Κεφαλαρι....

:lol::lol::lol:Είσαι φοβερή βρε Βίλλυ μου..μη σου πω ότι κι εγώ δεν ξέρω που είναι το Μπουρνάζι...

Καλα εγω εχω 15 χρονια στην Αθηνα και αφου δε την εχω μαθει ως τωρα, δε προκειται να την μαθω ποτε!!!

Ο αντρας μου εχει απελπιστει πια με την παρτυ μου...

Και να σκεφτεις οτι οδηγω και αυτοκινητο και μηχανακι!!!:P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια

Δομνίνα μου τα συλληπητήρια μου για τη γιαγιά σου , να ζήσετε να τη θυμόσαστε.

Βιλλάκι...είμαι στην κοσμάρα μου....πήγα στο γιατρό σήμερα και στο γυρισμό συνειδητοποιώ πως ξέχασα να τον ρωτήσω αυτό που λέγαμε για το σπερματοζωάριο. Ειχα τόσα στο μυαλό μου να ρωτήσω που αυτό το ξέχασα.Συγνώμη :-(

Θα το ρωτήσω την επόμενη. Μυαλό κουκούτσι.

Εμάς ο συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων είναι συνολικά 48,6 εκατομύρια.

Η κινητικότητα α+β 44% με φτ >32 (με τα αυστηρά κριτήρια)

Απομόνωσαν τα κινητικά δηλ το 44% και

0 ώρα 100%

5η ώρα 40%

21η ώρα 2%

Στο χαρτί έγραφε ικανοποιητική βιωσιμότητα στις 5 ώρες και πενιχρή στις 21 ώρες.

Αν εσείς έχετε μεγάλο αριθμό σπερματοζωαρίων παίζει ρόλο απ όσο καταλαβαίνω.

Άλλο πχ το 2% στα 48 εκ και άλλο στα 150 εκ

Τι αριθμό έχετε? και σου έχουν γράψει και για μετά τις 4 ώρες πως πάει?

Γιατί πχ και μας δε σημαίνει πως μετά την 5η ώρα δεν υπάρχει τπτ απλά μειώνονται και άλλο.

Κορίτσια πήγα σήμερα σε κέντρο εξωσωματικής να πληροφορηθώ για το πως θα μπορούσαμε να κινηθούμε.

Δε θεώρησε κάτι το σοβαρό στο σπέρμα ...ο χρόνος που προσπαθούμε είπε δεν είναι πολύς ( 8 μήνες) και μέσα σ αυτο το διάστημα το ότι είχα μια βιοχημική συνηγορεί σε ανοιχτή σάλπιγγα και ικανότητα του σπερματοζωαρίου να φτάσει στο ωάριο και να το γονιμοποιήσει.

Μας σύστησε ή να συνεχίσουμε μόνοι μας για κάποιο διάστημα ακόμα επαφές ή σε σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο γιατί έχω καλό κύκλο και καλή ωορρηξία( είδε σε υπέρηχους τα 2 προηγούμενα ωοθυλάκια καθώς και το πάχος ενδομητρίου και ήταν όλα καλά).

Απ όσο είπε πρώτα ξεκινάει ο συγκεκριμένος σε φυσικό αφού έχω σταθερή περίοδο και μετά βλέπουμε. Μου έδωσε κάτι ορμονολογικές να κάνω 1-3 μέρα και έναν υπέρηχο γύρω στην 9η μέρα. Θα μου έκανε και σήμερα υπέρηχο αλλά τώρα έχω τα καφέ μου επειδή σήμερα ως αύριο θα αδιαθετήσω.

Δεν έχουμε κατασταλλάξει ακόμα αλλά το σκέφτομαι και να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση φυσικού κύλου. Εσείς κορίτσια τι λέτε?

Όσο για την Κυριακή εγώ μπορώ και νωρίτερα από τις 7 όπως είπε η Ντόλη και επειδή μένω και πολύ κοντά με τη Ντόλη, Ντόλη θα μπορούσαμε να πάμε και μαζί?

Αυτά τα νέα μου κορίτσια, εδώ θα είμαι να κανονίσουμε.

Φιλιά σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

Δομνίνα μου τα συλληπητήρια μου για τη γιαγιά σου , να ζήσετε να τη θυμόσαστε.

