Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!:D

Δομνινάκι μου δε το συζητώ, το διάφραγμα που σου βρήκαν είναι αιτία που συσχετίζεται για αυξημένες αποβολές. Χαίρομαι που διορθώθηκε και πραγματικά τώρα πιστεύω πως την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!! Γιατί από θέμα σύλληψης δεν έχεις κανένα θέμα...το θέμα σου ήταν οι αποβολές.

Ιόλη μου και γω χαίρομαι πολύ όταν σε βλέπουμε εδώ στο καφέ και μας γραφεις, χαίρομαι να ακούω πως είσαι καλά!

Γιολαντακι μου ναι πήγαν καλύτερα τα πράγματα αυτή τη φορά :D

Βιλλάκι μου τι κάνεις? είχαμε καιρό να σε ακούσουμε. Εύχομαι να είσαι καλύτερα ψυχολογικά τώρα και οτιδήποτε σε απασχολει να βρει γρήγορα τη λύση του.

Ντολυ τι κανεις? περιμενουμε να ακούσουμε τι είπες στο γιόκα σου, που ξέρεις κάποια στιγμη μπορεί να βρεθούμε και μεις στη θέση σου να είμαστε προετοιμασμένες για την απάντηση που θα δώσουμε :)

Καλέ τα κοριτσάκια μας, οι εγκυούλες μας τι κάνουν? θα γέννησαν λέτε?

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα , μπήκα στα γρήγορα να σας γράψω γιατί θα βγω για κάτι εξωτερικές δουλίτσες.

Με πήρε η εμβρυολόγος και από τα 8 που είχαμε τα 6 ωαρια ήταν ώριμα , από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 3 τα οποία θα βαλλουμε την Παρασκευή.

Μου είπε συγκεκριμενα επειδή τη ρώτησα ότι από τα 3 που δεν γονιμοποιήθηκαν το 1 γoνιμοποιηθηκε ανωμαλα που συμβαινει , το 2ο δε γονιμοποιηθηκε που και αυτο συμβαινει και το 3ο έσπασε που και αυτο συμβαινει απλα επειδή εμεις δεν ειχαμε μεγάλο αριθμο φαίνεται η απωλεια αυτων των τριων. Κατα τα άλλα μου είπε ότι ολα μια χαρα είναι και αν ειναι καλά αυτα θα μπορεσει να υπαρξει εγκυμοσυνη. Τη ρωτησα πως της φανηκαν τα ωαρια που ειδε , μου ειπε δεν ειδε κατι το περιεργο , όσο για το σπέρμα μου ειπε και για την IMSI που έκανε σαν να μου ειπε πως δεν ηταν και απαραιτητο αφού μπορουσε άνετα να βρει καλα σπερματοζωάρια και δε τη δυσκολευε το σπερμα , παρολα αυτα εκανε ΙΜSI. Της ειπα πως το ζητησαμε επειδη ειχαμε ανωμαλες μορφες αλλα πάλι λεει μπορουσε να βρει τα καλα.

Αυτα κορίτσια, έλπιζα μήπως έμεινε κανένα και για καταψυξη αλλά πάλι ίσα ίσα ήρθαμε. Δεν πειραζει καλά να είναι αυτά και να με αφησουν έγκυο και θα το προσπεράσω το ότι δεν έμεινε τπτ για την επόμενη φορα:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που βλέπω παλιά γνώριμα κοριτσάκια και πάλι στην παρεούλα μας έστω και για λίγο.. Ιολάκι μου σε σένα αναφέρομαι.. φαντάζομαι ότι το κατάλαβες.. Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη όμως.. μην το παρακάνεις, σε παρακαλώ.. Αφού αισθάνεσαι ότι δεν θες να κάνεις άλλη προσπάθεια καλά κάνεις και δεν προσπαθείς.. Εμείς σε αγαπάμε είτε έτσι είτε αλλιώς..

Μελετινάκι μου κι εμείς κάθε φορά 3 καταφέρνουμε να μεταφέρουμε και ούτε κι εμείς έχουμε απόθεμα.. Δεν πειράζει.. βάζουμε φρέσκο πράγμα.. Θέλω να πιστεύω ότι αυτά τα 3 εμβρυάκια θα είναι υπέρ αρκετά και δεν θα χρειαστεί επόμενη προσπάθεια.. διότι αυτή θα είναι η τελευταία σου..

