Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Μπαινω στα γρηγορα μονο για να σας ριξω ΤΟΝΟΥς BABYDUST!!!!!!!!!!Σε ολες που προσπαθουν και δεν μπορουν να εγκαταλειψουν!!Ελπιζω να γεμισετε αυτο το φορουμ συντομα σπορακια!Εγω....ΓΕΝΝΗΣΑ!Πριν 10 μερες,τον μπεμπη μου με φυσ.τοκετο(την ηλικια μου ,την ξερετε!),ολα καλα,και τωρα σπιτι-ανηφορα,αυπνια κλπ.Ομως χαρουμενη ,γεματη αδημονια για τα επομενα επεισοδια με τα δυο μου παιδακια.Φιλια και καλη δυναμη σε ολες!!

Να σου ζήσουν,εισαι ήρωάς πραγματικός.σε προσκυνω για την δύναμη ψυχής σου σε θαυμάζω και... σε ζηλεύω συνάμα.ευχησου μας να έχουμε την δικιά σου θέληση δύναμη και τύχη.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπαινω στα γρηγορα μονο για να σας ριξω ΤΟΝΟΥς BABYDUST!!!!!!!!!!Σε ολες που προσπαθουν και δεν μπορουν να εγκαταλειψουν!!Ελπιζω να γεμισετε αυτο το φορουμ συντομα σπορακια!Εγω....ΓΕΝΝΗΣΑ!Πριν 10 μερες,τον μπεμπη μου με φυσ.τοκετο(την ηλικια μου ,την ξερετε!),ολα καλα,και τωρα σπιτι-ανηφορα,αυπνια κλπ.Ομως χαρουμενη ,γεματη αδημονια για τα επομενα επεισοδια με τα δυο μου παιδακια.Φιλια και καλη δυναμη σε ολες!!

Να σου ζησει γλυκιά μου.Να το δεις οπως επιθυμεις,καλοτυχο γερο και δυνατό.

Να εισαι παντα χαρουμενη και ευτυχισμενη

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στα γρηγορα μονο για να σας ριξω ΤΟΝΟΥς BABYDUST!!!!!!!!!!Σε ολες που προσπαθουν και δεν μπορουν να εγκαταλειψουν!!Ελπιζω να γεμισετε αυτο το φορουμ συντομα σπορακια!Εγω....ΓΕΝΝΗΣΑ!Πριν 10 μερες,τον μπεμπη μου με φυσ.τοκετο(την ηλικια μου ,την ξερετε!),ολα καλα,και τωρα σπιτι-ανηφορα,αυπνια κλπ.Ομως χαρουμενη ,γεματη αδημονια για τα επομενα επεισοδια με τα δυο μου παιδακια.Φιλια και καλη δυναμη σε ολες!!

Να σου ζησει κοριτσακι μου!!!!

Χαιρομαι που πηγαν ολα καλα...Οταν βρεις λιγο χρονο γραψε μας λεπτομερειες:P:p

Κοριτσακια μου, πνιγομαι στην κυριολεξια...

Σπανια βρισκω λιγο χρονο για τον εαυτο μου...

Εβαλα πιο πολλα μαθηματα φετος, γιατι οικονομικα δε παμε πολυ καλα...Ο μισθος του συζυγου παει ολο και πιο χαμηλα:-(

Προσπαθω να αναπληρωσω λοιπον εγω, με αποτελεσμα να μην εχω χρονο ουτε για κατουρημα...Το παιδι συνεχιζω να το διαβαζω εγω, καθως δεν υπαρχουν λεφτα για ιδιαιτερα, οποτε μιλαμε για 6-8 ωρες την ημερα δουλεια και διαβασματα μονο:-(:-(

Ακομα δε με εχουν ειδοποιησει απο το κεντρο, οποτε ειμαι στην αναμονη....

Αυτα προς το παρον...Εγω μπορω να βρεθουμε το μεθεπομενο Σ/Κ...