Βιλλάκι...είμαι στην κοσμάρα μου....πήγα στο γιατρό σήμερα και στο γυρισμό συνειδητοποιώ πως ξέχασα να τον ρωτήσω αυτό που λέγαμε για το σπερματοζωάριο. Ειχα τόσα στο μυαλό μου να ρωτήσω που αυτό το ξέχασα.Συγνώμη :-(

Θα το ρωτήσω την επόμενη. Μυαλό κουκούτσι.

Εμάς ο συνολικός αριθμός σπερματοζωαρίων είναι συνολικά 48,6 εκατομύρια.

Η κινητικότητα α+β 44% με φτ >32 (με τα αυστηρά κριτήρια)

Απομόνωσαν τα κινητικά δηλ το 44% και

0 ώρα 100%

5η ώρα 40%

21η ώρα 2%

Στο χαρτί έγραφε ικανοποιητική βιωσιμότητα στις 5 ώρες και πενιχρή στις 21 ώρες.

Αν εσείς έχετε μεγάλο αριθμό σπερματοζωαρίων παίζει ρόλο απ όσο καταλαβαίνω.

Άλλο πχ το 2% στα 48 εκ και άλλο στα 150 εκ

Τι αριθμό έχετε? και σου έχουν γράψει και για μετά τις 4 ώρες πως πάει?

Γιατί πχ και μας δε σημαίνει πως μετά την 5η ώρα δεν υπάρχει τπτ απλά μειώνονται και άλλο.

Εμεις εχουμε συνολικο αριθμο 290 εκ και συνολικη κινητικοτητα 35% με αυστηρα κριτηρια....

Μετα την 4η ωρα το απολυτο τιποτα εγραφε το χαρτι....

Ομως κανενας δε το θεωρησε προβλημα, αυτο μου κανει εντυπωση...Ναι μεν ειναι χαμηλη η κινητικοτητα, παιρνει καρνιτινη τωρα αλλα ο αριθμος θεωρουν οτι φτανει...Τι να πω...Τωρα που το σκεφτομαι αν δε φτανει στη μια αντε 2 ωρες στο ωαριο δε κανουμε τιποτα...Ασε που πρεπει να πετυχουμε την ωορηξια, οχι στη μερα αλλά στην ωρα που γινεται!!!

:P:p:p:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, καλησπέρα.

Σας διαβάζω ανελλιπώς τις τελευταίες μέρες αλλά δεν προφταίνω να σας γράψω.

Δομνίνα μου, τα συλληπήτηριά μου για τη γιαγιάκα. Να ζήσετε να τη θυμάστε. Πεθαίνει μόνο αυτός που τον ξεχνάμε.

Κοριτσάκια μου, ούτε σ' αυτή τη συνάντηση θα τα καταφέρω. Είμαι καλεσμένη στο σπίτι μιας συναδέλφου. Θα μαζευτούμε κοριτσοπαρέα από τη δουλειά με αφορμή το καινούριο της σπίτι.

Σας φιλώ γλυκά και δεν σας ξεχνώ κι ας φαίνεται το αντίθετο.

Απλώς, δεν μπορώ, στη δουλειά είμαι όλη μέρα στο ίντερνετ και το έχω σιχαθεί. Για να μην πω για τα τηλέφωνα. Στο σπίτι μου, πλέον, όταν χτυπάει τηλέφωνο, βάζω τον άντρα μου να το απαντήσει, καθότι στη δουλειά το έχω σκουλαρίκι το άτιμο!

Link to comment
Share on other sites

Βιλλάκι και το 35 % δεν είναι κακό σκεψου ότι από 32% και πάνω θεωρείται φυσιολογική τιμή με τα αυστηρά κριτήρια, αλλά αν σκεφτείς το 35% στα 290 εκατομύρια είναι πάρα πολλά τα γρήγορα.... πολύ περισσότερα και από ένα σπέρμα που μπορεί να ταν 100 εκ και 70% κινητικοτητα . Σε αυτό το θέμα δεν πιστεύω οτι υπάρχει θέμα.