Βιλλάκο μου πολλές φορές η οικογένεια μας δημιουργεί διάφορα θέματα.. Δυστυχώς όπως πολύ σοφά λέει ο λαός, τους φίλους τους διαλέγουμε, την οικογένειά μας όχι.. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλείνεις τα αυτιά σου σε κάθε τι δυσάρεστο και στενάχωρο και να δεις που πολύ σύντομα θα χαμογελάσεις και πάλι..

Ντόλη μου είμαι σίγουρη ότι η μπουμπού σε έχει κάνει να χαμογελάς και πάλι συνέχεια.. Αναμένουμε με απίστευτη αγωνία την απάντησή σου στο Μιχάλη..

Γιόλα μου πότε θα ξεκινήσεις; Menopur μπορώ να σου δώσω!

Σας φιλώ όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετινάκι καλά κι ευλογημένα να είναι και αυτά τα 3 και να πιάσουν.

Σήμερα η κοπέλα που έρχεται και βοηθάει στο σπίτι μία στις 15 μου ανακοίνωσε πως είναι έγκυος σε δίδυμα!!!! Είναι 23 χρονών, έπαιρνε Jasmin τα οποία έκοψε και δεν ξαναείδε επό τότε περίοδο. Είναι 3 μηνών και θα μας φύγει για την χώρα της. Μόνο ο γάτος μου δεν έχει μείνει ακόμα :D:D:D

Προχτές άλλη μια γνωστή μου έμαθε ότι είναι έγκυος σε δίδυμα επίσης από τον Σουηδό φίλο της όταν είχε έρθει 15 μέρες τέλη καλοκαιριού για διακοπές και φεύγει κι αυτή να τον παντρευτεί και να ζήσει μαζί του εκεί.

Τέλος πάντων να σας πω θαυμάζω πολύ την Ιόλη που πήρε την σκληρή απόφαση να μην αναλώνεται όπως εγώ και της εύχομαι να ... μην την τηρήσει. Αλλά και πάλι την κατανοώ και την σέβομαι.

Βιλλάκι αν δεν είναι θέμα υγείας όλα τα άλλα ξεπερνιούνται το ξέρεις καλά αυτό...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι που βλέπω παλιά γνώριμα κοριτσάκια και πάλι στην παρεούλα μας έστω και για λίγο.. Ιολάκι μου σε σένα αναφέρομαι.. φαντάζομαι ότι το κατάλαβες.. Η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη όμως.. μην το παρακάνεις, σε παρακαλώ.. Αφού αισθάνεσαι ότι δεν θες να κάνεις άλλη προσπάθεια καλά κάνεις και δεν προσπαθείς.. Εμείς σε αγαπάμε είτε έτσι είτε αλλιώς..

Μελετινάκι μου κι εμείς κάθε φορά 3 καταφέρνουμε να μεταφέρουμε και ούτε κι εμείς έχουμε απόθεμα.. Δεν πειράζει.. βάζουμε φρέσκο πράγμα.. Θέλω να πιστεύω ότι αυτά τα 3 εμβρυάκια θα είναι υπέρ αρκετά και δεν θα χρειαστεί επόμενη προσπάθεια.. διότι αυτή θα είναι η τελευταία σου..

Βιλλάκο μου πολλές φορές η οικογένεια μας δημιουργεί διάφορα θέματα.. Δυστυχώς όπως πολύ σοφά λέει ο λαός, τους φίλους τους διαλέγουμε, την οικογένειά μας όχι.. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κλείνεις τα αυτιά σου σε κάθε τι δυσάρεστο και στενάχωρο και να δεις που πολύ σύντομα θα χαμογελάσεις και πάλι..

Ντόλη μου είμαι σίγουρη ότι η μπουμπού σε έχει κάνει να χαμογελάς και πάλι συνέχεια.. Αναμένουμε με απίστευτη αγωνία την απάντησή σου στο Μιχάλη..

Γιόλα μου πότε θα ξεκινήσεις; Menopur μπορώ να σου δώσω!

Σας φιλώ όλες!

Δομνινάκι σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Πότε λήγουν για να ξέρω τί περιθώριο έχω να το πάρω απόφαση και να βρω και ένα μήνα με καλα οικονομικά. Μας έχουν ψοφήσει με τα έκτακτα και τα χαράτσια τους.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινάκι σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Πότε λήγουν για να ξέρω τί περιθώριο έχω να το πάρω απόφαση και να βρω και ένα μήνα με καλα οικονομικά. Μας έχουν ψοφήσει με τα έκτακτα και τα χαράτσια τους.