Παρασκευη δε μπορω γιατι σχολαω 9 η ωρα το βραδυ και εχω ολα τα Lower οποτε συνηθως ειμαι χωμα.....

Φιλακια πολλα - πολλα - πολλα:P:p


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βίλλυ μου επιτέλους εμφανίστηκες!

Λίγο ακόμη και θα σε αναζητούσαμε στη Νικολούλη... Καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.. όλα πάνε κατά διαόλου και δυστυχώς το κράτος - εργοδοσία κόβει από παντού.. και καλά όσοι μπορούν και τα αναπληρώνουν με κάποιον τρόπο, όσοι όμως δεν μπορούν; Τέλος πάντων.. δεν θα πεθάνουμε κιόλας αλλά η ζωή μας γίνεται όλο και πιο δύσκολη!

Εγώ ήρθα στο γραφείο μετά από το τελευταίο ραντεβού με τον οδοντίατρο.. Η αριστερή μεριά είναι σαν να έχω κάνει botox.. πλάκα έχει.. Τώρα σε 10 χρόνια πάλι θα με δει.. Ετοιμάζομαι ψυχολογικά για τη μετακόμιση που θα κάνω στο χωριό την 28η Οκτωβρίου και μετράω αντίστροφα για την αρχή της επόμενης προσπάθειας!

Σας σκέφτομαι όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Προσπάθησα χθες να σας γράψω κάποια στιγμή το βραδάκι και είχε πρόβλημα το σύστημα.

Δεν έχω τα καλύτερα νέα να σας πω γιατί δυστυχώς δεν πέτυχε ούτε αυτή η προσπάθεια:-(

Από προχθες έβλεπα καφέ σκούρα και ροζάκια:oops: και χθες πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε αν συνεχίσω και δω κάτι περισσότερο να κάνω χοριακή.

Εγώ έκανα χθες το απόγευμα τη χοριακή όπου βγήκε κάτω από δύο μονάδες.

Άρα εγκυμοσύνη δεν έχουμε....τα καφέ συνεχίζουν και όπου να ναι θα έρθει και η περίοδος.......από συνέπεια άλλο τπτ.

Η σκέψη μου είναι στο πως θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε , τι να είναι το καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε, τα οικονομικά δύσκολα......και γενικότερα να δούμε που θα μας βγάλλει.

Ξέρω πόσο πολύ με καταλαβαίνεται , εύχομαι τα καλά νέα για όλες μας να μην αργήσουν:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μελετίνα μου, λυπάμαι πολύ πολύ. Μην το βάζεις κάτω..οι άνθρωποι έχουμε τελικά πολύ περισσότερη δύναμη απ'όση φανταζόμαστε. Κάποια κοπέλα μου είχε πει ότι αν θέλουμε να δούμε το ουράνιο τόξο, πρέπει να υποστούμε τη βροχή..Τώρα θα μου πεις γιατί κάποιες κοπέλες παρακάμπτουν τη βροχή..

Ίσως εμείς καταφέρουμε να δούμε όλη τη λάμψη του, αν έχει προηγηθεί η βροχή!!! Ανασυγκρότησε τις δυνάμεις σου και πάλεψε ξανά.... άλλωστε μην νομίζεις ότι γλίτωσες το κέρασμα..απλά αναβλήθηκε για λίγο;);).

Ο γιατρός τι σου είπε; Που αποδίδει την αποτυχία; Μίλησες μαζί του ή όχι ακόμη;


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Μελετινάκι μου γλυκό,

Στα έγραψα κι αλλού... ξέρω πως δεν θα το βάλεις κάτω γιατί το θες πάρα πολύ.. και είμαι σίγουρη ότι αργά ή γρήγορα η επιμονή σου να ανταμειφθεί.. Το μόνο που θέλω να σου προτείνω είναι να αφήσεις ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα έως την επόμενη προσπάθειά σου για να ξεκουραστεί και αποτοξινωθεί ο οργανισμός σου.. το έχει απόλυτη ανάγκη αυτή τη στιγμή..