Το 4 ώρες είναι ένα θεματάκι...πρέπει να βρείς όχι τη μέρα αλλά το 12 ωρο δηλ τις ώρες που είναι γονιμοποιήσιμο το ωάριο, άρα πρέπει να παρακολουθείς την ωορρηξία σου , να παίρνεις τα τεστάκια ωορρηξίας και αν σου είναι εύκολο να κάνεις κάποιο υπέρηχο εκείνες τις μέρες ή να χεις 2 φορές τη μέρα επαφές εκείνες τις 2-3 μέρες που υπολογίζεις να γίνει η ωορρηξία...κάπως έτσι θα το βλεπα εγώ , μπορεί να κάνω και λάθος. Ρώτα το γιατρό σου και επισήμανε του αυτό με τις 4 ώρες μήπως δεν έδωσε πολύ σημασία ή του ξέφυγε. Τις προηγούμενες ώρες 1η, 2η 3η γράφει τη βιωσιμότητα το σπερμοδιάγραμμά σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια, ναι ξέρω, με απλή λογική οι πιθανότητες σύλληψης αυξάνονται συναρτήσει της ώρας της ωορρηξίας και της κινητικότητας του σπέρματος... Αλλά όπως όλες ξέρουμε, αυτά είναι κουραφέξαλα... Παίζουν παιχνίδι και άλλοι, τρίτοι παράγοντες, που δεν ερμηνεύονται με απλά 'μαθηματικά'...Δυστυχώς, αλλιώς θα ήταν τόσο μα τόσο εύκολο...

Δομνινάκι, πολύ λυπήθηκα για την γιαγιούλα σου..Τα στραβά συμβαίνουν όλα μαζί, το ξέρω... αλλά να θυμάσαι ότι είσαι τυχερή που μπόρεσες να μεγαλώσεις μαζί της και το κυριότερο να τη γνωρίσεις... Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Δομνινακι μου συλληπητηρια για τη γιαγια σου ..Τι να πω πια ολα τα δυσαρεστα μαζι !!Ας φυγει αυτο το 2010 κ να μη ξαναγυρισει

Βιλλακι μου δε θα μπορεσω για αυτη την εβδομαδα γιορταζε η πεθερα μου εχθες και θα παμε σε εκεινη τη Κυριακη

Αν δηλαδη ειμαστε οκ γιατι εχουμε σκοτωθει με τον αντρα μου

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα...

Δομνίνα μου, σήμερα φαντάζομαι είναι και το δυσκολότερο κομμάτι..κουράγιο γλυκιά μου, να ξέρεις ότι σε σκεφτόμαστε πολύ..

Μελετίνα μου, θα ήταν ωραία να πηγαίναμε μαζί...Μόνο κανονίστε τελικά που θα πάμε...Άλλωστε έχουμε η μία το κινητό της άλλης και δεν θα είναι πρόβλημα να συννενοηθούμε...

Άντε περιμένω..τι θα κάνουμε τελικά;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα..

Σας ευχαριστώ όλες σας για τις ευχές σας.. Πάει κι αυτό.. Τώρα δεν έχω ούτε γιαγιά ούτε παππού.. ν' αρχίσω να κλαίω μήπως;:(

Εντάξει, λυπήθηκα αλλά η γιαγιά μου έζησε μια καλή ζωή και είχε την ευτυχία να δει εγγόνια και δισέγγονα.. Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρήθηκε..

Λοιπόν ανακεφαλαιώνω και περιμένω συμμετοχές.

Κυριακή 28/11/2010 στις 18:00 το απόγευμα στο Avenue. Δηλώστε συμμετοχή:

1. Δομνίνα - ΟΚ

2. Ντόλη

3. Γιόλα

4. Βίλλυ

5. Mywish

6. Μελετίνα

7. Λιονταρίνα - ΟΧΙ

8. Ιόλη - ΟΧΙ

9. Παρασκευή -

Ανυπομονώ να σας δω!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 28/11/2010 στις 18:00 το απόγευμα στο Avenue. Δηλώστε συμμετοχή:

1. Δομνίνα - ΟΚ

2. Ντόλη

3. Γιόλα - OK

4. Βίλλυ

5. Mywish

6. Μελετίνα

7. Λιονταρίνα - ΟΧΙ

8. Ιόλη - ΟΧΙ

9. Παρασκευή -

Μπορεί μόνο να αργήσω λίγο δηλαδή κανα μισάωρο. Να σας βρω στον πάνω όροφο στην καφετέρια?


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...