Νομίζω είναι δυο κουτιά που λήγουν 2/2012 και τέσσερα κουτιά νομίζω που λήγουν το 2013. Θα κοιτάξω σήμερα και θα σου πω σίγουρα αύριο.:D


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , γύρισα και εγώ ......με τα εμβρυάκια μου μαζί.

Τρία βάλλαμε , ένα άριστο 8 διαιρέσεων , ένα πολύ καλό 6 διαιρέσεων και ένα μέτριο 4 διαιρεσεων αλλά μορφολογικά άριστο απλά μου είπαν πως μέχρι χθες ήταν 2 διαιρέσεων και από χθες μέχρι σήμερα διαιρέθηκε και υπάρχει περίπτωση να συνεχίσει να διαιρείται, βέβαια αν είχα μόνο αυτό δε θα μου το βαζαν αλλά τωρα που εβαλλα και τα αλλα δυο το βαλλαν και αυτο.

Τι να κάνουμε? τρία είχαμε.....αυτά μπήκαν .....ο γιατρός γενικότερα από την προηγουμενη φορά και την τωρινη θεωρει ότι έχω πολύ καλά έμβρυα.

Για να δούμε..........

Εσείς τι κάνετε ζουζουνίτσες μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια , γύρισα και εγώ ......με τα εμβρυάκια μου μαζί.

Τρία βάλλαμε , ένα άριστο 8 διαιρέσεων , ένα πολύ καλό 6 διαιρέσεων και ένα μέτριο 4 διαιρεσεων αλλά μορφολογικά άριστο απλά μου είπαν πως μέχρι χθες ήταν 2 διαιρέσεων και από χθες μέχρι σήμερα διαιρέθηκε και υπάρχει περίπτωση να συνεχίσει να διαιρείται, βέβαια αν είχα μόνο αυτό δε θα μου το βαζαν αλλά τωρα που εβαλλα και τα αλλα δυο το βαλλαν και αυτο.

Τι να κάνουμε? τρία είχαμε.....αυτά μπήκαν .....ο γιατρός γενικότερα από την προηγουμενη φορά και την τωρινη θεωρει ότι έχω πολύ καλά έμβρυα.

Για να δούμε..........

Εσείς τι κάνετε ζουζουνίτσες μου?

Καλοστεριωτα γλυκιά μου sleep tight με τα εμβρυακια σου


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλημέρα...

Διάβασα τα νέα σας και μακάρι αυτή τη φορά να έχουν όλες οι προσπάθειες αίσια κατάληξη...

Μελετινάκι μου, κράτα σφικτά τα μωράκια σου και κάνε όμορφες σκέψεις...

Φιλενάδες μου γλυκές, σας σκέφτομαι πολύ όλες και θέλω να τα πούμε από κοντά...τότε θα σας πω και την απάντηση που έδωσα στο Μιχάλη;);).

Σας στέλνω πολλά φιλάκια.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα, εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σας παρακολουθώ συχνά αλλά δεν έχω μπει καμία φορά. Είμαι 36 χρονών και μάλλον, αν δεν τα καταφέρω ως τα Χριστούγεννα, να μεινω φυσιολογικά έγκυος, θα ξεκινήσω κί εγώ προσπάθειες εξωσωματικής. Τα οικονομικά μου δεν είναι καλά γιαυτό σκέφτομαι να πάω σε δημόσιο.

Σας εύχομαι τα καλύτερα!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα...

Διάβασα τα νέα σας και μακάρι αυτή τη φορά να έχουν όλες οι προσπάθειες αίσια κατάληξη...

Μελετινάκι μου, κράτα σφικτά τα μωράκια σου και κάνε όμορφες σκέψεις...

Φιλενάδες μου γλυκές, σας σκέφτομαι πολύ όλες και θέλω να τα πούμε από κοντά...τότε θα σας πω και την απάντηση που έδωσα στο Μιχάλη;);).

Σας στέλνω πολλά φιλάκια.

Ντόλυ μου θετικά σκέφτομαι αλλά αν ειναι θετική και η χοριακή τότε θα κάνω πολλές όμορφες σκέψεις.

'Εχεις δίκιο....να τα πούμε από κοντά και τότε να μάθουμε και την απάντηση που έδωσες στο γιόκα σου;) ....εγώ βέβαια για την ώρα κλωσσάωωω:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...