Εγώ προσωπικά είχα πει στον εαυτό μου ότι την επόμενη προσπάθεια θα την έκανα γύρω στο Φλεβάρη.. 9 ολόκληρους μήνες μετά την προηγούμενη.. όμως ο γιατρός μου θεωρεί ότι πρέπει να την κάνω πιο σύντομα και μόνο γι' αυτό το λόγο θα την κάνω τώρα..

Είσαι παληκάρι και δεν σε φοβάμαι.. Ότι χρειαστείς είμαι στη διάθεσή σου να το ξέρεις..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Προσπάθησα χθες να σας γράψω κάποια στιγμή το βραδάκι και είχε πρόβλημα το σύστημα.

Δεν έχω τα καλύτερα νέα να σας πω γιατί δυστυχώς δεν πέτυχε ούτε αυτή η προσπάθεια:-(

Από προχθες έβλεπα καφέ σκούρα και ροζάκια:oops: και χθες πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε αν συνεχίσω και δω κάτι περισσότερο να κάνω χοριακή.

Εγώ έκανα χθες το απόγευμα τη χοριακή όπου βγήκε κάτω από δύο μονάδες.

Άρα εγκυμοσύνη δεν έχουμε....τα καφέ συνεχίζουν και όπου να ναι θα έρθει και η περίοδος.......από συνέπεια άλλο τπτ.

Η σκέψη μου είναι στο πως θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε , τι να είναι το καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε, τα οικονομικά δύσκολα......και γενικότερα να δούμε που θα μας βγάλλει.

Ξέρω πόσο πολύ με καταλαβαίνεται , εύχομαι τα καλά νέα για όλες μας να μην αργήσουν:D

Λυπαμαι παρα πολυ κοριτσακι μου...:(:(

Τι να εφταιξε παλι ρε γμτ:confused::confused:

Παρε με τηλ οποτε θελεις να μιλησουμε....


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελετίνα μου σε παρακαλώ προσπάθησε τώρα να σκεφτείς την Μελετίνα και μόνο εκείνη. Πρέπει να ανασυγκροτηθείς σωματικά και ψυχικά.

Έτσι όπως πάει αξίζει καλά να είμαστε εμείς και όλα τα άλλα θα έρθουν.

Πρέπει οπωσδήποτε να βρεθούμε τελικά το επόμενο ΣΚ για να περάσουμε όμορφα και να διασκεδάσουμε λίγο τις στεναχώριες μας.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?

Εγώ σήμερα αδιαθέτησα κανονικότατα.

Ντόλυ δεν έχω μιλήσει ακόμη με το γιατρό , θα κλείσω ένα ραντεβού να μιλήσουμε.

Δομνινάκι μου .....εσυ είσαι της άποψης να αφήνεις καιρό να περνάει για να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου και γω είμαι το άλλο άκρο:tongue:

Αν είμουνα στα 25 ή στα 30 θα το κανα αλλά επειδή βλέπω πως από τότε που έχω ξεκινήσει προσπάθειες για παιδάκι έχουν φύγει 2,5 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και επειδή όσο περνάνε τα χρόνια γίνονται ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα.......δε θέλω να χάνω ούτε μήνα πλέον.....δεν λέω ότι αυτό είναι το σωστό απλά έτσι το βλέπω εγώ........ξεκίνησα στα 35 κοντεύω τα 38 και οσο μεγαλώνουμε μειώνεται και άλλο η γονιμότητα δυστυχώς. Πέρα από αυτό αν έμενα έγκυος θα ήθελα και δεύτερο παιδάκι και τρίτο........και όσο περνάει ο καιρός όλα γίνονται δυσκολότερα.

Έχεις δίκιο ομως στο ότι και ο οργανισμός μας πρέπει να αποτοξινώνεται , με τόσα φάρμακα και ειδικά τις δικές μου ελεφαντιαίες δόσεις όπως λες και συ:tongue: και μάλιστα στα καπάκια γιατί από κατάψυξη δεν έχουμε τπτ .....αλλά από την άλλη δεν έχω και τα πολλά χρόνια μπροστά μου ώστε να μπορέσω να περιμένω......άσε που θέλω και γρήγορα παιδάκι ......μου λείπει από τη ζωή μου.

Εννοείται ότι καταλαβαίνω απόλυτα και το δικό σου σκεπτικό όμως και μου αρέσει που έχεις μια ηρεμία , εγώ ίσως κάνω πιο βεβιασμένες κινήσεις.

Αυτό που με δυσκολεύει όμως είναι τα χρήματα γιατί αν σκεφτώ πως θα κάνω και κάποια διαγνωστική εξέταση συν άλλη εξωσωματική .....είναι πάρα πολλά .

Βιλλάκι που το τι έφταιξε είναι κάτι που θα θελα πολύ να το μάθω αλλά από ότι βλέπω δεν είναι τοσο εύκολο.

Γιόλα μου καλύτερα είμαι , το πήρα απόφαση ότι και αυτη η φορά δεν πέτυχε .....και κοιτάμε μπροστά.

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Meletina, πολύ λυπήθηκα με τα άσχημα νέα σου! Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε κάνω να αισθανθείς καλύτερα, γιατί αυτές οι στιγμές έχουν τόσο πόνο που τα λόγια των άλλων τα ακούς βερεσε!

Θα σου πω μόνο πως σε καταλαβαίνω απόλυτα. Με εκφράζει τόσο πολύ αυτό πυο είπες παραπάνω, ότι δηλαδή σου λείπει ένα παιδί. Με εκφράζει απόλυτα, γιατί κι εμένα μου λείπει απίστευτα. Το σπίτι μου φαίνεται τελείως άδειο, βουβό, κρύο. Πολλές φορές φαντάζομαι ένα μικρό πλασματάκι να τρέχει μέσα σε αυτό το σπιτι και βουρκώνω....

Το οικονομικό είναι ένα δύσκολο κομμάτι και δυστυχώς δεν έχουμε όλες την δυνατότητα πολλαπλών εξωσωματικων. Πλέον δεν μπορούμε ούτε ένα δάνειο να πάρουμε έτσι όπως είναι τα πράγματα. Γιατί δεν το ψάχνεις και σε δημόσιο μήπως και καταφέρεις κάτι; Το αρνητικό βέβαια στα δημόσια είναι η λίστα αναμονής και το ότι , από όσο γνωρίζω, δεν καταψύχουν ωάρια...Εγώ, Μελετινάκι, θα το ψάξω μετά τα Χριστούγεννα για εξωσωματική στα Γιάννενα. Θα ρωτήσω τιμές, τι ακριβώς παίζει και θα αποφασίσω. Ακόημ και για εκεί να φανταστείς πάλι δυσκολεύομαι οικονομικα. Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα ό,τι και να αποφασίσεις...


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή εβδομάδα!!!!

Ντόλυ και Μάργκυ δεν έχω ιδέα τι παίζει στα δημόσια νοσοκομεία όσο αφορά την εξωσωματική, παλιότερα που είχα διαβάσει κάποια πράγματα στο ίντερνετ δεν ήταν και τα καλύτερα. Από τιμές δεν ξέρω αν έχει κάποια μεγάλη διαφορά αλλά αν δεν καταψύχουν αυτό είναι πολύ αρνητικό. Αν μια γυναικα κανει αρκετά ωαρια και έμβρυα είναι πολύ κρίμα να τα χάσει και αν αποτύχει η προσπάθεια να πρέπει πάλι από την αρχή να ξεκινήσει φάρμακα .

Κορίτσια αν θέλετε δείτε το λιγάκι και από το ίντερνετ και από κάποια φόρουμ όπου γίνονται συζητησεις για αυτό το θέμα.

Τα άλλα κορίτσια τι κάνουν?

Πολλά φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Meletina, πολύ λυπήθηκα με τα άσχημα νέα σου! Δεν ξέρω τι να σου πω για να σε κάνω να αισθανθείς καλύτερα, γιατί αυτές οι στιγμές έχουν τόσο πόνο που τα λόγια των άλλων τα ακούς βερεσε!

Θα σου πω μόνο πως σε καταλαβαίνω απόλυτα. Με εκφράζει τόσο πολύ αυτό πυο είπες παραπάνω, ότι δηλαδή σου λείπει ένα παιδί. Με εκφράζει απόλυτα, γιατί κι εμένα μου λείπει απίστευτα. Το σπίτι μου φαίνεται τελείως άδειο, βουβό, κρύο. Πολλές φορές φαντάζομαι ένα μικρό πλασματάκι να τρέχει μέσα σε αυτό το σπιτι και βουρκώνω....

Το οικονομικό είναι ένα δύσκολο κομμάτι και δυστυχώς δεν έχουμε όλες την δυνατότητα πολλαπλών εξωσωματικων. Πλέον δεν μπορούμε ούτε ένα δάνειο να πάρουμε έτσι όπως είναι τα πράγματα. Γιατί δεν το ψάχνεις και σε δημόσιο μήπως και καταφέρεις κάτι; Το αρνητικό βέβαια στα δημόσια είναι η λίστα αναμονής και το ότι , από όσο γνωρίζω, δεν καταψύχουν ωάρια...Εγώ, Μελετινάκι, θα το ψάξω μετά τα Χριστούγεννα για εξωσωματική στα Γιάννενα. Θα ρωτήσω τιμές, τι ακριβώς παίζει και θα αποφασίσω. Ακόημ και για εκεί να φανταστείς πάλι δυσκολεύομαι οικονομικα. Σου έυχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα ό,τι και να αποφασίσεις...

Μάργκυ μου εύχομαι ως τα Χριστούγεννα να χεις μείνει εγκυούλα και να μη χρειαστεί τπτ να ψάξεις. Αχ και μένα μου φαίνεται άδειο το σπίτι χωρίς παιδάκια και φασαρία:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε?

Προσπάθησα χθες να σας γράψω κάποια στιγμή το βραδάκι και είχε πρόβλημα το σύστημα.

Δεν έχω τα καλύτερα νέα να σας πω γιατί δυστυχώς δεν πέτυχε ούτε αυτή η προσπάθεια:-(

Από προχθες έβλεπα καφέ σκούρα και ροζάκια:oops: και χθες πήρα το γιατρό τηλέφωνο και μου είπε αν συνεχίσω και δω κάτι περισσότερο να κάνω χοριακή.

Εγώ έκανα χθες το απόγευμα τη χοριακή όπου βγήκε κάτω από δύο μονάδες.

Άρα εγκυμοσύνη δεν έχουμε....τα καφέ συνεχίζουν και όπου να ναι θα έρθει και η περίοδος.......από συνέπεια άλλο τπτ.

Η σκέψη μου είναι στο πως θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε , τι να είναι το καλύτερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε, τα οικονομικά δύσκολα......και γενικότερα να δούμε που θα μας βγάλλει.

Ξέρω πόσο πολύ με καταλαβαίνεται , εύχομαι τα καλά νέα για όλες μας να μην αργήσουν:D

Πολυ λυπαμαι για αυτην την εξελιξη,ουτε εγω ξερω τι να σου πω.

Ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να προχωρησεις.

Σιγουρα το οικονομικο ειναι για ολες μας ενα μεγαλο προβλημα.

Και εγω θα ξεκινησω την προσπαθεια τον Δεκεμβριο και σκεφτομαι οτι δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα για 2η προσπαθεια αν δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...